Skočiť na obsah

Zažili ste niečo, čo si neviete vysvetliť?


Sniper

Odporúčané príspevky

Sestra mojej starej mamy nemohla chodiť a stále ležala v posteli. Keď stará mama zomrela a išli jej to oznámiť povedala "Milka zomrela viem to spadli hodiny zo steny". Tie hodiny boli na zemi a nikto nemohol pochopiť ako je to možné, pretože tam boli zavesené povrázkom na ohnutom klinci dohora. Povrázok bol celý nepretrhnutý a bol prevlečený cez dierku v hodinách. Zahnutie klinca bolo okolo 1.5-2 cm a bol v stene tak ako mal byť.

 

Mne sa stalo niečo podobné. Strýko bol chorý a vyzeralo to, že že zomrie každú chvílu. Každý deň som za ním chodil doobeda okolo 10:00. V ten deň som nemohol, tak som sa rozhodol, že prídem až poobede. Okolo 11:30 mi volali, že zomrel. Keď som prišiel domov v obývačke bol rozbitý sklený tanier 3 z vrchu medzi taniermi v sekretári. V celej poličke bolo akoby rozstrelené sklo z taniera na drobné kúsky. Medzi taniermi ale aj v poličke

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

kedysi v časopise Život išiel čitateľský seriál na takúto duchársku tému.

ľudia tam písali svoje príbehy, podľa dĺžky sa každý týždeň uverejňovali dva či tri, a čo si pamätám, veľmi často to boli príbehy spojené s odchodom ľudí z tohto sveta, či zvláštnym pripomenutím ich smrti ...

občas sa našli príbehy, ktoré boli niečím iné, proprietami, či zostali nevysvetlené úkazmi ... zdá sa mi, že tento čitateľský krúžok zvláštnych historiek fungoval ešte po roku 89, teraz ani neviem, či tento časopis ešte žije. ale to je jedno.

 

podstatné je, že až na pár príbehov to boli príbehy, ktoré po spätnej analýze, či neskôr došlých správach od rodiny boli spojené s oznámením smrti niekoho z rodiny, niekedy len tetičky či strýka, ale spätne zvyčajne okamih smrti stotožňovali s nezvyčajnou udalosťou

 

presne ako tu vyššie. a presne tak sa to prejavovalo puknutím taniera, spadnutím ozdobného taniera zo steny, zastavením hodín, ktoré nikdy predtým nemali poruchu, spadnutím nástenných hodín, rozlomením niečoho čo ináč nemalo šancu sa len tak rozlomiť.

 

prípadne občas chlad či cudzia postava v izbe, to hlavne v noci.

 

už vtedy som nad tým premýšľala, a v x knihách je opísaných množstvo podobných príbehov, a starsieho príbeh a niekoľko príbehov opísaných tu kdekade, že prečo taniere a hodiny.

takmer vždy sú to taniere a hodiny.

 

umierajúci majú nejaký zvláštny vzťah k zvesovaniu hodín zo zakrivených klincov a pukaniu tanierov. je to zjavné a počuteľné a hneď viditeľné ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Myslim,ze ak niekto zomrie,chce to nejak povedat-upozornit na to...tak skusa to s predmetmi,ktore predtym nepadali,nekazili sa a tak...chce nas upozornit viditelne,ze odchadza..ak by zhodil trebars metlu v kute,nebolo by nam to take divne. Taniere su vzdy hlucne,ked spadnu a tiez ak zastanu,ci spadnu hodiny. Ludia sa lucia roznym sposobom...otvoria dvere,dotknu sa nas chladom...proste chcu,aby sme vedeli,ze uz je ich cas odist a bez rozlucky sa neodchadza

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

Raz sa mi v noci stalo že mi začala len tak z ničoho nič zvoniť zvonkohra.Zľakol som sa, tak som zaľahol a spal :) Do rána som si myslel že sa roztrhla ale...nie, bola celá.

Čo to podľa vás mohlo byť?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

fuha.

čoby nie, vysvetlení tu môže byť celá kopa :)

tie triezvejšie :

sused spadol z postele, otriasol sa plafón

mierne zemetrasanie

prievan

chrobák pristál na zvonkohre / to občas v lete robili u nás, len to tak klopkalo po stole /

...

niekto umrel a prišiel sa rozlúčiť

zvonky vycítili a predpovedali dačo

duch prešiel cez izbu

....

toť moje nápady pre začiatok ... :wooops:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

MInule som zazil to co chalani z filmu Inception. Zaspal som a o niecom sa mi snivalo, ale uz neviem presne o com ... v jednom okamihu som sa zacal prebudzat, ale neslo mi to, nesli mi otvorit oci ani sa poriadne hybat, tak som si povedal ze skusim aspon rukami sa hybat. Islo to ale narocne. Potom sa mi podarilo otvorit oci a naraz som si uvedomil, ze sa mi este stale sniva, ale unava ma stiahla spat do sna a tak som snival ze sa mi snivalo. Nakoniec ked som sa uz riadne prebudil tak som bol chvilku z toho zmeteny :wacko: . Zaujimave na tom bolo to, ze sa mi to uz stalo druhy krat co som si uvedomil ze sa mi sniva v sne.

No ale na chalanov z filmu nemam , chce to poriadneho chemika :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

sestra sa v noci zobudila na to, ako po dome niekto chodí, potom prišiel k jej posteli, chvíľu sa na ňu pozeral a odišiel. Ráno to rozprávala svojmu vtedy novomanželovi, a keď toho človeka popísala, tak manžel jej povedal, že presne tak vyzeral jeho dedko, v tom čase už nebohý, s ktorým za jeho života mal veľmi úzky vzťah. na druhú noc sa to opakovalo, segra sa ho opýtala, čo chce, a vyzvala ho, že ak nič nehce, nech odíde tam, kde patrí, na čo sa postava otočila a odkráčala preč.

Našťastie ja som takéto zážitky až nemala, asi by ma porazilo od hrôzy. Ale máme to v rodine, moja mamka bola citovo veľmi naviazaná na svoju matku, moju babku. Raz večer z ničoho nič tiež spadli hodiny a mamka zahlásila, že s babkou je zle. Aj bolo, ale nemala to odkiaľ vedieť, vtedy ešte neboli telefóny tak ako dnes a nemal to každý, a už vôbec sa nedalo priamo volať tak ako dnes...a nad ránom volal bratranec, ktorý pracoval vtedy na MNV v Bystrici, že s babkou je zle. mamka okamžite nasadla na vlak, ale babku už nažive nezastihla. Mamka bola jej najmilším dieťaťom.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

ked som bol mensi, raz som v spalni pozeral druhy televizor, kedze rodicia v obyvacke si pozerali svoje. jedna zo skryn bola pootvorena, no v izbe nebol ziaden prievan, ked sa zrazu dvere skrine pomaly s vrzgotom pootvorili o trochu viac. dodnes neviem co mohlo zapricinit nahly pohyb dveri. taktiez som pred par rokmi bol na cintorine vo Velkych Kapusanoch, ked som v dialke nad polom zazrel leskly objekt ako pomaly leti v malej vyske. podarilo sa mi aj urobit jednu jeho forografiu ale je ho velmi slabo vidiet, no ak by niekto mal zaujem, mozem ju uverejnit

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

ahojte ja sa chcem spytat ci nemate vysvetlenie aj na toto pred tyzdnom sme sedeli v obyvacke a kukali film okolo pol siestej vecer zastali hodiny na tristvrte hodiny a potom idu normalne uz sa to nestalo a idu v pohode bez chyby

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

klasické duchárske vysvetlenie začína klasickou otázkou: nestalo sa v rodine, blízkej, vzdialenejšej, niečo pozoruhodné ? vážna choroba, úmrtie prababky, tety z tretieho kolena ... ?

normálne hodinárske vysvetlenie je asi kdesi v mechanike hodín, elektrike ? baterke ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nestalo sa nic v rodine baterka je funkcna a do vtedy idu ako maju ist ale nechajme to

mam este dve zahady ta prva zacala to uz pred 8 rokmi u manzelovej rodiny nejaka tetka prekliala ich rod a od vtedy kazde dva roky zomrie nejaky ckovek a nedozije sa 60 rokov v takomto poradi - ujo 49 oco 57 mama 57 sestra 36 vzdy dvojrocnym odstupom

a ten druhy v manzelovom rodnom dome ked idem tam tak tam doslova strasi mne sa stalo len buchanie dveri padanie kvetov pocut niekoho chodit aj ked tam nikto neni a tym co tam byvaju vzdy zvoni zvoncek a ine veci co by si povedal nato ja sa tam uz bojim chodit uz som aj ten dom dala posvetit ale nic sa nezmenilo

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

spodné vody. geopatogénne zóny.

možno.

pošlite tam psa a mačku, ako sa budú správať. zvieratá cítia kdečo, možno by to čosi objasnilo, minimálne s podložím či spodnými vodami.

s tým prekliatím ... prečo ich prekliala ? mali v rodine aj predtým úmrtia v mladšom veku ? sú také rodiny ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...
  • Pred 1 rokom...

Môžem sa pokúsiť popísať zážitok z pohranice paranormálne javový,
Mal som strýka (brata otca).Avšak, vzhľadom na vzdialenosť bydliska

vzťah s ním som mal celkom uvoľnený, ale srdečný.
Stretlili sme sa len pri väčších rodinných osláv.

Raz som bol pozvaný (s manželkou) na oslavu prvému svätému prijímaniu

mojej manželky brata dcéry (netere ??? a čo to za hrozné slovo)  :lol: 
Počas rozhovorov vyplynulo, že mám strýka, ktorý žije tiež v Poznani.
Táto správa sa začala zaujímať švagriná mojej manželky,
Ukázalo sa, že oni sa poznajú navzájom (boli spolu na dovolenku)
takže švagriná rozhodla pozvať na slávnostné prijatie - môjho strýko a svojho kamaráta.
Strýko ochotne prišiel.
Predstavte si jeho prekvapenie, keď ma stretol na tomto prijati. Nevideli sme sa niekoľko rokov.
(z pohrebu mojho otca a jeho brata)

Strýko prejavili veľký záujem o našu rodinnú situáciu.
Povedal som mu, že mám syna a jednoročnú dcéru.
Pretože rodina nam rástla, bytový dom sa ukázalo byť príliš tesný
vymenili sme bytový dom (panelák - družstevné bývanie, dobre to chapem?) pre 1-rodinného domu.
Už sme dokončili výstavbu a živéme 2 a pol roka.
Iste navštívim vas v tomto novom domove - povedal strýko.
Vítame radostne, je teraz oveľa viac priestoru, môžete sa ubytovať.

Necelý rok po zasadnutí, sa prebudím a vidím strýka v červenom kabáte.
Sľúbil som Ťi, že Ťa navštívim - takže som
povedal strýko
Pozrel som sa na hodinky - bolo štvrtá ráno.
"No dobre, tu si prišiel, ale ako si vchodil" Pýtam sa ho, (bola štvrtá ráno)
potom jeho obraz zmizol
Druhý deň som sa dostal správu: Strýko Šťepan zomrel, pohreb dn 18. hod. 13

Na pohrebe som sa spýtal jeho dcéry o akej dobe zomrel, alebo štvrtá?
Nie, to zodpovedá dcéra (môjho strýka) on zomrel pred 9. ale skoro ráno, veľmi trpel.

až teraz som si uvedomil, prečo ten kabátik bol červený. :smile2: 

Táto udalosť urobila veľký dojem na mňa. Čo si o tom myslíte?

(Zaujímalo by ma tiež, aka je ta môja Slovenčina koľko aj keď som urobil chybu?)

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

slovenčina je zrozumiteľná, neter nie je hrozné slovo, a príbeh je pekný.

neposudzujem, čo a prečo sa dejú veci, ako v tomto príbehu.

 

ale je to príbeh, o akých sa hodne rozpráva a píše, a nejakým spôsobom ich zažila spústa ľudí, rozhodne viac, než by mohla byť náhoda. čo to je, nech posúdia iní.

 

kedysi /neviem, či aj dnes - ten časopis tuším ešte existuje/ celé roky išla u nás v jednom časopise séria príbehov zo života / už v hlbokom socializme / ....

každý týždeň sa tam objavil od čitateľov minimálne jeden príbeh, ktorý rozprával podobnú historku ... bolo ich skutočne dosť.

mimochodom, aj v tejto téme ich je zopár.

 

niekomu sa to deje, niekomu nie. ale podobných príbehov je veľa.
 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

... je to príbeh, o akých sa hodne rozpráva a píše, a nejakým spôsobom ich zažila spústa ľudí, rozhodne viac,

než by mohla byť náhoda. čo to je, nech posúdia iní.

U nas tiež môžete nájsť podobné príbehy, napríklad dar bilocatie Padre Pio.

Avšak, čítanie týchto príbehov v časopisoch vždy som zaobchádzal s žmurkajúci očami,

kým osobná skúsenosť prispela k vážnemu uznaniu týchto záležitosti.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mne sa v detstve stal podobný príbeh, keď zomrel môj dedko. Odohralo sa to cez deň a v záhrade. Bol tam so mnou aj bratranec, ktorý nič nevidel. Neviem, čím som si to „zaslúžil“?  Preto že som mal v tom čase ešte „čistú dušu“ ? Odvtedy som taký zážitok nikdy nemal, ani keď mi zomrela matka, alebo otec.

S dedkom som mal úzky vzťah, preto, že ma viac menej, do 6 rokov vychovával. Potom sa starí rodičia odsťahovali do iného mesta a stýkali sme sa menej. Raz, na prázdniny, ma rodičia poslali k druhej babke, kde som sa v záhrade hral s bratrancom. Plot záhrady susedil s krčmou a chlapi si radšej „uľavovali“ pri plote záhrady, takže tam vždy niekto stál a nijako ma to nezaujímalo. No počas hry som zbadal, že nejaký chlap, spoza plota, sa na mňa uprene díva. Trvalo to dosť dlho, kým som pochopil, že to asi nie je niekto z štamgastov. Dedko bol učiteľom, vždy nosil široký klobúk, tmavý oblek, kravatu  a vestu. Tá postava za plotom sa veľmi odlišovala od ostatných. Ešte stále som ho nespoznával, ale už som sa na neho pozeral. Vtedy prešiel cez plot a bol v záhrade. No nepreliezol ho, on sa objavil zrazu za plotom. To som sa už prestal hrať, a iba som vyjavene „zízal“. Nepribližoval sa ku mne krokom, vždy sa iba objavil pri bližšom strome, ako by potreboval jeho podporu. Tam potom chvíľu stál a pozeral na mňa. Posledný strom bol odo mňa vzdialený asi na 5 metrov. Vtedy som ho spoznal. Vlastne, najprv jeho hodinky na retiazke vesty, s ktorými mi nedovolil sa hrať. Pocítil som túžbu skočiť na neho a objať ho. No on nepovedal ani slovo, iba prstom kýval, aby som prišiel bližšie. Asi to bola príčina, že som sa zrazu naľakal a miesto objatia, som zbabelo ušiel a schoval sa u babky pod stôl. Tam som vykrikoval, že dedko je v záhrade. Babka ma pedagogicky vytiahla za ruku spod stola a viedla do záhrady, aby ma presvedčila o opaku. V zbabelosti som ju pohrýzol a znova som sa schoval pod stôl. Na druhý deň prišli pre mňa rodičia, kvôli pohrebu. Táto udalosť sa stala v čase jeho smrti. Doteraz si vyčítam svoju zbabelosť, preto že neviem, čo by sa stalo, keby som vtedy dedka objal?  

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

Paranormalne javy Bola som s kamaratkou raz pekny julovy den pred rokom to bolo ze pojdeme do demanovskej jaskyne rozhodli sme a isli sme krasy hor lesov potocikov krasna priroda naozsj nadhera popri jaskyni sme uz boli blizko a vravim kamaratke podme sa pozriet dovnutra ze co tam je tma velka a kvapkala voda vsade zima tam bola vysla som vonz jaskyni a vravim kamaratke aby ma odfotila na mobil ze budem mat pamiatku peknu z jaskyne odfotila ma ale co vidim na fotke vedla mna vidim na fotografii taku zenu ss kladivom v ruke vedla mna stala ale ja som ju nwvidela stat vedla mna iba sa objavila na fotografii tak sa pitam je to paranormalny jav? Alebo prizrak?

 

...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Adel, to bola istotne tá Bílá paní - čo aj do obrazu nej samej v nejakom múzeu vstúpila s hasákom po tom, čo potajme komusi v noci namontovala vodovod :)

 - viď staršia česká komédia Bílá paní (s J. Bekom a I. Kačírkovou tuším).

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No to neviem vobec ja dom tomu nechapala

 

...

Nejaka ghost effect aplikacia v telefone to je.

Nie to nie to bolo na fotke v telefine nebola chyba

Adel, to bola istotne tá Bílá paní - čo aj do obrazu nej samej v nejakom múzeu vstúpila s hasákom po tom, čo potajme komusi v noci namontovala vodovod :)

- viď staršia česká komédia Bílá paní (s J. Bekom a I. Kačírkovou tuším).

 

...

No neviem vobec co to mohlo byt sama som bola z toho zmetena

 

...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov