Skočiť na obsah

Život na splátky


game

Odporúčané príspevky

Však to. Pred vymáhačmi mám rešpekt aj pred exekútormi. To som len z jednej stránky sním súhlasil že vlastne zmysel života je žiť pre splátky. V mojom prípade keď to nebudú splátky tak to bude napchávanie sa keďže nebudem mať ženu, deti, priateľov tak načo taký život? Fakt budem mať len ten televízor a jedlo ale to už do mojej témy. K tým autoamatom pôžičkovým: Vlastne táke niečo funguje aj vo forme kreditky od nebankovky. Dajú vám bankomatovú kartu s požičanými peniazmi, z hociktorého bankomatu vytiahnete a potom to treba vrátiť tú sumu vždy.

 

Problémom je aj dostupnosť pôžičiek. Mali by niečo zaviesť pôžičku si môžu zobrať len na k životu nutné veci (pokazená práčka, bývanie, štúdium) a nie rozdávať drobné kadekomu a potom vďaka 300 eurám prísť o dom atď. Keď nemá nemá nech si to nekúpi.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V mojom prípade keď to nebudú splátky tak to bude napchávanie sa keďže nebudem mať ženu, deti, priateľov tak načo taký život?

 

Dobre, opäť si sa poľutoval, úloha splnená.

 

K tým autoamatom pôžičkovým: Vlastne táke niečo funguje aj vo forme kreditky od nebankovky. Dajú vám bankomatovú kartu s požičanými peniazmi, z hociktorého bankomatu vytiahnete a potom to treba vrátiť tú sumu vždy.

 

To je ale novinka, keby si nám to neoznámil, tak doteraz ani netuším, že tie požičané peniaze treba raz vrátiť.

 

Problémom je aj dostupnosť pôžičiek. Mali by niečo zaviesť pôžičku si môžu zobrať len na k životu nutné veci (pokazená práčka, bývanie, štúdium) a nie rozdávať drobné kadekomu a potom vďaka 300 eurám prísť o dom atď. Keď nemá nemá nech si to nekúpi.

 

Pôžičky sú dostupné pre tých, ktorí majú určitú bonitu a je istota, že tie peniaze raz vrátia. Preto sa nebankovkám išlo po krku, pretože požičiavali za vysoké úroky aj takým, čo nemali príjem na to, aby vedeli pôžičku splácať.

 

Bývajú možnosti mikropôžičiek, že si požičiaš pár stoviek, napr. na tú pokazenú práčku a potom do mesiaca tie peniaze vrátiš. Samozrejme s nejakými eurami navyše. A aj takéto pôžičky sú prakticky len pre takých, ktorí majú reálne na to, aby pôžičku nasledujúci mesiac splatili. Takže u teba je to nereálne, tebe by nikto ani toto nepožičal, lebo ty nie si schopný splatiť ani 20 eur.

 

To ostatné ako bývanie alebo štúdium si ako myslel? Existujú študentské pôžičky, ale požičiavať niekomu na bývanie? To som snáď ešte nezažil. Ak si taká socka že si musíš požičiavať na nájomné, tak to je cesta k bývaniu pod mostom. Celkovo nechápem, čo si tým posledným citátom vlastne myslel.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nie na nájom ale na bývanie ako hypotéka lebo najideálnejšie by bolo keby si ľudia nepožičiavali a kúpili len to na čo majú a predišlo by sa rôznym exekúciám ale napríklad byt stojí toľko že len tak 60.000-80.000 nemá každý len tak vo vačku, na to si obvykle každý berie pôžičku. Ten tvoj kamoš čo kúpil byt bez pôžičky sú ojedinelé prípady. Ešte aj ľudia čo zarábajú dobre si berú úver. To som tým chcel povedať že pôžička na bývanie je normálka, na štúdium či vzdelávanie je to rozumné u človeka ktorý napríklad maká v supermarkete za pokladňou a zarába 400€ netto z čoho platí nájomné, živí deti atď. Sa rozhodne že pôjde robiť na TIR-ák kde zarobí 4x viac, ale teraz už nestačí čisté C-éčko čo samotné stojí do 800€ plus karta vodiča ďalší extra kurz čo zaviedla EU a stojí to 650€ proste pôjde do banky že potrebuje 2000€ s tým že si urobí potrebné papiere, pôjde na kamión a tým pádom je predpoklad že to vráti. Jeho tá pôžička posunula na lepšiu pozíciu vďaka ktorej bude viac zarábať... Také pôžičky sú v poriadku a sú nápomocné. Na pôžičku pasuje to isté príslovie ako na elektrinu že dobrý sluha, zlý pán!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

kúpili len to na čo majú a predišlo by sa rôznym exekúciám

 

A ty máš na čo? Máš aspoň na psiu búdu?

 

Ja stále nechápem, o akých pôžičkách na bývanie tu stále vypisuješ? Keď nemáš na 2-izbový byt 60 000, tak ako by si to chcel riešiť? Jedine hypotékou, či nie? Poznáš iný spôsob požičiavania? Bez toho, aby si zdedil alebo vyhral v lotérii, či si zarobil na ropných vežiach. Tak sem s ním, možno sa niečomu priučíme.

 

Na pôžičku pasuje to isté príslovie ako na elektrinu že dobrý sluha, zlý pán!

 

To sa hovorí o ohni, o elektrine som to ešte nepočul, ale že si to ty, tak budiž!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Hovorim len to ze brat hypoteku to je v poriadku. To je na margo kritikov co su proti pozickam. Co tvrdia ze poziciavat by sa nemalo a kazdy nech kupi to na co ma.

Sofer si zarobil na iPhone tak ho ma lebo si to mohol dovolit. Mal na to realne sumu. Ja si mozem dovolit mobil z bazaru za dvacku so zastaralou verziou androidu 2.3.7 a aj taky mam. Samsung Galaxy S4 alebo S5 stoji viac ako je moja mesacna mzda. Tak si na to nebudem predsa poziciavat. Tak by to malo byt. Hovoria ti co odsudzuju pozicky. A ja len tolko ze v istych pripadoch je pozicka nevyhnutnostou. To je v poriadku.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nie je jedno akú verziu Androidu máš? Telefonovať môžeš rovnako oboma. Ale na byte záleží, koľko má izieb, polohu a pod. iPhone je za nejakých 800€, byt za 80 000. Porovnávaš neporovnateľné. Fakt by som chcel niekedy vidieť do tvojho mozgu, čo za myšlienkové pochody ti tam chodia.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Neni tam nic na nepochopenie. Ludia si kupia na splatky iphone lebo nemaju tych 800€ vo vacku a splacaju po 50€ mesacne... Ale za 50€ si mozem jednorazovo kupit sedemrocny sonyericsson a budem na nom moct robit vsetko co na iphone. Takze ten co kupil iphone bral zbytocne pozicku. Ale 80.000 na byt nema vacsina ludi tam je uplne normalne ze si pozicaju...

 

Uz som spominal ale napisem esteraz. Ja som len raz skusil a prebehlo to takto: Home Credit robil reklamu v TV ze nejake pozicky ze vybavite rychlo lacno a bla bla bla... Bola tam infolinka s predvolbou 0800... teda zadarmo hned som tam volal ze sa len chcem spytat ze keby som zaujem o pozicku... A ona spusti: Vydokladovat prijem, v akom som pracovnom pomere, doba urcita neurcita, co vlastnim nejaky byt, auto, ine cennosti, vsetko vydokladovat, ak nevlastnim ze som u rodicov tak suhlas majitela auta, nehnutelnosti, bla bla bla... Hned som aj polozil dakujem... Kolko cirkusu za par stoviek.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to je pravda ... spústa ľudí žije tak, že nutne musí ukazovať, že má lepšie, než sused, alebo kamarát v partii, alebo dovolenku pri mori, lebo išiel aj sused,

a ešte ju nesplatí a už berie úver na vianoce, lebo suseda treba tromfnúť.
väčšinou sú to cvoci, ktorí sa zadlžujú ani nevedia ako, a nie je z toho cesty von.

 

spústa ľudí úver potrebuje, keď niečo dôležité v domácnosti odíde. nesiahnu na nasporené, radšej si trochu požičajú, to je pochopiteľné.

s bytmi je to iné. u nás tá tradícia vlastniť byt či dom nevykapala ani socializmom a nájomnými bytmi. ale brať z pomerne malých platov úvery na luxus - luxus v úvodzovkách, je dosť pofidérne. a takých ľudí sú mraky.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

podľa toho aká pani a odkiaľ. podľa toho, aký máš príjem, podľa úverového registra, a podľa xy iných kritérií.
úvery oni ponúkajú každému, závisí potom konkrétne od mnohých vecí, od koho čo presne žiadajú v tej ktorej banke. či pôžičkárni.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Neni tam nic na nepochopenie. Ludia si kupia na splatky iphone lebo nemaju tych 800€ vo vacku a splacaju po 50€ mesacne... Ale za 50€ si mozem jednorazovo kupit sedemrocny sonyericsson a budem na nom moct robit vsetko co na iphone. Takze ten co kupil iphone bral zbytocne pozicku. Ale 80.000 na byt nema vacsina ludi tam je uplne normalne ze si pozicaju...

 

Ale je. Ja nepochopím to, kto si musí požičiavať na iPhone za 800€. Keď splácajú po 50€, koľko preplatia? Ja si ten iPhone môžem dovoliť ísť kúpiť aj teraz, mám na to, tak si ho kúpim. Ale keď nemám na to a zmôžem sa len na to, aby som ho splácal po 50€ mesačne, to je k čomu? Aby som strúhal pred ostatnými frajera, že aha mám iPhone za 800€? Chápeš o čo ide? Ten kto má iPhone za 800€, to je niekto, kto proste na to má. Ešte by som chápal, dve splátky po 400€, ale kto ho chce a musí mať a zmôže sa najviac na 50€ mesačne, to je fakt len frajerina. A byt je úplne niečo iné. Nebýva bežné, aby sa tu byty kupovali za hotovosť spôsobom, že vytiahnem peňaženku, tu máte 80 000, dajte mi byt.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Oproti tebe som bohatý (to všetci), ale ináč som len taký slabší podpriemer. A nemíňam preto, lebo na rozdiel od teba myslím na budúcnosť. Ty myslíš len na to, do ktorej kebabizni sa pôjdeš zajtra nažrať, ale čo bude potom, tam je už len čiernočierna tma.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Viete panika my lúbíme jesť. Aj cigáni keď dostanú peniaze tak mulatujú. Treba žiť pre dnešok alebo každý deň si užívaj ako keby mal byť posledný. Potom máme provident a homecredit :-)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Viete panika my lúbíme jesť. Aj cigáni keď dostanú peniaze tak mulatujú. Treba žiť pre dnešok alebo každý deň si užívaj ako keby mal byť posledný. Potom máme provident a homecredit :-)

 Je to na hlbšie zamyslenie, nad sebou samým a nad svojim doterajším životom. Nielen jedlom je človek živý. Je dobré sa ovládať a kontrolovať v jedle, v nerozvážnom míňaní peňazí..

Kvalitu života určujú i iné hodnoty ako jedlo, peniaze..  je to láska, rodina, priateľstvo, radosť z každodenného života, vnútorná spokojnosť..

veľa sa dá zmeniť a veľa napraviť... človek  musí sám chcieť 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ale ja som si nebral pôžičku keďže mne by ani nedali. Ale ona ironicky chcela naznačiť keď sme sa bavili o pôžičkách, lebo ona si zobrala pôžičku ako finančnú rezervu že ponúkli jej v banke kde mala účet že si môže zobrať do istej sumy že to má predschválené... Tak jej to dali na účet ale neminula to na konkrétnu vec ale nechala si to tam keby potrebovala... A ja že vau jaké dobré máš peniaze a ona že "ty by si to všetko prežral!" ale tak čo mám robiť keď moja jediná vášeň je jedlo. Nič príjemnejšie som v živote nemal...

 

A ako teda funguju tie pozicky predschvalene? Nejak tak ze banka vidi ze cloveku tam chodi pravidelne vyplata a zaznamenava transakcie, softver vyhodnoti ze ako hospodari a podla toho vypocita sumu ktora je predschvalena a banka ju ponukne klientovi. Ja som bol cely zivot v SLSP nic take neponukali a teraz v postovej ani tam, v telke tlacia reklamy na pozicku ale podmienky su take ze by nedali aj tam bola hranica ze ako dlho musim byt ich klientom a aka suma musi chodit mesacne na ucet aby ju dali. To kazdy sudny clovek vie ze ti co zarabaju minimalku len prezivaju od vyplaty do vyplaty a nemali by to z coho splacat...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

OMG za pár euro si môžeš upiecť 100 lokšov,že ich budeš ešte srať do budúcich Vianoc ... čo ti bráni v tvojej vášni to uskutočniť a spraviť si ich? Sudkyňa Barbara či Farma? 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Lopata to fakt vystihol ja velakrat aj robenie si jedla zadelujem podla TV. Ze dam varit zemiaky a uz prepocitavam ze aaa 20 minut pojde mi relacia, vypnem sporak ide dalsia relacia cez reklamu opucujem spekacky, dam hore, cez dalsiu reklamu si to nalozim... Ale naozaj ja to tak mam ze si ja prisposobujem svoj program podla podla TV...

 

Ale tema je o pozickach takze lopata vybavoval si si pozicku v poslednej dobe? Viete nech sa drzime meritu temy...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja som bol cely zivot v SLSP nic take neponukali a teraz v postovej ani tam

 

Ale ja som si nebral pôžičku keďže mne by ani nedali.

 

Však si si aj odpovedal, tak čo sa tu teraz sťažuješ? Keď vidia, že ti príde na účet 340€, ktoré ešte v ten deň vytiahneš, tak ti nebudú predsa ponúkať úvery či pôžičky.

 

 

 Ale ona ironicky chcela naznačiť keď sme sa bavili o pôžičkách, lebo ona si zobrala pôžičku ako finančnú rezervu že ponúkli jej v banke kde mala účet že si môže zobrať do istej sumy že to má predschválené... Tak jej to dali na účet ale neminula to na konkrétnu vec ale nechala si to tam keby potrebovala... A ja že vau jaké dobré máš peniaze a ona že "ty by si to všetko prežral!"

 

Aha tak, neviem v akej banke je, nepoznám všetky ponuky bánk, ale buď ide o nejaký kreditný systém alebo kontokorent. Ja mám na kreditke 300€, to môžem míňať celý mesiac, keď do 20teho nasledujúci mesiac peniaze vrátim, tak nepýtajú odo mňa žiadne úroky. Kontokorent mám 300€ do mínusu, to mám pre prípad, ak by som z nejakého nutného dôvodu vybral peniaze a zároveň v ten deň mi odišlo nejaké inkaso alebo trvalý príkaz, aby sa to malo z čoho strhnúť. Nevyužil som to zatiaľ ani raz. A áno, dobre vieme, že ty by si to len prežral. O tej vášni to radšej nechám bez komentára, myslím, že budeš rád a určite aj väčšina fóra to ocení.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Presne tak :-)

 

Moze byt ale rozdiel bol zase taky ze ona zarabala okolo 500 v cistom a mozno nevybrala vsetko. Banka nesleduje len prijem ale asi aj to ze co sa s tymi peniazmi deje a ked to vyzera tak ze by 50 mohol klient splacat tak ponuknu nejaky mensi uver alebo kreditnu alebo debet atd.

 

Brat mi vravel kedze on ma na beznom ucte viac tisic ze mu pravidelne volavaju z banky ci nechce zlatu kartu a podobne kraviny... Len to tak matne spomenul lebo take veci ho nezaujimaju ani to neriesi... Preto ma tisice na beznom ucte co axel ofrflal ze to by on nerobil ale na druhej strane su ludia ktori sa o take veci nezaujimaju. Zarobi ovela viac ako minie a tak sa mu nazbieralo, neriesi to...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Predschválený Úver - nie, nemusí to byť ani kreditný systém, ani kontokorent.

konkrétne SLSP už celé roky má nastavené na klientoch - vidieť to aj pri prihlásení na internetbanking na svoj účet - tzv. predschválené veci:

 

je to presne podľa toho, aký je kto klient, koľko tam chodí peňazí, ako dlho, občas sa to prepočítava. ale podstata je, že sa to volá "Predschválený Úver na čokokoľvek" alebo Predschválená Kreditná karta ... alebo Predschválené Prečerpanie úveru ...

 

tieto predschválené veci fungujú tak, že spravidla sa dajú vybaviť z domu, stačí pár kliknutí  na internetbankingu, bez toho, aby bolo treba dokladať milión dokladov a ručiteľov a podobne a ani netreba ísť do banky - presne preto sa to volá "Predschválený" -

 

podľa finančného správania a bonity a pohyboch na účte sú tie Úvery vlastne tam, čakajú na to, až si ich klient zoberie.

alebo nezoberie, to je už na klientovi.

 

 

vymazať či dať vymazať sa to odtiaľ nedá, patrí to k politike banky.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov