Skočiť na obsah

NajNepríjemnejšia pieseň, klip a hanobenie hudobnej produkcie


tomassi

Odporúčané príspevky

poznáte už virál týždňa? :)

 

čistá slovenská markízacka produkcia, na ktorej sa rehní celý internet a väčšina účinkujúcich by sa radšej v r... videla, produkovaná člvoekom, ktorý berie štandardný plat, nech vyprodukuje čokoľvek.

je to dosť hrozné, je k tomu spústa článkov na nete, napríklad tu, aj s komentármi účinkujúcich: https://dennikn.sk/719919/viral-tyzdna-je-jasny-ale-ako-vznikol-we-are-the-world-nie-je-prva-ani-posledna-slovenska-pesnicka-tohto-druhu/?ref=top-cl

 

video len tak nenájdete, televízia ho sťahuje z youtube, akonáhle sa tam objaví, je dostupný cez ten článok v archíve televízie:

http://videoarchiv.markiza.sk/video/63167_priatelia-chart-show-we-are-the-world

 

:doh: zle, celé zle.

 

na porovnanie: čo pred pár rokmi predviedli rumunské deti s týmto hitom

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tolko sa pisalo o virali, az som si ho dnes pozrel. Tie decka su aspon uveritelne, ostatne je otras. Ale aspon som si uvedomil moj biedny prehlad o slovenskej scene, poznal som Lipu, Hamela, Katarziu, Kurica ..aj Noga tam bol? Na ostatnych som bud zabudol. alebo su mi ukradnuti.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

a jeden poklad... zakopať a zabudnúť, že to človek vôbec objavil v hlbinách netu, by bolo zrejme najlepšie...

 

toto je prosím pekne vysielanie TV Barrandov, vianočný špeciál.

je tam všetko - týrač manželiek a z rockera samohrajkár Otto Weiter, príšerné štúdio, otrasná moderátorka, samohrajkárske duo Naživo, rádoby vianočná pesnička, vydieranie slzičiek od pozerajúcich a nádejných DVD kupujúcich dôchodcov slzičkami pri pohľade na malé dievčatko, obšľahnutá téma, otrasná hudba... vlastne stačí ten prvý blik na Weitera, plus na preskáčku desať sekúnd, a človek má dosť...

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 mesiacmi...

neviem kam to zaradiť, ale kvôli tomu sa mi nechce zakladať nosvú tému. Dnes som šla okolo skate parku, bola tam nejaká súťaž pre tie šikovné decká na tých rampách, a hrala tam pre mňa desná muzika, to bolo čosi ako zvuky zbíjačky a vŕtačky sprevádzané pneumatickým alebo aspoň pružinovým bucharom...ak toto dnešné decká počúvajú, tak v budúcnosti bude polovica Slovenska hluchá...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 8 mesiacmi...

Súčasná slovenská populárna hudba je bez nápadu a profesionalitu hudobníkov často nahradzuje iba syntetizátor. Texty sú buď stupídne „sladké“, ako za Františka Krištofa Veselého, alebo chcú obsiahnuť filozofickú podstatu života za 2 minúty. Rozhlas chce osloviť väčšinu a tak ponúka to, čo ponúka. Navyše Ministerstvo kultúry nariadilo povinné zaradenie súčasnej slovenskej hudby do rozhlasového vysielania, kde kritériom je iba slovenskosť, vek skladby a doba vysielania. Podobne, ako hudba, je na tom aj hovorené slovo. Okrem spravodajstva sú moderátori úplne nepripravení a preto musia improvizovať. Zrejme tým chcú navodiť pohodu a uvoľnenú atmosféru. Výsledok má ale rovnakú hodnotu, ako tliachanie pri kávičke. Možno to robia v dobrom úmysle, v duchu „sme vaše rodinné rádio“. Proti gustu žiaden dišputát. Masová kultúra je obrazom spoločnosti a funkciu šírenia tohoto obrazu vo verejnosti si rozhlas plní poctivo.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Patrím k staršej generácii, takže akceptujem, že mám generačný problém. Nedávno som sa nechtiac v (parku pri prechádzke s vnučkou) zúčastnil 1. májového „masového“ politického mítingu. Hrala tam dychovka a podobné kultúrne skvosty, aké produkuje napríklad Jakubec. Voľba hudby nebola náhoda, mala osloviť väčšinovú voličskú základňu, teda hlavne dôchodcov. To ale nebola hudba mojej generácie a mám k nej rovnaký odpor, ako k politike propagovanej na tomto mítingu. Našťastie som mohol toto „aj kultúre podujatie“ rýchlo s vnučkou opustiť. Už len pre jej dobro. Nechcel by som sa raz dožiť stavu, keby som, ako imobilný dôchodca, nebol schopný z takéhoto „kultúrneho obohatenia“ ujsť. Hluchota, alebo Altzheimer, sú v takomto prípade vykúpením.

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

... a to ešte doplním, že ti uniká spústa kvalitného braku.... našťastie senzitv už zakapala, alebo na chvíľu zakapala, neviem, ale český šlágr tv to zatiaľ zvláda....

to je humus nad humusy,

a nestačím sa mnohokrát čudovať, kto každý to má celé dni zapnuté a počúva a sleduje ten brak...

neuveriteľné....

 

to, čo je na námestí na prvého mája či na nejakej mestskej slávnosti, je len vrchol ľadovca, a netýka sa to len týpkov ako Weiter a Jakubec a kopa vyprahlých spevákov, nahrádzajú ich hlavne na diskotékach a v krčmách mladé braky... a že ich je.

 

jedna samohrajka, hlasy nikde, ľudia si to pozývajp na svadby, vydávajú cdčka, a je to jeden obrovský grc.

 

https://www.stream.cz/hudebni-masakry/10007721-duo-nazivo

https://www.stream.cz/hudebni-masakry/10009147-otto-weiter

atd.

na toto nikto nemôže byť ani dosť starý, ani dosť mladý, ani dosť dôchodca... :doh:

 

a to ešte o PHDr. PHD. Jakubcovi máme extra tému.... :(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Robim teraz pri Nitre a a cestujeme autami hore-dole. Raz beriem auto ja a takisto kolegu z Liptova a o tyzden zasa berie on mna. Obaja si v autach pustame svoje pesnicky. Ja mam vsak pochopenie pre krehky vacsinovy vkus a nedavam ziadny deathmetal ani grindcore, skor take, co sa daju pocuvat. On, o desat rokov mladsi pusta vo svojom aute Stasaka a ostatne desne sracky, ktore ani neviem vymenovat. Si predstav ze ides tri hodiny v aute cez Bystricu a Donovaly a cely cas pocuvas "mamicka lubim ta" a "jezisko, ty si nas.." Navyse byvame v Dolnej Strede, co je asi 30 kilakov od Nitry a tam sa da nanestastie naladit akesi radio, co iba tieto slagre pusta a tak sa kazdy den pred fajrontom predbieham, aby som mohol kerovat firemne auto a zabranit tejto apokalypse. Co ma vsak udivuje, ze typek nieco po 30tke pocuva hudbu urcenu pre dementnych dochodcov.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja si nemozem pomoct s Elanom to ide od albumu Hodina slovenciny /1988/ uz iba dole kopcom..si myslim

 

toto ma kopu pozitivnych ohlasov a ja nechapem preco? najde sa tu niekto, kto si mysli, ze ta piesen je absolutna sracka..ci sa to niekomu paci??

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Neviem byt objektivna - vzdy som bola vyvrhel, lebo mi Elan nikdy nic mimoriadne nehovoril, sem tam jedna dve pesnicky, to byvalo kedysi na vyobcovanie....

 

Nuz som nakukla. To iste ako stokrat predtym, len horsie. Nie nie, Elan a Raza nadalej nie :(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mam od Elanu dost oblubenych pesniciek, ale tato novinka medzi ne rozhodne nepatri

nuz a na niektore ich nazory, hlavne frajera Raza by som pouzil asi len grckajuci smajlik...

 

mimochodom nasadzovanie elanovskych pesniciek do playlistov radii je kapitola sama o sebe a pretlacanie a promovanie cez Filana detto

holt, tantiemy su celkom lukrativna zalezitost

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 mesiacmi...

na toto som sa chystal reagovať už dávnejšie, ale mal som iné starosti, a potom som na to zabudol, tak až teraz, trochu oneskorene :D

 On, o desat rokov mladsi pusta vo svojom aute Stasaka a ostatne desne sracky, ktore ani neviem vymenovat. Si predstav ze ides tri hodiny v aute cez Bystricu a Donovaly a cely cas pocuvas "mamicka lubim ta" a "jezisko, ty si nas.."  Co ma vsak udivuje, ze typek nieco po 30tke pocuva hudbu urcenu pre dementnych dochodcov.

mali sme kedysi šoféra linkového autobusu, mladý chalan, neviem či mal vtedy 30 ... ten mal komplet zbierku kaziet Senzusu :tycka: keby si to bol púšťal len pre seba, vpredu, šlak to traf... ale on zrejme cítil svoju občiansku povinnosť šíriť "kultúrnu osvetu" medzi cestujúcim pospolitým ľudom, a púšťal tie zgrcy do celého autobusu - ráno cestou do práce, poobede cestou domov ... po pár mesiacoch som poznal celú tvorbu Senzusu naspamäť :doh: no Utrpenie mladého Werthera je proti tomu šuviks ... zachránilo ma až to, že som začal do roboty dochádzať autom, lebo som si zrátal, že to vychádza lacnejšie než autobusom...

 

minulú zimu som bol po 10. rokoch nútený núdzovo využiť služby SAD, a náhodou som natrafil na tohto šoféra. zostal som zaskočený, že v autobuse už nehral Senzus, ale mal naladený SRo, aj ten mal pustený len vpredu, a nie do celého busu... neviem či rokmi zmenil vkus, alebo po sťažnostiach cestujúcich dostal zdrbes, a milý Senzus aj s Hergotom mu zrušili :P

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vcera cestou autom som zaregistrovala tento skvost

 

hodnotenia kukam ma  dobre, ba az nadsene..ale mne sa to zda ako uplna sracka...

nemozem si pomoct

boze kde su casy Slabikara a Skusime to cez vesmir

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

zrejme som to mohla hodiť aj do cover verzií...

ale pri všetkej úcte si to pomenovanie cover nezaslúži...

 

mimochodom to propagujú ako "najkrajšiu vianočnú pieseň roka".... za čo by sa mal tento ansámbl fackovať aj s tými úplne neskutočne priemernými "spevákmi", s ktorými túto pieseň prespievali... John Lennon sa vrtí v hrobe ako ventilátor, práve.

 

oni to stvorili už minulý rok, ale preto, že idú znovu Vianoce, to kdekto vyťahuje na svetlo božie znovu a kdekade... br.

 

 

Kandráčovci toto potrebovali? vážne? otras.

 

https://www.dobrenoviny.sk/c/119286/vianocna-koleda-kandracovci-prespievali-lennona?fbclid=IwAR21RUdL5KIHjAfquuCgXuodrN7vl_8XCsr53XQDFJGcAZD4TWG-D_NicWQ

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

... a to ešte doplním, že ti uniká spústa kvalitného braku.... našťastie senzitv už zakapala, alebo na chvíľu zakapala, neviem, ale český šlágr tv to zatiaľ zvláda....

to je humus nad humusy,

a nestačím sa mnohokrát čudovať, kto každý to má celé dni zapnuté a počúva a sleduje ten brak...

neuveriteľné....

 

..... nemôže byť ani dosť starý, ani dosť mladý, ani dosť dôchodca... :doh:

 

 

 

to by si sa divila...v zariadení, kde je môj tatko, tam si to púšťajú babky, čo bývajú na prízemí a dostanú sa skôr k telke...tatka práve tie nebavia, ale potom sa na to vybodne a zoberie si knižku a číta si...ale aby som nebola nespravodlivá, niekedy tam kukajú telenovelu, inokedy detektívku či nejaký film. tatko má aj na izbe televízor, takže nie je na ten spoločný odkázaný, ale niekedy sirád pozrie aj ten spoločný, lebo ten je veľký a má kvalitný obraz. Len tie šlágre ho moc nenadchýnajú. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

absolútne nič proti téme pesničky.

 

ale to štvorminútové uspávanie hadov s viacmenej kamuflovaným hraním na nástroje, banálnymi hlasmi svadobných muzikantov je desivé.

viditeľne ich to nudí, ale čo to môžu prestať robiť, keď to tak dobre vynáša?

 

z tej uspávanky by stačili klasické maximum dve a pol minúty, text zopakovať len raz, nie 6 krát, a zdá sa, že vystupujú zásadne na svadbách a na mdž...

hneď za prvou pesničkou je na YT ešte väčšie uspávanie hadov, štvorminútové. o mame, ale to sa nedá počúvať.

 

toto niekto objavil, a teraz to letí po FB medzi sentimentálnymi ľuďmi typu - pozdravím svoju mamu na FB, mama mi zagratuluje na FB, a pošlem mojej mame výkrik maminečka ľúbim ťa na FB, a maminečka odpovedá ďakujem dcérka a posielajú si srdiečka a kytičky... namojdušu. ... :doh:

 

 

mama, otec, rodičia, otec a ja, mama a ja, dokola, hudba nastavená na syntetizátore, odspievané banálnymi hlasmi bez duše... https://www.youtube.com/results?search_query=v%C4%8Faka+v%C3%A1m+rodi%C4%8Dia+

:(

 

ani im nenapadne, že otec tancuje zrejme dodnes rockendroll a mama vrieskala na pesničky Beatles či zbožňovali Pink Floyd.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...
  • Pred 2 mesiacmi...

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov