Skočiť na obsah

Formula 1 (po sezónu 2007)


Andulqa

Odporúčané príspevky

takze tento vikend zacina dalsi rocnik Formuly 1, opat s novymi pravidlami :)

 

sledujete? fandite? komu? :)

 

 

ja to sice moc nesledujem uz, prestalo ma to bavit pocas nadvlady Ferrari a Schumachera (nie som zrovna jeho fanusik), lebo sa mi to zdalo v tej dobe strasne nudne a nezazivne...

 

kedysi som fandila Hakkinenovi a McLarenu, teraz ked to uz sledujem len pomedzi dvere obyvacky, kde to kuka moj brat (skalny fanusik formuly 1 a Ferrari) tak mam tiez svojich oblubencov a tymi su Button a Alonso (hlavne on, velmi ma potesilo ked minuly rocnik vyhral ;) ) som zvedava ako sa im bude tento rok darit ;)

 

len skoda ze to nevysiela ziadna slovenska stanica :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Odpovedí 342
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • weirdo

    61

  • tomassi

    60

  • RoSo

    44

  • Sniper

    42

Top prispievatelia v tejto téme

Vždy som fandil Williamsu, fandím Williamsu a aj budem fandiť Williamsu.

Aj keď je pravda že už to skoro nesledujem. Williams vládol F1 pred 10 rokmi, teraz je to šedý priemer :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja som vždy fandil McLarenuObrázok. Už od čias famózneho Ayrtona Sennu. Škoda tej chvíle, keď prestúpil do Williemsu, stalo sa mu to osudným. Williemsu som fandil len istý čas, keď zaň jazdil Damon Hill. A Ferrari nemusím vôbec.

 

Zajtra (12.3.2006) sa koná Veľká cena Bahrajnu. Škoda, že to už Markíza nevysiela. Neviete prečo? Žeby kvôli sledovanosti? Veď ja som to sledoval. Síce som vždy od toho "vzrušenia" zaspal, ale telka ostala zapnutá :lol: .

 

Oficiálna stránka Formule 1

 

a nemecká stránka s tradične dobrými komentármi RTL

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A máme výsledky kvalifikácie GP Bahrain 2006

 

1. M. Schumacher - Ferrari - 65 pole position, vyrovnaný rekord Ayrtona Sennu (jak ja toho nemca neznášam :lol: )

2. F. Massa - Ferrari

3. J. Button - Honda

4. F. Alonso - Renault

5. J.P.Montoya - McLarenObrázok

 

22. K. Raikonen - McLarenObrázok - zlomil záves zadného kola, potom mu odletelo zadné krídlo.

 

Obrázok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

počas nadvlády Ferrari a Schumachera "to" prestalo baviť kdekoho... nič na tom nezmenili neustále zmeny pravidiel, ktoré už bežný divák ani nesleduje ... :)

 

a okruh GP Bahrain vyzerá presne ako počítačová animácia .... :) dokonalá modrá, béžová a šedá ;)

 

skutočnosť je u nás taká, že už od nudných Michaelových čias u nás pôsobí F1 ako uspávadlo ... :lol:

/ nefandím Ferrari , ale je mi ľúto, keď nevyhrá, lebo milujem taliansku hymnu ;) /

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mne sice nie je luto ked Ferrari nevyhra, ale taliansku hymnu mam aj ja strasne rada :) je taka vesela, rada ja pocuvam :lol:

 

 

no ja som rada ze Button aj Alonso sa celkom dobre umiestili, no a ten Schumi, no co uz...dufam ze to nevyhra aspon :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Výsledky GP Bahrain 2006. Obdivuhodný výkon podal Kimi Raikkonen, ktorý sa dokázal prebojovať z posledného štartovacieho miesta na pódium víťazov. Napínavý bol boj o prvé miesto, až do konca bol rozdiel medzi Alonsom a Schumacherom len niečo okolo jednej sekundy.

 

Obrázok

Obrázok

 

1 Fernando Alonso Renault F1 1:29.46,205

2 Michael Schumacher Ferrari + 00.01,246

3 Kimi Räikkönen McLaren-Mercedes + 00.19,360

4 Jenson Button Honda Racing F1 + 00.19,992

5 Juan Pablo Montoya McLaren-Mercedes + 00.37,048

6 Mark Webber Williams F1 + 00.41,932

7 Nico Rosberg Williams F1 + 01.03,043

8 Christian Klien Red Bull Racing + 01.06,771

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nové týmy:

 

 

Scuderia Toro Rosso

Obrázok

Nový sesterský tým Red Bull Racing, bývalé Minardi. Jazdci Vitantonio Liuzzi, Scott Speed a testovací jazdec Neel Jani.

 

Midland F1 Racing

Obrázok

Bývalý Jordan, odkúpený rusmi. Jazdci Tiago Monteiro, Christijan Alberts.

 

Super Aguri

Obrázok

Nový tým bývalého jazdca F1, japonca Aguri Suzukiho. Motory Honda. Jazdci Takuma Sato a Yuji Ide.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Toto bol nadherny pretek, vlastne cely vikend bol zaujimavy. Uz v sobotu sa bolo na co pozerat a dnes to vyvrcholilo pre divaka perfektnou podivanou.

 

Potom co Michael ziskal v kvalde PP som veril v dobry vysledok. Druhe miesto je na zaciatok skvele, hlavne po velmi zlej sezone. Trochu ma sklamal Massa, kt sa velmi snazil ale proste sa mi zablokovali zadne kolesa, som zvedavy na vyjadrenie timu z akeho to bolo dovodu.

Musim uznat ze Kimi sa dnes znovu vytiahol a ukazal ze vie aj nemozne. Montyho trochu strapnil. Ved ho predbehol z posledneho miesta, no ale mal uplne unu strategiu.

Velmi ma sklamala Toyota, takyto velky tim s neobmedzenym rozpoctom a taketo fiasko. :lol:

Ocakaval som ovela viac poruch motorov, ktore sa ukazali velmi spolahlive aspon na jeden vikend. Caka nas GP malaysie a to bude tvrdy oriesok. Tam sa ukaze sila V8.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ahaa vlastne BMW je bývalý Sauber. Už viem.

 

Tak v tom prípade ma teší že Williams skončil lepšie ako BMW :lol:

jak ta to moze tesit? BMW su najlepsie auta a motory na svete, proste nemecka dokonalost

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ak už nemecká dokonalosť, tak Mercedes :lol:

 

Obrázok

 

Ďalšie umiestnenia:

 

9 Felipe Massa Ferrari + 01.09,907

10 David Coulthard Red Bull Racing + 01.15,541

11 Vitantonio Liuzzi Scuderia Toro Rosso + 01.25,997

12 Nick Heidfeld BMW Sauber F1 + 1

13 Scott Speed Scuderia Toro Rosso + 1

14 Ralf Schumacher Toyota + 1

15 Rubens Barrichello Honda Racing F1 + 1

16 Jarno Trulli Toyota + 1

17 Tiago Monteiro Midland F1 Racing + 2

18 Takuma Sato Super Aguri F1 + 4

 

Vypadnutia:

 

1 kolo Christijan Albers Midland F1 Racing Defekt

22 kolo Giancarlo Fisichella Renault F1 Porucha hydrauliky

30 kolo Jacques Villeneuve BMW Sauber F1 Poškodený motor

46 kolo Yuji Ide Super Aguri F1 Defekt

 

Najrýchlejšie kolo:

 

Nico Rosberg/Williams-Cosworth Čas: 01.32,408 v 42-hom kole.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Jasne, VisMaior, ja som tam dal tú anglickú, pretože som si pomyslel, že viac ľudí ovláda angličtinu.

Moja vina, že som ju nepreštudoval, ale keď ja Majkla nemusím. Myslím si, že je preplatený, ale najviac ma štve, že prekonáva rekordy môjho najväčšieho obľúbenca Ayrtona Sennu. Viem, že je to blbý dôvod, ale nepomôžem si. Uznávam však, že Majkl je fenomenálny jazdec.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

RoSo

samozrejme ze ta stranka Michaela Schumachera je aj v anglictine :lol:

K tym rekordom, no rekordy su na to aby sa prekonavali. Bude zaujimave ci sa najde niekto kto dokaze prekonat tieto rekordy. Ayrton polozil latku dost vysoko a Michael ju lahko zdolava uvidime ci sa to niekomu po Michaelovi podari prekonat. A ak ano tak aspon budeme vediet ze je to dalsi fenomenalny jazdec.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

RoSo

 

si si istý, že by sa tam našiel vhodný flek, s dobrým prístupom, ubytovacími kapacitami a všetkým vybavením k tomu potrebným, vrátane priesorov pre divákov.

 

:lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Návštevník
Táto téma je teraz zamknutá pre ďalšie odpovede.

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov