Skočiť na obsah

Formula 1 (po sezónu 2007)


Andulqa

Odporúčané príspevky

  • Odpovedí 342
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • weirdo

    61

  • tomassi

    60

  • RoSo

    44

  • Sniper

    42

Top prispievatelia v tejto téme

Michaelovi gratulujem, na to, co mu spravili, zajazdil super preteky. skoda Kimiho, zasluzil by si to druhe miesto, aj ked po tych jeho predvcerajsich pindoch neviem neviem ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Njo,som sice Ferrari positive,ale ta vychcanost Shumiho tentoraz narazila na kamen...Tusim to bol Kimi,co to pomenoval najpresnejsie,a sice,ze Schumi mal predtym,nez spravil "riadenu havariu" si mal zakryt kameru do kokpitu,aby nebolo vidiet pracu ruk...Ale aj tak klobuk dolu,piate miesto zo startu v boxoch v Monacu :) a najma jeho stihacka Bariho v poslednych kolach...

 

vcera fsak bol vacsi motoristicky zazitok,a to indy500,dival som to poslednych 20 kol(predtym to nema vyznam a tie kola sa jazdia len na to,aby sa dalo nazvu zadost :lol: ),no stacili aj posledne 4,ked sa zacalo zavodit po zltej faze,na cele bol Michael Andretti,za nim jeho 19-rocny syn Marco,ten sa po rozbehnuti zavodu dostal na celo a ocino sa snazil blokovat zvysok pola,ale usiel mu Sam Hornish jr. a pustil sa za Marcom,v predposlednom kole v poslednej zakrute sa ho snazil podbehnut,ale Marco ho zavrel,Sam musel pribrzdit a do posledneho kola isiel Marco s naskokom cca sekundy,v F1 beznadejna situacia a aj tu to vypadalo na jasnu zalezitost,Sam vsak bojoval,u Marca sa asi prejavila neskusenost a v poslednej zakrute sa Sam na Marca prilepil,v cielovej rovinke vysiel z jeho zakrytu a v cieli ho zdolal o 0.0635 sekundy,druhy najtesnejsi rozdiel v historii...normalne mi zimomriavky nabehli z toho finisu...po dlhom case som videl to,preco je motoristicky sport taky fascinujuci...

 

Obrázok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Video, komentáre jazdcov, titulky v tlači

 

vyberám:

 

Kimi Räikkonen: Obrázok

"Neverím, že skutočne mal nejaké problémy! Kameru v kokpite si mal jednou rukou zakryť! Vyvolal žlté vlajky a zničil kvalifikáciu ostatným pilotom, takže by mal byť potrestaný."

 

Jackie Stewart:

"Niečo také som ešte nevidel, nemalo sa to stať. Bolo to veľmi viditeľné! Veľmi ma to prekvapilo. Jeho rýchlosť nebola vysoká, bola to veľmi pomalá udalosť. Je škoda, že sa niečo také stalo vtedy, keď boli v ostrom kole piloti ako Alonso či Rosberg. Všetci sa čudujú, že si nepoškodil ani len predné krídlo. Náhoda? Na Alonsovom mieste by som bol poriadne nahnevaný."

 

a z iného článku:

 

výkonný riaditeľ tímu McLaren Obrázok Martin Whitmarsh:

"Ja osobne to považujem za mierny trest. Ak sa niekto môže po niečom takom zúčastniť pretekov a potom v nich získa solídny počet bodov, tak je to mierne. Fisichella sa dopustil oveľa menšieho faulu a bol za to potrestaný ešte tvrdšie. Ja ale našťastie nie som stewart. Komisári rokovali určite dlho a prijali rozhodnutie, ktoré je podľa nich správne. Určite to nebola žiadna akcia FIA, keďže komisári sú od FIA nezávislí."

 

VÝSLEDKY GP MONACO:

 

ObrázokObrázok

 

1 Fernando Alonso Renault

2 Juan Pablo Montoya McLaren-Mercedes Obrázok

3 David Coulthard Red Bull Racing

4 Rubens Barrichello Honda Racing F1

5 Michael Schumacher Ferrari

6 Giancarlo Fisichella Renault

7 Nick Heidfeld BMW Sauber F1

8 Ralf Schumacher Toyota

9 Felipe Massa Ferrari

10 Vitantonio Liuzzi Scuderia Toro Rosso

11 Jenson Button Honda Racing F1

12 Christijan Albers Midland F1 Racing

13 Scott Speed Scuderia Toro Rosso

14 Jacques Villeneuve BMW Sauber F1

15 Tiago Monteiro Midland F1 Racing

16 Franck Montagny Super Aguri F1

 

Vypadli:

Takuma Sato Super Aguri F1 Defekt

Mark Webber Williams F1 Elektronika

Kimi Räikkönen McLaren-Mercedes Obrázok Poškodenie motora

Nico Rosberg Williams F1 Defekt

Christian Klien Red Bull Racing Defekt

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

toz, kazdy veri tomu, comu chce verit. asi sme vsetci videli ten zaznam. myslim, ze stewardi boli silne ovplyvneni verejnostou, ktora pameta na Schumiho preslapy spred 10 rokov a neveri ze clovek dospeje. skoda. na kontru Tvojho prispevku, Roso, tu dam nieco, co vystihuje moj nazor. napisal to niekto na fore F1.sk a ja sa s tym plne stotoznujem.

 

---------------------------------------------------------------

1., Stevardi po vyhodnotení dát z telemetrie zistili len to,že Schumi neurobil všetko presne tak ako by sa za podobných okolností očakávalo a nikde som nečítala vyjadrenie žiadneho kompetentného človeka o tom ,že Schumi to spravil naschvál...

 

2., Schumi nebol v spojení s tímom vysielačkou teda nevedel kto je v danom momente vo svojom ostrom kole a čo teda svojím zastavením spôsobí...

 

3., Ross Brawn povedal,že v tom momente počuli vo vysielačke len to ako Schumi nadáva...

 

4.,Čo získal Schumi svojím úmyselným zastavením??? Mohol skončiť kvaldu trebarz aj na 2 či 3 mieste a takto ho šupli na koniec roštu tak prečo by také niečo robil keď jediné čo dosiahol bolo,že si sám pokazil kvaldu...

 

A teraz si predstav seba na jeho mieste...Máš dobre rozbehnutú kvaldu,vedieš ale hrozí ti ,že ťa predbehnú dvaja komkurenti...Zablokuješ si sám od seba kolesa a zabrániš im v dosiahnutí lepšieho času,lebo ťa osvietil duch svätý a pošepol ti do uška ,že tí dvaja sú práve na trati a snažia sa ti zobrať tvoje prvé miesto Tak ty sa rozhodneš,že im to nedovolíš s takým rizikom,že ťa penalizujú a budeš štartovať z úplne posledného miesta,všetci ťa budú obviňovať a nenávidieť,budú na teba ukazovať prstom a škaredo na teba zazerať,budú ti to vyčítať a to len preto,že si sa v kvalde rozhodol zastať,lebo ťa to len tak z ničoho nič napadlo ,že si trošku postojíš ...

 

Je to riadne šialená blbosť,ale pokiaľ tomu veríš tak v pohode...Je to Schumacher treba ho očierniť aj keď nemáme dôkazy..Stačia nám hociaké dohady a špekulácie a nič iné nám k šťastiu netreba keď si môžeme utierať ústa o Schumachera že???

 

Priveľmi netreba rozmýšľať čo vás tak dráždi na Schumacherovi že? Je to 7 titulov vo vrecku... Ale aj keď z neho urobíte najväčšieho klamára a podvodníka tie tituly mu nevezmete a nevezmete mu ani primát najúspešnejšieho jazdca F1...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Presne, ako si napísal: "každý verí tomu, čomu chce veriť"

 

Znova zopakujem vyjadrenie Jackieho Stewarta: ... bola to veľmi pomalá udalosť.

 

Prečo nepripúsťaš možnosť, žeby to Michael urobil schválne? Možno myslel, že sa mu to prepečie.

Podobné neférové konanie už urobili mnohí pred ním, aj (podľa môjho názoru najlepší jazdec) Ayrton Senna, keď v Suzuke zostrelil z trate Alana Prosta.

 

Netreba rozmýšľať, čo dráždi mňa. Môj názor je nepodstatný. Kvalifikovanejší než ja, alebo ty, sú traťoví komisári, jazdci, vedenie jednotlivých tímov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

weirdo,kasli na to,kazdy bude mat tu svoju pravdu,uz je to raz tak,jedni budu schumiho milovat,druhi nenavidiet,len ja budem uprostred :lol: pozri,nemyslim si,ze ta havaria bola uplne koser,tiez neverim tomu,ze schumi nevedel,ake casy dosahuju jeho konkurenti a aj keby nevedel,tak uz zo skusenosti vie,kedy sa dosahuju najlepsie casy a vies to aj ty...rozhodne nespravil vsetko,co sa dalo,aby tu Rascasse vybral,zablokovanie kolies bolo uz vysledkom jeho prace...keby to spravil nejaky mlady nekuseny jazdec,prosim,ale pan jazdec by hento spravil len tazko...a tym Schumi bezpochyby je,bez ohladu na to,co robi okolo...ale tym,ze startoval z posledneho miesta,ta VC uplne stratila pre mna pritazlivost a za nieco stala len ta stahovacka Schumiho na Bariho v zavere...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Prečo nepripúsťaš možnosť, žeby to Michael urobil schválne? Možno myslel, že sa mu to prepečie.

Podobné neférové konanie už urobili mnohí pred ním, aj (podľa môjho názoru najlepší jazdec) Ayrton Senna, keď v Suzuke zostrelil z trate Alana Prosta.

nepripustam ju tak, ako antiferraristi nepripustaju moznost, ze to naschval nebolo.

 

na margo fundovanosti stewardov a sefov timov zopakujem vetu, ktoru povedali na RTL:

"nie sme tu, aby sme obhajovali Schumachera, ale faktom je, ze v jeho aute nikto z nas nesedel a nikdy sa nedozvieme, co sa tam skutocne udialo." keby bolo take jednoznacne, ze to bol umysel, preco o tom rozhodovali 8 hodin?

 

 

rozhodne nespravil vsetko,co sa dalo,aby tu Rascasse vybral,zablokovanie kolies bolo uz vysledkom jeho prace...keby to spravil nejaky mlady nekuseny jazdec,prosim,ale pan jazdec by hento spravil len tazko...a tym Schumi bezpochyby je,bez ohladu na to,co robi okolo...ale tym,ze startoval z posledneho miesta,ta VC uplne stratila pre mna pritazlivost a za nieco stala len ta stahovacka Schumiho na Bariho v zavere...

aj majster tesar sa raz utne. Schumacher nie je panboh, aby bol bezchybny, co je skoda. neviem vsak, ci by bol okolo tohoto taky povyk, keby Schumi nemal na konte par preslapov z mladosti a keby vsetci antiferraristi neboli vytoceni piatimi titulmi za sebou.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Osobne si myslím, že to urobil naschvál. To bolo prvé čo ma napadlo, keď som to videl.

Neviem prečo ma to napadlo, ale väčšinou ten prvý nápad je najpravdepodobnejší.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

co poviete na dnesnu velku cenu ?

Alonso znova bez vecsich problemov vyhral. Neocakaval som ze dokaze ujst Kimimu alebo Michaelovi.

Ale aj druhe miesto sa pocita a myslim ze je to celkom dobry vysledok, ak tam Ferrari vobec netestovalo.

Dalsia GP je v Kanada a tam sa Michaelovi celkom darilo tak dufam ze za tie dva tyzdne sa nieco zlepsi.

 

A ako povedal Norbert Haug Neprajem Alonsovi aby sa mu nieco stalo, aby vypadol, ale taka spolahlivost nie je vecna :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Kde je RoSo s výsledkami? Nechce sa mi to hľadať na webe :lol:

 

btw akým spôsobom sa túto sezónu jazdí kvalifikácia? Niečo som čítal, že počas kvaldy sa piloti musia umiestniť na nejakom mieste (čo najlepšom) aby nevypadli či čo...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Axel

 

kvalda sa jazdi vyradovacim sposobom, je rozdelena na tri casti

 

prva cast : jazdia vsetci, maju 15 minut aby dosiahli najlepsie casy, 16 postupuju do druhej casti

druha cast : 16 jazdcov a 15 minut, postupuje 10 najlepsich

tretia cast : 10 jazdcov, 20 minut ale s tym rozdielom ze s akym mnozstvom paliva najstupia na kvaldu musia

nastupit aj na pretek. Cize za takych15 minut musi jazdec vyjazdit palivo, potom rychlo vymenit gumy za nove a odjazdit jedno az dva, tri kola ktore rozhoduju.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Výsledky GP Veľkej Británie v Silverstone

 

Obrázok

 

1 Fernando Alonso Renault F1

2 Michael Schumacher Ferrari

3 Kimi Räikkönen McLaren-Mercedes Obrázok

4 Giancarlo Fisichella Renault F1

5 Felipe Massa Ferrari

6 Juan Pablo Montoya McLaren-Mercedes Obrázok

7 Nick Heidfeld BMW Sauber F1

8 Jacques Villeneuve BMW Sauber F1

 

9 Nico Rosberg Williams F1

10 Rubens Barrichello Honda Racing F1

11 Jarno Trulli Toyota

12 David Coulthard Red Bull Racing

13 Vitantonio Liuzzi Scuderia Toro Rosso

14 Christian Klien Red Bull Racing

15 Christijan Albers Midland F1 Racing

16 Tiago Monteiro Midland F1 Racing

17 Takuma Sato Super Aguri F1

18 Franck Montagny Super Aguri F1

 

Vypadli:

 

Ralf Schumacher Toyota Kolízia

Mark Webber Williams F1 Kolízia

Scott Speed Scuderia Toro Rosso Kolízia

Jenson Button Honda Racing F1 Poškodený motor

 

 

Pódiové umiestnenie :lol: Aspoň niečo pozitívne.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ešte správa k extempore spred dvoch týždňov :

 

... Kanadský pilot F1 Jacques Villeneuve v nedeľu vystúpil z asociácie pretekárov GPDA po tom, ako jej členovia odmietli odvolať z vedúcej funkcie Michaela Schumachera.

 

Schumacher si pohneval svojich súperov pred dvoma týždňami na Veľkej cene Monaka, keď v záverečných okamihoch kvalifikácie zastavil monopost v predposlednej zákrute Rascasse, čím blokoval iných jazdcov a znemožnil im dosiahnuť lepšie časy. Traťoví komisári za to pilota Ferrari potrestali a namiesto z pole position odštartoval Schumacher hlavné preteky z posledného miesta. Nemec na svoju obhajobu uviedol, že z jeho strany nešlo o úmysel, ale o chybu....

 

Zdroj: TASR

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Axel

presne tak, ako napriklad vcera. Jenson vcera nepostupil a startoval zozadu. Malou utechou pre tych vzadu je ze si moze naplnit nadrz kolko len chce. Lenze to nie je vyhoda, PP je dnes dost dolezita.

 

btw. co si myslite o super vykonoch tymu Renault a Alonsa ? V com to je ze su taky dobry ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V čom to je? Nepovedal by som, že Alonso kvalitou výrazne prevyšuje ostatných jazdcov, skôr to bude v aute. Ale to tajomstvo? To keby som poznal, môžem McLarenu robiť poradcu :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Alonso je talent a darí sa mu. Renault všeobecne vždy bol dobrý, aspoň čo ja pamätám, keď Williams mal motory Renault tak patril k absolútnej elite. Teraz je to už len slabší priemer :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

RoSo

 

no jasne ze Alonso neprevisuje ostatnych :lol:

myslim ze maju proste grip, maju dobru prilnavost, dobre gumy.

Mishelinky sice ma viacero timov, ale Renault a Mishelin maju nadstandardne vztahy, su to predsa francuzi.

Dnes mi pride az smiesne ako utekali timi od Bridgestone vraj koli spolupraci Bridgestone a Ferrari. A dnes ?

tie timi nie su na tom o nic lepsie.

Dnes na RTL ohadovali ze Renault je na kolo o 0.4s rychlejsi ako ostatny.

No ostatny musia zapracovat a to poriadne inac to bude nudna sezona.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

pri tomto futbalovom ošiale som celkom zabudol, že sa dnes ide VC-CAN

 

pekne to vyšlo

niečo po skončení duelu Albionu s EKV, tak sa začne pretek a potom zase futbal

 

najlepšie by asi bolo, keby tomu krpatému cigánskemu Napoleonovi hneď nazačiatku prdol motor

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja som už naozaj z toho vývoja znechutený. Predtým dominovalo Ferrari, teraz Renault. Už ma to prestáva baviť. Chcelo by to aspoň jednu veľkú cenu s double pre McLaren.

Jediná dominancia, na ktorú si pamätám a ktorá sa mi pozdávala, bola éra Williamsov s Damonom Hillom. Ten chlapík bol úžasný.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Návštevník
Táto téma je teraz zamknutá pre ďalšie odpovede.

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov