Skočiť na obsah

Povolebná situácia v SR r.2006


Sniper

Odporúčané príspevky

Voľby sa nám skončili, síce mnohí by boli radi keby sa ani nezačali ( :lol: ), a teraz nastáva otázka ako bude Slovensko vo voľbách vyzerať.

 

Tu sú výsledky strán ktoré sa prebojovali do parlamentu, a výsledky by už mali byť viac-menej konečné.

 

Smer-SD: 29,14%

SDKÚ-DS: 18,36%

SNS: 11,73%

SMK: 11,69%

ĽS-HZDS: 8,79%

KDH: 8,31%

 

Pravdepodobné obsadenie kresiel v parlamente:

 

Smer-SD: 50

SDKÚ-DS: 31

SNS: 20

SMK: 20

ĽS-HZDS: 15

KDH: 14

 

Tu sú možné koalície v parlamente:

 

Smer+HZDS+SNS 85 kvalifik. väčšina

Smer+KDH+SMK 84 kvalifik. väčšina

Smer+KDH+SNS 84 kvalifik. väčšina

SDKÚ+Smer 81 kvalifik. väčšina

SDKÚ+Smer+HZDS 96 ústavná väčšina

SDKÚ+KDH+SMK+HZDS 80 kvalifik. väčšina

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Odpovedí 147
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • Sniper

    25

  • game

    22

  • Cat Eye

    12

  • RoSo

    10

Top prispievatelia v tejto téme

Osobne som z vysledkov zhrozeny. Hlavne co sa pozicie SNS tyka. Osobne sa velmi bojim spojenia Smer+HZDS+SNS... a nechcem ani pomysliet na to, ako to moze vyzerat za 4roky...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja sa bojim toho, ze sa Fico dostane ku korytu aj kvoli tomu, ze mozno nic nezrusi, ale prave on zacne poberat plody prace sucasnej koalicie, uspech si samozrejme prisvoji a Slovaci budu natolko sprosti (ako uz niekolkokrat ukazali), ze ho zvolia aj dalsi raz.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja sa bojím toho všetkého, ale ako malé zadosťučinenie mi zatiaľ stačí to, že KDH je podľa vlastných vyjadrení z výsledkov sklamané ... budem hnusná, ale tak im treba ... :lol:

 

nehrať sa na nekompromisných vlastníkov jedinej pravdy, nevypisovať predčasné voľby, nechať vtedajšiu vládu dorobiť už na tú chvíľu svoju začatú robotu, a keď už toto všetko riskovali, ani nevyužili svoj získaný potenciál ... alebo ich jednoducho ľudia majú aj s ich moralistickými sentenciami dosť ...

 

teraz zavarili celému národu, voľby v normálnom čase mohli vyzerať úplne ináč / a pravdepodobne by aj vyzerali výsledky ináč / , tristo miliónov je vyhodených von oknom, a zostáva nám akurát tŕpnuť, kto s kým z tých šiestich možností ...

 

no ďakujem veľmi pekne ... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ako spominali uz dnes v TV v jednej diskusnej relacii, ze teraz bude pre fica problem on sam... aby dodrzal to co slubil, bude mat problem, hlavne ked bude pravica v opozicii, ktora ho bude za to asi dost drbkat :lol:

 

najlepsie by bolo podla mna SDKU-KDH-SMK a HZDS

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

RoSo

 

neberiem nikde istotu, ani ju nemám...

 

vláda by mala ešte čas, aby dorobila, čo začala, aj keď nie so všetkými ich experimentmi súhlasím ...

neviem, ani ty nevieš, ani nikto iný, ako by to dopadlo trebárs o rok ... v každom prípade je tu možnosť, že by to dopadlo ináč ... takto už tá možnosť nie je, môžeme už len čakať, odkiaľ napríklad smer zoberie tie peniaze na vyplácanie tých nešťastníkov, ktorí si napriek niekoľkonásobnému varovaniu /a varovania boli, nie že nie ... počnúc ministerkou fínancií ... až po články v novinách ... a trošku by neškodilo používať aj vlastný mozog, nie potom nariekať, že niekto vložil celé svoje úspory do niečoh tak pochybného ... / vkladali peniaze do pochybných spoločností ...

viaceré jeho / Ficove/ myšlienky nie sú zlé / len nedomyslené/ , ale táto, na ktorú zrejme nachytal najviac voličov, je chorá úplne ... keby im tie 40 % úroky vyšli, oni by nám z nich dali ? figu ... toto je tvrdý raný kapitalizmus ... na prístroje do nemocníc a pomôcky do škôl nie je... a na odškodňovanie hlupákov je ?

 

nesúvisí to celkom s tvojou otázkou... ale aj toto je to, čo mohlo byť pri regulérnych voľbách a s chladnejšími hlavami ináč ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pre mňa ako voliča SDKÚ pripadá najmožnejšia koalícia SDKÚ+KDH+SMK+HZDS, hlasoval som síce za Smer+HZDS+SNS, čo si myslím že asi toto bude koalícia, ale ak by vládu tvorili spomínané SDKÚ+KDH+SMK+HZDS tak by to nemuselo byť zlé. Teraz je otázne len to, či Fico bude schopný zostaviť vládu (má celkom dobré šance), resp. či ho nepredbehne SDKÚ.

 

Ak by SMER bol vo vláde a Fico teda už tým premiérom, v každom prípade bude vo veľmi zložitej situácii. Pred voľbami natáral viac toho ako Mickey s Vladom dohromady za posledných 13 rokov, a jeho voliči (tých 600 000 človekov čo mu uverilo) budú od neho teraz očakávať výsledky. Ak by napríklad svoje slová dodržal, tak myslím že sociálna situácia by sa mohla zlepšiť, ale to nepredpokladám. Skôr vidím reálnu šancu v tom, že svoje sľuby plniť nebude a preferencie SMERu pôjdu dole. V konečnom dôsledku môže situácia zájsť tak ďaleko, že vláda na čele so SMERom stratí v parlamente dôveru, čo môže dôjsť až k predčasným voľbám.

V tých predpokladám že ľavica utŕži debakel.

 

Najväčšou otázkou je to, ako Fico by vládol a presadzoval, resp. manipuloval s reformami. Už teraz sa objavujú zvesti že prijatie Eura v r. 2009 je ohrozené, tak isto aj rovná daň. Prerušenie doterajších reforiem by mohlo spôsobiť škody v hospodárstve SR, za ktoré sa poďakujeme Ficovým voličom.

 

Za posledných 8 rokov som vládnu koalíciu obhajoval, ak Smer bude vládnuť tak to vyzerá že budem vládu kritizovať. A bude to veľmi tvrdá kritika, pretože od Fica aj ja očakávam veľa. Má šancu byť premiérom v krajine, ktorá úspešne naštartovala reformy, akýkoľvek hlboký zásah do nich by mohol spôsobiť destabilizáciu ekonomiky.

 

Problém vidím aj v tom že pravica bola pred voľbami roztrieštená, povolebné koalície sa príliš neriešili.

Myslím že SMER vyhral nielen preto že Fico natáral čo mohol, ale najmä preto, že ľudia boli už unavení z reforiem, ktoré svoje plody prinášali iba do okolia hlavného mesta a ktoré pociťovala iba určitá skupina ľudí.

Pravica akosi zabudla na to, že Slovensko nie je západ v okolí Bratislavy po Pezinok, ale je aj ďalej až za Banskou Bystricou.

 

Hoci výsledok pre SDKÚ v týchto voľbách bol celkom dobrý, výrazný náskok SMERu je vážnym mementom. Ak sa má Slovensko znovu stať pravicovým štátom, tak SDKÚ bude musieť prehodnotiť isté posty vo svojich radoch.

 

Prekvapil ma neúspech KDH, očakával som okolo 11%, ale myslím že chybu musia v prvom rade hľadať u seba. Prekvapil ma aj úspech SNS, vyše 11,5% som nečakal. HZDS pomaly kráča na smetisko dejín, ale po týchto voľbách treba ešte s ním rátať. Teší ma že KSS je von z hry.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ako odpoveď na Axelove obavy / a obavy mnohých ďaľších /, je tu vyjadrenie jedného českého politológa Jiřího Peheho z dnešného dňa, ktorého podľa vlastných slov najviac prekvapil úspech SNS... a že doba predsedu ĽS-HZDS Vladimíra Mečiara sa definitívne skončila a dnes už oslovuje len veľmi malú časť slovenskej verejnosti...

 

 

toto konštatovanie je dosť výrečné : "Rovnako ako v Českej republike majú voliči tendenciu vyvažovať, teda majú tendenciu vytvoriť výsledok, ktorý dáva možnosť len k nejakému centristickému riešeniu, to znamená, že nech je vytvorená akákoľvek vláda, nemôže byť výrazne ľavicová ani výrazne pravicová... "

 

podľa pána Peheho reformy, ktoré sa na Slovensku doteraz urobili, nie sú podľa výsledkov volieb ohrozené, volebné výsledky sú také, že akákoľvek konštelácia, ktorá na Slovensku vznikne, znamená, že na jednej strane už Slovensko nebude nejakým výrazným spôsobom pokračovať v nových reformách, ale tiež to znamená, že sa výrazne nebudú meniť tie reformy, ktoré už sú zavedené...

 

 

 

nuž... politológovia sa občas aj pomýlia, občas, keď sa pomýlia, povedia aj pravdu ... dúfajme, že to neohrozí nič, na čom sa tu kopu rokov robilo ... a čo sme si už odskákali, a čo na nás už vyexperimentovali ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vláda by mala ešte čas, aby dorobila, čo začala, aj keď nie so všetkými ich experimentmi súhlasím ...

neviem, ani ty nevieš, ani nikto iný, ako by to dopadlo trebárs o rok ...

je to smiešne obviňovať KDH za "neúspech" pravice. SDKÚ a SMK dosiahli výborné výsledky, KDH bude mať v tomto parlamente len o jedného poslanca menej, než v uplynulom volebnom období.

Neúspech ANO, či SF je už problémom tých strán. A za ANO mi v žiadnom prípade smutno nebude.

 

A ešte jedna poznámočka k

"neviem, ani ty nevieš, ani nikto iný, ako by to dopadlo trebárs o rok ... "

to veru neviem, viem len, že voľby sa konali skôr o 3 MESIACE :) Aké zmeny v myslení ľudí by si očakávala za takýto krátky čas?

 

 

(tých 600 000 idiotov čo mu uverilo)

Toto si hádam nemyslel vážne. Môžem s tebou súhlasiť v tvojom názore na Fica, môžem si o ňom myslieť, že je to populista a manipulátor, ale v jednej vete vynadať takému množstvu ľudí by som sa neodvážil. (samozrejme, aj u mňa jestvuje jedna výnimka, a tou je ISLAM. Mea culpa :lol: )

 

 

Vyzerá to tu, akoby ste nevedili prijať rozhodnutie ľudí. Ja som tiež sklamaný, ale napriek tomu prijmem rozhodnutie väčšiny.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Toto si hádam nemyslel vážne. Môžem s tebou súhlasiť v tvojom názore na Fica, môžem si o ňom myslieť, že je to populista a manipulátor, ale v jednej vete vynadať takému množstvu ľudí by som sa neodvážil.

zahnal som to síce do extrému, a skôr to bolo ironické označenie ako vážne, ale pravda je taká že značné percento Ficových voličov nevie skoro nič o politike. Ide len o večných ufňukancov, ktorí na vládnutí pravice videli len to najhoršie. A to píšem na základe vlastnej skúsenosti - mojej komunikácii s voličmi Smeru. Tu kde žijem SDKÚ mala slabé zastúpenie.

 

Čo sa týka KDH, hravo mohlo získať 11-12%. Ich predvolebné ťahy pri ktorých nikto nevedel či koalíciu podporujú alebo nie museli zmiatnúť tisícky ich voličov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To je pravda, ale zmiatlo to tých, ktorí neboli rozhodnutí pevne. Čo nie je môj prípad :lol: . Nikto nemôže vylúčiť, že časť hlasov KDH dostalo práve SDKÚ, ktorá tiež tvrdí, že je kresťanskodemokratickou stranou.

Moje rozhodnutie ovplyvnili konkrétne kroky, ktoré KDH v uplynulom volebnom období podnikli. Je to jediná strana, ktorá sa reálne pokúšala do zákonov presadiť kresťanské princípy.

 

(dnes som sa dokonca usmial, keď Belousovová prehlásila, že sa netreba zaoberať problémami homosexuálov, ale problémami mladých rodín :) )

 

Takže uvidíme. Zatiaľ neviem, čo si mám o výsledkoch myslieť. Pravica má prevahu (5 zo 6 strán je stredopravých alebo pravých), ale aké budú skutočné kroky parlamentu, to zatiaľ nemôžme ani len tušiť.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pravica má prevahu (5 zo 6 strán je stredopravých alebo pravých)

V tomto prípade to nepovažujem za žiadnu výhodu. Koalíciu naších piatich pravicových strán si neviem predstaviť :lol: Minimálne už len SNS a SMK vo vláde by bola viac sranda ako vážna politika.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To áno, "veľká" sranda :)

 

Ale to, že majú obidve pravicový program sa nedá poprieť. Majú však aj nacionalistické zmýšľanie.

(osobne som Slovák :) )

 

Ostatné pravicové strany by spolupracovať mohli, ak by sa povzniesli cez osobné spory - svätuškári, vierolomník, Veľký Mufti, felvidék) Treba sa zamerať na program.

Ja osobne očakávam od novej vlády to, čo bolo mojou prioritou vo voľbách.

 

Výhrada svedomia, žiadne "manželstvá" homosexuálov

 

plus

 

minimálne udržať reformný kurz na súčasnej úrovni - ak to má byť výsledkom programového kompromisu, tak ho upraviť, ale v žiadnom prípade sa nevracať späť.

 

Preto by som privítal koalíciu súčasných vládnych strán s HZDS - či už s Mečiarom alebo bez.

Povedzme si otvorene, že HZDS je v lepšej pozícii, než KDH.

 

Ale realita bude podľa mňa koalícia SMER, SNS a HZDS (asi bez Mečiara).

Pochybujem, žeby KDH prehliadlo Mečiarove amnestie :lol: a HZDS asi tiež neustúpi.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Roso

vyhradu svedomia nepresadi nik. vyzera to tak a ja v to dufam. zvazky homosexualov su na tom s moznostou uvedenia do praxe podstatne lepsie.

 

ad pocet kresiel KDH - ich popularitu by som neposudzoval podla poctu kresiel, ale podla percent. keby boli komunisti presvihli 5%, tak tych kresiel ma KDH o dost menej.

 

Axel

Ak by SMER bol vo vláde a Fico teda už tým premiérom, v každom prípade bude vo veľmi zložitej situácii. Pred voľbami natáral viac toho ako Mickey s Vladom dohromady za posledných 13 rokov, a jeho voliči (tých 600 000 idiotov čo mu uverilo) budú od neho teraz očakávať výsledky. Ak by napríklad svoje slová dodržal, tak myslím že sociálna situácia by sa mohla zlepšiť, ale to nepredpokladám. Skôr vidím reálnu šancu v tom, že svoje sľuby plniť nebude a preferencie SMERu pôjdu dole. V konečnom dôsledku môže situácia zájsť tak ďaleko, že vláda na čele so SMERom stratí v parlamente dôveru, čo môže dôjsť až k predčasným voľbám.

problem je, ze v sucasnosti ma z coho plnit svoje sluby. ekonomika startuje, zvysit socialne davky nie je problem na ukor inych veci. socky dostanu viac prachov a zvolit ho este raz kludne mozu. v tomto smere si nie som isty, ze Fico si medzi nimi pokazi renome, pokial ma co rozdavat.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

jedina akceptovatelna koalicia pre mna je SDKUDS+SMK+KDH+HZDS

 

som znechuteny najme z voličov ktori volili SNS

 

inu SNS poslanci budu sediet vedla poslancov SMK no to bude peklo :lol:

20:20

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Weirdo,

 

ja nie som ET, ktorý chce volať domov - nerobím si ilúzie o presaditeľnosti jednotlivých bodov programu. Je to len moje očakávanie.

Ad kreslá:

Priznávam svoje sklamanie, tak isto ako ho otvorene priznáva Lipšic. A takisto je určite sklamaný aj Hrušovský, hoci to nechce priznať :) .

Keby bolo keby ... voľby sú za nami a počty kresiel sa už meniť nebudú (teda ak sa znovu nerozmôže móda nezávislých poslancov)

ad reálna možnosť uvedenia zväzkov homosexuálov do praxe :lol:

Práve kvôli takémuto "reálnemu" postoju som volil KDH a nie SDKÚ. Kvôli spôsobu, s akým tieto dve strany pristupovali k pre mňa citlivým otázkam. Kvôli týmto "maličkostiam". Kvôli tomuto som rozlišoval dve "káčka" v skratkách politických strán.

 

S reformami to už také ružové nebude :) , preto dúfam, že KDH sa pokúsi presadiť aspoň kresťanské a rodinné hodnoty. Ak nie, tak potom bude lepšie v opozícii.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja som zvedavý najmä na to ako nová vláda ovplyvní investície v SR.

 

Myslím že už nebudú investície typu 98% BA, 2% SR. Lebo Ficko je spravodlivý človek, ktorý myslí na všetkých. Takže v podstate Smer vo vláde je víťazstvo SR a prehra BA. Nakoniec na volebných výsledkoch v jednotlivých krajoch to vidieť.

 

A hovorte si čo chcete, je v tomto zrnko múdrosti čo som teraz napísal.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

inak som zvedavy ako sa to cele vyvinie.

SMK s SDKU sa dohodli na povolebnej spolupraci - padla koalicia SMER+KDH+SMK

KDH odmieta spolupracu s SNS - padla SMER+SNS+KDH

tiez odmieta spolupracu s Meciarom a (aspon zatial) s SDKU - padla KDH+SMK+SDKU+HZDS

SDKU tiez so smerom nepojde ...

 

vyzera to na TOMa (Tlchuba+Ozran+Mufty)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Návštevník
Táto téma je teraz zamknutá pre ďalšie odpovede.

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov