Skočiť na obsah

Kinečko


weirdo

Odporúčané príspevky

bobsapp: som zvedavý ako sa Ti bude páčiť Bratislavafilm, bol som na tom nedávno a väčšiu ##### som snáď za posledné roky nevidel... (zasa nechcem znechucovať) - sám uvidíš :)

 

edit: ty vole, ono to tu upravuje aj relatívne normálne slová (žiadna tvrdá nadávka to nebola) :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ok ok :lol:

 

Videla si to? Je to snímka bez poriadneho scenára, deja a pointy. Ja som v tom videl len prachsprostý kompilát scén, ktoré spolu nesúviseli a keď sa osudy postáv mali začať nejakým smerom uberať, tak bol odrazu koniec. Obsah, nad ktorým by sa dalo premýšĺať a hľadať súvislosti, absentoval. O použitú hudbu ani o tie vulgarizmy mi nejde, to k tomu všetko patrí ale štruktúra toho filmu je na houby a pochováva to akýkoľvek zmysel tých scénok.

Ale ak chcete vidieť Fialovú šňupať a Bathyányiho kopať do najbližšieho chudáka, tak prosím. Viac som si z toho neodniesol. Ale ľudí nejako do toho kina dostať treba a ja som na lep sadol, takže účel splnený.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

do kina som sa chystala na Janosika, ale pocula som, ze sa to "moc neoplati"

 

nj, počuli sme viacerí

ďaľší slovenský blockbuster :)

 

ohľadom Bratislavafilm

O 17:25 sme sa usadili, vedľa nás si sadla nejaká partia a po piatich minútach keď videli že sála je z 90% tvorená vekom tak 10rokov, pochopili že sú na Up a nie na BAfilm :)

Up bolo v pohode, taký Pixar

BA sme nakoniec nešli ani my :lol:, takže niekedy možno doma

Anjeli a Démoni ďaľšia pohoda na záver, nič výnimočné, iba klasika dvd večer, tyčinky, jedlo... ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

naposledy som sa bola pozriet na tolko chvaleneho Avatara, v 3D verzii

 

a bola som uchvatena :lol:

bala som sa ze dve a pol hodky na zadku neobsedim, ale nebolo takej chvile

 

ci dej, ci prevedenie, ci kvalita (vsetkeho), mne sa pacilo..odporucam

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 mesiacmi...
  • Pred 7 mesiacmi...

Dnes som bol na filme Občanský průkaz. Celkom fajn, síce niečo mi tam chýbalo, ale bolo to pozerateľné. Odporúčam si pozrieť, hlavne tí čo spomínajú na "zlatých komunistov" v dobrom.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

V sobotu som bol na dráme Habermannův mlýn. Život v moravských Sudetách počas II. svetovej vojny a odsune Nemcov z Česka. Film o tom, že nie každý Nemec bol zlý fašista a nie každý Čech bol nevinnou obeťou. Pozrite si a možno si upravíte názor na Benešove dekréty.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Prednedávnom sme si s kamarátkou povedali, že máme dosť veľkých multiplexových kín a zavítali sme do malého kina v neďalekom meste.

Premietali nie práve najnovší film - Mr. Nobody. Mimochodom veľmi vydarený filmík podľa mňa, ale nie to som chcela...

Bolo to príjemné oddýchnutie od veľkých plátien, kinosál, popcornu a coly. Do takýchto malých kín v menších mestách už naozaj málokto zavíta (boli sme tam jedenásti) a pri tom, napr. mne sa atmosféra práve takýchto "kinečiek" o mnoho viac páči ako tá v obrovských nákupných centrách. :)

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...
  • Pred 3 mesiacmi...
  • Pred 1 mesiacom...

 

ešte som na filmovom klub nezažil tak plnú sálu

aj napriek obavám som bol z publika, až na pár jedincov, kt. sa chodia do kina najesť, bol príjemne prekvapený

 

 

Na taketo indie filmy (resp. do filmovych klubov) chodi vyspele publikum. To sa o komerčnych kinach povedať neda. Aj kvôli tomu taketo kina nenavštevujem.

 

do FK chodím už vyše 5 rokov, ale takýto nátresk som ešte nezažil

preto som predpokladal, že sa tam pár jedincov dostalo nedopatrením,

ako to býva pri filmovej noci (čudovanie sa, prečo to púšťajú v pôvodnom znení, keď je možné to pustiť nadabované, v prestávkach maslovanie rožkov a pod.)

teda niečo také ako som zažil na poslednom HarryPotterovi (prvá polhodina v znamení šuchotajúceho papiera a syčacich nápojov)

 

inak, priznajte sa

jedávate v kine počas filmu?

(možno založíme tému - kinobarbari :) )

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

V sobotu som si bol pozrieť Lidice.

 

Trochu rozporuplný film, bol skôr z pohľadu určitých osôb a menej bol zameraný na udalosti v dejinách, takže samotná tragédia Lidíc bola obsiahnutá pomenej. Film by sa dal rozdeliť na dve polovice, na tú čo bola pred vypálením dediny a druhá po vypálení. Druhá bola výrazne lepšia, prvá bola podľa môjho gusta príliš natiahnutá a zhruba o nejakých 20 minút mohla byť skrátená. Film nepôsobil vierohodne ani z toho pohľadu, že išlo o film z vojnového prostredia, samotní Nemci ani nepôsobili ako vojaci, v tomto smere Lidice výrazne zaostávali za Habermannovým mlynom. Samotný akt vypálenia Lidíc a všetko okolo toho mi pripadalo ako len nejaký odvar, myslím, že realita bola oveľa krutejšia. Aby som len nekritizoval, hudobný podmaz bol dobrý, najmä počas popráv dedinčanov hrala veľmi pôsobivá hudba, samotné udalosti, ako Nemci brali deti matkám aby ich odvliekli do Nemecka alebo koncentrákov (podľa farby vlasov a očí) už nabudili dojem lepšieho filmu a lepšie to už bolo až do konca filmu. Roden si odohral svoj štandard, nakoniec v base v miestnosti 4x4 metre sa veľa toho nahrať nedá, Fialová hovorila hrozne, často som jej nerozumel a na Bydžovskej bolo vidieť ako roky plynú. V záverečných titulkoch bolo napísané (a to je fakt), že lidická udalosť tak otriasla svetom, že na ich počesť sa niekoľko miest vo svete premenovalo na Lidice a dokonca aj mnohí rodičia dávali svojim dcéram meno Lidice, na konci v titulkoch bežal ich zoznam a to bolo asi prvý krát v kine čo som zažil, že ľudia čítali aj záverečné titulky a zdvihli sa až po niekoľkých minútach.

 

3*

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

konečne som bol na 3D

- pekné, miestami prekvapivé, no isto nie také akú bublinu z toho robia

 

prechod na 1080p oproti predchodcovi, považujem za oveľa viditeľnejší-fascinujúcejší

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 6 mesiacmi...

Konecne som podlahla tlaku zo strany internetu a sla na tych Avengers do kina. A asi takto - neskutocne predrazeny listok a to 3D ani byt nemuselo. Film bol pretkany snahami vychadzat divakovi maximalne v ustrety a uz dopredu mu vyvoj filmu hlasat v podobe zmysluplnych konverzacii... Inak, takyto druh filmov je sam o sebe velmi predvidatelny, hoci sa mi zdalo, ze to v tomto smere fakt prehnali. Ale inak som si celkom pochutnala. Bolo to vtipne (velkolepym snaham o humor sa dalo odolat, ale zviezla som sa aj s ostatnymi v kinosale, ktori vzdy podlahli). Nakoniec, film mal taku... "mood". Lahko ma do svojho pribehu vtiahol, a v podstate som si fakt uzila :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

Cerstva skusenost z filmu Prometheus (tak pred hodinou sa skoncil, cize ho mam stale na pamati):

 

Pre podrobnejsie informacie: Prometheus (2012) http://www.imdb.com/title/tt1446714/

 

Neskutocne blby film. Nulova fabulacia. Nadbytocne sceny, komentare, situacie. Hlupo predvidatelne. Miestami az trapne, blbe. Nudne. Nekompletny film, nekonzistentny - mam pocit, ze reziser prvych 15 minut fical na cajicku, potom si snupol koks, potom si dal instantnu polievku, potom potom- jednoducho... mala som pocit, ze sa nevie venovat jednej veci. Prud myslienok bol trhany, prerusovany, tu a tam, zablesky akoby inych pod-dejov a dejovych linii a potom nic. Nevysvetlene veci, casto az iracionalny film... Zle ho hodnotim. Ani hororove ani trilerove prvky. Az ked sa to koncilo ma to celkom zacalo zaujimat, pretoze tam konecne nadhodilu temu, na ktorou som sa aj zamyslela. Je to skoda. Tesila som sa na to. Nie prilis, tak akurat, aby ma to nemuselo hned sklamat, ale vobec sa tomu filmu nepodarilo vystihnut atmosferu z prvych filmov Votrelec. Az na poslednu scenu vo filme s Votrelcom nic nemal. Obrovska skoda. Atmosfera sama o sebe bola inak dobra (velky neznamy svet, klukate chodby neznamej stavby, tmave odtiene, vyblednute, mrtvolne farby, svet, ktory stagnuje a nezije), cely ten svet posobil cudzo, ako jedno velke impozantne neznamo, ale nikto a nic sa tomu nevenovalo a proste... Nic moc. Nedomysleny film.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov