Skočiť na obsah

Staré autá na cestách


Sniper

Odporúčané príspevky

:) Naše prvé auto bola Škoda Felicia a perfektne nám slúžilo 17 rokov,  denodenne. Preto som aj písala, že jednak o auto sa treba starať,  a tiež že auto sa musí aj vydariť.  :yes_yes:

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 mesiacmi...

Ono je to aj tým, že dřív bývalo na cestách oveľa menej áut. Ak sa nejaký vodič vytrel na ceste, tak sa za ním nezačali hneď tvoriť kilometrové kolóny ako je tomu dnes.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 mesiacmi...

Ale uz sa to stava skutocnostou ze vidim fakt malo skodoviek 120, zigulaky a pod. Uz sa da aj favorit ci felicia kupit za lacny peniaz ale zase nove auta tolko pokrocili ze teraz uz felicia je ako kedysi 120-na embecka. Ale predsa len uz maju piaty prevod, nemate pri 90-ke pocit ze sa ide auto rozsypat. Uz to ako tak zapadne do premavky ze na dialnici nezdrzujute atd.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

Liberalizujeme tento trh. Treba vedieť, že sú čakacie doby na STK-čkach, 130-tisíc áut na Slovensku nemá technickú kontrolu a 120-tisíc áut nemá emisnú kontrolu.

https://www.etrend.sk/ekonomika/pocet-stk-uz-nebude-regulovany.html

 

Ja si myslim,ze je to spravne a dobre. V Revucej chcel niekto si otvorit STK. Nedostal povolenie. Vraj ta v Jelsave(tam sa neda objednat,takze sa rano o 3 zaradis a vyjdes o 10) na nas okres staci. Vcera som bol prvykrat s autom na STK. Siel som do Rimavskej Soboty - tam su tri. Za tri hodiny som bol nazad v meste. Spokojnost, kolega aj kamarat chodia tiez tam ,ale do roznych. Ja som si vybral tu,kde naposledy nepresiel kvoli brzdam na 8rocnom aute kamarat. Minuly rok v servise Oplu som mal rozdiel brzdnej sily 24% ,tak som sa trochu obaval. Z Dielika som ich trochu pozohrieval,aj pred kazdou tabulou dediny. Raz dole kopcom mam pocit ,ze to auto islo do strany. Ale na kontrole bol rozdiel len 6-7%,ale kN namerali polovicne ako v servise Opel. Teda vacsia nesumernost brzd sa asi skor prejavi pri prudcom brzdeni.

 

Opakovana kontrola v tej STK stoji 1 euro.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Aj my musime do susednych miest chodit lebo v okresnom meste neni ziadna STK stanica co je hanba na take mesto... Jedna na obchvate je ale aj tu postavili pred par rokmi a bola len na nakladiaky. Uz ako dali ze moze ich byt viac tak dufam daju. Ale inac autopark celej rodiny sa nosi do Dunajskej Stredy tam vzdy prejdu.

 

Potom to dopadne tak ako ked som s Favoritom ostal na dialnic, bratovi tahali Rapidecku az Viedne domov. Jancimu sa stovka embecka zlomila na ceste. Taketo haluze prepustaju cez STK. Aj ked by to bola diskriminacia chudobnych ale mali by zakazat tieto auta aspon by celkovo chodilo menej aut, hned by to riesilo problemy s parkovanim, hustotou premavky aj imidzom krajiny ze ake auta chodia.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 rokmi...
Dňa 5. 7. 2006 at 10:09, Sniper napísal:

Aký máte názor na to že ešte v tejto dobe sa po cestách motajú staré škodovky (všetko sfušované ešte pred Favoritom 135L), staré moskviče, žiguláky, lady a podobné svinstvá?

Myslím že dosť ohrozujú bezpečnosť premávky, samozrejme nie všetky, niektoré su dobre vytuningované, ale celkovo mi ide dosť na nervy keď sa predo mnou motá nejaká stará škodovka. Ešte horšie je to keď sa blížim k semaforom a za mnou je nejaký starý šrot, vtedy mám obavy či bude mať dosť času zabrzdiť keď mi skočí červená, lebo poniektorí potrebujú aj pol kilometra na dobrzdenie :lol:

Tieto autá by mali zakázať, aj Favority 135L už jazdia iba s prižmúrením oka.

Veru veru. Tie staré črepy zrušiť, sprísniť STK a kto nemá na zánovné auto nech chodí vlakom. Cesty sú upchaté a často je ohrozovaná premávka práve takýmito ťulpasmi na rozheganých rachotinách.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A keď je motoricky dobré? Že len kasňa je hnilá ale brzdí, svieti, všetko ako má. Ale zalaminátujume so susedom diery, prestriekame a bude to vyzerať ako takmer nové. Blatník je hnilý a prahy sú hnilé na všetkých koncoch. Vyplní sa to penou a zošmirgľuje.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov