Skočiť na obsah

Medzi priateľmi - kto platí, čo a kedy?


Sniper

Odporúčané príspevky

Keď idete s partiou von, ako ste na tom s platením? Poznám týpkov, ktorí keď majú niečo zaplatiť, tak naobjednávajú samé sódy po 6 korún, ale keď sú pozvaní tak nič iné ako fernet alebo brandy netečie.

 

:lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Odpovedí 20
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • Sniper

    4

  • Mgr. L.E.G. von Trips

    4

  • pralinka

    2

  • cizy

    2

Top prispievatelia v tejto téme

Záleží na tom, čo je objednané. Ak to nie je večera pre desiatich, ale trebárs normálne posedenie pri pivku (pre mňa kofola), tak to zaplatím. Nabudúce zaplatí zase niekto iný.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

s chalanmi :

 

obcas niekto niekoho pozve, ked je druhy pred vyplatou alebo podobne. Ale ten zas inokedy pozve toho, ktory ho pozval predtym.

s babou :

 

kazdy plati za seba, vzdy.

(pozn. to sa netyka alcoholu, ale skor tak vseobecne)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ako kedy... napriklad je to dobre v machnaci, kde je kofca za 20. Vidim se napr spoluziak ma len 200ku a ja mam padika, tak zaplatim za nho... s tym, ze ked nacne 200 zaplati za mna... osobne si myslim ze viac krat bolo zaplatene za mna (casto aj bez toho aby som to vedel), preto mi nerobi problem zaplatit aj kolo, ked mam akurat bubaky a som v partii kde som dlzny...

 

ak som s dievcatom, platim ja... akurat predvcerom som bol a platila dotycna a nedala si to vypovedat, vraj mi to bola dlzna... co uz :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vacsinou kazdy plati za seba, ako pisal ajk, v pripade ze vidim, ze maju len velke, zacvakam to ja, ale tiez nie za kazdeho, mam osoby, u ktorych to spravim, u inych necham, nech si to pekne nechaju rozmenit, heh...a oni potom na oplatku zaplatia mne :)

 

ked som s nejakou babou...haha.. :lol:

 

ked som s mojim chalanom, ako kedy, vacsinou on, ale snazim sa platit aj ja, aspon za blbosti-zmrzlina, pozvem ho neskor na nieco na pitie, hranolky, atd... necitila by som sa dobre, ak by stale platil len on :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

persne tak. ja to tu stale vravim. potom by si sa citila, ze si ta kupuje a vydrziava za nejake ine protisluzby vsak ano.

 

este nikdy som pre istotu ziadnej babe nic necashol. :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no chval sa tym!!! :)

 

nikto si nepotrebuje nikoho vydrziavat... ale nepaci sa mi, ked vsetko vzdy platia len chalani, sak im tiez tie peniaze nerastu na stromoch... aj ked castokrat platit chcu/ resp chce...ale aspon nie vzdy :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Medzi tými "mojimi" to máme rozdelené tak na týždne... neschvál. Jeden týžden je pri prachoch jedna- tak kupuje v bufete keksy, minerálky, potom v krčme... Druhý týždeň sa to nejak prirodzene prestrieda.

Samozrejme, že si berieme aj každá za seba.

Chalani... väčšinou ma pozývajú... aj keď im chcem tie prachy nanútiť, nechcú... ich problém :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

kazdy si plati, ked ma niekto velke, tak sa plati zanho a ked to rozmeni, pozve zase on.

 

ked som zo zenskou, tak platim vacsinou ja ale napr. kamoska ma donutila, aby som raz pozyval ja a raz ona ... keby mam zensku, tak po istom case sa s nou dohodnem, nech sa v pozyvani striedame - myslim, ze je to prirodzene.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

s kamoskami sa striedame, niekedy ked mam gastrace, tak cvaknem ja a zbytok doplati druha osoba, potom sa to vymeni a tak :)

 

s priatelom takmer nikam nechodievame, ale ked ideme tak plati aj on aj ja, obycajne nakupy vacsinou on :lol: ale ja sa za to hanbim a snazim sa to zmenit, ale vacsinou to bohuzial tak vyjde ze ideme kupit nieco a ja nemam prachy :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Je to normálne keď sa dvaja v pozývaní striedajú.

Hoci napr. za svoju babu zaplatím vždy a všade, ale keď bude ona niečo chcieť zaplatiť brániť sa tomu nebudem. Ale radšej platím ja - v tomto prípade.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 mesiacmi...

este chcem dodat, (aby si nikto nepomyslel, ze azda som nejaky drzgros) ze niekedy predsalen sa stane, ze platim ja aj za dievca, ale to suvisi s tym, ze keby ona napr este nemala vlastne (id est zarobene) peniaze.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

my keď chodíme do jednej kaviarne s babami, tak občas niekto pozve niekoho, nechodíme totiž vždy v rovnakej zostave... väčšinou pozýva tá, čo má dežanérku a pozýva tú, čo nemá momentálne prachy /najčastejšie som to ja :lol: :) / a keď potom pozvaná penieze má, raz zas pozve ona... ale popravde... je v tom chaozzzzzzzzz :) ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ked idem s mojim najlepsim kamosom, co sa s nim vidim raz za rok, tak plati ten kto ma prachy a je to jedno, kto to je. nikdy sa to nedorovnava. naposledy som spolu s nim prepil vyse litra (30absolutiek) a bol som rad, ze prave s nim :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov