Skočiť na obsah

Štikútanie


tomassi

Odporúčané príspevky

Raz sa mi štikútalo okolo 6-tich hodín v kuse (cca 14:00 - 20:00)

ani voda, ani zadržanie dychu, proste nič nepomáhalo a potom to zrazu zmizlo

 

viem, že to má niečo spoločné s dýchaním a bránicou, ale keby to niekto objasnil presnejšie bol by som veľmi rád

taktiež by som privítal nejaké hinty - rady ako štikútanie zastaviť alebo ešte lepšie by bolo ako mu predísť ak sa to dá

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Odpovedí 23
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • weirdo

    3

  • doll

    2

  • Ryan Giggs

    2

  • littlewitch

    2

Top prispievatelia v tejto téme

mne sa to nestava skoro nikdy max tak raz dvakrat za rok, ale nemam to radani na druhych ludoch. je to veeelmi rusive. aj mna by zaujimalo ako sa to da zastavit (ani nie tak na sebe, ale skor na inom cloveku).

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja uz som pocula tolko moznych sposobov, ze az tazko povedat co skutocne pomaha, kazdemu asi nieco ine :lol:

 

napit sa vody, zadrzat dych, urobit stojku, zatlacit rukami smerom nahor o nieco ( :) ), a este nastrasenie :)

 

ja ked mam stikutku, tak sa napijem a snazim sa zhlboka a pomaly dychat a proste myslim na to ze nesmiem stikutnut, vacsinou zaberie ;)

 

 

ked osm bola mala, niekde som pocela ze stikutanie je ked ti krv kvapkna na srdce ;) ale inak je to tusim ze mas vzduch v zaludku, alebo take nieco, napr ked hltavo jes, tak sa moze stat ze prehltnes vzduch a potom ckas

 

inak tuto je par rad

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mne sa pravidelne štikútne raz, keď sa napijem niečoho studeného. Asi reakcia zo šoku, alebo čo... Na dlhšie čkanie u mňa zaberá napiť sa viac vody a nedýchať pri tom.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Raz sa mi štikútalo okolo 6-tich hodín v kuse (cca 14:00 - 20:00)

ani voda, ani zadržanie dychu, proste nič nepomáhalo a potom to zrazu zmizlo

ako sa hovori - niekto ta spominal :lol:
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

Dakujem ludkovia, vase rady mi vazne pomohli :lol:

Čaklo sa mi asi pol hodinu - spravila som stojku, zaprela sa o dvere, napila sa teplého čaju so zadržaným dychom aaaaa.....prestalo to!!!!

Vdaka :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mne proste VZDY pomoze ak si zapcham nos, a napijem sa vody...cca 7 glgov so zadrzanym nosom,dychom, bez nadychnutia.... ak neprestane, pokracujem /pocula som o tomto hovorit aj jedneho doktora, ten vravel take nieco, ze pri stikutke je potrebne aby pracovala branica bez prisunu kyslika do pluc/

este sa mi nestalo aby mi stikutka potom nepresla....este ako decko som si to vycitala z Prirucky mladych svistov :lol: :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

stikutanie sa zbavite jednoducho zadrzanim dychu na kratke useky, ale niekolkokrat za sebou. zadrzite napr dych na 10sekund v 5 sekundovom intervale az kym stikutanie neprestane, vzdy mi to pomohlo.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

Predtým som to mával častejšie.Hlavne keď som sa napil veľa studeného nápoja.Kvárilo ma to až kým som išiel večer spať.

Neskôr som prišiel na to,že mi pomôže vygrcať sa.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak,ako tu uz bolo spominane,je to nespravne dychanie. Snazim sa hlavne upokojit a plynulo dychat. Odkedy cvicim jogu,stikutku som mala strasne malokrat.

Dlhsia stikutka je nebezpecna pre srdiecko.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja použivam jednoduchy a stopercentne učinny recept. Stači sa predkloniť a napiť par hltov z pohara. Vyzera to sice hlupo a smiešne, ale štikutka okamžite prestane. Zatiaľ som nezažil, aby to niekomu nepomohlo.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov