Skočiť na obsah

Tenis (po sezónu 2009)


tomassi

Odporúčané príspevky

takže s CZE po prvom dni prehrávame 2:0

Daniela premárnila dobrú pozíciu

a slečna Cibuľková potešila nilen predvedenou hrou, ale aj pohľadom na ňu :lol:

škoda, že to nedotiahla do konca

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Skratka ukazala sa psychycka nevyzretost niektorych nasich hracok, ktore este mesiac predtym hraju spickovy tenis a odrazu NIC. a Zvysok nema dost skusenosti, pripadne schopnosti.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 mesiacmi...

dnes sa konci US Open

Rogger-a mam rad, ale palce budem drzat chlapcovi so SVK trenerom

Novak Djokovich v akcii

 

spoza oceanu prisla velmi potesujuca sprava

Slovenská tenistka Kristína Kučová sa stala nečakanou víťazkou dvojhry dievčat na záverečnom grandslamovom turnaji roka US Open v New Yorku.

zdolala dvojku Urszulu Radwanskú z Poľska za 127 minút 6:3, 1:6, 7:6 (4).

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Dnesk začíname boj o postup do Svetovej skupiny

 

Kompletný program:

 

Piatok (15.00):

Martin Kližan - Hjung-taik Lee

Lukáš Lacko - Woong-sun Jun

Sobota (13.00):

Ivo Klec, Michal Mertiňák - Woong-sun Jun, Hjung-taik Lee

Nedeľa (13.00):

Lukáš Lacko - Hjung-taik Lee

Martin Kližan - Woong-sun Jun

 

no bez výraznejšej osobnosti to bude zajímavé, ale chlapcom verím

prinajmenšom to bude pre nich veľmi vácna skúsenosť

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

ako už vieme, postup do sv. skupiny sa nám nevydaril, ale tešiť nás môže aspom fakt, že v euro-africkej zóne sme dostali Gruzíncov

 

taktiež ma potešili naše dievčatá, kt. finálová, resp. semifinálová účasť na turnajoch WTA umožnil postup v rebríčku opäť o pár priečok vyššie

Daniela sa opätovne dostala do top ten(10)

a Dominika Cibuľková ( :lol: ) sa konečne prhupla do Top50(47.)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

škoda, že sa Dominika nedostala do finále a nemohla tak obhájiť minuloročný titul na RITRO Cup-e

 

no potešila nás Daniela Hantuchová, ktorá si víťazstvom v Linzi nad Patty Schnyder-ovou 6:4, 6:2 a zaručila si účasť v Madride

paráda, aj tam by mohla spraviť nejaký ten výsledok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Caute! Po nejakych prosbach, pozvankach som teda doplachtil na toto forum a budem sa snazit sem chodit pravidelne navzdory tomu, ze nemam prilis vela casu, ale to je uz OT.

 

Som velmi rad, ze Daniele sa podaril takyto kusok, ona to totiz surne potrebovala. Je to len dobre. Verim, ze v Madride moze potrapit svoje superky, pretoze na jesen patri medzi najlepsie hracky na okruhu. Dufam, ze tato forma sa prenesie aj do buducej sezony a ze sa jej znovu bude darit uz aj na Grand Slamoch, kde patrila v minulosti k spicke a pravidelne sa umiestnovala vo stvrtfinale.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

David Nalbandian hrá v neskutočnej forme a jeho zápasy, hlavne ten s Rogger-om, boli na turnaji v Paríži oslavou tenisu

finále bol len taká čerešnička na torte a moju radosť upevňuje fakt, že vo finále dal dole toho španielskeho myšiaka

 

R. Nadal (ESP) - D. Nalbandian (ARG) 4:6, 0:6

 

-škoda, že je len prvým náhradníkom na turnaji majstrov, pretože pri súčasnej forme by bol hlavným ašpirantom na zisk titulu aj v Shanghaj-i

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

parádička Rogger sa na Turnaji Majstrov vschopil a postupuje z prvého miesta

takže zajtra

o 10:00, resp. cca 12:30 si tenisoví labužníci prídu na svoje

- hlavne pri zápase: Federer - Nadal

 

sklamali ma "výkony" Novaka Djokoviča

 

ZLATÁ SKUPINA

1. David Ferrer (ESP) 3-0 (6:1)

2. Rafael Nadal (ESP) 2-1 (5:3)

3. Richard Gasquet (FRA) 1-2 (3:4)

4. Novak Djokovic (SRB) 0-3 (0:6)

 

ČERVENÁ SKUPINA

1. Roger Federer (SUI) 2-1 (5:2)

2. Andy Roddick (USA) 2-1 (4:3)

3. Nikolaj Davydenko (RUS) 1-2 (3:4)

4. Fernando Gonzalez (CHI) 1-2 (2:5)

 

+edit 17.11. 15:50

 

Roger Federer – Rafael Nadal 6:4, 6:1

David Ferrer – Andy Roddick 6:1, 6:3

 

Roger opäť ukázal svoje majstrovstvo

- keď už bol doslova v pekných . . . žumpe, dokázal vytiahnuť skvelé údery alebo proste tam buchol esá po sebe

a od hry to bol koncert

 

finále sa hrá v nedeľu 0900, treba pozerať

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

tu nikto nesleduje nič a floodovať ma až tak moc nebaví

- resp. asi forumakov štípu oči ako fanúšikov Hellas a tak nemjú síl sledovať :lol:

 

Roger sa po pekne dlhom čase na austrálskych kurtoch zohrial viac ako 3sety

dôležité je, že ide ďalej

Roger Federer (1) - Janko Tipsarevic 6-7(5-7), 7-6 (7-1), 5-7, 6-1, 10-8

 

som zvedavý na zápas

David Nalbandian (10) - Juan Carlos Ferrero (22)

dúfam, že David pôjde ďalej, ale aj Ferrero-va výhra ma mrzieť nebude

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

teeeeda tohtorocny Australian Open je zaujimavy - dufam ze bude aj pekny koniec!

 

Velku radost mi robi najma Jarkko Nieminen ktory uz je v TOP8, a to uz je co povedat - najblizsie ma proti sebe ale Rafaela Nadala, takze tu uz asi jeho Australske dobrodruzstvo bohuzial skonci :lol: No ale najvacsim prekvapenim v muzskom pavuku je bezpochyby Jo-Wilfried Tsonga! To je neskutocne co tento typek predvadza, no som zvedavi ako dlho mu to vydrzi!

 

co sa tyka zien, tak tu zatial moc prekvapeni neni... z tej top8 co su v stvrtfinale asi najvacsie prekvapko pre mna je polka Radwanska, ale dufam ze uz skonci! Dovod je jasny - a to prave ten ze jej superka je Danielka Hantuchova, ktora ma teda realne sance na semifinale - a to uz by bol super uspech! Co este dodat? No snad aj Marii Sharapovej sa zadari proti bezchybnej Justine... no proste, dufam ze sa budem mat aj nadalej na co pozerat :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No tak bohuzial... Jarkko je z hry von :lol: podla predpokladov nestacil na Nadala a prehral 0-3 na sety... Nadal hraje v semifinale proti prekvapeniu australian open menom Jo-Wilfried Tsonga - tomuto typkovi z france to naozaj raidne ide a neska vyhnal z kurtov rusa Youzhneho! Tomu sa vravi neuveritelne prekvapenie! Neska su na programe zapasy: Federer vs Blake, Djokovic vs Ferrer - tak dufam ze z tychto zapasov sa nam zrodi americko-spanielske semifinale (cize Blake vs Ferrer)

 

U zien mi velku radost spravila Maria Sharapova, ked vyradila nasadenu 1ku Justine Heninovu! Skvely vykon, jej superkou v semifinale bude Jelena Jankovic (dnes vykopla Serenu)! To bude zauijimave sledovat konfrontaciu tychto dvoch! Ale moje sympatie su jasne - Maria lets go!!! Neska hraje Danielka s polkou Radwanskou, tak dufam ze sa podari Danielke vyhrat a v semifinale sa potom stretne s vitazkou dnesneho druheho stvrtfinale - V.Williams vs. A.Ivanovic ... hmmmm, neviem co by bolo pre Danielku prijatelne takze neviem komu to prajem viac, tak ale radsej mam samozrejme Venus!

 

No nehajme sa teda prekvapit!!!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

:):lol::)

 

je súperkou bude

Ana Ivanovičová(4) - Venus Williamsová(8) 7:6(3), 6:4 za 106 minút

-kt. už pred týmto zápasom vraj mala problémy so steheným svalom, ale asi také vážne to nebude

 

inak som zvedavý, či sa v STV zobudia a budú semifinále dávať

šak Daniela hrá o hist. úspech pre SVK

 

druhé semifinále tvoria

Jelena Jankovičová(3) - Šarapova, kt. ukončila Henin-ovej neporaziteľnosť, kt. trvala od 6. júla 2007

a to vo veľkom štýle, dokonca jej dala kanára

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to je len dobre, že ten španielsky myšiak vypadol

neexistuje tenista, kt. som od čias Michael-a Stich-a, tak neznášal ako práve Nadala

 

no keď som videl, aké údery hré "Ali", tak sa nie je čomu čudovať

hošík má zadeláno na titul

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nie že by som sa z Djokovičovho víťazstva, duplom kvôli trénerovi Vajdovi,

ale Roger je športovec u kt. mi jeho dominancia absolútne neprekáže

je príkladom pre všetkých

ako som už veľa-krát písal spôsob života aký vedie je skutočne obdivihodný

 

dúfam že Novak získa titul

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak tomu finale co je u muzov sa neda povedat viacej ako WAAAAW!!! Ked uz v semifinale boli Roger a Rafael, kazdy cakal ze finale bude opat bojom tychto dvoch tenisovych majstrov... ale vsetko je uplne inak!!! Finale Novak Djokovic vs Jo-Wilfried Tsonga :lol: - tak to by ma nenapadlo veru ani nahodou, hlavne druhy menovany je neskutocne prekvapenie! Postupne vyradil skvelych nasadenych tenistov ako su A.Murray, R.Gasquet, M.Youzhny, R.Nadal - no veru neni o com! Ale tomu sa uz nevravi nahoda, ale senzacia! Co sa tyka mojho vysneneho vitaza, tak z dvojice co tam je to neprajem ani jednemu ani druhemu - proste nemam sympatie k nikomu z nich. :) Ale poviem meno: Tsounga! Ked uz sa predieral az do finale cez take tenisove esa, tak mu to doprajem (mozno to bude jeho posledna grandslamova slava)

 

U zien nieje finale viacmenej nijakou senzaciou: Maria Sharapova vs Ana Ivanovic ... stretaju sa v nom nasadena 5ka a 4ka, takze tu prekvapenia niesu (mozno jedine take ze vo finale neni Justine Henin ani Svetlana Kuznetsova - 2 najvacsie favoritky)! Ale tu mam oblubenkynu jasnu - ideeeeees MARIA! :) dufam ze si pripise prave ona vitazstvo na Australian Open! Skoda ze tam neni vo finale Daniela - to ma dost zamrzelo kedze mala skvelo rozohrate semifinale, no napokon nic z toho (napriek tomu semifinale grandslamu je super uspech)!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Návštevník
Táto téma je teraz zamknutá pre ďalšie odpovede.
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov