Skočiť na obsah

Časopisy


nutrinka

Odporúčané príspevky

No ale myslím si, že aj časopisy obacujú človeka...jasné nemyslím tie super bulvárne sračky, ale časáky čo kopujem, tak si kupujem pre informácie a zábavu - napr. F1 Racing - je trochu bulvárne ladený časopis, na druhej strane je to vysokokvalitný odborný časopis a často sa tam dozvedávam také detaily, o ktorých na nete ani páru, nehovoriac o ich skvelých zdrojoch :lol: ...a napr. Maxim - je to trochu strelený pánsky časopis, trochu aj vulgárny, no je zábavný a sú tam aj "odborné" články, na dve-tri strany, neide do detailov a to mi stačí...takže mňa tieto časáky obohacujú

 

Ale také denníky ako Plus 1 deň, Nový Čas a podobne neuznávam... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...
  • Odpovedí 53
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • game

    6

  • dead

    4

  • cizy

    3

  • tiborco

    3

Top prispievatelia v tejto téme

  • Pred 4 mesiacmi...

..haló, sani, Freesoft už nevychádza, zlúčil sa s PC Space. ;-)

No to viem, ale jeho väčšia časť je vlastne freesoft.

Ináč vôbec to nechápem ako je možné že pcspace je lacnejší a to je v ňom skoro dva krát toľko, ako bolo v samotnom freesofte. Ale to je „na vine“ asi ten kapitalizmus a ten ja celkovo moc nechápem a vlastne ja už všetko moc dobre nechápem.

áno, chápeš to podľa mňa celkom presne, na vine je práve kapitalizmus a jeho trh. čítal som vysvetlenie v poslednom samostatnom čísle Freesoftu, tesne predtým, než sa zlúčil s PC Space.

 

Freesoft zachovával isté svoje štandardy, vychádzal na kvalitnom papieri, s vysokou kvalitou tlače a s rozumnou mierou reklamných blokov. preto redakcia potrebovala mesačne určitú konkrétnu sumu, aby mohla zabezpečiť vydanie každého čísla, postupne im však ubúdali čitatelia. klesal záujem o tento časopis, predávalo sa čoraz menej výtlačkov. získavali teda primálo peňazí z priameho predaja a okrem toho, nižší záujem čitateľov sa prejavil aj v poklese príjmov z reklamy, ktorú časopis obsahoval. (príjem z uverejnenej reklamy je tým vyšší, čím vyšší je počet predaných výtlačkov).

 

preto suma, ktorú vydavateľ zarobil, nestačila pokryť výrobné náklady a to ich nútilo udržiavať pomerne vysokú cenu časopisu, v porovnaní s konkurenciou, ktorá predala oveľa viac výtlačkov a teda si mohla dovoliť i oveľa nižšiu cenu časopisu, ktorá im pri veľkom počte predaných výtlačkov dokázala zabezpečiť sumu, potrebnú na vydanie nasledujúceho čísla.

 

oproti Freesoftu je PC Space podľa mňa oveľa menej odborný, a preto je "čitateľný" pre širšiu vrstvu ľudí, najmä tých mladších. príloha vychádza na DVD a nie na CD (ako tomu bolo u Freesoftu), čitateľ tam teda nájde zdanlivo oveľa viac údajov (4.200 MB namiesto 650 MB rôznych programov a hlavne videosekvencií, ktoré aj tak málokto pozerá..). to vzbudzuje dojem, že za svoje peniaze získal čitateľ väčšiu hodnotu. no podľa mňa CD Freesoftu malo oveľa kvalitnejší, i keď menší obsah, myslím predtým, než sa časopisy zlúčili.

 

takto to vidím ja, a je to škoda. Freesoft som mal rád, kupoval som ho pomerne dlhý čas. PC Space nekupujem, síce obsahuje rubriku Freesoft, ale je to poriadne okresané, oproti pôvodnému časopisu. :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 6 rokmi...

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov