Skočiť na obsah

Dokumenty


nutrinka

Odporúčané príspevky

na STV2 chodi v poslednej dobe velmi zaujimavy dokument Medzinarodny terorizmus po roku 1945, byva to vzdy v utorok (18:05?) a celkom zaujimave veci tam davaju

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...
  • Pred 1 mesiacom...

Tak rovnako ako OSADNÉ aj INÉ SVETY vyhrali cenu v Karlových Varoch. Pred štyrmi rokmi.

http://kultura.sme.sk/c/4916573/su-mali-ale-v-bruseli-uz-lobovat-vedia.html

 

Dokument, kde sa na vzorke šiestich ľudí pochádzajúcich z piatich rôznych sociálnych, či národnostných skupínu ukazuje spôsob života na Šariši. Rusín, dedko, róm, židovka, mladý chalan žijúci s manželkou u rodičov na dedine a snívajúci sen o vlastnom byte, či chalan - frontman jednej prešovskej hudobnej skupiny a syn úspešného podnikateľa dávajú nahliadnuť do svojho života, či ponúkajú svoje názory na svet, alebo kultúru.

Úsmevné ale až prekvapujúco presné a múdre sú postrehy toho dedka na produkty ponúkané televíziami a ohlupujúce ľudí.

A jeho "Tha pocme pic paľenku" je také originál východniarske.

 

http://www.rnl.sk/modules.php?name=News&file=article&sid=4178

 

http://www.youtube.com/watch?v=HNzZ7el95-I

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 mesiacmi...
  • Pred 1 mesiacom...
  • Pred 3 mesiacmi...

Odporucam 24dielny dokument o studenej vojne, Cold War, ktory je cely uploadnuty na youtube.

Velmi dobre spracovany a zahrna v podstate vsetko co sa cez studenu vojnu dialo. Ochladenie vztahov po 2. sv vojne, rozsirovanie komunizmu do vychodu europy, tahanice o berlin, hon na komunistov v USA, natahovanie v afrike, juznej amerike, zbrojne preteky, korea, vietnam, afganistan, nestranne podany, doplnene o komentare osobnosti, ktore za danymi udalostami stali (napr. aj Fidel Castro)

 

prva cast

http://www.youtube.com/watch?v=FXlZRxQe8rQ

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak, pridam este jeden dokument, ktory by mohol zaujat.

Wings of Russia - 18dielny kvalitny rusky dokument, ktory mapuje celu historiu ruskeho letectva od zaciatku 20teho storocia, vyvoj stihacov, bombarderov, dopravnych lietadiel, vrtulnikov, hydroplanov, ruskej speciality, ekranoplanov... vplyv politiky v rusku na letectvo, spamatavanie sa z cistiek pri nastupe bolsevizmu, uveznovania 'nepohldnych' konstrukterov a podobne. Vcelku prijemna zmena pri zaplave dokumentov ospevujucu zapadnu techniku.

 

http://www.youtube.com/watch?v=48KKZBWU_mY

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

v poslednom čase pozerávam zopár seriálov - dokumentov, ale skôr výnimočne ... mala som jedno obdobie pred časom, keď som natrafila náhodou, potom som vynechala, a teraz som sa troch vrátila, niekedy pozerám denne, niekedy raz za týždeň, alebo ako mi napadne zapnúť tv ... na jednom dokumentárnom tv sériu o živote malých ľudí ... skutočne malých, trpaslíkov, rodine, deťoch, gazdovaní na farme, stovkách operácií, bolestí, chorôb, stodvadsaťcentimetrovom živote na barlách, neuveriteľných výkonoch a sile žiť

nezmenšuje to moje ťažkosti, len zvyšuje obdiv

 

little people, big world

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 mesiacmi...

niečo, nielen, pre davida

http://www.youtube.com/watch?v=4RGODcVCih8

 

nový dokument o bývalom pápežovi - Hľadal som vás

 

Na otázku, ako sa tento film odlišuje od tých doterajších, producent Szymanski odpovedal:

„Nevidel som všetkých vyše 150 filmov o pápežovi, no jedno viem určite. Podarilo sa nám získať niekoľko záberov, ktoré dosiaľ neboli publikované v žiadnom z dnes existujúcich filmov o Wojtyłovi. Potvrdili nám to aj viacerí odborníci.“

http://www.postoy.sk...nt_jan_pavol_ii
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

tak-tak

tie dokumenty tej relácii pomôžu

rád si vypočujem diskusie na politickú tému, no ostatné Lampy

boli preplnené

a čoraz častejšie Spišiakove návštevy (aj keď chlapíkovi fandím),

tiež už neboli tým, čím bývali - mali byť

 

ale späť k dokumentom

konečne aj STV bude dávať Slovenské dokumenty, tie zaujímavé,

lebo sa mi vidí, že sk dokument mal väčší priestor v ČT ako u nás

 

a dokumenty ako Dobré ráno Slovensko, Krátka dlouhá cesta, . . .

sú práve to, čo má verejnoprávna TV poskytovať

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 mesiacmi...

RESTREPO

- dokument ukazujúci vojnu v priamom prenose

nádherne zachycuje život vojakov,

ale aj, ze este v 2007 pouzivali rovnake postupy ako vo Vietname - precesavanie uzemia s leteckou podporou

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 mesiacmi...

''91 is the year that punk

finally breaks through

to the mass consciousness

of global society.

 

Modern punk as featured

in Elle magazine.

 

Mötley Crüe singing

Anarchy in the UK

in a European arena

in front of 100,000 screaming people.

One of the most sickeningly

candy-ass versions you'll ever hear ofit,

but it is the song itself.

 

And you read an interview

with John Lydon,

he just doesn't give a ######.

 

1991: The Year Punk Broke

dokument z 2týždenného turné kapiel SonicYouth, Nirvana a spol.

skladajúci sa z krátkych, miestami podivných, šotov mapujúcich zákulisie a pod + vybraných piesní

 

špeciálne čas 01:31

http://www.youtube.com/watch?v=qFjrvbxMUqY

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

nie, a má to zaujímavé hodnotenie, na jednej strane odpad!, na druhej päť hviezdičiek.

tomassi to videl ?

 

 

keď už dokumenty, v nedeľu ma na takmer dve hodiny priklincovali k stoličke prvé dva diely dokument. seriálu Apokalypsa : 2.svetová vojna.

http://www.csfd.cz/f...valka/strana-4/

6 dielny seriál,

cesta od narodenia Hitlera, cesta človeka, tvoriaceho dejiny. kto ako prečo, kam, netradičné spracovanie, všetky a neuveriteľne veľa dokument. záberov, všetko vo farebnom, farbenom, upravenom, mnohé z nich doteraz neznáme, od zákopov a obetí prvej svetovej vojny ...

prvé dva odvysielala v nedeľu Viasat History.

svojich 93% a hodnotenia ako "excelentné" si zatiaľ bezpečne vyslúžil.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nevidel

a komenty k tomu sú dosť rôznorodé

- dosť ľudí ten film zrejme nepochopilo, resp. pochopilo nesprávne

a len také uistenie, či sa náhodou nejedná o nejakú Zeitgeistovinu

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Deti Stalingradu / Children of Stalingrad / - dokument rus. (2003) /

 

Hrdiny tohoto pořadu jsou lidé, kterým bylo v roce 1942 deset až 14 let. Svědecké výpovědi spolu s historickými fakty o bitvě, která nejsou známá široké veřejnosti, přinášejí kompletní přehled o tomto zlomovém okamžiku druhé světové války.

tv.seznam.cz

 

druhá strana mince k dokumentu o Hitlerovi. práve ho dávala Viasat History.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Sam vojak v poli - videl to niekto? Dopozeral to niekto? Ja som to skusil pozerat, plny ocakavani, ze konecne nejaky dokument o nasom posobeni v ISAF. Ale dokument sa nakoniec nekonal, za 20minut som videl iba emocionalny balast o tom, ako Jurko chyba Anicke, a Anicka chyba Jurkovi, ale Jurko je velky profesionalny vojak, tak na to nemoze mysliet. O samotnej praci praci tam za 20minut bola mozno minuta, a to tiez bolo 'nasi pracuju na brane, kde im hrozi X,Y,Z,FN..', tych 15sekund venovanych odminovaciemu dnu ani nepocitam. Potom som to vypol a isiel radsej spat. Ako vyzera ich bezny den? Ako to vlastne funguje na tej brane? Ako postupuju pri odminovani? Zachytit presun, ake maju vybavenie...?.... A vsetko zabite hllllbookoou veeeleeerybooou reeecooou ktooraaa muuusiii vseeeetko preeedramatizovaaaaat.

Zapadnym dokumentom ako Ross Kemp in Afghanistan, Ross Kemp Return To Afghanistan, Restrepo to nesiahalo ani po spicku malicka. Skoda.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

toto http://www.markiza.s...-raketove-utoky bolo ono ?

 

pri prepínaní tv, ktoré sa koná u nás za mojím chrbtom každý večer, keď tam "nič nie je" , som zachytila presne to : vzdychanie a slzy v hlase nejakej dievčiny, ako vedela, že jej vojak odchádza do vojny, a že čo všetko sa môže v takej vojne stať,

a vzápätí dojatý hlas vojaka, ktorý hovoril o tom, že vedel, že ide do vojny, a s ťažkým srdcom nechával aničku doma, a čo všetko sa môže v takej vojne stať ... celé to trvalo asi minútu, minútu a pol, ani som nepozrela do programu, čo to bolo / až teraz / ... na AXN či kde to sme dopozerali / ja dopočúvala / nejakú detektívku.

 

nechcem byť cynik, ale podobné dokumenty sa točia, odkedy chodia naši vojaci na misie, ... a stačí, keď niekto niekam cestuje, môže sa mu niečo stať. samozrejme, že sa boja, jeden o druhého, a vojny rovnako. ale toto sa nedalo počúvať, nepozerala som, len počula za chrbtom, chvíľu.

či tam bolo aj niečo viac, neviem.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@game

To bolo presne ono :)

 

že sa vlastne pozastavujete nad tým,

že Vám markíza miesto ako-tak kvalitného programu priniesla snop citového vydierania

 

Ano pozastavujem sa...necakal som, ze az tak hlboko sa da klesnut. Ale to bude asi tym, ze TV v podstate nesledujem. Je inac smutne, ze sa o slovenskych vojakoch dozviem viac v zahranicnych mediach/publikaciach...
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ako hlboko? Ved uz davno je na samom dne, tak kam hlbsie by mala klasnut?

 

To zas pozor s tymi zahranicnymi mediami. Nie je to celkom pravda. Na STV uz bolo viacero dokumentov o nasich vojakoch na misiach. Taktiez vysielaju(li) pravidelnu (tusim mesacne) relaciu Profesionalna armada. Tam toho tiez bola kopa. Vsetko fakticke a obsahovo informacne plne. Bez tych presladenych kecov.</p>

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov