Skočiť na obsah

Globalizácia


Vic

Odporúčané príspevky

Globalizovaný svet verzie "1.a" ide asi do nechutného "whirpoolu".

Aj s kusom jeho ideológie.

Ako dlho bude trvať kým sa sformuje nová stabilnejšia varianta?

Podarí sa nám to lepšie?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Súdruh kapitán Terazky.

To je také cudzie slovo, znamená to proste veľký vodný vír. Napríklad v práčke, alebo keď sa náhodou pri spracovaní pozriete do WC, tam to ide virpúlu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

game

Prinajmenšom sa ukázalo že umiestniť veľa podnikov dôležitých pre svetovú ekonomiku do Číny bolo riskantné. A podniky sa budú musieť zase sťahovať a rozhodiť tie "momtovne" po svete trochu rovnomernejšie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Promémom začína byť nielen "to" čo s Číny príde.

Ale momentálne už aj to čo nedorazí.

Napríklad úplne blbá "LEDka, plošný spoj, podložka.." akýkoľvek komponent do výroby.

Bez LEDky nevyrobíme, napríklad kokpit do auta, a bez kokpitu celé auto.

Pretože v JIT (Just-in-time) výrobe, sa udržiavajú minimálne alebo dokonca nulové skladové zásoby, začína to byť problém po celom svete, naprieč všetkými zložitejšími výrobami čohokoľvek.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Uvidíme..

Japonci, obzvlášť automotive výroba, prakticky stoja..

Príliš blízko k Číne..

Výrobu príliš veľa súčiastok sa tam vyplatilo outsorcovať..

My sme ďalej..

Ale bohužiaľ, nijaká hodnoverná presná štatistika neexistuje.

Hmm..

Vyrobiť, zabaliť, naložiť do kontajnera, kontajner na loď.. Potom železnica alebo kamión.. Zaskladniť..

Hm..

30 dní?

Zhruba dva - tri týždne s tej doby už sú v ťahu..

Zostáva týždeň..

Potom asi uvidíme, akú nezávislú ekonomiku na "globálnej dedine" asi máme..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

alamo,  vypadok vyroby  nie je globalna katastrofa.   To riesi stredny manamazment,    docasne znizis vyrobu, pripadne posles ludi domov na 60 percent platu a ked sa dodavky obnovia  tak naopak posilnis.   

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tyso

U nás to manažment riešil inak.

Včera dávali ľuďom zase podpisovať dohody o KPČ, konto pracovného času.

Pošlú ťa domov zadarmo, a potom budú chcieť aby si to odpracoval ako nadčas.. Zase zadarmo..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vyrobiť, zabaliť, naložiť do kontajnera, kontajner na loď.. Potom železnica alebo kamión.. Zaskladniť..

Hm..

30 dní?

Zhruba dva - tri týždne s tej doby už sú v ťahu..

Zostáva týždeň..

Potom asi uvidíme, akú nezávislú ekonomiku na "globálnej dedine" asi máme..

 

stacilo, ze kamionisti zablokovali na dva dni hranicne prechody a KIA v Ziline uz mala problem so suciastkami

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Čo to sledujem.. Tak fakt trable začína mať Kórejský Hyundai..

Na rozdiel od Japoncov, ktorý predĺžili voľno a začali robiť totálnu inventúru a hľadať náhrady..

Hyundai išiel ďalej, robili až prerobili..

Teraz odstavujú výrobné linky, posielajú ľudí domov atď.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

asi sa stane toto.....parafrazujem G.Husaka na nejakom zjazde partaje KSC....asi 1970.....co je zrele zostane a co je hnile odpadne.....:)   nastala doba ocistna....

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

info..

Obávam sa, že si moju odpoveď zle interpretuješ..

Morálka nie je to isté ako fyzika..

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Is%E2%80%93ought_problem

Tá "vec", funguje úplne inak..

 

A ten výrok znel a začínal sa úplne inak "Nech odpadne čo je kolísavé.."

 

Ja nie som žiadny "fašista", ja som konzertívec..

A som ešte hroznejší fanatik, ako Al kaida a Islamlamský štát do hromady..

;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

omyl....moralka funguje v tomto pripade tak isto ako fyzika.....

 

a ten vyrok som parafrazoval....je to tam napisane....

 

aj ja som konzervativec....ale aj ked dvaja robia to iste, tak aj tak to nie je to iste..... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a ty si nabral nejaky pocit (presvedcenie?), ze ja toto pocuvam?....ten moj parafrazovany "citat" ta k tomu doviedol?....no ja som si ho nejak v tom case ulozil do pamati a teraz sa mi hmlisto vybavil, tak som ho sem dal ako dokaz toho, ze aj komunisticky predak svojho casu zdielal "ocistny" proces.....on sice mal na mysli ocistu v state a spolocnosti a teraz nastala "ocista" ekonomicko-finanncna.....takze sa jeho "vyrok" hodi aj na tento stav......sa ukaze sila jedincov a skupin....kto je dobry sa uplatni a prezije, no a kto je chory v zakladoch, tak neprezije......ze tym zdravym sa moze stat aj statom dotovany a teda chraneny jedinec resp nejaka firma, je celkom mozne....a to len dokazuje, ze regulacia vedie k buducim problemom.....dopadne to ako v ocistnom procese v case normalizacie v spolocnosti a v radoch KSC....z historie sa treba poucit a nie ju opakovat.........alebo tvoj konzervativny pohlad na vec je iny?..... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@info

Nechajme slovíčkarenie..

Inde si napísal..

ochod v EU zacne kolabovat.....

Kolabovať?

Neviem.. Ale začnú chýbať celé haldy, lacného made in Čína "šmejdu"..

Napríklad lodná kontajnerová doprava sa vraj totálne zbláznila a "vykoľajila"..

Čínske prístavy sú upchaté kontajnermy, roboši nedošli lebo sú buďto šprajcnutý v karanténe alebo sa radšej sami zarígľovali doma na sedem západov.

Následne špeditéri presmerovaly lode do prístavov v Kórei.. Tam sa to upchalo tiež..

 

Samozrejme to je iba dočasné..

Ale v dlhodobom výhľade?

 

Hmm..

Možno.. Budeme si musieť lacno vyrábať vlastné "šmejdy" doma?

To znie ako "veľmi veľa roboty"..

Hmm..

;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no ved zasa na rovinu....z Ciny sem neposielali iba ten lacny "exkluziv" tovar....bol a este aj je tam, kopec firiem z EU a USA, co tam vyrabaju prevelice dolezite komponenty nielen do textilie.....nemoznost dovozu sa moze drasticky prejavit.....myslis, ze Cine posielaju pomoc iba z nejakeho sucitu a starostlivost o nich?....je to obycajny pud sebazachovy v ekonomickom svete....ked bola epidemia eboli v Africkom state, tak nebol taky "poprask" na svetovej burze.....tu nejde o sucit, ale "iba" o biznis.....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov