Skočiť na obsah

Dokumenty


nutrinka

Odporúčané príspevky

Sak to bolo na tom to najlepsie iba kvoli tomu som to pozeral, ale ma tam rozculovalo ze tam nasli chybu ale to nebola pricina katastrofy a potom dalsiu ale ani ta nebola pricina az nakoniec to bola asi taka 5-6 chyba ktora to zapricinila. A pri tom vlaku si pamatam ze to bolo ze tie kolaje neboli uchytene a ked do pontonu narazila lod tak poskodila kolaje a nestastie bolo na svete.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Milujem dokumenty

hlavne tie, ktore sa tykaju roznych kultur, a mojou srdcovkou je Egypt, vsetko ohladne tejto kultury, hlavne Starovekeho Egypta

 

a dalej su to prirodopisne, o zivocichoch, pozriem si hocico na co mam zrovna cas a chut...

predovsetkym ma zaujme dokument o zvieratach zijucich v divocine...naposledy som divala zaujimavy dokument o zivote hyen, dvaja dokumentaristi "zili" tri tyzdne s nimi

 

no a vacsinou na ne narazim nahodou pri prepinani...

ale akonahle sa z uputavky o nejakom dozviem, tak si ho nasledne aj pozriem

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a vcera som do pol jednej do noci sledovala stanicu animal planet...

 

najprv nejaky vet program, o veterinarnej stanici a jej "pacientoch"

a nasledne crocodile hunter...ano, tu uz spominany Steve Irwin...no ale vcera co stvarali, nechapala som odvahu tych ludi

 

ale zaujimave, o lokalizacii morskych krokodilov, merani, a nasadzovani vysielacov z dovodu sledovania ich "migracie"

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

i ked trochu taka banalita....vrhal sa na 5metrovych krokodilov, no a vcera napr mu max zlomili prst a rebro

a ked sa ide potapat, clvoek by povedal ze ho napadne zralok, pripadne murena mu ublizi...ale raja?a priamo do srdca...tomu sa hovori nestastie

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

Dokumentárne filmy sú obzretím sa za minulosťou, či obrazom súčastnosti. Pohľadom do reality či už z tej-či onej strany....

 

Sledujete dokumenty? Akého druhu?

Zaujímavé dokumenty chodia aj na STV2 v pondelky a piatky. Dnes siel dokument o jednom španielskom reportérovi, čo pochodil vojenské konflikty v Kosove, Bosne, Čečensku a v Afrike. Sviečka jeho života dohorela v Siera Leone. Odporučam pozrieť. Sú tam nafilmované rôzne zabery na ľudí, ktorých vojna postihla... Napríklad aj zábery, ako utekajú v Kosove a kryjú sa pred nejakým snajperom. zajtra o 10:15 repríza

 

Zaujímavé je aj to stredajšie "Zrkadlenie v čase". Obhliadnutie za vývojom čs. a slovenskej spoločnosti od roku 1945. Zdá sa mi to nedeformovaný, realistický pohľad na stav spočnosti.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja mám najradšej dokumenty o vesmíre. Ale iba ak sú také odbornejšie.

 

Potom Nahá veda (naked science) je super dokument na časti a dokumenty o všeliakých technických výdobytkoch, o záhadách a pod, dokumenty BBC ale nie všetky.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

jasné, dokumenty sú perfektné, niektoré... milujem hlavne o osobnostiach umeleckého sveta, o Van Goghovi som videla nehorázny dokument. Na čt2 svojho času chodili fantastické dokumenty o ľuďoch na okraji spoločnosti, väčšinou šlo o fet, rôzne závislosti. Ďaľšia top téma je pre mňa cestovanie, resp. ponor do mentality cudzích národov, kultúr.

 

Rada si pozriem dokument na akúkoľvek tému, ak je dobre spravený, tomu sa vymykajú historické (nuda, nuda, nuda) a o autách :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dnes ma ist na STV2 o 20:00 nejaky dokument o geneticky modifikovanych atletoch.

 

No zabity dokument... Vela som z neho nerozumel....

 

Jeden moment tam bol zaujimavy. Dvaja ti lekari-genericki sa priznali, ze boli kontaktovani roznymi ludmi, ktori sa vyzvedali na rozne latky, ktore zabezpecia rast svalov a pod... Na reakciu, ze latky sa testuju a zistuju sa vedlajsie ucinky bola protireakcia... "Vedlajsie ucinky nie su podstatne..."

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

keď je náhodou zapnutý televízor, okrem pár krimiseriálov si to väčšinou odnášajú dokumetárne programy

horšie je, že tých tv programov je už príliš, a v poslednom čase mám pocit, že sa natáča ako dokument všetko, hocičo, neznášam americký chopper, alebo hocičo o veledôležitom skladaní motoriek na čas, prebrusovaní áut, a podobných veciach ... historické môžu byť, ale vojnových je stále strašne veľa ... občas mi napadne, kde sa všetky tie filmy zobrali ... stále sa v archívoch objavujú nové, v poslednom čase beží druhá svetová vojna vo farbách ... postupne na všetkých programoch

na discovery sci fi ide seriál o fiktívnom lete na mars, s jeho úskaliami a následnými problémami po pristátí, pozerám to so sebazaprením, občas, je to príšerne nudné

pretváranie bytov, krajiny, architektúra, záhradná architektúra, môže byť .... duchárske historky, ufo, mimozemšťania, vesmír, universum, ako sa čo vyrába, skutočné vyšetrovania, stavby, pyramídy, obrazárne, sochy, umelci, a ešte x kdečoho si rada pozriem ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

milujem dokumenty..tie o cestovani dokazem pozerat od rana do vecera :lol:) Globe Trekker je skvelaaa vec :)

ale potom su to samozrejme aj dokumenty o historii najma vsak starovek :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ano,ta 2sv.vojna vo farbe, to uz je klasika... :lol: Dokumenty si uz vyberam... Je toho naozaj vela. To slovenske "zrkadlenie v case" je ale dobre. Myslim, ze to robili teraz niekedy.

 

Niekto by mohol vyhrabat z archivu stary 20 dielny dokument "Velka vlastenecka vojna"... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dokumenty su uplne skvela vec! Najradsej pozeram tie o cestovani a krasnych kuskoch tohto sveta, no a samozrejme historicke (najma o antike), no a potom ak nahodou narazim na nejaky co ma zaujme aj to si velmi rad pozrem! Proste ked uz v telke nic nieje je fajn pustit si Travel, Spektrum, alebo hoci aj Animal Planet a dozvediet sa opat nieco nove... :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Sa mi páčil teraz cyklus 3 dokumentov Staroveké objavy, ktoré dávali na STV2 veľmi dobré to bolo. Konečne začali dávať viacej o Staroveku a Antike. Už ma otravuje, že dávajú stále iba 2. Svetovú vojnu

 

A ďalej Mýty a fakta historie na ČT2 to vysielajú dnes dávali o Hannibalovi Barkasovi. Kto pozeral tak určite mi dá za pravdu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

teraz mam rozpozerany skvely dokument Ross Kemp in Afghanistan

britsky zurnalista sa pripojil k britskym jednotkam "Vikingov" a sprevadza ich do drsnej provincie Helmand, kde sa s nimi zucastnuje pri potyckach s Talibanom, velmi zaujimavy 5-dielny dokument

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nedávno som v rámci festivalu Jeden svet mala možnosť vidieť veľmi zaujímavé dokumenty:

 

 

Prayer of Peace: Reief & Resistance in Burma's War Zones

 

Občianska vojna v Barme sa do pozornosti svetových médií dostane len zriedkakedy. Vládnuca vojenská junta terorizuje vlastné obyvateľstvo a

súčasne systematicky utláča domorodé ne-barmské etniká. Deje sa to i v prípade Karenov, etnickej skupiny žijúcej na východe krajiny pri hraniciach s Thajskom. Unikátny reportážny dokument Matta Blauera ukazuje realitu

a krutosť občianskej vojny v Barme a každodenný boj dedinčanov karenského pôvodu o prežitie. Blauer, ktorý žije od

roku 1999 v Thajsku, nakrúcal v Barme so skupinou miestnych karenských aktivistov, snažiacich sa pomáhať utečencom. Členkou skupiny je napríklad zdravotná sestra, ktorá sa po smrti rodičov rozhodla zasvätiť svoj život pomoci utečencom. Je tu i pastor - kameraman, ktorý sa videokamerou

snaží zaznamenávať prípady porušovania ľudských práv v nádeji, že sa mu podarí zalarmovať pasívny svet k akcii

proti barmskému režimu. Blauer s nimi niekoľkokrát prekročil thajskú hranicu, aby priniesli lieky a inú materiálnu pomoc. Zábery, ktoré pri týchto prechodoch nakrútil, sú burcujúcim svedectvom o utrpení akoby zabudnutého národa.

 

Noord-Korea: Een dag uit het leven / North Korea: A Day in the Life

 

Rodina Hong Sun Hui, dělnice v textilní továrně, prožívá svůj obyčejný život

v zemi, jíž vládne Kim Jong Il. Její dcerka už od nejranějšího dětství vstřebává ideologii, která

do nejmenších podrobností určuje nesvobodný život jejích rodičů. Bratr Hong však našel cestu

k úniku: internet! (MFF Karlovy Vary)

 

taken from CSFD

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

na viasat history išiel práve prekrásny dokument o hľadaní shangri la - o budhizme, tibete, posvätných horách, severnej indii, kailáse ... bývalý kráľovský palác, kláštory, modlitebne, vyzerá to presne ako na tej výstave, z ktorej tam mám kdesi fotky, až som dostala strašnú chuť to vidieť ... o výhľade, dreve, budhoch, kultúrnej revolúcii, sparťanských obydliach, kameňoch a horách ...

o histórii, o počiatkoch kresťanstva a misionároch v týchto oblastiach ...

a odznela tam jedna veta, ktorá zostala rezonovať, a ktorá žiaľ mrazí a je strašne pravdivá :

 

 

"jak to už bývá, příchod prvních evropanů byl i tady počátkem konce "

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

presne ten isty dokument som vcera pozeral, videl som ho uz davnejsie, no ako som predvcerom podlahol vabeniu Kailasu pozrel som si ho ked som videl ze ide

 

a co je zaujimave? presne tuto vetu co si napisala som si zapamatal, ze aku pravdu povedali

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

http://aktualne.centrum.sk/clanek.phtml?id=1144399

 

http://mesto.sk/prispevky_velke/leopoldov/...779460180.phtml

 

http://www.sme.sk/c/4257126/mali-by-prepus...leopoldove.html

 

toto sú len články

 

hľadala som na stránkach stv, zatiaľ bez úspechu, ale je tam spomínaný seriál o skutočných zločinoch, a je tam v jednej vete spomenutá aj vzbura v leopoldove

ale je zaujímavé, že si tie zábery vysielané vtedy v tv z tých čias pamätám ... a čiernobiele, mali sme vtedy čb tv, vrátane fotiek zavraždených dozorcov

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

Zacal dokument o Kaplickom... STV2

 

O Lepoldovskej vzbure je nakruteny cely dokument. Vystuupuje v nom napriklad Meciar, vtedajsi minister vnutra.

Viem, ze STV robila nieco take, ze ak si clovek objednal, vyrobili mu CD s prislusnym programom.

 

 

haha, prave pozeram, ze Kaplicky hral aj vo filme "Nebeski jazdci" o pilotoch, lietajucich v RAF.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

Jeden kamarát by mal mať video VHS o vzbure tých väzňov, je aj na Fóre regnutý ale teraz neviem aké má meno, asi westwind.

 

 

Vygúglil som zaujímavý dokument - Life after People, hovorí o tom, ako by dopadol náš svet keby ľudia jedného dňa zrazu zmizli. Na angl. wiki je popis celého dokumentu. Už niekoľko málo dní po "zmiznutí" ľudí by začali veľké výpadky elektrickej energie, pretože elektrárňam by dochádzalo palivo, po 10 dňoch by domáce zvieratá tak hladovali že by sa začali požierať medzi sebou, po pol roku by sa bežne ulicami veľkomiest túlali divé zvieratá, po roku by ulice miest zarastali trávou, po 5 rokoch vegetácia by už mala kompletne pokrývať rozsiahle časti miest, atď atď, po 150-200 rokoch by sa mali domy vrátane mrakodrapov rozpadať a pod. Je to celkom zaujímavé.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov