Skočiť na obsah

Star Wars (Hviezdne Vojny)


Sniper

Star Wars (Hviezdne Vojny)  

2 členovia hlasovali

  1. 1. Ktorý film zo Série Hviezdnych Vojen je podľa vás najlepší?

    • Star Wars I - The Phantom Menace (Tichá hrozba)
      0
    • Star Wars II - Attack of the Clones (Útok klonov)
      0
    • Star Wars III - Revenge of the Sith (Pomsta Sithov)
    • Star Wars IV - A New Hope (Nová nádej)
      0
    • Star Wars V - The Empire Strikes Back (Impérium opäť útočí)
    • Star Wars V - The Empire Strikes Back (Impérium opäť útočí)
      0
  2. 2. Ktoré epizódy považujete za lepšie? Staršie (IV-VI), alebo novšie (I-III)?

    • Staršie (IV-VI)
    • Novšie (I-III)
    • Rovnako dobré resp. neviem sa rozhodnúť
      0
  3. 3. Považujete Star Wars (ako celok) za najlepší sci-fi film v histórii kinematografie?

    • Áno
      0
    • Skôr áno
      0
    • Skôr nie
      0
    • Nie
    • Neviem
      0
  4. 4. Kto je vaša najobľúbenejšia postava?

    • Anakin Skywalker (Jake Lloyd / Hayden Christensen)
      0
    • C-3PO
      0
    • Count Dooku/Darth Tyranus (Christopher Lee)
      0
    • Darth Vader (David Prowse / James Earl Jones)
      0
    • Han Solo (Harrison Ford)
      0
    • Chewbacca (Peter Mayhew)
      0
    • Chief Jawa (Jack Purvis)
      0
    • Jango Fett (Temuera Morrison)
      0
    • Lando Calrissian (Billy Dee Williams)
      0
    • Luke Skywalker (Mark Hamill)
      0
    • Mace Windu (Samuel L. Jackson)
      0
    • Obi-Wan Kenobi (Ewan McGregor / Alec Guinness)
      0
    • Princess Leia Organa (Carrie Fisher)
      0
    • Queen Padmé Amidala (Natalie Portman)
      0
    • Qui-Gon Jinn (Liam Neeson)
      0
    • R2-D2
      0
    • Senator Palpatine (Ian McDiarmid)
      0
    • Yoda (neviem ktorého herca narvali do toho kostýmu)


Odporúčané príspevky

  • Odpovedí 30
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • Sniper

    8

  • Nokia

    5

  • weirdo

    5

  • arwiel

    2

Top prispievatelia v tejto téme

Práveže je to mám domyslené až priveľmi dobre. Anakin a Dart sú diametrálne odlišné osoby - aj keď ide v podstate o jedného.

Dart ako Anakin vystupoval akurát tak v závere SW VI, keď zomieral. Inak to bol prevít. Anakin bol v pohode, v podstate menil sa iba v SW III.

Dať ich do jednej voľby mi nepripadalo rozumné. Niekto má rád Anakina a neznáša Vadera. A naopak.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

STAR WARS RULEZZZZ!

 

zbožňujem SW! anakin bol super, Vader nemal chybu, Obi-Wan je moja láska a Qui-Giho mi je moc ľúto/ pri scene z jeho pohrebu som palkala... :lol: /...

 

III.epizoda sa mi asi páčila najviac, najviac sa tam toho pomenilo, skvelé efekty a najviac to pôsobilo na moju psychiku... preplakala som asi tretinu filmu... Vader je super! Anakin bol tiež fajn, no Sithi sú pašáci! :)

 

Yoda: "Chewbacca, miss you I will..." :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Myslim, ze Pomsta Sithov bola najlepsia, ale nie som si isty, ci nove casti su lepsie, ako stare, ved tie na dobu v ktorej vznikli boli skvele. V oboch seriach je druhy clanok najslabsi. Zasa nevidel som dost sci-fi na to, aby som zhodnotil, ci je to naj dielo, ale na trojku som necakal a siel do kina, SAM, to svedci o mnohom. Pri postavickach sa nemozem rozhodnut niekedy. Dal som Yodu, lebo ako jeho predloha bol Einstein. Samozrejme, Mace Windu, C3-PO, R2 D2, Chewpacca a ten hajzel z jednotky, ta cervenocierna prisera z jednotky, no fakt si nespomeniem, to su moji najvacsi oblubenci. A Han Solo je stary klasik, Ford ho dobre zahral.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Star Wars považujem za fenomén kinematografie.

 

Ktorý film zo Série Hviezdnych Vojen je podľa vás najlepší?

 

Ťažko povedať ktorý, každý mal niečo do seba. Ale asi SW6, kde vyvrcholil celý dej. Dobrá akcia bola aj SW5, SW4 klasika. SW1 považujem za najslabší, ale celkom ušiel. SW2 mal famózny záver, a SW3 skvelú atmosféru (nastupujúceho zla).

 

Takže u mňa SW6

 

Ktoré epizódy považujete za lepšie? Staršie (IV-VI), alebo novšie (I-III)?

Dejovo staršie myslím že boli lepšie. Tie novšie bol lepšie v efektoch a dizajne.

 

Staršie.

 

Považujete Star Wars (ako celok) za najlepší sci-fi film v histórii kinematografie?

Skôr áno. Star Trek a Babylon 5 sú silnou konkurenciou.

 

Kto je vaša najobľúbenejšia postava?

Tiež ťažko povedať. Ale asi Luke Skywalker.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Jedno dobre forum pre SW fanusikov je Galactic Senate.

 

Dartha Vadera v starsich epizodach hral a daboval iny clovek. Len tak pre zaujimavost.

 

Obrázok

www.sithsence.com

Poznate tento flash o citani myslienok? Dark Vader vas vyzve na hadanie na co prave myslite. Myslite na jednu vec (nie vlastne podstatne meno ako nazvy miest alebo mena ludi) a Darth Vader vam v style Imperial Marchu polozi 20 otazok kde sa bude pytat a vy musite odpovedat yes, no, depends, maybe, sometimes a irrelevant. Prva otazka je vzdy kategoricka kde sa opyta ci ide o rastlinu, zviera ci mineral alebo nieco ine.

Obrázok

 

Po dvaciatej otazke sa opyta na co myslite a niekedy sa dostane blizko. Potom ked neuhadne pyta sa dalej a po tridsiatej otazke sa hadanie konci kde pomozete vypatrat na co ste mysleli.

 

Ked som myslel na telku tak dost skoro to uhadol no ked napriklad na pero tak najblizsie bol ked povedal stetec. Inak ta databaza sa dost rozsirila ale potom sa flash prestal stavat takym verejnym a pristup moze byt heslovany - link.

 

potom meno je bk a heslo int3rna1r3v13w

 

 

Obrázok

Aj v nasej netstorm komunite su velky fandovia SW, ich domovska stranka je nsjedi.madpage.com

 

Co sa tyka hlasovania, najlepsi diel podla mna bola 5ka, porovnavat starsie a novsie nema zmysel, keby mal lucas take vymozenosti ako teraz tak samozrejme by to uplne vyzeralo inac. Ale myslim ze praca s miniaturami v tych casoch bola rovnako narocna ako teraz graficky software.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

Najlepsi diel jednoznacne SW 5...Imperium Strikes Back :lol: Som verny starej klasike a rozhodoval som sa medzi SW 2 a SW 5 a dal som 5....

Islo mi o akciu a zaroven nejaku super zapletuku....v SW 2 bolo prave to odhalene spiknutie a celkovo intrigy.....zatial co v SW 5 to bolo viacej a famoznejsie prepracovane!....

Tuto sa mozno Chorche pozastavi nad tym, ze zrovna tie druhe clanky su u mna najlepsie, ale pre mna je to tak :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pokial ma pamat nemyli a to som SW5 dopozeral pred hodinou tak ten diel sa vola new hope :lol:

inac je to vyborna seria, len si treba zvyknut prechod z trojky a super efektov na stare diely :)

najviac sa mi pacil 3ti diel, ako sa anakin zmenil na vadera, ale vsetky diely maju nieco do seba, zajtra dopozeram SW6 a uvidim :)

 

ale predsa len, numero 1 v scifi je pre mna stale stargate ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no prave som dopozeral starwars 6 a taka otazocka pre viac znalych

uplne nakonci, ako uz bola oslava v tom lese s tymi chlpatymi priserkami, tak sa lukovi zjavil obi-wan, yoda a aj anakin, a teraz ma zaujima ci to bolo len v remastrovanej verzii ten anakin a zahral ho ten co hral anakina v dvojke a trojke, alebo sa trafili pri vybere noveho anakina tak presne, ako vyzeral pred X rokmi? :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pokial ma pamat nemyli a to som SW5 dopozeral pred hodinou tak ten diel sa vola new hope :lol:

inac je to vyborna seria, len si treba zvyknut prechod z trojky a super efektov na stare diely ;)

najviac sa mi pacil 3ti diel, ako sa anakin zmenil na vadera, ale vsetky diely maju nieco do seba, zajtra dopozeram SW6 a uvidim :)

 

ale predsa len, numero 1 v scifi je pre mna stale stargate :)

 

SW4 ma nazov -> New Hope

SW5 ma nazov -> Empire Strikes Back ;)

SW6 ma nazov -> Return of the Jedi

 

(Potvrdene aj v ankete)

 

Stare gate ma zatial neoslovili ;) Ale uvazujem o tom, ze si to kuk, pretoze to kazdy chvali do nebies ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a teraz ma zaujima ci to bolo len v remastrovanej verzii ten anakin a zahral ho ten co hral anakina v dvojke a trojke, alebo sa trafili pri vybere noveho anakina

nepozeral som to do detailov, ale skromne si myslím že záver SW6 počítačovo dodatočne upravili aby sa Anakin podobal na seba.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

nepozeral som to do detailov, ale skromne si myslím že záver SW6 počítačovo dodatočne upravili aby sa Anakin podobal na seba.

chcem vidiet scrshot z UPRAVENEHO zaveru star wars vi, konkretne dartha vadera, ked mu dali dole helmu. ten xicht si pametam, ako vyzeral originalne a chcem vidiet rozdiel.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No to si mohol hneď napísať že Vader bez helmy a ja som práveže mal na mysli tých duchov. Henten naľavo v pôvodnej verzii nebol ak si dobre spomínam.

Ten ksicht bez helmy sa mi nezdá že by sa zmenil, ale môžem to postnúť:

 

Obrázok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov