Skočiť na obsah

Akú novú grafiku?


Sniper

Odporúčané príspevky

  • Odpovedí 75
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • Sniper

    21

  • Nokia

    21

  • weirdo

    8

  • Darkman

    6

Top prispievatelia v tejto téme

axel, a ako chces spravit upgrade procesora? teraz je na Socket A tazko nieco zohnat, nehovoriac o tom, ze je to nerentabilne.

 

ak nechces nic menit, tak by som ti odporucil toto

 

aj tak sa mi to zda, ze je to neperspektivna investicia do starej platformy.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Weirdo mám veľa kontaktov, nejaký CPU na báze Barton 3000 by sa našiel.

Inak teraz mám GeForce4 64 MB a je to dosť slabá karta. Potrebujem kvalitnejšiu, minimálne 128 MB, ale nechcem moc do toho investovať, niečo okolo 4000 Sk max.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tu je nieco trosku lacnejsie.

 

stale trvam na tom, ze do tejto platformy uz nema zmysel investovat. ked kupis Bartona 3000ku, tak vykonovo ta to moc nepotiahne, zato das za procak love, za ktore by si mohol mat nieco lepsie. ak ti to daju za babku, potom budiz ...

 

weirdo preco neperspektivna? ja mam P4 1.8GHz este stary northwood, 768MB ram, a tak karta mi fakt dost pomohla, nove hry kludne hram

nokia, a co take nove hras a na akom rozliseni?
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no teraz hram heroes of might and magic V na 1024x768, vysoke detaily bez AA

 

kludne hravam DOOM 3, 1024x768 stredna kvalita (na vysokej to obcas trhne)

 

takze som spokojny, a to este ide pretaktovat :lol:

 

takze axel ak nechces vela investovat odporucam GeForce 6600

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ok, tu je este nieco lepsie. za 4 litre mas vykon medzi urovnou 6600 a 6600GT, navyse s podstatne novsou architekturou.

 

EDIT

oops, tak som sa sekol - ta karta hore je na PCIe ale s tym istym cipom sa da zohnat na AGP za 4700.

este jed vyhodna tato 6600GT za 5000.

 

Axel, a neodporucam ti brat nieco, co ma obycajne DDR. mozes tam mat neviemaky rychly cip, ale pojde to blede. tato posledna GTcka ma DDR3 a zda sa mi vcelku slusna.

 

... tak ci tak, mam radsej ATi a asi by som aj prachy radsej vrazil do novsej architektury ako do hrubeho vykonu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

weirdo mne je v podstate jedno či to bude nVidia alebo ATI, v každom prípade moja GeForce4 je výkonovo dosť pozadu a pre niektorých aplikáciách to pociťujem.

Minule som sa bavil s mojim predajcom PC a tiež mi odporučil upgrade na 128 MB kartu.

 

Nokia prečo nie v sharku?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Neviem aké ceny sú v Sharku ale mal som raz možnosť vybavovať obchody s ich obchodníkom, no mal akosi furt naponáhlo a nič z toho nebolo. Celkovo ten prístup tých ľudí bol taký chladný.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nokia, no neviem, tie ceny tam mali relativne vpohode. ak poznas nejaky lacnejsi shop, daj vediet, bo aj nam domov by som nejake veci potreboval kupit.

 

axel, 100x lepsie je 128 DDR3 ako 256 DDR. idealne je 256DDR3 :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

shark je len maloobchod velkoskladu agem nic viac (rovnaky tovar, ceny o dost vyssie)

myslim ze kazdy najde nejakeho kamarata, kto mu tam moze nakupit..

 

takze pozret si www.agem.sk

 

popripade www.bgs-distribution.sk ale na to uz treba mat dobrych kamaratov :lol:

 

ale v maloobchodoch nikdy nenakupovat, vzdy sa najde niekto kto vam to kupi v sklade

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vidi sa mi, ze ked nakupujes vo velkosklade ako zivnostnik, tak dostanes minimalne 6 mesiacov (zalezi na dohode). 2 roky su zarucene pre koncoveho spotrebitela. preto by som si vo velkosklade nic nekupil.

 

ak sa mylim, opravte ma.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

weirdo mylis sa, zo zakona mas zaruku 2 roky, len pri vynimocnych tovaroch (myslim ze potraviny a podobne srandy rychlej spotreby sa moze menit doba zaruky)...

velkosklad ti nemoze len tak dat nizsiu zaruku

 

ked si to tak vezmem, vacsinu veci kupujem vo velkoskladoch, mam to o dost lacnejsie

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

weirdo

Vsak si kukni cenik agemu, mas tam aj dobu zaruky... myslim, ze tu problem nebude.

 

Veci z velkoskladov sa cenovo urcite oplatia. RAMku co som kupil v Ageme by som mal v Sharku o 500 drahsie...

Nehovorim, ked som kupoval novu maticnu, o kolko ma vysiel velkosklad lacnejsie (aj s trojrocnou zarukou)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nokia, nie je to tak. pri nakupe zivnostnika vo velkosklade neplatia tie iste pravidla ako pre koncoveho spotrebitela. je len a len na vyrobcovi, aku da zaruku na tovar. zivnostnik potom musi dat spotrebitelovi min. 24 mesiacov. je to popisane v reklamacnych podmienkach agemu.

 

na druhej strane - ako tak kukam, tak vacsina vyrobcov uz teraz dava 24 mesiacov, niektori aj viac. tak potom je to v poriadku.

 

ked pozeram na tu nabidku v ageme, tak mi nevychadza nic ine ako tento Radeon X1600pro. velka vacsina kariet je pre PCIe, vyber je dost obmedzeny. z tych 6600viek co tam maju, by som asi nevybral ziadnu, ked sa pohybuju okolo ceny toho Radeonu.

 

EDIT

uz som sa zbadal ... dik Darkman :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vidi sa mi, ze ked nakupujes vo velkosklade ako zivnostnik, tak dostanes minimalne 6 mesiacov (zalezi na dohode). 2 roky su zarucene pre koncoveho spotrebitela. preto by som si vo velkosklade nic nekupil.

robil som vo veľkosklade a matne sa mi zdá že pre MO sme dávali záruku 2 roky (matičné dosky). Keď sa mi bude chcieť tak sa pohrabem v PC možno niekde mám tie dokumenty okolo toho niekde zastrčené.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nemusíš sa hrabať, je to tak. Z veľkoskladu dostávam bežné veci s dvojročnou zárukou, vybrane (monitory a pod.) s troj a raritou bol značkový pamäťový čip so zárukou 13 rokov. Nikto predsa nemôže chcieť po finálnom predajcovi, aby na reklamáciách bol stratový. Veľkoskladmi je to podporované.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov