Skočiť na obsah

Akú novú grafiku?


Sniper

Odporúčané príspevky

  • Pred 2 týždňami...
  • Odpovedí 75
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • Sniper

    21

  • Nokia

    21

  • weirdo

    8

  • Darkman

    6

Top prispievatelia v tejto téme

Hm. Včera som bol v jednej PC predajni a dostal som takúto ponuku:

 

Radeon 9600 PRO, 256 MB - 2200 Sk

Radeon x1300 PRO, 256 DDR2 - 3500 Sk

Radeon x1600 PRO, 256 DDR2 - 4000 Sk

Ceny s DPH.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Asi mi začína odchádzať grafika. Keď spustím nejakú 3D hru tak to po polminúte zamrzne a musím to resetnúť. DxDiag mi píše že nemôže otestovať 3D funkcie. Po reštarte PC už testovať môže, ale ak zase spustím nejakú 3D hru tak to zase zamrzne. Reinštalácia DirectX nepomohla, reinštaloval som ovládače, zatiaľ sa zdá že to pomohlo.

Ak ani to nezaberie, potom sem hodím tie chybové hlášky.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hmmm...teraz som precital celu temu este raz......ak si doteraz este nekupil a hladas vykon za super cenu, tak mas jedinu moznost:

MSI Geforce 6600 DIAMOND

je to karta, ktora stoji tolko co 6600 a ma vykon ako 6600GT!!!!! (s troskou usilia :lol: )

ma 128MB GDDR3 a ta je PODTAKTOVANA!!! takze ked ju nataktujes na normal, ide ti ako GT verzia (to iste plati aj pre jadro)

je troska problwem ju najst. aj ja som ju hladal dlo, ale na AGP jedina rozumna moznost, co nie je draha..... takze tolko...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Neviem, musím si to dobre premyslieť. Potrebujem zvýšiť RAM, potrebujem nový monitor, a sú aj iné veci, prioritnejšie, do ktorých investujem. Takže budem musieť začať meniť niektoré veci veľmi radikálne.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

axel v tvojom pripade by nebolo zle upgradnut si grafiku na jednu z tych najvykonnejsich co na AGP ponukaju, to by ti mohlo poriesit vela problemov... akurat ze ak budes chcet upgradovat o rok, tak sa ti ta investicia neoplati kedze budes mat celkom good kartu ale do pci-x ju uz nedas

 

 

Presunuté príspevky z diskusie o hre S.T.A.L.K.E.R.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Upgrade grafiky bude, ale investície do PC a podobných somarín na hrajkanie už nie je mojou prioritou :lol:

 

Ale určite si kúpim nejakú 256 MB kartu aspoň na toho STALKERA, to ešte prežijem. Myslím aj, že súčasná grafika mi celý systém dosť spomaľuje.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Moja zostava: Intel Core 2 Duo 2.4GHz, 2GB RAM Corsair, ATI Radeon X1950 256MB, 500GB HDD Hitachi, MB Asus P5B Deluxe.

No bodaj by nie :lol: To celkom slusna zostava.

 

Axel

Na Geforce4 to podla vsetkeho nerozbehas, lebo nemas podporu SM 3.0

 

U karty pozerat hlavne na tieto veci:

Rychlost a typ pamati. Pouzity cip, jeho takt a sirka zbernice. Az potom je niekde velkost pamate :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Na Geforce4 to podla vsetkeho nerozbehas, lebo nemas podporu SM 3.0

Ale však ja nehovorím že to na tej karte budem hrať.

 

Rychlost a typ pamati. Pouzity cip, jeho takt a sirka zbernice. Az potom je niekde velkost pamate

Všeobecne predpokladám že 256 MB karta bude mať predsa len rýchlejšiu pamät, výkonejší čip a zbernicu ako 64 MB, preto u grafiky uvádzam pamäť.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dik Darkman :lol:

 

Polaris o tom to je, marketing vzdy robi v pripade pc to ze vyzdvihuje irelevantne udaje a ludia to zeru :)

napr predavaju sa pc, co maju 3GHz procesor ale 256 MB ram, oni napisu aky uzasny rychly procesor, daju tam 256MB grafiku, co je vykonovo sto rokov za opicami, ale daju tam akurat udaj o pamati, aby ludi oblbli... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No tak inak sa vyjadrim...predtym nez si clovek pojde kupit graficku kartu (a nielen to) si najprv pozrie recenzie a grafy a podla toho teda zisti, ze ktora karta sa oplati....samozrejme aj rozne forumy prehladat.....takto to ja robim a funguje to. A clovek si musi hlavne pozriet teda jednotlive typove oznacenia kariet cize koncovky ako LE a podobne. Tak preto posudzujem, ze udaj, ze aky je to cip a podobne veci su v tomto pripade irelevantne, kedze si to moze priamo pozistovat na forumoch a testovacich centrach.

Nikdy som na to nepozeral a doteraz co som si kupil som bol maximalne spokojny :lol:

Nevravim, ze to netreba sledovat...koho to bavi tak prosim...tu islo o nazor, ze to netreba az tak sledovat....sledovat treba hlavne reakcie ludi na forumoch a hlavne triedit si to podla ceny a ci sa to koli par percentam oplati kupit.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

no, tak som tu po roku opat :) minuly rok som upgradla komp:

 

doska ASUS M2N MX s integrovanou grafikou GeForce 6100

ramka Apacer DDR2 512MB 800MHz (plus 1024 sme dokupili cez rok, cize dokopy to je teraz 1,5 GB)

procesor AMD Athlon64 3800+ BOX Socket AM2

 

a chceme teraz kupit novu grafiku, lebo priatel sa chce na mojom kompe hrat nejake hry a moc to nejde ;) ja by som inak este asi nekupovala, ale tak sak ked si to zaplati jeho vec :lol: :) ;)

 

takze, viete nejaku graficku kartu poradit? tak do tych cca 3000 korun, vdakaa ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov