Skočiť na obsah

Vedeli ste, že ... ?


RoSo

Odporúčané príspevky

Tuto v jednej alebo dvoch vetách napíšte zaujímavé veci

 

Vedeli ste, že:

 

* na Slovensku sa pred druhou svetovou vojnou jazdilo vľavo?

 

* aj Slovensko má svoju planétku s názvom 1807 Slovakia?

 

* Petržalka je miesto s najvyššou hustotou obyvateľstva v strednej Európe?

 

* metro v New Yorku bolo otvorené v roku 1904, v Budapešti v roku 1896 a v Londýne dokonca už v roku 1863??

 

* Vianoce sa oslavujú aj v krajinách bez kresťanskej tradície, napríklad v Japonsku?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

* ee

* ee

* ee

* eehe

* moja kamoška bola v Japonsku necelé dva roky, aj cez Vianoce, niečo mi o tom hovorila, že to tam "oslavujú" ale inak ako u nás. Moc som sa nevypytoval ako, ale môžem sa spýtať keď s ňou hodím reč :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vedeli ste... :lol:

... že keď sa vám silno kýchne, môžete si zlomiť rebrá?

... že keď sa pokúsite mať pri kýchnutí otvorené oči, môže vám ich vytlačiť z hlavy?

... že prasatá sú telesne stavané tak, že nemôžu pozerať smerom na oblohu?

... že zapaľovač bol vynájdený predtým, ako boli vynájdené zápalky?

... že tak ako odtlačky prstov, je aj odtlačok jazyka jedinečný u každého človeka?

... že je nemožné dotknúť sa jazykom vlastného lakťa?

... že 75 % všetkých ľudí, ktorí toto čítajú, sa bude pokúšať olízať si vlastný lakeť?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vedeli ste... :lol:

 

... že je nemožné dotknúť sa jazykom vlastného lakťa?

... že 75 % všetkých ľudí, ktorí toto čítajú, sa bude pokúšať olízať si vlastný lakeť?

 

:) ;) ;)

 

nevedel, ale už viem - patrím medzi nich ;)

 

ale to so zapaľovačom a zápalkami hádam nie je pravda :) či je?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

RoSo

 

ale to so zapaľovačom a zápalkami hádam nie je pravda :lol: či je?

 

Či je to pravda, alebo nie - ja naozaj neviem.... ale čerpala som z tejto stranky... :)

http://www.madness.sk/view.php?id_object=109

 

Len tak, mimochodom - ja patrím k tým zvyšným 25 % :) ... ;)

mňa to ani len nenapadlo - asi som SUPER leniva ;) ;) ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

... že želatína sa pripravuje z kostí, surových koží a kožiek prežúvavcov chovaných na farme a divej zveri, z koží, šliach prasiat a hydiny a z koží a kostí rýb

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

...obľúbená tyčinka margot, alebo aj sójové rezy, sa vyrábajú zo ZBYTKOV cukrárenského priemyslu + pridá sa len aróma a vua la - vaša najlepšia bašta je na svete

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

... že 50% svetového obyvateľstva ešte nikdy netelefonovalo, ani nebolo volané telefónom?

 

... že potkany a kone nie sú schopné sa pozvracať?

 

... že keď máte nasadené slúchadlá (napr. z walkmanu) počas jednej hodiny, zvýši sa vám počet bakterií v uchu o 700%?

 

... že kvákanie kačky nevyvoláva ozvenu a nikto nevie prečo?

 

... že na svete je 23% škôd na kopírkach spôsobených tým, že ľudia na nich sedia a snažia sa okopírovať vlastné zadky?

 

... že počas celého života v spánku každý zje priemerne 70 kusov hmyzu a 10 pavúkov? (mmmhh!)

 

... že moč svetielkuje pod čiernym svetlom?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vedeli ste ze prasa ma 30 minutovy orgazmus???

 

vedeli ste ze morsky konik rodi?

 

vedeli ste ze Keby ste nepretržite kričali 8 rokov 7 mesiacov a 6 dní, vyprodukovali by ste toľko zvukovej energie, že by to stačilo na ohriatie jednej šálky kávy.

 

vedeli ste ze keby ste nepretržite vypúšťali plyny 6 rokov a 9 mesiacov, vyprodukovali by ste toľko plynu, že jeho energia by sa rovnala energii jednej atómovej bomby.

 

vedeli ste ze Keď budete mlátiť hlavou o stenu, za jednu hodinu spálite 150 kalórií.

 

vedeli ste ze Ľudia a delfíny sú jediné živočíchy čo majú sex aj (len) pre potešenie.

 

vedeli ste ze Najsilnejším svalom v ľudskom tele je jazyk.

 

vedeli ste ze Praváci žijú v priemere o deväť rokov dlhšie niež ľaváci.

 

vedeli ste ze Mravec dokáže zdvihnúť päťdesiat-násobok svojej hmotnosti, môže tlačiť tridsať-násobok svojej hmotnosti a ak je opitý, vždy padá na pravú stranu.

 

vedeli ste ze Polárne medvede sú ľaváci.

 

vedeli ste ze Sumec má viac ako 27 000 chuťových pohárikov.

 

vedeli ste ze Blcha dokáže skočiť do diaľky rovnajúcej sa 350 násobku jej dĺžky. Je to podobné, ako by človek dokázal preskočil celé futbalové ihrisko.

 

 

vedeli ste ze Šváb dokáže žiť až deväť dní bez hlavy a až potom zomrie.

 

vedeli ste ze Niektoré levy sa môžu sexuálne stíkať až 50x za deň.

 

vedeli ste ze Samček modlivky nábožnej si nemôže užívať sexuálnych radovániek s hlavou, pretože samička začína sex tím, že mu hlavu odreže.

 

vedeli ste ze Pštrosie oko je väčšie, než jeho mozog.

 

 

vedeli ste ze Morská hviezdica mozog nemá.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...
  • Pred 3 týždňami...

... ľudia kedysi neverili, že človek prežije rýchlosť vyššiu ako 30-40 km/hod?

 

... keď žraloka otočíte na chrbát, prestane sa hýbať – „svalová strnulosť“, jeho orgány prestávajú fungovať (na túto polohu nie je zvyknutý)? Keď vás teda prepadne žralok, otočte ho na chrbát. Už je na vás, ako to urobíte.

 

... slon pláva rýchlosťou 2km/hod (rýchlejšie než človek)?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

... že, horiacu cigaretu vraj v noci vidno až z kilometrovej vzdialenosti? (to nám - stražákom - vravel deveťák)

to je mozne, ale asi len vtedy, ked si dotycny da riadneho praska. ked ju ma len tak ledabolo v papuli, tak ju nevidno ani na 10metrov
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov