Skočiť na obsah

Život na splátky


game

Odporúčané príspevky

Ano lebo bola reklama na refinancovanie niečo okolo tých primových bánk, aj sperbank urobili že zmenili na to. No ale očúvajte game to pochopila. Ja som bol proti tým veciam strašne, aj som písal rovnicu že prečo sa chudobným neoplatí a bohatý to nepotrebuje. Tam išlo o to čo axel písal dávnejšie (príspevok 271) že dostal sa zrazu k peniazom čo nikdy nemal, mal príležitosť sekať čáva pred ženami, na chvílku okúsiť ako žije napr. axel, clovek, slimak čo má peňazí vždy dosť... Proste skrat, ktorý teraz ľutuje.

 

Banky ponúkajú refinancovanie pôžičky s lepším úrokom a teraz ako mám riadnu pracovnú zmluvu, po 100 dňoch mám nárok na refinancovanie svojou bankou a dali by nižší úrok, splátku by strhávali, nemusel by som inde chodiť vkladať alebo preposielať do inej banky... Doslova život na splátky že jeden dlh splatiť druhým dlhom. Má to zmysel?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tam išlo o to čo axel písal dávnejšie (príspevok 271) že dostal sa zrazu k peniazom čo nikdy nemal, mal príležitosť sekať čáva pred ženami, na chvílku okúsiť ako žije napr. axel, clovek, slimak čo má peňazí vždy dosť... Proste skrat, ktorý teraz ľutuje.

Tak skus na zaciatok nepresrat vsetok svoj volny cas pred telkou.Nikto z nas nema penazi vzdy dost, len s nimi vieme hospodarit.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A potom môže byť život za úspory nie život na splátky a nech sa tie kadejaké primy strčia niekam so svijimi reklamami o výhodách. Pričom axel ich odhalil že čo sú za špekulantov. Veď viac ako tri percentá nedá ani J&T banka.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

božíčku.... Tomáš, ty to máš všetko tak dokonale domotané... roky vysvetľovaní sme mohli pustiť dole Dunajom, efekt by bol ten istý.

sporenie je jedna vec, život na splátky druhá...

 

život na splátky si práve odskúšavaš, pre vlastnú blbosť - zobral si kreditnú kartu a rozsypal peniaze na blbosti, a splácať ju je hodne ťažké - máš to už odskúšané, sám priznávaš, že to bola blbosť.

 

tie reklamy na kdejaké bankové hocičo jednoducho nepozeraj, vypni zvuk, obraz, nestaraj sa, to nie je pre teba...

a aby si nebol urazený, nie je to ani pre väčšinu  nás:

 

keby si sa nezaoberal len a výlučne tvojou jedinečnou vzácnou osobou a len a len sebou, vedel by si už z tejto témy,

 

že tu fórumáci  vôbec nepestujú život na splátky - nikto tu nežije na splátky, a takmer všetkým fórumákom sa pôžičky, úvery, prečerpania a podobné kratochvíle priam hnusia a bránia sa im....

sem tam niekto vlastní kreditnú kartu pre každý prípad, pre nečakaný výdavok, aby boli peniaze po ruke - a nie preto, aby to minul okamžite na sprostosti ako ty.

 

ty si zobral 500 eur, a absolútne nič nemôžeš ukázať, čo z tých peňazí máš - nič. predrbané na jedlo a cigánky, to si tých 500 eur mohol pustiť dole záchodom.

 

chápeš už?

život na splátky u človeka, ktorý si nedokáže ustrážiť peniaze, ani 50 centov, s akýmkoľvek - veľkým či malým príjmom je cesta do pekla.

a pre človeka, ktorý vôbec nedokáže hospodáriť s peniazmi ako ty je to bezodná jama.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja si skôr myslím, podľa toho ako píše, že Tomáš nepochopil, čo je vlastne kreditná karta. On si myslel, že keď ju dostal, tak že tých 500€ môže rozflákať a potom keď bude chcieť, tak si doplní kredit a bude míňať už ten svoj.

 

On si to splietol s kartami na kredit od operátorov, aj Orange, vtedy ešte Globtel, lákal ľudí na Prima karty, že im dával nejaký štartovný kredit. No a Tomáš si myslel, že je to niečo podobné.

 

CHUDÁK!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ješišikriste.

 

písal ti to Darkman a všetci ostatní, tie úroky sú ešte hroznejšie, než si pamätáš.

 

dokonca to v tejto téme bolo odcitované, čo si vlastne spravil... je tu tento príspevok:

https://www.freespace.sk/tema/779-život-na-splátky/?p=254071

 

tam sú tie úroky presne vyčíslené na tvoju kartu - od leta si už zabudol, tak čítaj ešte raz, akú kartu si zobral:

 

   post-3-0-20497200-1508256255.png

 

http://finanza.sk/clubcard-kreditna-karta-ziskajte-financnu-rezervu-a-body-ktore-zlacnia-vas-nakup/

 

takúto kartu si môžu zobrať skutočne len cvoci. a nie vytešovať sa z nej, keď som finančný analfabet.

 

splať ju okamžite, čím skôr, nestaraj sa o blbosti navrhované bankami, len splať ten nezmysel! dovtedy nekupuj nič, pozeraj na to, aby si sa toho čo najrýchlejšie zbavil.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A keby mi ju splatila banka a ja by som potom platil banke s výhodnejším úrokom? Ajtak musím čakať lebo podmienka je byť 100 dní u zamestnávateľa kým ja ťahám tretí týždeň s rizikom že ma opäť vyhodia... Ja peniaze budem mať vždy na splátku len ten príjem mávam z rôznych zdrojov čo banka neberie do úvahy a tak neschváli.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ano, to o čom píšeš, je refinancovanie dlhov (pôžičiek). Bežne sa to robí tak, že ak niekde dlhuješ peniaze za nejaký úrok, tak si požičiaš inde, za lepší úrok, a starý dlh splatíš. Takto ušetríš pár eur.

 

A čo banka neberie do úvahy? Práveže banka uvíta, ak máš príjem z viacerých zdrojov, aspoň má istotu, že nie si odkázaný iba na jeden. Ale aby bolo jasno, nebavíme sa o takých príjmoch, že raz za čas odnesieš plechovky do zberu. Bavíme sa o príjmoch z pracovných zmlúv. Matne sa mi zdá, že tuším aj dohody berú do úvahy.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Práve to bol problém! Lebo zamestnávateľ sa snažil všemožne obchádzať platenie odvodov, a tak reálne síce som mal výplatu viac ako minimálna mzda ale oficiálne som nemal ani minimálnu mzdu, na tom stroskotal môj prvý pokus refinancovania.

 

A popritom som chodil na brigády príležitostné čo mi mesačne hodili 80-100€ vždy keď som mal voľno fóliovať palety v DHL-ke. Ale všetko dokopy nestačilo.

 

Za tretie čo veľa spravilo že agentúra každé 2-3 mesiace menila názov (asi nejaké obchádzanie daní či čo, to už vedia ekonómovia a právnici že aký to má zmysel) že fyzicky som pracoval v jednej fabrike na jednej linke ale každý druhý mesiac sa mi menila zmluva a názov zamestnávateľa alebo že polovicu výplaty dala firma s jedným názvom a druhú polovicu iná firma s iným názvom atď.

 

Skúšal som 4 banky, nikde mi to neprešlo. Naposledy mi bolo povedané že minimálne 100 dní u jedného zamestnávateľa, s takým oficiálnym príjmom že keď sa odrátajú splátky musí ostať zákonom daná suma (to game dovysvetlí ona to vie) a to keď mám tak schvália.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A nasli konecne velmi mudry komprpmis "aj vlk sa nasyti aj koza ostane cela" podnikatel nechce mat vysoke naklady na zamestanca (co robia hlavne dane a odvody) ale aby aj ten muklos bol spokojny ze nemusi robit za minimalku tak tych 500 aj nieco netto vyjde tak ze oficialne platia minimalku a zvysok v obalke... Tak aj ten clovek ma lepsi plat a podnikatel nema velke naklady. (...) Kedze to je na ruku tak zamestnavatel nemusi tie peniaze nikde vydokladovat... Takze tu vidite ze ak je ochota da sa tomu cloveku dat tolko penazi aby vyzil.

 

Práve to bol problém! Lebo zamestnávateľ sa snažil všemožne obchádzať platenie odvodov, a tak reálne síce som mal výplatu viac ako minimálna mzda ale oficiálne som nemal ani minimálnu mzdu, na tom stroskotal môj prvý pokus refinancovania.

 

Vidíš ty jelito, ako sa ti to velice lúbilo a rok ti trvalo pokým sa ti rozsvietilo v prašine. A inak je zábavné ťa sledovať, ako často si sám protirečíš.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Skôr by som to nazval tým že situácie sa menia. O tom sme sa neraz bavili že náklady na zamestnanca sú vysoké a preto nemôže zamestnávateľ platiť veľa zamestnancovi. Avšak málokto je už ochotný pracovať za minimálku. Jediná mižnosť aby to dosiahol je že zamestná človeka špekulatívnymi spôsobmi. Avšak pri pôžike, maródke, odvodoch je to problém. Takže pokiaľ človek nejde na maródku alebo nechce pôžičku, je rád že môže zarobiť na ruku viac ale banka dá pôžičku tomu kto zarába reálne menej ale má všetko na papieri...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To vobec nie je o tom, ze situacie sa menia. To je o tom, ze ty nerozmyslas pri svojich rozhodnutiach o buducnosti dlhsej ako pol dna. A potom nariekas, ze aku sprostost si spravil, aj ked ti vsetci vraveli, aby si ju nespravil. Vsetci sme ti vraveli, co ti peniaze nacierno sposobia, a ty si sa nam snazil vehemetne vysvetlit, ako nemame pravdu. A na, tu to mas.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ale ty si ináč žiarivý príklad toho, prečo by si banky mali začať overovať klientov podrobnejšie. Pripadá mi trochu odveci, aby schvaľovali niekomu pôžičku alebo nebodaj hypotéku na základe príjmov, ktoré utŕžil za posledné 3 mesiace. Podľa mňa je to dosť krátka doba, aby to stačilo na presvedčenie, že tam budeš pracovať dlhodobo. Poznám veľa prípadov, ktoré prežili skúšobnú dobu a pakovali sa po pol roku. A potom plať pôžičku.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Prečo vôbec píšeme v jednej vete Tomáš a pôžička.

 

Stačilo jediný krát, keď chcel zasa raz šuškymušky obísť nase rady, prechytracil sám seba a ma na krku úplne zbytočnú kreditnú kartu s vrazednym debetnym úrokom.

 

Ked začne špekulovať s prenesenim sem do banky a tam do banky, to ho dorazí.... A este ked bude mať odrobenych tých 100 dní, ammen tma.... bude mat na krku dalsiu, lebo uz teraz po dvoch tyzdnoch v práci sníva o úveroch....

 

Toto nem dopadne dobre. Nedokáže odolavat lákadlám.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ale keď niekto nemá ani nejaké základné rezervy tak to je finančná samovražda zobrať si nejakú požičku alebo hypotéku, jak moj šéf zvykáva povedať : iba vtedy si zober požičku keď máš peniaze nejaké rezervy ináč žiadnom prípade.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

V zásade máš pravdu, ale aj tak tam postrádam logiku. Ak niektoré domácnosti majú tak nízke príjmy, že majú problém našetriť na televízor, tak pre nich je potom vysoký nadštandard vôbec vlastniť takú vec, ktorú k prežitiu možno ani nepotrebujú. Takí si požičiavajú na zaplatenie nájomného a potom dúfajú, že z výplaty to budú vedieť vrátiť. Poznám aj takých.

 

Pochopím, keď si ľudia požičajú napr. na auto, ktoré buď nutne potrebujú k fungovaniu domácnosti alebo na rozvoz tovaru alebo si požičajú na prerábku a zariadenie novej kuchyne. Ale televízor? To mi pripadá, ako keď sa sockár sťažuje, že ani na cigarety nemá, namiesto toho, aby ušetril pár eur, tak ich vyhadzuje na tomášoviny. Možno to vnímam preto tak, lebo u mňa TV je nepodstatná vec, ale napr. pre takého Tomáša je to alfa-omega bežného dňa. Ten sa vie bez problémov zadĺžiť aj kvôli plejstejšn.

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Alebo sa motivovať sockármi v kombinácii so službou jednej káblovky ktorý ponúka taký produkt že keby ho spomeniem na fóre TV fanatikov tak sa ma spýtajú či som normálny... Totižtu ja som nový televízor nekúpil a predsa mám tri. Jeden som našiel vyhodený pri sociálnej bytovke, na kostre bicykla som ho odtlačil domov a funguje! Druhý vyraďovali v knižnici, som šiel akurát internetovať a v ten deň vyraďovali starú elektroniku, monitori, počítače, a spýtal som sa či si môžem z toho niečo zobrať a oni že je to odpísané na vyhodenie tak môžem. Hneď som pricúval s embéčkou a naložil 3 LCD monitory, funkčné PC, dve klávesnice, 3 myšky, PC repráky a ten televízor... Tretiu telku mám z rubriky darujem cez inzerát. Takže už mám PC aj 3 telky úplne zadarmo... Avšak pointa je že v tej bytovke kde som v tom bratovom byte zrušili spoločnú anténu takže aj setopbox (zariadenie čo konvertuje nový digitálny signál na starú normu aby to išlo aj v starších telkách) je nanič lebo proste pri prechode na DVB-T o to nikto nemal záujem aby obnovili spoločnú anténu lebo už v dnešnej dobe 80% domácností má satelit, optiku, káblovku... No a naša káblovka ponúka aj službu ANALÓG teda oni majú centrálny menič signálu ktorý im konvertuje bežné vysielanie naspäť do starej UHF/VHF normy takže hocijaký starý televízor len napojíte na koaxiálny kábel a ide. Poplatok je taký nízky že si to môže dovoliť aj fakt chudobný človek. Dôvod je taký že nemajú tam žiadne prémiové tv kanály ako HBO či Viasat atď. Ale llen bežné stanice čo by ste chytili aj na spoločnej anténe s tým že je tam aj markíza ktorá už terestriálne prestala vysielať. Takže vyriešené lacno bez pôžičky. Mimochodom v Tescu majú teraz telky za 165€. Nové ploché LCD už aj s digitállnym tunerom (teda netreba ani setopbox).

To vobec nie je o tom, ze situacie sa menia. To je o tom, ze ty nerozmyslas pri svojich rozhodnutiach o buducnosti dlhsej ako pol dna. A potom nariekas, ze aku sprostost si spravil, aj ked ti vsetci vraveli, aby si ju nespravil. Vsetci sme ti vraveli, co ti peniaze nacierno sposobia, a ty si sa nam snazil vehemetne vysvetlit, ako nemame pravdu. A na, tu to mas.

K tomuto nemám čo dodať. Presný zásah do čierneho. Krajšie by som to ani sám nepovedal. Proste do všetkého hrrrr myslím len maximálne tak pól dňa na budúcnosť že dnes mám na kebab tak si ho doprajem a potom už volačo bude. Nevidím zmysel plánovať niečo dlhodobo lebo za prvé som strašne netrpezlivý keď niečo chcem, tak to musí byť hneď, keď to nemôžem mať hneď tak to nechcem.

 

Ale ty si ináč žiarivý príklad toho, prečo by si banky mali začať overovať klientov podrobnejšie. Pripadá mi trochu odveci, aby schvaľovali niekomu pôžičku alebo nebodaj hypotéku na základe príjmov, ktoré utŕžil za posledné 3 mesiace. Podľa mňa je to dosť krátka doba, aby to stačilo na presvedčenie, že tam budeš pracovať dlhodobo. Poznám veľa prípadov, ktoré prežili skúšobnú dobu a pakovali sa po pol roku. A potom plať pôžičku.

O tomto probléme vieme všetci. Aj ja sám som písal že matematika nepustí. Kto nemá peniaze ani na to aby vydržal do ďalšej výplaty ten nebude mať ani na splácanie pôžičky. Teraz myslím tých čo si berú pôžičku aj na zaplatenie povinných nákladov na bývanie atď. Tam je to že príjem je menší než výdaj a tam matematika nepustí! Pôžička je bezpečná len vtedy ak je príjem o toľko vyšší od výdaju aby pokryl splátku. Ja patrím inde lebo prakticky ja si menšie pôžičky môžem dovoliť lebo ja nieže nemám peniaze ale ja ich neviem zadeliť a to je rozdiel. Ja si šeky vždy zaplatím, nemal som nikdy problém s exekútormi. Vždy mám nejaký príjem, len ja neviem hospodáriť. Však keď odrátame blbosti tak zistíme že po zaplatení povinných výdajov mi ostane aj 150-200 aj pri minimálnom plate takže v pohode by som mohol šetriť 50 mesačne nabok + platiť nejakú pôžičku 50 mesačne... Ja nie s príjmom mám problémy ale s hospodárením.

 

Ked začne špekulovať s prenesenim sem do banky a tam do banky, to ho dorazí.... A este ked bude mať odrobenych tých 100 dní, ammen tma.... bude mat na krku dalsiu, lebo uz teraz po dvoch tyzdnoch v práci sníva o úveroch....

Toto nem dopadne dobre. Nedokáže odolavat lákadlám.

Možno áno. Lebo naposledy som bol zaplatiť splátku na pobočke svojej banky keďže je poplatok menší ako v banke kde je karta. Tam sa ma rovno začali pýtať keďže videli čo platím že na kreditke je brutál úrok a či nechcem refinancovať. Pri rozumnom uvažovaní (čo u mňa nehrozí) by sa to dalo že zoberieš si čojaviem tisícku pôžičku u vlastnej banky s nejakým menším úrokom, refinancuješ kreditku kde treba doložiť nejakých necelých 400€ a hneď ju zrušiť. Tým odpadnú úroky, tým odpadne dávanie splátok kde je pri každej nejaký manipulačný poplatok, a čo ostane z tej pôžičky tých 500-600€ si nechať ako rezervu lebo vlastne mesačný príjem je, nič nepotrebuješ kúpiť tak žiješ ďalej z výplaty a banka si sama strháva splátky, nemáš starosti že treba ísť zaplatiť splátku atď. Ale ja som odpovedal že bohužiaľ nespĺňam ani základné podmienky na pôžičku...

 

Bavím sa na tých reklamách, kde lákajú ľudí na pôžičky. Ako keby fakt mali ľudí za ovce, ktoré si nevedia nasporiť na nový televízor ani pár stoviek eur.

Preto treba všetko kupovať v bazári, cez inzerciu, čítať rubriky darujem, takže existuje aj iná cesta keď človek nemá ani tých pár stoviek. Mne napríklad darovali mikrovlnku, chladničku v byte nechal predošlí nájomník a odkázal bratovi že po ňu ani nepríde... Vždy je cesta. Ja málokedy kupujem veci v obchode. Už aj oblečenie chodím do charity. Viete čo som minule spomínal že pomáhajú sociálne slabším a zašiel som skúsiť a mal som šťastie že nepotrebujú žiadne potvrdenie o tom že si sociálny prípad, prídeš a vyberieš si. To čo nemajú si kúpim u vietnamcov na tržnici aj to zjednám zľavu.

 

To je proste o tom že kto kam dáva peniaze lebo niekto je taký že fanatik do hodiniek a radšej neje, nechodí na pivo len aby naškriabal na najnovší typ hodiniek, niekto nejde na dovolenku aby si mohol kúpiť najnovší typ foťáku. Ja šetrím na takých veciach ako domácnosť, oblečenie, bicykel, elektronika, ale zase rád sa najem že radšej si dám ten kebab a je mi jedno že pozerám na starý televízor a obliekam sa z charity...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

K tomuto nemám čo dodať. Presný zásah do čierneho. Krajšie by som to ani sám nepovedal.

(...)

Preto treba všetko kupovať v bazári, cez inzerciu, čítať rubriky darujem, takže existuje aj iná cesta keď človek nemá ani tých pár stoviek.

 

Ty máš jeden veľký problém. Na mnoho rád alebo postrehov, či ako to nazvať, reaguješ rovnako - vždy to ospevuješ spôsobom, ako keby niekto vynašiel konečné riešenie na tvoje večné problémy. Navyše vieš veľmi pekne písať o tom, čo a ako robiť.

A ten tvoj problém je v tom, že si totálne neschopný to realizovať v praxi. Pripomínaš mi vyhúkaných "manažérov" Herbalife, v lacných sakách, ktorí ospevujú neprekonateľné výhody multi-level marketingu, ale oni sami nezarobili ešte ani euro.

 

 

 Mne napríklad darovali mikrovlnku, chladničku v byte nechal predošlí nájomník a odkázal bratovi že po ňu ani nepríde...

 

 

A ten tvoj brat ten byt kúpil do osobného vlastníctva, či ho tiež má v prenájme?

 

 

mal som šťastie že nepotrebujú žiadne potvrdenie o tom že si sociálny prípad, prídeš a vyberieš si.

 

Ty si mal šťastie v tom, že ty aj vyzeráš ako nejaký sociálny prípad. Hneď na prvý pohľad.

 

Však keď odrátame blbosti tak zistíme že po zaplatení povinných výdajov mi ostane aj 150-200 aj pri minimálnom plate takže v pohode by som mohol šetriť 50 mesačne nabok + platiť nejakú pôžičku 50 mesačne...

 

Ano, si sám, platíš nízke nájomné, keby si vedel hospodáriť, tak možno aj tých 200€ mesačne by si vedel nasporiť. Za rok by si mohol mať aspoň 2000€. Za tú dobu čo sa tu stále snažíš riešiť svoje finančné problémy, pri plnej porcii kebabov, tak si mohol mať niekoľko tisíc. Ja som za nejaké 3 mesiace ušetril niečo cez 3000€, je to síce pekné, ale dopomohla k tomu zhoda priaznivých okolností (boli zaujímavé zákazky), ale aj tak to nie je ono, iní vedia usporiť o dosť viac. Schválne, koľko máš teraz k dispozícii eur? Je to aspoň kilečko?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Keďže sa nemá citovať predošlí príspevok tak odpoviem priamo:

 

K dispozícii ani kilečko. Lebo to čo mám na účte už má svoje miesto. Takže nejakých 30-40 v peňaženke plus gastráče. 

Byt je bratov v osobnom vlastníctve. Býval tam nájomník a ten keď odišiel ho ponúkol mne za cenu energií.

 

 

Pri rozumnom uvažovaní by sa to dalo že zoberieš si čojaviem tisícku pôžičku u vlastnej banky s nejakým menším úrokom, refinancuješ kreditku kde treba doložiť nejakých necelých 400€ a hneď ju zrušiť. Tým odpadnú úroky, tým odpadne dávanie splátok kde je pri každej nejaký manipulačný poplatok, a čo ostane z tej pôžičky tých 500-600€ si nechať ako rezervu lebo vlastne mesačný príjem je, nič nepotrebuješ kúpiť tak žiješ ďalej z výplaty a banka si sama strháva splátky, nemáš starosti že treba ísť zaplatiť splátku atď. Ale ja som odpovedal že bohužiaľ nespĺňam ani základné podmienky na pôžičku...

Ale silno uvažujem nad týmto nápadom. Akurát po vianociach budem spĺňať požiadavku byť zamestnaný 100 dní u jedného zamestnávateľa a celá mzda je na papieri (tieto dve podmienky mi nikdy neprešli). Čo vy na to? Lebo ešte stále visím kreditke 380€ a nemám ani rezervu našetrenú. Takto by som sa zbavil kreditky hneď a mal aj rezervu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov