Skočiť na obsah

Život na splátky


game

Odporúčané príspevky

to mi pripomenulo, že ešte stále nevieme, prečo sa zrazu Tomáš potreboval zadlžiť u Tesca...

čo bolo také životu dôležité, čo nešlo nechať v obchode... keď ide bez úveru robiť aj rekonštrukciu kuchyne.

 

500 eur? to nie je málo, nie, je mi jedno, čo Tomáš tak nutne potreboval, ale ešte pred rokom sa dušoval, že nikdy - úver nikdy. a to mal podstatne menší plat.

svet je plný vecí, ktoré nechápem. to je fakt. :hmmm:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Doteraz to nechape nikto. Som proti uverom. Vzdy som vysvetloval kolegom/kolegyniam co chceli pozicat dvacku do vyplaty ze po vyplate hned vratia som ich vyviedol z omylu na zaklade vzorca ak clovek zarabajuci 400 ma mesacne naklady 420 a tu dvacku si pozicia tak by musel zarabat 440 aby vykril tych svojich 420 a aj vratil tych 20... Preto som nikdy nechapal uvery a pozicky lebo:

 

1.ak clovek nedokaze vyprodukovat tolko co potrebuje tak si nemoze pozicat vobec! Lebo nieze nema na vratenie ale ani na svoje naklady.

 

2. ked vyprodukuje presne tolko ako su jeho mesacne naklady tak je od nuly k nule. Este ani tento si nemoze pozicat lebo nedokaze vyprodukovat sumu na vratenie.

 

3. kto vyprodukuje viac ako su jeho naklady, ten ma nespotrebovane peniaze navyse a mal by z coho vratit. Ale ten vlastne uver prave preto nepotrebuje (viz. Axela s tou kuchynou).

 

Takze ani ja sam nechapem preco ten uver. Asi tuzba zit si nadpomery ako Grecko. Vlastne dovod bol rovnaky ako v Grecku. Nebolo to cielene zadlzenie sa iba potroske si zit nad pomery, mat lepsiu socialnu politiku a takto to dopadlo.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No... dopadlo to blbě.

Bolo ti to treba? A vlastne na nic konkretne - rozflakal si to na sprostosti, aby si na tyzden podvihol svoje ego.

Splat to. Cim skor a uz nikdy taketo nerob. Nikdy.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Az sa divim ze mi ho dali. Lebo banky maju pravidla, ze ludia co robia kazdy polrok inde aj to nemaju poriadne pracovne zmluvy lebo agentura obchadza naklady na zamestnanca ako sa len da, si ani neskrtnu...

 

Ale nebankovky (jedna zastresuje aj Tesco financne sluzby) mi kupodivu dali kreditnu kartu. Kedysi v TV bolo ze uz aj v nebankovke sa bude zistovat bonita klienta aby nebrali uvery kadejaki dlhodobo nezamestnani z osad atd. Ja mam vsak dlhe roky vernostnu kartu kam sa zbieraju body a vdaka dobremu stavu ze videli ze sa robia na tu kartu pravidelne nakupy atd. Tak mi dali k nej kreditku. Prvy mesiac sa da nakupovat len v ich retazci tovar a o mesiac daju kartu s ktorou sa da vyberat z bankomatov. Ucet maju v Tatrabanke kde pod variabilnym symbolom (cislo zmluvy) davam lubovolnu splatku avsak minimalna suma je 30€ mesacne. Vzdy pride vypis kde je uvedena minimalna suma tych 30 a potom je tam aj druha suma (ktora je vacsia a vzdy sa meni) ktoru mozem dat ked chcem vyuzit bezurocne obdobie...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Takze mame tretieho jula. Vyplatu mam az 15-ho. (...) Hotovost uz nemam vobec ziadnu. Na tesco kreditnej karte nula, na beznom ucte suma co akurat postaci na zaplatenie faktury a poplatku za vedenie uctu. Takze vlastne zdroje nemam ziadne.

Počúvaj ma sem, taká otázka: a ten kredit na Tesco karte máš vlastne dokedy splatiť? 500€, či koľko tam máš sekeru, je celkom dosť veľa vzhľadom na tvoj príjem, až mi je divné, že tebe, finančnému hotentotovi s minimálnou mzdou takú kartu vôbec schválili.

 

A ešte doplňujúca otázka: z čoho ty to plánuješ splatiť, keď výplatu máš 450, z toho 110 ide na byt a celý mesiac musíš za niečo žrať? Však ty dlhuješ viac, ako je tvoj príjem, z ktorého ešte musíš odrátať peniaze na nevyhnutné náklady!

 

Ty fakt smeruješ k tej exekúcii ako to tu niekde tuším Darkman písal :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tomuto nerozumiem.

je síce pravda, že nikdy v živote som nemala kreditku a úver naposledy keď sme kupovali v praveku prvé auto, ale toto je pozoruhodné:

 

Tak mi dali k nej kreditku. Prvy mesiac sa da nakupovat len v ich retazci tovar a o mesiac daju kartu s ktorou sa da vyberat z bankomatov. Ucet maju v Tatrabanke kde pod variabilnym symbolom (cislo zmluvy) davam lubovolnu splatku avsak minimalna suma je 30€ mesacne. Vzdy pride vypis kde je uvedena minimalna suma tych 30 a potom je tam aj druha suma (ktora je vacsia a vzdy sa meni) ktoru mozem dat ked chcem vyuzit bezurocne obdobie...

keď budeš dávať ako splátku tých minimum 30 eur mesačne, neviem, či dokážeš viac, bude to vždy len ten základ, celá kreditná karta už bude len ozdoba peňaženky, nikdy viac nebudeš môcť vlastne vybrať nič, nieto vyberať z bankomatov... lebo nebude čo, to je jedna vec, druhá je, že pre optimálne využívanie karty platia isté podmienky, ktoré zrejme nedokážeš splniť... a nedokáže to spústa ľudí (majú kreditky aj pre nezamestnaných) - z tohto má Tesco zisk:

post-3-0-80282000-1499543783.png

 

drobnosti sa pri tej karte občas menia (google),  ale ten mínusový úrok je stále rovnaký - to je hodne zabijacky úrok.

 

http://finanza.sk/clubcard-kreditna-karta-ziskajte-financnu-rezervu-a-body-ktore-zlacnia-vas-nakup/

 

 

----------------

pripomenulo mi to jednu historku z čias, keď sa u nás inštaloval prvý bankomat - jednej dáme z istého etnika sa to veľmi páčilo:

bola to úplne cudzia žena, nikdy nemala v banke nič, ale odvážne vošla do banky a na celé kolo prehlásila, že ona chce tiež domov taký stroj, kde môže požiadať... bolo to okolo roku 1997.


 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V tom linku čo game dala je to. To je ono presne tú mám. Aj mňa by zaujímalo prečo dávajú kreditku ľuďom ako ja a nebodaj aj nezamestnaním? Však základ na pôžičky je vždy prijem a schopnosti splácať. Banka žiadna nepožičia na moje papiere. Keď som už asi v paiej banke povedal že som to skúšal aj inde tak povedali že nemá zmysel to ďalej skúšať lebo si to zisťujú cez sociálnu poisťovnu, zamestnávateľa atď. Tesco mi to dalo na základe klubovej karty na ktorú sa zbierajú body. Tesco ako jediné (oproti bille a jednote) dáva 3 kusy s rovnakým čiarovým kódom a nakupuje celá rodina len je to na mojom mene tak to vyzerá dobre lebo sa robia veľké nákupy na tie klubkarty tak ma považovali za dobrého zákazníka a že na základe bodov mám nárok na kartu bez poukázania príjmu. Toto ma zaujíma. Prečo vlastne niekto požičiava človeku ktorí to bude zrejme problém vrátiť?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tomas, je to jednoduche... stoji to za to riziko.

Prieskum trhu, skusenosti, a prepocitane tak, ze aj ked iste percrento ludi nesplati a ani mu nemaju co zobrat v exekucii, hodne velke percento ludi sa bude snazit splacat... uz len preto, aby sa nedostali do zoznamu neplaticov...

Ty si ich dostal tym, ze na tu kartu nakupuje cela rodina. Ovsem taki ako ty budete v minuse vecne, lebo splacat len tu zakladnu splatku nestaci - ta v podstate odide na minusove uroky - cize na tom poskytovatel karty zaraba, ze to nezvladas platit.

V podstate, viacmenej.

Tuto kartu ti bol cert dlzen.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Prečo vlastne niekto požičiava človeku ktorí to bude zrejme problém vrátiť?

 

Zle položená otázka, presnejšie má znieť (to, že ti tam chýba slovo "mať", bez ktorého tá veta znie divne, nateraz ignorujem):

 

Prečo vlastne niekto požičiava Tomášovi, ktorý to bude mať zrejme problém vrátiť?

 

Tak ako si písal, karta je na tvoje meno a sú tri, za ktoré nakupuje celá rodina. Tesco proste vidí, že sa robia obraty na tej karte a preto ti tú kartu schválili. To problém nie je. Problém je ten, že tá karta nemala byť napísaná na tvoje meno a nemal si ju ani vlastniť. A tu Tesco robí chybu, lebo určite si neoveruje bonitu zákazníkov. Takže v tvojich paprčiach sa stala niečím čím sa stane 500vka v rukách gamblera v herni.

 

No a pozabudol si odpovedať na moju otázku: Dokedy máš tú sekeru 500€ splatiť a kde zoberieš na to financie?

 

 

keď budeš dávať ako splátku tých minimum 30 eur mesačne, neviem, či dokážeš viac, bude to vždy len ten základ, celá kreditná karta už bude len ozdoba peňaženky, nikdy viac nebudeš môcť vlastne vybrať nič, nieto vyberať z bankomatov..

 

Ja mám na kreditke minimálnu splátku 15€, ale nikdy som to neriešil, vždy som uhradil plnú sumu. Ani poriadne neviem k čomu tá minimálna splátka je, ale chápem to tak, že do splatnosti karty treba aspoň uhradiť tú minimálnu čiastku, ak sa neuhradí, tak karta sa zrejme zablokuje. Ak sa uhradí, tak po splatnosti sa zvyšný dlh bude úročiť. Ak sa do splatnosti uhradí minimálna splátka + zvyšok, tak je to bez úroku. Tomáš bude musieť značne pohnúť riťou, ak sa nechce zadĺžiť viac, 26% je riadna pálka, všeobecne úroky nad 13% sa považujú za likvidačné.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Presne tak. 30€ suma ktoru treba uhradit v kazdom pripade do splatnosti daneho mesiaca teda do 20 dna. Ja zvyknem davat takych 50 aby to bolo take nie na hrane. Druha moznost je vzdy do toho 20 vratit celu pozicanu sumu (vytiahnes 200 tak vratis 200) v tom pripade je to bozurocne obdobie. Lenze vacsina ludi spravi to co ja ze povytahoval z nej celych 500 a tak vratit treba naraz tych 500€ co uz clovek ako ja nedokaze. To je aj odpoved na to "dokedy to treba spatit" ta karta nieje na dane obdobie ako v banke ze pozicka sa splaca po dobu XY rokov sumou XY... Ta karta je donekonecna proste je tam 500€ zaklad ak sa nevytiahnu nic sa nedeje, nic sa neplati, ak sa vytiahne 100, vrati sa 100 a je to opat v poriadku. Ak sa vytiahne 500 a nevrati sa tak ide splacanie lubovolnou sumou (minimalne vsak 30€) a urocene obdobie teda tych 11 mesacne.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Hej chápem, takéto veci ty máš lepšie prešpekulované ako ja, lebo na špekuláciách závisí tvoja existencia, ja som sa nad tým nikdy nezamýšľal, proste bezúročne som splatil všetky dlžné peniaze a bolo vybavené. Ale ty proste len zaplatíš povinnú minimálnu splátku každý mesiac a zvyšok, ktorý sa ti bude úročiť, budeš pomaly splácať podľa možností a schopností. No ale keďže už vieme, aké sú tvoje schopnosti čokoľvek ušetriť, tak v Tescu si musia veľmi spokojne mädliť ruky. Možno aj gingerbready si otvorili na tvoj účet :thumbsup:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Keby som vedel ze kolki museli aj googlit co to je poviem medovniky ale na sacku je velkymi pismenami GINGERBREAD tak som myslel ze to vidi kazdy kto prejde okolo regalov so sladkostami. Proste je to celkom lacne vzhladom na mnozstvo a velmi chuti.

 

Co sa splatok tyka tak axel vedel vratit bezurocne tu sumu ale ja nemam z coho lebo keby som vratil naraz 200 + poplatim seky tak zase by som musel vytahovat peniaze ktore som tam vlozil. To by som potreboval mat napr. 13-ty plat ze by bola dupla vyplaty 900€ tak vratim vsetko naraz a pri nule niesu uroky. Karta moze byt odlozena alebo zrusena. Ale ako tu uz bolo spomenute ze dlzna suma je vyssia ako moj celomesacny prijem.

 

Takze teraz ja dam ulohu axelovi. Ako by riesil financne vzdelany clovek situaciu? Mame dlznu sumu 500€ jediny prijem je 450€ z coho priblizne 200€ su zivotne naklady. To je to maximum ze keby som fakt jedol len denne dva rozky s treskou a nepride ziadny necakany vydavok.

  • Odobrať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Keby som vedel ze kolki museli aj googlit co to je poviem medovmiky ale na sacku je velkymi pismenami GINGERNREAD tak som myslel ze to vidi kazdy kto prejde okolo regaliv so sladkostami. Proste je to celkom lacne vzhladom na mnozstvo a velmi chuti.

 

viac než desať rokov som neprešla v žiadnom obchode okolo regálov zo sladkosťami, sladkými nápojmi, a podobnými blbosťami.

takže či medovníky či gingerbread, teraz už vieme, a sú to tvoje peniaze. a zdravie.

 

 

Co sa splatok tyka tak axel vedel vratit bezurocne tu sumu ale ja nemam z coho lebo keby som vratil naraz 200 + poplatim seky tak zase by som musel vytahovat peniaze ktore som tam vlozil. To by som potreboval mat napr. 13-ty plat ze by bola dupla vyplaty 900€ tak vratim vsetko naraz a pri nule niesu uroky. Karta moze byt odlozena alebo zrusena. Ale ako tu uz bolo spomenute ze dlzna suma je vyssia ako moj celomesacny prijem.

 

Takze teraz ja dam ulohu axelovi. Ako by riesil financne vzdelany clovek situaciu? Mame dlznu sumu 500€ jediny prijem je 450€ z coho priblizne 200€ su zivotne naklady. To je to maximum ze keby som fakt jedol len denne dva rozky s treskou a nepride ziadny necakany vydavok.

 

tvoja rodina vie, čo si vyviedol? že si narobil sekeru 500 eur na blbosti v Tescu?

 

"Ako by riesil financne vzdelany clovek situaciu?"

 

odpoveď je jednoduchá - zobrať okamžite kartu, po každej výplate by do konca roka mal s tebou s buzogáňom v ruke ísť niekto do banky, kde by si mesačne vyplatil pred svedkom zo svojej výplaty viac ako 100 eur, do konca roku by si vyplatil kartu,

(nezabudnime na mínusové úroky, tie spravia za pol roka cca 50 eur)

potom by ti mali tresnúť po rukách a dať prepísať klubovú kartu na ktoréhokoľvek iného člena rodiny, okrem teba.

 

nikdy v živote by si sa už nepriblížil k žiadnej kreditke, jelito.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Co sa splatok tyka tak axel vedel vratit bezurocne tu sumu ale ja nemam z coho lebo keby som vratil naraz 200 + poplatim seky tak zase by som musel vytahovat peniaze ktore som tam vlozil. To by som potreboval mat napr. 13-ty plat ze by bola dupla vyplaty 900€ tak vratim vsetko naraz a pri nule niesu uroky.

 

Samé dristy. Ty aj keby si mal každý mesiac v čistom cez 1000€, ty by si všetko prežral alebo minul na hovadinách. Mal si kopu možností dokázať, že ušetríš aspoň poondiatych 10€, za celý ten čas si dokázal akurát hovno.

To že nemáš z čoho vrátiť, je tvoj problém. Koľko môže minúť pri akom príjme, si vie vypočítať každý bežný absolvent osobitnej školy. Keď neovládaš ani základné počty koľko je 450 MÍNUS 500, tak to je tvoj problém.

 

Takze teraz ja dam ulohu axelovi. Ako by riesil financne vzdelany clovek situaciu? Mame dlznu sumu 500€ jediny prijem je 450€ z coho priblizne 200€ su zivotne naklady.

 

 

No takže počítame ako v osobitnej škole: dlh - 500€, povinné náklady - 200€, to je 700€ mínus a plus 450 príjem, to je mínus 250€. Takže žil by som z tých mínus 250€  :flowers: To mám na deň zhruba mínus 8€  :flowers: to sú mínus dva kebaby s kolou denne  :flowers:  dobrú chuť  :flowers:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Co sa splatok tyka tak axel vedel vratit bezurocne tu sumu ale ja nemam z coho lebo keby som vratil naraz 200 + poplatim seky tak zase by som musel vytahovat peniaze ktore som tam vlozil. To by som potreboval mat napr. 13-ty plat ze by bola dupla vyplaty 900€ tak vratim vsetko naraz a pri nule niesu uroky. Karta moze byt odlozena alebo zrusena. Ale ako tu uz bolo spomenute ze dlzna suma je vyssia ako moj celomesacny prijem.

 

Tak naco si si poziciaval, ked to teraz nezvladas splacat?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a to sme nie tak dávno Tomáša chválili, aký je rozumný, že nechce úvery, nechce kreditky, lebo to má presne premyslené:

 

Ale ja si nepožičiam aj keby to bolo zadarmo (bez úrokov) lebo by som musel vrátiť takže tie peniaze musím všelijako zarobiť a keď vrátim požičané plus výdavky bežné tak by som nie 2 týždne pred výplatou nemal peniaze ale hneď po výplate! Takže požičiavať nemá zmysel.

 

je tam okolo toho celý diskus, a hle!

 

nastúpila nejaká forma demencie, a všetko, čo vedel Tomáš o tom, ako ťažko by sa mu vracalo požičané, je v čudu, o dva roky neskôr si škriabe hlavu /aj naše/, ako von z kreditky a z dlhov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Však som vravel, že osprostieva a IQ mu klesá :D

 

Za rok si začne požičiavať od mafiánov a potom si bude búchať hlavu o dvere kebabizne keď tam nechá posledné centy.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ako by riesil financne vzdelany clovek situaciu? Mame dlznu sumu 500€ jediny prijem je 450€ z coho priblizne 200€ su zivotne naklady. To je to maximum ze keby som fakt jedol len denne dva rozky s treskou a nepride ziadny necakany vydavok.

Ty túto situáciu ale nevyriešiš. Človek ktorý si pred štátnym sviatkom nekúpi jedlo na nasledujúci deň, lebo vopred vie že by ho komplet okamžite zošrotoval, nemá šancu sa z tohto vyhrabať. Takže čo treba spraviť? Ty sa musíš vzdať finančných prostriedkov v prospech niekoho, kto bude rozhodovať za teba ale zároveň to musí byť človek ktorý ťa o tie tvoje zarobené peniaze nepripraví ale bude ich spravovať v tvojom najlepšom záujme. V tomto prípade prichádzajú do úvahy jedine rodičia, lebo dnes je doba kedy každý len rozmýšľa kde by koho oje*al, takže nikomu inému nedôveruj – každý jeden by ťa okrádal. Takže ty by si mal opustiť ten bratov byt a nasťahovať sa k mame alebo otcovi s tým že spravíš dohodu že im odovzdáš CELÚ (áno CELÚ) svoju výplatu a nech oni s tým narábajú – nech si niečo jeden z nich nechá, za niečo nech ti kúpi stravu (takú ako ten rodič uzná za vhodné – takže určite už nebudú 4 kebaby denne), nech ti zaplatí internet (pokiaľ to ten rodič uzná za vhodné a zmiluje sa nad tebou, alebo nech ti nehá len tolko peňazí aby si poplatil čo musíš), všelijaké paušály nepotrebuješ (neviem načo sa toľko vykecávaš v telefóne čo si tu kdesi minule písal že koľko platíš za hovory čo drístaš so susedom a s nejakými kvázi kamarátmi, však aj tak ťa všetci majú za debila a smejú sa na tebe). Vidíš - ten sused či kto, neviem či si to dobre pamätám, nechce sa mi to hľadať, ale tuším si spomínal ževraj ti ktosi prezváňa a ty jak idiot voláš naspäť a vykecávate potom spolu hodiny a platíš to celé ty. Však takto s tebou ľudia vybabrávajú a ty jak blbeček necháš so sebou vydrbávať.

 

Takže prídeš povedzme za mamou alebo tatkom a povieš mu: „Mama/otec, na celej čiare som zlyhal, chcel som byť samostatný hospodár, dopadlo to absolútnym fiaskom, mám hrozbu exekútora na krku pokiaľ nesplatím TESCU 500 eur čo nedokážem splatiť, prosím Ťa prichýľ ma pod svoju strechu, za všetko sa ospravedlňujem, budem chodiť poctivo do práce a odovzdám ti každý mesiac komplet svoju 450 eurovú výplatu, ja nechcem ani cent, jediné čo chcem je strecha nad hlavou, plus aby si mi za to splatil/a dlžobu v Tescu a semtam mi dal/a najesť a jakmile to bude možné a vyhrabete ma z týchto sračiek tak keby si mi trošku z tých peňazí odložil/a na horšie časy.“ Potom pokiaľ nastane doba že peniaze ktoré ti rodičia odložili a ušetrili že príde k tomu okamihu že sa k nim dostaneš, tak je opäť problém že ich prehajdákaš v momente (nech už bude suma akákoľvek) ale toto sa bude riešiť potom keď to bude aktuálne :D

 

Teraz ma tu tunajší diskutéri samozrejme budú negovať, že čo ti to radím, že takto sa nikdy nenaučíš samostatne hospodáriť a podobné veci, ale tak experiment (do ktorého si bol mimochodom tuna hecovaný – že osamostatniť sa) si skúsil a vidíme ako to dopadlo. Takže môžu ti ostatní radiť nejaké ďalšie finty čo treba ako odložiť, čo si treba lacno uvariť, ako ušetriť, čoho sa treba vzdať, aj tak nič nebude fungovať lebo jakmile cinkne výplata a ty sa dostaneš k peniazom, tak ťa bicykel nejakou tajomnou silou zavezie do Kauflandu a nastane veľká žranica (a potom opäť hlad a bieda). Ešte tu možno aj pridáš fotku čo si všetko v deň výplaty nakúpil aby si sa pochválil, že zrazu si žiješ jak pán. Mimochodom tie perníky nie sú nič moc, sú omnoho lahodnejšie a lepšie sladkosti na ktorých by si si mohol lepšie pochutiť.

 

No ale v každom prípade keď si chcel radu ako sa z nezávideniahodnej situácie dostať, tak som ti dal jedinú účinnú radu ktorá je v danej situácii možná. Budeš musieť asi strpieť semtam buzeráciu od rodičov (resp. jedného z nich keďže nie sú v jednej domácnosti) – od čoho si sa pôvodne chcel oslobodiť ale nakoniec to môže byť win win situácia pre obe strany. 450 eur mesačne na prilepšenie môže tomu rodičovi padnúť vhod a ty budeš oslobodený od starostí. Ale budeš sa musieť pravdepodobne vzdať prežierania, nekonečného telefonovania, surfovania po nete počas čakania v rade na pokladňu atď. Alebo možno aj nie, možno ti mama resp. otec donesie kebab každý deň aj sladkosti ale bude vedieť kde sa to dá zohnať lacnejšie. Bagety si budeš robiť doma a vyjdú lacnejšie než v nejakom automate alebo bufete a všetko bude OK. Kávu si tiež urobíš doma pekne zaleješ vodou a nie v automate kupovať atď. Len ty proste potrebuješ tie svoje peniaze NEMAŤ k dispozícii lebo nedokážeš odolať pokušeniu. Takže jediná cesta ako si nekúpiť tie bagety a kávu v automate, ako si NEKÚPIŤ obrovské množstvo kebabov je taká, že nebudeš mať za čo si ich kúpiť.

 

K###a akurát teraz ale rozmýšľam že keď nebudeš mať za čo a tvoje peniaze budú mať v moci rodičia, tak začneš špekulovať kde a ako si požičať a možno sa fakt zapletieš s nejakými mafiánmi, takže táto rada má týmto pádom vážnu trhlinu, ale keďže som to písal dosť dlho tak to vymazávať nebudem :D No v tom prípade by bolo riešenie zbaviť ťa svojprávnosti (aby ti žiadna inštitúcia nikdy nemohla nič požičať).

 

No ale čo je hlavné, teraz najvyššia priorita musí byť splatenie toho TESCA. Nesmieš byť zaťažený dlžobami lebo ak to má úrokmi stále narastať, tak sa z toho nikdy nevymotáš. Takže je dôležité to splatiť pokiaľ možno hneď, ak nie tak splatiť čo najvyššiu sumu a po dalšej výplate dalšiu. Proste ideálne tých 500 eur splatiť okamžite nech je pokoj - dať tam všetko čo ostane z výplaty a radšej potom ostať bez peňazí o chlebe a o vode a uchýliť sa k tým rodičom (mesiac im síce neprispeješ nič, lebo nebude z čoho, budeš možno odkázaný jesť iba zbytky čo im ostanú a možno makať a pomáhať v domácnosti že sa aj zblázniš, ale ty im to potom splatíš tým že im budeš odovzdávať komplet celú výplatu). Len hlavne nebyť zaťažený žiadnymi dlhmi lebo ťa to stiahne definitívne. A keď tak lepšie byť dlžný rodine ako nejakej spoločnosti kde narastajú úroky.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No ja súhlasím, ten íkvač sa potrebuje dostať pod nútenú správu a všetky peniaze odovzdávať niekomu zodpovednejšiemu (hocikto iný na tejto planéte, najskôr mama). Ano ten pokus osamostatniť sa skončil naprostým fiaskom, hoci Tomášovi podľa občianskeho vychádza, že má 36 rokov, ale hospodári ako 15 ročný pubertiak, ktorý sa náhodou dostal k peniazom, takže tuto to fungovať nebude.

 

Takže Tomáš, koniec zlatých časov prežierania sa, nebudeš strúhať frajera ako si pri peniazoch (peniazoch z Tesca), nebudeš si dávať predražené hotdogy na pumpe ako nejaký čávo čo na to má a nebudeš si kupovať jednu kávu za druhou z automatu. Svinským krokom odkráčaš z bratovho bytu naspäť k mame, padneš pred ňou na kolená, so zopnutými rukami ju poprosíš o odpustenie, čo za hovado vychovala a vysypeš zo seba do akých hovien si sa za mesiac dostal. Ak sa mama nad tebou zľutuje, tak počítam, že ti dá preventívnu po papuli, aby to nebolo len tak, a ak bude mať dobrú náladu, tak ti pomôže tú sekeru vyrovnať. Ty budeš pekne pracovať a všetky peniaze jej odovzdávať a ona ťa za to bude kŕmiť podľa uváženia a časť z peňazí ti bude dávať na prídel, aby si pred skorokamarátmi a polofrajerkami nevyzeral ako ten najväčší úbožiak. Takýmto spôsobom by si sa mal postupne vyhrabať z dlhov.

 

Sám vidíš, že to nefunguje, keď si žil s mamou a zarábal 330€, tak si 2/3 odovzdával a zvyšok si si nechával na svoje blbosti. Ale žil si. Teraz zarábaš o vyše 100€ viac a vôbec si si nepolepšil, navyše si sa akurát zadĺžil. Nedokázal si sa vyrovnať so situáciou, že si mal zrazu toľko peňazí len pre seba a nedokázal si ich rozumne spravovať. Všetko si rozflákal, ale už si sa nakazil mamonom a preto si bol ochotný ísť aj do dlhov, hoci pred dvoma rokmi si to ešte vehementne odmietal.

 

Ty si podobný prípad ako tie všelijaké mediálne hviezdičky - Martinka z Turca, Erik Lakatošovie a čo ja viem čo ešte - všetko sockárske prípady, ktoré sa zo dňa na deň stali "hviezdami" dostali honoráre, všetko rozflákali a padli na dno ako tí najposlednejší skrachovanci.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

Preneste si hypotéku do inej primabanky či čo...

 

na takéto sprostosti rovno zabudni, Tomáš. to je len masírovanie reklamou a teba sa vonkoncom netýka.

 

ty sa staraj teraz o to, ako sa čo najskôr zbaviť tej úplne zbytočne prejedenej kreditky a ako nikdy nikdy nikdy viac v živote žiadnu inú kreditku ani úver ani nič podobné NEBRAŤ.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov