Skočiť na obsah

Formula 1 (po sezónu 2007)


Andulqa

Odporúčané príspevky

Zavodny okruh na Slovensku nikdy nebude. Nie su na to peniaze, nikomu sa do toho nechce a vobec cely motorizmus na slovensku je bieda. A aj keby sa nieco spravilo, kto by tam pretekal ?

Bernie nema zaujem o niejake Slovensko, ved on dokaze vybabrat s organizatormi v SPA a manipuluje so Silverstone atd.

kto by dal miliony na niejake niejake vidiecke preteky kde pride 5000 nadsencov ? :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Odpovedí 342
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • weirdo

    61

  • tomassi

    60

  • RoSo

    44

  • Sniper

    42

Top prispievatelia v tejto téme

Samozrejme, že tu nikdy okruh nebude. Nie je tu žiaden sponzor, ktorý by k nám takéto podujatie pritiahol.

Snáď v budúcnosti by sa o to mohli pokúsiť automobilky. Ale to je mizivá šanca. A je otázne, či to vôbec potrebujeme.

 

starsi

 

Lokalitu som uviedol z jediného dôvodu, ktorý vôbec nebol rozumný. Ale fleku je tu dosť, a pri takej veľkej investícii by sa našli prostriedky aj na ubytovacie kapacity. Otázka - čo s nimi po pretekoch?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

17.03.2006

LONDÝN - Majster sveta cestných motocyklov Valentino Rossi vyzval šampióna Formuly 1 Fernanda Alonsa na súboj, ktorý má dať odpoveď na otázku: Kto z nich je najrýchlejší? Taliansky vládca najsilnejšej kubatúry MotoGP navrhuje zmerať si sily vo formule, v automobile pre rely a na cestnom motocykli s tým, že rozhodne lepší súčet časov.

 

Alonso nedávno vyhlásil, že ho nijako neohromili Rossiho testy v tíme Ferrari a zapochyboval i o prípadnom úspešnom prestupe talianskeho jazdca na štyri kolesá. „Mohol by končiť tak piaty, maximálne párkrát na stupňoch víťazov, ale ja by som dokázal to isté na motorke, keby som dostal dosť času na tréning,“ povedal Alonso. Podpichnutý Rossi sa poponáhľal s odpoveďou: „Niekde som čítal, že ak Alonso dostane príležitosť trénovať, bude schopný vystúpiť so mnou na pódium. Fajn, mali by sme si vyskúšať, kto je najrýchlejší,“ vyzval 27-ročný Talian o tri roky mladšieho Španiela. Teraz je na podnikavých manažéroch, aby našli termín, kedy by sa uskutočnil súboj dvoch kohútov na jednom smetisku.

 

 

no tak to som zvedavy ci sa to uskutocni

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak to by zaujímalo aj mňa. Nech už sú Rossiho časy v F1 akékoľvek, sú lepšie než by mal Alonso na motocykli.

Rossi je vo svojej disciplíne fenomenálny a Alonso by mohol len snívať o tom, že sa mu priblíži. Vyprovokoval to, takže ak má gule, mal by túto výzvu prijať.

 

Tento víkend máme ďalšie podujatie kolotoča F1.

 

GP Malajzie v Sepangu.

 

Obrázok Obrázok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Výsledky kvalifikácie na GP Malajzie

 

Pole position

Giancarlo Fisichella - Renault

 

2. Jenson Button - Honda

3. Nico Rosberg - Williams

4. Michael Schumacher - Ferrari

5. Mark Webber - Williams

6. J. P. Montoya - McLarenObrázok

7. Kimi Raikkonen - McLarenObrázok

8. Fernando Alonso - Renault

 

 

Zaujal ma výkon nováčika Nico Rosberga. Bodoval v minulých pretekoch, a teraz celkom pekné umiestnenie v kvalifikácii. Uvidíme, či to bola len vec taktiky.

 

edit: M. Schumacher bude kvôli výmene motora štartovať zo 14 miesta - info zo šport. spravodajstva

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja to cítim podobne, Kimi Obrázok vypadol po kolízii s Christianom Klienom hneď v prvom kole. Ktovie, dokedy sa ho bude držať smola. Len dúfam, že tá šnúra nebude taká dlhá, ako to bolo ešte s Coulthardom.

 

Obrázok

 

Výsledky:

 

1 Giancarlo Fisichella Renault F1 1:30.40,529

2 Fernando Alonso Renault F1 + 00.04,585

3 Jenson Button Honda Racing F1 + 00.09,631

4 Juan Pablo Montoya Obrázok + 00.39,351

5 Felipe Massa Ferrari + 00.43,254

6 Michael Schumacher Ferrari + 00.43,854

7 Jacques Villeneuve BMW Sauber F1 + 01.20,461

8 Ralf Schumacher Toyota + 01.21,288

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Toto je zaujímavé:

 

 

Sepang 19. marca (TASR) - Monopost sedemnásobného majstra sveta v pretekoch F1 Michaela Schumachera sa este pred zaciatkom Velkej ceny Malajzie stretol s pochybnostami zo strany konkurencie. Osem z jedenástich stajní podpísali list komisárom pretekov, v ktorom ich upozornili na mozné sabotovanie výsledkov za podmienky, ze "pred pretekmi nedôjde k nálezitej kontrole".

 

Po Velkej cene, na ktorej zvítazil taliansky pilot vo farbách Renaultu Giancarlo Fisichella a Schumacher obsadil siestu priecku, zostali nespokojné hlasy ticho. "Technický riaditel Ross Brown sa stretol s predstavitelmi Medzinárodnej automobilovej federácie, ktorých potesilo, ze auto je postavené podla pravidiel. V opacnom prípade by sme teraz nediskutovali o platných výsledkoch," vyhlásil séf stajne Jean Todt. Signatárom daného listu sa nepácilo nastavenie hornej casti predného krídla vozidla. List okrem Ferrari nepodpísali oba tímy pod dozorom Red Bullu, pricom jeden z nich pouzíva motory Ferrari.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Formula 1 - kalendár podujatí

 

10. – 12. 3. Veľká cena Bahrajnu (Sakhir)

17. – 19. 3. Veľká cena Malajzie (Sepang)

31. 3. – 2. 4. Veľká cena Austrálie (Melbourne)

21. – 23. 4. Veľká cena San Marína (Imola)

5. – 7. 5. Veľká cena Európy (Nürburgring)

12. – 14. 5. Veľká cena Španielska (Barcelona)

26. - 28. 5. Veľká cena Monaka (Monako)

9. – 11. 6. Veľká cena Veľkej Británie (Silverstone)

23. – 25. 6. Veľká cena Kanady (Montreal)

30.6. – 2. 7. Veľká cena USA (Indianapolis)

14. – 16. 7. Veľká cena Francúzska (Magny-Cours)

28. – 30. 7. Veľká cena Nemecka (Hockenheim)

4. – 6. 8. Veľká cena Maďarska (Hungaroring)

25. - 27. 8. Veľká cena Turecka (Istambul)

8. – 10. 9. Veľká cena Talianska (Monza)

15. – 17. 9. Veľká cena Belgicka (Spa-Francorchamps)

29.9. – 1. 10. Veľká cena Číny (Shanghai)

6. – 8. 10. Veľká cena Japonska (Suzuka)

20. – 22. 10. Veľká cena Brazílie (Interlagos)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

VC Austrálie

Pole position získal Jenson Button, co je pre Hondu prvá pole position po tridsiatich rokoch

 

 

Boli to chaotické preteky.Už počas zahrievacieho kola urobil chybu Juan Pablo Montoya a ostal stáť krížom cez cieľovú rovinku. Potom, prv než naskočila zelená, zdvihol ruku Fisichella a ohlásil problém so svojím Renaultom a musel štartovať z boxov. V prvom kole kvôli studeným gumám dostal hodiny.

V prvom kole mal kolíziu Nico Rosberg s Felipe Massom. Ten sa vyhýbal Klienovi a preletel Rosbergovi cez zadné krídlo.Taktiež v prvom kole sa stretli David Couthard s Jarnom Trullim. David pokračoval, Jarno vypadol.

V piatom kole vyletel z trate Christian Klien na jednej z roviniek a napálil to rovno do bariéry. Auto totálne zničil. Na trať už druhý krát vyšlo Safety Car.

V 34. kole vletel Michael Schumacher príliš rýchlo do zákruty pred cieľovou rovinkou, stratil kontrolu nad vozom a napálil to do oplotenia. Chvíľku po ňom, v 38. kole sa dostal na trávu Vitantonio Liuzzi kam v Toro Rosso, šmyklo ho a napálil to - do múra. Safety Car vyšlo na trať štvrtý krát.

Desať kôl pred koncom, na rovnakom mieste ako M. Schumacher, vypovedal službu motor McLarenaObrázok J. P. Montoyu. Dogúľal sa akurát do boxov.

ObrázokObrázok

 

 

Výsledky:

Obrázok

 

 

1 Fernando Alonso Renault F1 1:34.27,870

2 Kimi Räikkönen McLaren-Mercedes Obrázok + 00.01,829

3 Ralf Schumacher Toyota + 00.24,824

4 Nick Heidfeld BMW Sauber F1 + 00.31,032

5 Giancarlo Fisichella Renault F1 + 00.38,421

6 Jacques Villeneuve BMW Sauber F1 + 00.49,554

7 Rubens Barrichello Honda Racing F1 + 00.51,904

8 Scott Speed Scuderia Toro Rosso + 00.53,817

9 David Coulthard Red Bull Racing + 00.53,983

10 Jenson Button Honda Racing F1 + 1

11 Christijan Albers Midland F1 Racing + 1

12 Takuma Sato Super Aguri F1 + 2

13 Yuji Ide Super Aguri F1 + 3

 

Vypadli:

 

Juan Pablo Montoya McLaren-Mercedes Obrázok Defekt

Mark Webber Williams F1 Poškodenie motora

Jarno Trulli Toyota Kolízia

Michael Schumacher Ferrari Jazdecká chyba

Vitantonio Liuzzi Scuderia Toro Rosso Jazdecká chyba

Christian Klien Red Bull Racing Defekt

Nico Rosberg Williams F1 Kolízia

Felipe Massa Ferrari Kolízia

Tiago Monteiro Midland F1 Racing Defekt

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Bodové zisky jazdcov po troch pretekoch:

 

 

1. Fernando Alonso Renault 28

2. Giancarlo Fisichella Renault 14

3. Kimi Räikkönen McLarenObrázok 14

4. Michael Schumacher Ferrari 11

5. Jenson Button Honda 11

6. Juan Pablo Montoya Mc LarenObrázok 9

7. Ralf Schumacher Toyota 7

8. Nick Heidfeld BMW Sauber 5

9. Jacques Villeneuve BMW Sauber 5

10. Felipe Massa Ferrari 4

 

 

No, ja len dúfam, že po rokoch dominancie Ferrari tu neprichádza doba dominancie Renaultu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak tomuto nerozumiem ani ja. Jedna vec je obmedzeniami vyrovnávať podmienky aj pre chudobnejšie tými, iné je zase zmraziť na 5 rokov úroveň F1. Nechápem ich :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no ak sa toto stane, tak ja ako skalny divak F1 asi rezignujem ... toto je 11ta sezona co kukam, ale cim dalej, tym viac to smeruje do analneho otvoru.

Ja som už rezignoval... Všetky úpravy pravidiel na zvýšenie sledovanosti úplne znížili môj záujem, pretože zvýšili nudnosť...
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Naaahodu,mne sa formula 1 v minulych rokoch lubila - najlepsi spanok som mal medzi 3. - 47. kolom,potom som si zapiskal nemecku a taliansku hymnu a bol som plny energie na zvysok nedele :lol:

NASCAR ma moc nebavi,nie som na take auticka...Ale zvykol som si kukat zamorske serie IndyCar a ChampCar,hlavne s brilantnym ceskym komentarom na Galaxii/Eurosporte :) ,krasne zavody,cistokrvne pretekanie,odporucam...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Návštevník
Táto téma je teraz zamknutá pre ďalšie odpovede.

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov