Skočiť na obsah

Rozhodcovia


tomassi

Odporúčané príspevky

  • Odpovedí 91
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • tomassi

    42

  • Vic

    7

  • tomba

    6

  • chorche

    6

Som zvedavý ako sa bude na MS pískať.

čítal som, že rozhodca z JAMAJKY sa zranila tak na šampionát prísť nemôže

no čo o jednu "kapacitu menej"

 

na MS by mali pískať rozhodcovia, ktorý pískajú len tie najťažšie stretnutia, teda z LM(prípadne JuhoAmerickej obdoby tejto súťaže)

že je to nespravodlivé voči ostatným kontinentom???

a je spavodlivé keď úplatkovchtivý sudí z Peru,Sudánu,etc. odpáli kandidátat na titul??

rozhodcovia z LM pískajú zápasy tým najväčším hviezdam na svete, tak prečo nepíiskať MS

 

na druhej strane je finál LM odstrašujúcim príkladom, ale prečo je teda na ME väčia spokojnosť s arbirtrami ako na MS

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Neviem, či by sa nemal prijať nejaký zákon alebo niečo podobné, aby sa mohli dodatočne znegovať zlé rozhodnutia rozhodcov. Podľa toho ako blbo by to bolo odpískané by musel zaplatiť pokutu.

 

Myslím, že by problém podplácania bol vyriešený.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tento problém sa snažil odstrániť už dávnejšie Dr. Jozef Vengloš, kt. navrhoval, aby bolo rozhodovanie zaradené medzi oficiálne povolania.

- rozhodcovia by mali byť poriadne zaplatebí, aby nemuseli popri pískaní robiť iné profesie, ako colník, diplomat, etc.

tým by mali viacej času sústrediť sa len na rozhodovanie, čo by určite skvalitnilo ich výkony

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

33. muzstvom na MS su rozhodcovia. Vsetci na MS vybrani rozhodcovia su momentalne sustredeni vo Frankfurte. 30.5.2006 ich navstivil FIFA-prezident.

 

V svojej reci podciarkol Blatter velky vyznam bezpartajnych vo futbale vseobecne a najma aj v suvislosti s nadchadzajucimi bojmi o titul.

 

Blatter apeloval na rozhodcov, aby na majstrovstvach, ale aj neskor, este lepsie chranili hracov a hru a vyzval ich, aby pri poruseniach pravidiel razne zakrocovali. Vyhlasil tiez vo FIFA boj proti rasizmu a diskriminaciii, spomenul aj previnenia proti sutazeniu, podvody, korupciu a doping.

 

Hlavne stredisko rozhodcov je Frankfurt, odkial budu urceni rozhodcovia vysielani na miesto stretnutia. Je ich 26 a 52 asistentov. V jednom zapase, ako vieme, posobi jeden sef a dvaja asistenti.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

FIFA to celé domrvila

núti rozhodcov rozdávať veľké množstvo kariet

sám Micheľ povedal, že ak by to bol zápas ligy majstrov dal by o štyri karty menej

(pískal SWE:PAR , dal ich tuším 8)

 

rozhodcovia taktiež udeľujú nezmyselné karty za dohranie akcie, aj keď rozhodca pískal

 

pekne to bolo videť vo včerajšom zápase AUS:BRA

útošník SOCCEROOS prestal hrať, lebo počul píšťalku? no tá bola z hľadiska a hneď potom bola akcia pri, ktorej skóroval Tučniak Ronaldo

rozhodca však pískal a preto mu udelil žltú kartu

podobný osud postihol aj Herána Crespo-a v zápase so Srbmi

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak toto ma dorazilo:

 

Anglický futbalový rozhodca Graham Poll, ktorý v zápase Austrália - Chorvátsko na XVIII. majstrovstvách sveta v Nemecku ukázal Chorvátovi Josipovi Šimuničovi až trikrát žltú kartu, aby mu konečne udelil aj červenú, si možno ešte na MS zapíska. Technická chyba, ktorú skúsený arbiter urobil, nemá v dejinách svetových šampionátov obdobu a keby Austrálčania podali protest, hrozilo, že sa zápas bude musieť opakovať. K tomu našťastie nedošlo, no Poll má, ako sa zdá, plnú dôveru FIFA a jeho chyba ho nebude stáť účasť vo vyraďovacích bojoch MS.

 

"Graham Poll je sklamaný z toho, čo sa stalo. Je to však jeho prvá takto veľká chyba za 26 rokov kariéry. Rozhodcovská komisia prihliadla tiež na to, že ani jeden z jeho asistentov mu na ihrisku nepomohol a chybu si nevšimol," uvádza sa vo vyjadrení FIFA. Predseda komisie rozhodcov Angel Maria Villar Llona označil Polla za "výnimočného rozhodcu a veľkého športovca, ktorý bude schopný zvládnuť situáciu".

 

Polla si komisia pozvala na koberček, a ten sa bránil tvrdením, že keď si zapisoval v 62. min prvú Šimuničovu žltú kartu, omylom si poznačil do notesa Austrálčana Craiga Moora, ktorý rovnako ako Šimunič nosí na drese číslo 3. Keď potom v závere zápasu Chorvát inkasoval druhé napomenutie, Poll si myslel, že ide len o jeho prvú žltú kartu a nechal ho na ihrisku.

 

Keby sa takáto obrovská technická chyba stala v kvalifikačnom zápase, muselo by sa podľa pravidiel FIFA stretnutie opakovať. Šéf Austrálskeho futbalového zväzu John O´Neill vyhlásil, že ak by v súboji vyhrali Chorváti, a postúpili by tak na úkor Austrálie, neváhal by ani chvíľu a podal by proti výsledku protest.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Celý ten trend rozdávania kariet, ktorý naštartovala FIFA je chorý. Ivanov ho len priviedol do absurdnosti.

 

Čo si myslíte o návrhu zaviesť do futbalu posudzovanie podľa videa? Micheľ sa k tomu aj v mene ďalších svojich kolegov postavil odmietavo.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Možno by pomohol jeden typ rozhodovania

- nech rozhodcovia pískajú jedným metrom, teda ako pískajú v ChampionsLeague,CopaLibertadores, etc

nech tak pískajú aj na MS a nie žiadne nezmyselné nariadenia FIFA pískať tvrdšie

síce Ivanov píska ako hlupák aj LM, ale aspomsa mu to nevymkne s pod kontroly

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

S výkonom slovenskej rozhodcovskej trojice bol po skončení stretnutia veľmi spokojný aj delegát, Micheľovi a spol. sa dostalo vrelého privítania aj vo frankfurtskom hoteli: "Som rád, že sú všetci spokojní. Celé je to však ešte veľmi čerstvé, teraz sa musím po náročnom týždni najmä poriadne zregenerovať. Už teraz som výrazne prekročil svoj cieľ, keďže pre odchodom som za veľký úspech považoval to, ak by som si zapískal v troch dueloch. Osobne si myslím, že máme šancu aj na finále, nechcem však predbiehať. Sú tu aj ostatní kolegovia, ak nepostúpia Nemci, favoritom na rozhodovanie vo finále by mohol byť aj Merk. Teraz je však ešte priskoro o tom hovoriť. Uvidíme," uzavrel tému finále Ľuboš Micheľ.

 

Výkon 38-ročného arbitra ocenil aj manažér nemeckej repre

Oliver Bierhoff: "Ľuboš Micheľ mal tažkú prácu a zvládol ju suverénne. Nikko mu nemôže nič vyčítať"

 

pozeral som to na DVOJKE, ale čítal som

"škoda že reportér na ČT2 bol iného názoru

toho odborníka sa nedalo počúvať, každých 5 minút kritizoval Micheľa

asi závisť našich bratov"

 

Samozrejme na teletexte ČT dodali, že podal "údajne" bezchybný výkon. Tým už straší v bedni z toho Micheľa...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov