Skočiť na obsah

Príbuzní našich polovičiek


Andulqa

Odporúčané príspevky

Zajtra sa chystam na oslavu 70tky priatelovej babky, som z toho trochu nervozna, lebo z jeho rodiny poznam tak akurat jeho rodicov, a raz som sa videla s nejakym jeho strykom a tetou...tak sa trochu bojim ake to bude :) :lol:

 

totiz, z rozpravania, ale aj podla jeho rodicov, mi oni pripadaju ako diametralne odlisni od mojej rodiny, taki skrobeni a napr vo vztahu k mojmu priatelovi privelmi ochranarski, stale si neuvedomujuci ze je uz dospely a velky chlapec...

 

naopak moja rodina (uz sa pozna takmer so vsetkymi z maminej strany a velmi dobre s niektorymi vychadza, proste pohoda, velmi lahko medzi nich zapadol, oni su taki priatelski) je skor taka otvorena a volnejsia, tak nemam predstavu ake to bude :-/ ako ma prijmu a ako ich budem brat ja ;) a hlavne neberu mojho priatela ako decko, ale ako dospeleho a rozmyslajuceho cloveka, co sa u jeho rodiny moc povedat neda, aj ked to je uz o nieco lepsie nez na zaciatku :-/

 

tak som trochu na nervy ;)

 

ako vy vychadzate s pribuznymi vasich poloviciek? alebo ako ste s nimi vychadzali? ako ste sa citili pred prvym stretnutim? atd, co vas k tejto teme napadne, pikosky, pribehy, pocity, rozne situacie a tak :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Odpovedí 25
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • Sniper

    6

  • Andulqa

    5

  • doll

    2

  • sumeru

    2

Top prispievatelia v tejto téme

no s rodinou mojej frajerky vychadzam dost dobre... poznam ich uz dost (tety, strykov, bratrancov, sesternice) ... dokonca s bratrancami a sesternicami sa celkom kamaratim, takze nieje problem :)

 

poradim ti jednoduchu vec, bud trosku odmerana (ale len trooosicku) proste ziadna hihihaha, nech posobis doveryhodne, resp tak ze nebudu presne vediet na com su u teba, to u nich vyvola neistotu, a nedovolia si nieco ak by aj chceli

 

fasa rada ja viem, ale pomaha :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak snad som to nejako zvladla, celkom fajn to bolo, vase rady som si precitat nestihla, snazila som sa byt mila a priatelska, taka aka vzdy a mam z toho celkom dobry pocit :lol: dufam ze nielen ja :)

 

ale v pohode, rada sa tam niekedy vratim :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Andulqa

 

Možno priateľovi tvoja rodina tiež pripadá tak ako tebe jeho. Aj vaši sú určite ochranárskym krídlom a pod, čo si opísala, možno nie takí upätí,ale predsa...sama si zistila, že najlepšie je snažiť sa byť úprimná a milá, s úsmevom človek ďalej zájde, to sa síce hovorí na iné,ale v tomto prípade to platí tiež.

 

Čo sa týka rodiny môjho manžela, je to otázne, naše vzťahy sú takpovediac na rovine " bezkomunikácie", on sa s nimi nebaví, kvôli určitým rodinným záležitostiam, ktoré sa ho bolestne dotkli a hoci ma to sprvoti lákalo, urobiť poriadok a vrátiť späť do starých koľají, nakoniec som usúdila, že nie je vždy dobré pchať nos nasilu tam, kde netreba.

Jednoducho stojím po jeho boku, som jeho žena a mám na vec rovnaký názor ako môj muž.

Moja rodina ho prijala s otvorenou náručou a rozumejú si skvele, takže nie je ukrátený o "rodinné záležitosti".

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Možno priateľovi tvoja rodina tiež pripadá tak ako tebe jeho. Aj vaši sú určite ochranárskym krídlom a pod, čo si opísala, možno nie takí upätí,ale predsa...

urcite aj nasi su ochranarski, ale urcite jemu moja rodina nepripada tak ako mne jeho...hlavne jeho mamka je taka svojska, je v pohode, nic inak proti nej nemam, da sa s nou porozpravat a tak, ale niekedy mi pride dost cudne aby 19-rocnemu (ja viem ze to nie je vela) chalanovi kazala kedy ma ist spat, ze ma jest a co si ma obliect....ved je to smiesne

 

 

ale musim uznat, ze za tie dva roky co sme spolu, uz nastal pokrok, co ma velmi tesi :lol: jedinym problemom je ze moj priatel nechce, aby sme chodievali aj k nim (nemame tam moc kde byt sice, lebo u nich byva aj stryko, ale aspon obcas na chvilu by sme sa tam mohli stavit), takze vacsinu casu travime u nas...bojim sa aby si jeho rodicia nemysleli ze mi nejak prekazaju alebo co :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Skús zistiť prečo nechce tráviť čas u svojej rodiny a možno ho pochopíš.

Ja som sa tiež spočiatku chcela bližšie spoznať s jeho rodinou ( môjho manžela ), a snažila som sa urovnať nepríjemné vzťahy medzi nimi,ale nakoniec som to vzdala, už len z toho dôvodu, že manžel mal plné právo takto sa rozhodnúť aj kvôli určitým veciam, ktoré som sa dozvedela neskôr.

Je pekné mať fajn vzťahy s rodinou,ale žiť budeš s ním ( ak sa teda stanete životnými partnermi ) nie s jeho rodinou ( ledaže by ste bývali u nich, čo vo vašom prípade asi nehrozí.) :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Skús zistiť prečo nechce tráviť čas u svojej rodiny a možno ho pochopíš.

tam nie je nic vazne, uz som napisala ze je to kvoli tomu, ze stale mu vravia kedy ma ist spat, co si ma obliect a tak....ked sme spolu zacali chodit, tak ak sa omeskal co i len o 10 minut oproti dohovorenemu casu, tak hned bol problem z toho, vadilo im ze sme vela spolu a tak, proste on sa nevie tak doma uvolnit...to je vsetko, ja dufam ze z toho vyrastie (:lol:), lebo on sa trochu az tak by som povedala ze strani svojej rodiny, ako mlady clovek ktory sa snazi byt nezavisly ;) ale uz je to lepsie ako kedysi, omoho ;)

 

inak som dnes dostala od jeho mamy echo ze som sa pacila :) :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

Ani môj drahý, keď sme spolu ešte len chodili, ma nechcel predstaviť svojej rodine. Nemal s nimi zlé vzťahy, len to nechcel. Zato u nás mal druhý domov. Tiež sme sa zoználili až na rodinnej udalosti. Možno by nebolo od veci, keby tu chalani (ktorí sú takí istí) napísali, či majú dôvod, a aký, nezoznámiť svoju polovičku s rodičmi.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 8 mesiacmi...

s rodinou môjho terajšieho drahého vychádzam veľmi dobre...

"svokor" je veselá kopa a keď sa s drahým háda, tak ja ich oboch upokojujem a trhám od seba

"svokra" je tiež celkom príjemná osôbka, dobre sa mi s ňou ohovárajú chlapi /ako drahý so "svokrom"/

drahého sestra má 11 a je v pohode, keď som bola s ňou, drahým a "svokrom" na akcii, tak sme chodili spolu všade, držali sme sa za ručičky,...

a malinký braček môjho drahého je ako rozprávka, ktorá sama nechce rozprávať...

vychádzam s nimi vlastne dobre... chodíme všetci spolu na kofolu, občas tlačím i kočík, aj na večere,... príjemná rodinka...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

moj milacik je taky benjaminek, rodicia ho mali v pokrocilom veku, takze jeho segra ma okolo 34, on ma 24

 

co sa tyka segry, je velmi mila, ma uz svoju rodinu, manzela, deti - 14 dievca (strasna pubertacka, nozik sa mi otvara vo vrecku :) ale inak mila) a 9-10 chalan - ten je strasne zlaty, taky cert

 

rodicia (pouzijem ako awriel :lol: )

"svokor" je mily, vela spolu nenakecame, ale nevadi :-)

"svokra" je cely moj priatel, ked sa oni hasteria, sa valam po zemi :) robia si zo seba srandu, ona ked je k frajer nej drzy, da siroky usmev, a tresne ho po zadku papucou a potom tak na mna kukne ze aha co ta caka ;) a je strasne zlata, zobrala ma rychlo medzi seba, je dost energicka, vesela...

 

on sa s mojou rodinou pozna, je u nas vcelku casto tiez, rozumeju si, a rodicia si ho dost oblubili, tato by ho stale tahal na vikendove grilovacky ;) no mile

 

som nadmieru spokojna ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

priatelovych rodicov som spoznala uz dost skoro...

boli uz aj spolocne obedy a vylety...

 

pred tyzdnom som spoznala mileho babku....a nasledne bratranca jeho babky :lol:

no akoze des..ked ani priatel dotycneho nepoznal :)

 

on pozna moju maminu, tatino ho videl iba tak letmo, lebo je stale v Taliansku a nemaju tu cest zoci voci...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V pohode. Obcas mam dojem, ze im svojou cholerickou a priamociarou povahou pripominam tatina, ktory zomrel este skor, ako som k nim "pribudla", obcas ma maju za extremistickeho exota :lol: , ale vcelku (myslim) ma maju radi. A s maminou mojho priatela vychadzam perfektne, obe mame rozum a vieme, ze dve slepice na jednom smetisku nerobia dobrotu, takze kazda respektujeme kurnik tej druhej :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 mesiacmi...

s rodinou môjho terajšieho drahého vychádzam veľmi dobre...

"svokor" je veselá kopa a keď sa s drahým háda, tak ja ich oboch upokojujem a trhám od seba

"svokra" je tiež celkom príjemná osôbka, dobre sa mi s ňou ohovárajú chlapi /ako drahý so "svokrom"/

drahého sestra má 11 a je v pohode, keď som bola s ňou, drahým a "svokrom" na akcii, tak sme chodili spolu všade, držali sme sa za ručičky,...

a malinký braček môjho drahého je ako rozprávka, ktorá sama nechce rozprávať...

vychádzam s nimi vlastne dobre... chodíme všetci spolu na kofolu, občas tlačím i kočík, aj na večere,... príjemná rodinka...

ARWIEL dam ti jednu radu, ktoru najdes aj v zenskych casopisoch, ale ja som ju bohuzial zazila osobne. NIKDY nehovor na svojho draheho JEHO MAME o jeho nedostatkoch, neponizuj ho, ani ho neohovaraj. je to JEJ CHLAPEC nech si kto mysli co chce. VZDY to bude jej chlapec a pozor, aby to RAZ nezneuzila PROTI tebe. ked sa raz rozidete (nezelam ti to, naozaj nie), tak TY budes ta zla. to mi mozes verit. nemusis to brat doslovne, ale ak nechces byt potom nestastna este aj z jeho mamy, tak sa nad tym zamysli. nepoznam ta, ale nemam dovod ti tu bezhlavo davat rozumy. je to moja skusenost a nasla som sa v tvojom prispevku.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

myslím, že toto nehrozí, skôr je drahý ockov synáčik, ale ja tá zlá nebudem nikdy.... tamtie riadky sú dosť naivne písané a po veľmi krátkej dobe, čo som s drahým začala chodiť...

ale ďakujem za radu... :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ARWIEL dam ti jednu radu, ktoru najdes aj v zenskych casopisoch, ale ja som ju bohuzial zazila osobne. NIKDY nehovor na svojho draheho JEHO MAME o jeho nedostatkoch, neponizuj ho, ani ho neohovaraj. je to JEJ CHLAPEC nech si kto mysli co chce. VZDY to bude jej chlapec a pozor, aby to RAZ nezneuzila PROTI tebe. ked sa raz rozidete (nezelam ti to, naozaj nie), tak TY budes ta zla. to mi mozes verit. nemusis to brat doslovne, ale ak nechces byt potom nestastna este aj z jeho mamy, tak sa nad tym zamysli. nepoznam ta, ale nemam dovod ti tu bezhlavo davat rozumy. je to moja skusenost a nasla som sa v tvojom prispevku.

 

Súhlasím ale šiel by som ešte ďalej. Je kopa vecí ktoré sú úplne nevinné a chceš sa s nimi podeliť s tvojim milým, ale je tam niečo čo by ho mohlo dotýkať. Veľmi si to rozmysli či mu to povieš, v budúcnosti sa to môže obrátiť proti tebe aj keď to teraz tak nevyzerá. Kombinácie ktoré vznikajú potom z myslenia si teraz ani nevieš predstaviť.

Týmto som ťa nechcel vydesiť.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No... mna nedavno vysokovala svagrina. Svokra na Vianoce napiekla a navarila... a jej dcera nemala ani tolko slusnosti, aby jej na sviatocny stol nachystala tanier (byvaju v 1 dome! svokra sama na prizemi, oni 4 na poschodi), takze si ho doniesla sama... a este sa jej dostalo ofrflana, ze "taky?" Fakt, ostala mi sanka visiet az po clenky, lebo nieco TAKE by som od svagrinej necakala. Normalne mi svokry doslo tak luto, ze mi vyhrkli slzy a drahemu som slubila, ze od dalsich Vianoc ju bravame k nam.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

moja babka (z maminej strany) ma tiez taku nevestu (maminho brata zena), ale ona asi celkovo nema rada nasu rodinu, teraz sme tam boli na oslave babkinej 80tky a kebyze ju moja mama nevyzve, tak asi ani nezagratuluje babke a to nie je jediny pripad ked sa takto chova...

 

aj mna ohovarala po dedine toto leto, preto tam uz odmietam chodit, pretoze nikdy som jej nic nespravila, velmi rada som k nim chodila kvoli mojim dvom sesterniciam, ale uz nie, nemam toto zapotreby

 

a je velmi smutne, ze svoju nenavist prenasa na svoje dve dcery, ktore maju k babke taky chladnejsi vztah a vobec ju nechodia pozriet obcas, aj ked byvaju v tej istej dedine a k druhej babke chodia furt

 

ked bola sesternica mala, tak niekedy sa ta moja teta tvarila ze babku nevidi ked sa nahodou mali stretnut na ulici a ked bola babka pred dvomi rokmi vazne chora, tak ani ju nechodili pozerat poriadne ani nic

 

smutne...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov