Skočiť na obsah

Ženy bez make-up


Sniper

Odporúčané príspevky

 

 

Ale ano, samozrejme sa vie mnoho zien "dogabat" a prehnat to s make-upom. O tych tu ale nepiseme.

áno, pre ne je určená módna značka Duce & Dogabaná :smile3:

 

tak sorry, ani mi nenapadlo, že by si bol bez dajakej spolubývajúcej.

 

to neva, že si to nevedela :) aj keď som sa tým nikdy na fóre netajil...

ale to sorry mi pripomenulo niečo z pred pár týždňov, aj keď je to trochen OT.

stretol som po dlhej dobe jedného známeho, dali sme na chvíľu reč, a on sa spýtal na moju ex. povedal som že už dávno s ňou nežijem, a on že "prepáč, to som nevedel, to mi je ľúto..." zakontroval som "keď to nie je ľúto mne, tak tebe to určite byť nemusí..." :lol: ostal trochu zarazený, a potom rýchlo zmenil tému...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nie je to celkom presne to, čo ste spomínali ako ženy zmaľované do nepríčetna ... ale je to celkom dobrá ilustrácia, ako nie :)

 

pritom je úplne vedľajšie, že tá celebritka je silnejšia, či obéznejšia, nie je každý prútik - celé hromady silnejších žien, aj významných ľudí a celebrít, sa dokážu obliecť a nalíčiť tak, že sú vážne krásne.

toto nie je ten prípad ... naopak - dáma rozhodne vyzerá tak, že si splietla púder s červeňou na líčka ... a vyzerá to dosť ... údesne :

 

mimochodom, je to 35 ročná britská "televízna osobnosť" Gemma Collins

ktorá by o líčení a úprave tváre do télky mohla čo-to vedieť ... v každom prípade jej je plný net, toto maskovanie dobylo internet:

 

post-3-0-38995200-1460539809.jpg     post-3-0-74098000-1460539811.jpg

zdroj: nyx.cz , https://www.google.sk/search?tbs=sbi:AMhZZivDEEWp2D6rtlR5Jpq-o2uNvxyLl9ju64dtL3n9-MIRB9UACZZcCyBEJOkwIH5ZkqnZAO-cp-Iy7S2JrR3srYmjaZXIk3HW1Oq6cekU4PkzQPl1420TTQzhYsFKICeQmWnlFl8Q7_18jvhLxQHa5KgjaoBc4mKOEA1bGrC8CFZ5kvJlPAZVfTWlFO1GI0PsDbcY-DslLk4oN1jG9BPO3wPd1K2oqS5VK8jPTQ58ig7RcwyJRpsmnU7yjYYNqMwY8weZxd6yXxLCgx06S4wbzNqUJSfJ8556lkCXt5dlATn2g-HG2zgNxS135l4qmmx506wHPh1dlLJqhf7zR0rCjMEEhtCdnR4mIntCkQpImUnvnNEFcacPeXL01K_1XKTVhTT4R_1KZy0foK4U3T07WQt31EpJ0NzTb5DcpgOM4TnPlSY2uLsE2_1BN6PYyJQr-lR64N-2FfABWdU-qcs3Lf3VbtbY5PfU9rbfDmHCOvpD5KbWk-vawJbOGcUd8f0GdHUpXWseXCS90cGnETz5rH6Qwu7p4jTXSnJgwHqFnhr28nuFV8mCK-JBHqVLEWKyDZCy9S5vSEemlPK0HjwZXH1Lup_1SEyuxasUt_1X1rq5S_1gRznndbWBG_1LXyHORphAjHhgKSQYQ-sCIDVOO3H805FG70z62q8reRutpP3yXodtr0u0MFf2t_1i3fi3raZYzRdCxe2l3YvpAPoQZyFhEsG0D8aDyUwZCPYTvWBP2W-ke_15y_1BVq9wJA60llTqvR9LMKaOSILdaIN1XAV318hUuN51TaPZIinwR_1VGt4CvhJg4nanLMIMwFI4X0QzYtL392N1fFGyt1UFhfUrkre5rTxVdwfp2RGcTo6Hn9nsWiyEwO6jys1-3aFow7GkA-k5wYQYozOxgBM1qeoUt3cyVmXMwNZu0zZr8M0VIVuGwPdb0CbIHfr8lxV0ZY3OUVO4uZgqIY_1WDPZs57iH-CmETMNdiKwfIeFZ5K09SYdZZp7gPEaRnFuSshhiz-OXKQlLQa2hQuSAlHwjo63H6b_1u_1Y6Gtc105Uebvoebp1i3w4rGPKgOvaQenufruuqlTj-U1GoUYGC3m4PBfcKGYbO0wEE815SFcoyOnZz4YzzzEe0wOY0wcFfAdORkadumxlHZAVs3xodf1sS1EtG283MglmfvYB9b2cdVBiAJ_18QFDHEZ_1J8nfNxwdux56NpGK5kpb8FAcqS6mWNjssr_1sWXdq9s8iB4DdpxOb-xzNOhGs-i4hocfq8tawNO83jntduyEQ8Ilfz_1I9ZCeZ32ItxTWK-Lp_1QGzNVfythLoqyr59kLYbRMXOaSFTfhSTjSIlXxhf15A5rFYXFyTv44mn3WXhpSYBL6WW4OkXG0iQ5WK7jWF26PzZyqs24KJIRgeuuXFgpQ46P3n1NfAKpRj5vF1F6KyQwQbQdCZ1Nq46cId_1xxuOADTJ7P-93hhY-r4Czv5Y-BxDzvRur2ba4YspkwU0n62D69i6FSy4UvGPmZHOT28Jek3SzBHSv2w4_15P6BhP_1PQLQ453iDj1XA2VOemuWtiSjzIqTqeNtsspc-1LYCg2s2KALYSGgN0&hl=sk

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

neviem, nevyzerá byť pripečená v solárku, ostatné telo má normálne ... neviem. vážne to vyzerá ako úplne nevhodný púder a tunelové videnie, zrejme sa skutočne líčila sama, a dokonale to zhovadila, tie oči by o tom svedčili ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tieto sú lepšie - sú to jednoduché dievčatá, každá je prirodzene pekná a príjemná, ale trochu jemného make up urobí zázraky:

post-3-0-74638600-1460651121.jpg  post-3-0-66848200-1460651124.jpg

post-3-0-00648300-1460651123.jpg  post-3-0-89453500-1460651125.jpg

tu ich je viac, pod názvom sila make up: http://www.napihirozon.eu/hirek/erdekessegek/28_kep_a_smink_erejerol

 

 

kedysi som robila dvornú vizážistku zopár kolegyniam v práci, a mojej mame dlhé roky /keď občas potrebovala niekam nahodená/ - maximálne umiernenú, presne len toľko, koľko bolo potrebné, aby žena ožila :)

 

mala som jednu šéfku, bola to pekná žena, so skvelou postavou, stačilo vždy to minimum - len ona bola typ, čo sa vôbec o seba nesataral.

ani v oblečení. keď si to situácia vynútila, nejaká dôležitá pracovná akcia, kde musela "vyzerať", zvyčajne ju to prinútilo kúpiť na seba šaty či kostým - ona sama sebe sa v tom páčila, a chodila okolo zrkadla sa vytešovať ... a v deň konania som nastúpila ja:

a zasa - ona sama sebe sa páčila - nepoužívala som make up na tvár, len jemný púder a trochu farieb zvyčajne ceruzky, čo najjemenjších, ale zistili sme, že ona sa sama sebe tak páčila, že si oči len mierne upravila, ani neumyla ... bola nalíčená ešte na druhý deň, a páčila sa sama sebe.

 

druhá bola kolegynina dospievajúca dcéra, keď išli niekam do divadla, kamsi, kde potrebovala nalíčiť, prišla najprv k nám do práce na líčenie ... ona sa to naučila, dnes ako mladá žena sa líči fajn.

tretia bola mladá kolegyňa, ktorá na tom bola podobne, ako šéfka ... až na to, že nebola veľmi pekná, nikdy sa nelíčila, len bola mladučká ... a trochu sa zanedbávala. vkus u nej trochu kríval na obe nohy.

ale zjednala si ma dlho predtým, než sa mala vydávať, na líčenie ...

 

robili sme to tak, že sme ráno v práci skúšali, ktoré farebné kombinácie jej pristanú ... vždy som ju nalíčila na celý deň, mierne do ružova, mierne do hneda, mierne ... samozrejme všetko mierne ... nakoniec sme sa ujednotili úplne jednoznačne na jemnej hnedoružovej ... v deň jej svadby ani len nejedla, ráno som ju bola nalíčiť, a fotky z poobedia boli nedotknuté, viem to, lebo ona sama v živote doma nemala ani jedinú ceruzku či rúž ... a bola som aj na jej svadbe, a bola skutočne krásna, aj na fotkách.

 

ja si myslím, že tak, ako sa chlap ráno oholí, žena viac ako 5, maximum 10 minút nepotrebuje, aby sa presunula do práce ináč, než ako vstala z postele ...

 

to mi pripomenulo - neskôr som mala ešte jednu kolegyňu - bola taký hrozne bledý typ, veľmi plavé vlasy, veľmi bledá pokožka, svetlošedé oči - ona si líčila oči dosť výrazne a farebne, ale pristalo jej to.

keď sa hodila maród, aby presvedčila šéfku, že je chorá, úplne stačilo, že došla nenalíčená - vyzerala, akoby to bola jej posledná hodinka :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

Dnes su uz ale nove metody tetovania. Tetuju sa ako keby samotne chlpky, tzv microblading, nie suvisla linka ako kedysi. A to vyzera prirodzene, samozrejme zavisi od odbornicky.

 

Zahravam sa s myslienkou, ze by som to absolvovala.

Ale ta cena :w00t:  Jedna velmi kvalitna odbornicka tu v meste, 200E, v nedalekom meste, overene od kamosky, 140E.

 

Slaka, chcela by som, lebo pravidelne prifarbujem lebo je bledsie,a  ani ten tvar nie je bohvieco...

Len ta cena, trvacnost cca rok.

Mate niekto skusenost?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

skúsenosť ee, ale kedysi som nad tým premýšľala... linky si robím roky rokúce, jemné, ale robím : )

lenže to zrejme vtedy neboli ešte takéto sofistikované metódy, pretože som videla zopár neveľmi vydarených tetovaní, aj liniek okolo úst, a bolo to hodne podivné... a tým to skončilo, zostala som pri ceruzkách a zrejme zostanem už na furt  :)

 

ale keď je odskúšaná, a vidíš výsledky, ktoré stoja za to, prečo nie : )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

ja som pred časom rozmýšľala o permanentnej linke; kedysi som nosila linky a myslím, že mi aj pristali. To už je dávno. Kašlem na to. Už sa mi to neoplatí. Mladšia a krajšia už nebudem ani keby som si čo dala spraviť.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 rokmi...

Iste. Na videu je celý proces premeny, už som to minimalne na tiktok videla 3 - 4 krát, ani to nie je výrazný makeup, ziadne hrubr vrstvy... ovšem tieto mnohofarebné moderné tváre mi moc nesedia, ked si pozriete poriadne, vidiet... ovsem je toho plný net, takáto je móda. 👍

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Z tých "premien" mi príde celkom zaujímavý záver o tom, ako "chceme byť klamaní", máme radi krásne ilúzie a zdania.

A možno na druhej strane ide práve o to, že ako človek starne, starne vlastne len vonkajšia telesná schránka, ale vo vnútri sa človek cíti približne stále rovnaký - a týmito kozmetickými úpravami sa vlastne len snaží dostať to vonkajšie do akého-takého súladu so svojim vnútorným pocitom (alebo prianím). :smile:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Make-up vie aj zo škaredej ženy spraviť niečo pozerateľné, ale stále je to len pozlátko, ktoré skrýva realitu. Ak si ženy myslia, že je pekné, keď make-up z nich spraví úplne iné tvory, ktorými klamú svoje okolie, tak aj my muži máme právo si myslieť, že syntholoví búchači sú pre ne príťažliví

synthol-freak11.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...
Dňa 30. 4. 2023 at 16:07, Sniper napísal:

Make-up vie aj zo škaredej ženy spraviť niečo pozerateľné, ale stále je to len pozlátko, ktoré skrýva realitu. Ak si ženy myslia, že je pekné, keď make-up z nich spraví úplne iné tvory, ktorými klamú svoje okolie, tak aj my muži máme právo si myslieť, že syntholoví búchači sú pre ne príťažliví

synthol-freak11.jpg

🙂

Celkom iste sa nejakí odborníci už pohrabali v dejinách vývoja človeka... ani nahodou sa mi to nechce hľadať, ale kdesi nastal ten zlom, keď príroda prestala prirodzene fintiť samčekov.

Zaujalo ma to klamanie okolia... v splaškovom stredoveku mali mnohe mestá podivuhodné zakony 😃 zakonmi sa zakazovalo pre ženy nosiť parochne (tu nehovoríme o dekadentnom Louvre), nosiť mušky, nosiť oblečenie zakrývajúce telesné nedostatky, nosiť čiernidlá na oči, nosiť rúže na tváre, nosiť umelé zuby... je toho neskutočne, celé zoznamy ale nikto si nepomohol, vždy sa to vrátilo.

Ženy to ovšem nerobia len preto, aby klamali... aj pre vlastný dobrý pocit zo seba.

Niekde statočne prestrelia, pred dvomi dňami dom išla do kolien z jednej mladej ženy, nedokážem to popísať... bol to živý vstup na tiktok, neskutočne hrubé hrčkaté cca 3 centimetrove mihalnice, kačacie pery nadmernej veľkosti... to už je ovšem choroba.

Ako šaty. Ani šaty nenosíme len pre susedov, ale aj pre seba... 

Nedávno sme s Hellé pozerali sériu videí s upravenými ženami, makeup, šatičky, topánočky namiesto rifle tričko kecky... reakcie boli úžasné... páni káždého veku na nich mohli oči nechať, dámy v rifliach a bundách sledovali dianie trochu kyslo.

Takže ano ani ten pekný makeup nie je taký márny 🙂

 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov