Skočiť na obsah

Akú novú grafiku?


Sniper

Odporúčané príspevky

  • Odpovedí 75
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • Sniper

    21

  • Nokia

    21

  • weirdo

    8

  • Darkman

    6

Top prispievatelia v tejto téme

Grafiku uz nemam, dnes som ju dal na reklamaciu :lol:

Ta prebehla celkom hladko. Vravim predavacovi: "Minuly tyzden som u vas kupil grafiku a mam s nou problemy".

A on na to:

"To bola ASUS?

 

Takze asi vedel o rozklade obrazu skor nez som mu popisal problem.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Takze asi vedel o rozklade obrazu skor nez som mu popisal problem.

Napriek tomu, mu nerobilo problém ti ju predať. Takých mám najradšej, vieme že sú problémy, ale predáme ju, možno bude fungovať.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Grafika je vyreklamovana, bola to fakt vadna seria, teraz mam taku istu, akurat ze ma ine seriove cislo :lol: . Funguje bez problemov.

 

Btw. potrebujem k nej redukciu z HDTV na S-Video. Ak viete, kde sa da zohnat, poprosim o info. Vdaka.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 mesiacmi...

Takže ceny kariet už trochu klesli a keďže v blízkej budúcnosti už bude možno problém zohnať niečo pre AGP slot rozhodol som sa definitívne kúpiť novú grafiku.

 

Vyselektoval som si tieto 3 karty, zostávam verný značke nVidia:

 

nVidia VGAFX7300GT-256DDR2

Cena: cca 1600 Sk s DPH

 

  • Product Inno3D Geforce 7300 GT
  • Chipset Geforce 7300 GT
  • Memory 256MB GDDR2
  • Core Frequency 400MHz
  • Memory Frequency 667MHz
  • RAMDAC 400MHZ
  • Interface AGP 8x/4x
  • Pixel Per Clock 8
  • Memory Bus 128-bit
  • Max. Resolution 2560 x 1600
  • Output

  • Dual-link DVI
  • Standard 15-pin D-sub
  • S-Video

 

nVidia VGAFX7600GS-256DDR2

cena: cca 1900 Sk s DPH

 

  • Product Inno3D Geforce 7600 GS
  • Chipset Geforce 7600 GS
  • Memory 256MB GDDR2
  • Core Frequency 400MHz
  • Memory Frequency 667MHz
  • RAMDAC 400MHZ
  • Interface AGP 8x/4x
  • Pixel Per Clock 12
  • Memory Bus 128-bit
  • Max. Resolution 2560 x 1600
  • Output

  • Dual-link DVI
  • Standard 15-pin D-sub
  • HDTV

nVidia VGAFX7600GS-256DDR3

Cena: cca 2300 Sk s DPH

 

  • Product Inno3D Geforce 7600 GS
  • Chipset Geforce 7600 GS
  • Memory 256MB GDDR3
  • Core Frequency 400MHz
  • Memory Frequency 1000MHz
  • RAMDAC 500MHZ
  • Interface AGP 8x/4x
  • Pixel Per Clock 12
  • Memory Bus 128-bit
  • Max. Resolution 2560 x 1600
  • Output

  • Dual-link DVI
  • Standard 15-pin D-sub
  • HDTV

Takže ktorá karta by bola najvhodnejšia pre AMD Barton 2500 XP+ a 1 GB DDR RAM? Doska ASUS A7N8X.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ak to bude ku pc ktore je starsie ako dva roky, tak zober najlacnejsiu variantu, aj tak ti pc bude brzdit vykon grafiky

na tvojom mieste by som sa snazil pohladat geforce 6600GT, cena by uz mala byt nizka a vykon na starsie pc je vynikajuci

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No ja rozmýšľam nad tou prvou, to by bohato malo stačiť a nechápem načo tu Nokia spamuje o 6600GT keď v zozname nie je.

hovorim ze zober najlacnejsiu variantu z tych troch, ale davam ti ako navrh skusit zohnat 6600GT, co tak byt trosku pruznejsi tu ponuku aj zmenit ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

podľa mňa sa oplatí druhá karta z tejto ponuky, teda FX7600 DDR2. rozdiel v cene je tri stovky, to nie je veľa. oproti prvej karte má o tretinu vyššiu hodnotu pixel per clock pri rovnakej pracovnej frekvencii 400MHz, to znamená že pri každom zo 400.000.000 kmitov spracuje o 3 pixely viac. z toho mi vychádza nárast výkonu o 1.200.000.000 pixelov za sekundu oproti prvej karte. :-) tieto hodnoty sú vždy teoretické, ale vďaka väčšej rezerve vo výkone grafickej karty si budeš môcť dovoliť používať viac pokročilých funkcií bez spomalenia zobrazovania. (lepšie vyhladzovanie, lepšie filtrovanie textúr)

nespustíš na tom novšie hry ako na tej prvej karte, pretože výkon procesora v PC na to nebude stačiť, ale myslím že vďaka rozdielu vo výkone kariet si užiješ kvalitnejšie spracovanie obrazu.

posledná karta má akurát novšiu generáciu grafickej pamäte DDR3, myslím že to vo svojom počítači nevyužiješ. hry, ktoré ti budú bez problémov fungovať si vystačia aj s DDR2, neobsahujú zrejme také náročné a detailné textúry ako niektoré najnovšie aplikácie.

 

..a ako podotkol alfi, FX7600 už má HDTV výstup, ale to pre mňa nie je podstatné. doteraz som nikdy TV k počítaču nepripájal a ani sa na to nechystám. ak plánuješ používať počítač aj ako DVD player, potom sa HDTV výstup zrejme zdarí.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Darkman mňa výstup nezaujíma, ja potrebujem čisto len grafiku.

 

hovorim ze zober najlacnejsiu variantu z tych troch, ale davam ti ako navrh skusit zohnat 6600GT, co tak byt trosku pruznejsi tu ponuku aj zmenit ?

Ja tú ponuku zmeniť nemôžem lebo mi bola ponúknuta táto, ja neviem či sa 6600 ešte normálne predáva.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Tak som si kúpil nVidiu VGAFX7300GT, som s ňou celkom spokojný, len občas mi systém hlási že karta nedostáva dostatočný príkon, s čím som počítal od samého začiatku. Ak to správne chápem mal by som k nej zo zdroja pripojiť ten 4-žilový kábel, ktorý ide aj do harddisku? Jeden kábel tam mám voľný, hoci mám na ňom 2 ventilátory, ale to by som ich odpojil (aspoň to bude menej hučať). Neodpálim to ak to pripojím k tej karte?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mozno mrzne preto ze si odpojil ventilator

karty aj dosky maju controller ktory si sleduje ci su zapojene vsetky ventilatory a ak nie, tak pri urcitej hranici teploty vypinaju zariadenia...preto ti asi zmrzne system ked ma nabehnut win, kde potrebuje trosku vacsi vykon ako pri zobrazovani textovych informacii

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nie, to bol externý ventilátor ktorý som si do skrine len tak pripojil asi pred dvoma rokmi. Ventilátor na karte je normálne zapojený.

 

Molex som zapojil tak ako to bolo v manuále:

Obrázok

 

Ale keď to takto zapojím tak po nabehnutí Windowsu mi všetko zmizne, objaví sa len čisto biela plocha so všelijakými farebnými čiarami a počítač komplet stuhne.

 

Jediné riešenie mi napadá že odinštalujem ovládače, zapojím kartu na molex a nainštalujem pôvodné ovládače čo boli dodané ku karte. Teraz tam mám najnovšie a ktovie či majú plnú podporu pre moju kartu. Iné riešenie mi nenapadá.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

v praxi som sa s týmto nestretol, no myslím že prídavné napájanie grafickej karty môže preťažiť zdroj.

 

ak je v tom počítači slabší zdroj, jeho výkon možno nestačí na napájanie všetkých komponentov v počítači, to sa môže prejaviť poklesom pracovného napätia. možno preto to mrzne.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Zroj mám 350 W, to by ešte malo byť v norme. Kompletne som to odinštaloval a nahodil som pôvodné ovládače čo boli priložené ku karte. Zatiaľ to funguje bez problémov takže problém bol predsa len v tých najnovších ovládačoch.

Neskôr ešte skúsim pripojiť na ten kábel chladiaci ventilátor čo mám na skrini, ale neviem či to bude vhodné keď na tom kábli už mám tú grafiku a ešte aj CD-ROM.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nokia mal teda pravdu, keď to vyriešili ovládače.

 

Neskôr ešte skúsim pripojiť na ten kábel chladiaci ventilátor čo mám na skrini, ale neviem či to bude vhodné keď na tom kábli už mám tú grafiku a ešte aj CD-ROM.

myslím, že jeden ventilátor tam môžeš pripojiť bez obáv. jeho výkon je zanedbateľný, sú to len miliwaty. ak by bol niektorý káblik preťažený, zistíš to hmatom - zahreje sa hneď po zapnutí PC.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hlavne u nvidii je problem s drajvrami...na roznych forach najdes ze pre ktore karty ktora verzia ovladacov je najvhodnejsia, najvykonnejsia...dokonca robia testy ze s tymi a tymi ide najvykonnejsie, s tymi zas najstabilnejsie atd...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

Zda sa, ze mi znova odisla graficka karta. Ked sa pokusim pustit film alebo hru, restartuje mi comp. Karta je este v zaruke, blocek mam, ale krabicu uz nie. Mozem ju reklamovat aj bez originalneho balenia?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov