Skočiť na obsah

Život na splátky


game

Odporúčané príspevky

Po novom uz mozme predcasne splatit hypoteku aj mimo termin vyrocia fixacie nie za poplatok 5% zo zostatku istiny uveru, ale iba 1%.

 

Preco to spominam?

Dnes som bola zrusit v jednej banke bezny ucet, a hned mi ponukli akciu, platnu od najblizsieho pondelku, do konca aprila.

Refinancovanie hypoteky, s urokom 1.49%.

 

V pondelok si idem s fin.poradkynou vsetko preratat, a takyto urok je momentalne bezkonkurencny.

To len ako tip pre niekoho, kto plati vyssi urok, je to velmi dobra prilezitost usetrit nemale peniaze mesacne.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A prečo by nemali banke stačiť iba poplatky? Na čo chce ešte aj úroky? Tieto obrovské peniaze sa odlievajú z finančného obehu a takto stratia potenciál dostať sa tam, kde sú potrebné, hlavne na splácanie dlhu. Navyše, peniaze na úroky a poplatky neexistujú, preto je celkový dlh voči bankám vyšší, ako sú existujúce peniaze...
 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja len že je to snáď normálne, že sa peniaze splácajú aj s úrokom.  vždy to tak bolo, je to normálny kolobeh peňazí. banka nie je stavaná ako charitatívna ustanovizeň.

nevidím na tom nič zlé.  potom sa už dá baviť skôr o tej výške úrokov

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 Nerozumiem ti. A prečo by mali banke stačiť iba poplatky? Keď si môže pýtať aj úroky. 

 

Však som napísal, že prečo.

 

Alebo inak povedané: Čim memej peňazí je v obehu, čiže stoja na nejakých účtoch v banke alebo v súkromných trezoroch, tým menej sa dostávajú tam, kde sú potrebné. Peniaze nerastú len tak na stromoch, aby ich bolo vždy dostatok. A keď ľudia nemajú peniaze, tak vzniká chudoba a musia si brať pôžičky. Lenže tieto peniaze zase po rôzných obchodných transakciách skončia tam, kde zostanú stáť a tak dokola. Týmto blúdnym kruhom prudko rastie chudoba. Banky cez úroky sú najväčší sťahovači peňazí z obehu na svoje účty. Banka na úrokoch, ktoré nikdy nie sú nízke, pretože sa platia ročne a tak po ich sčítaní je to omnoho viac, vytvára prehnane obrovský zisk, ktorý si od ľudí vynucuje, inak nedostanú pôžičku. Ľudia sa dostali do pasce, chudobu im spôsobujú hlavne banky, aby boli na pôžičke z bánk závislí a tým sa ta chudoba ešte viac prehlbuje. Je to naratajúca bublina, ktora raz praskne a vznikne kríza. A po bankách sú to monopolné firmy, kartely a chamtivci, ktorí nikdy nemajú dosť. Na chamtivosti firiem sa priamo podielajú banky a to vyplácaním úroku v ich prospech, čim viac na účte majú, tým viac dostanú.

 

A nie je to pravda, že úroky vždy existovali, boli zavedené neskôr, za čo boli na začiatku bankári nenávidení. A v niektorých islamských bankách je i teraz úrok stále nulový, pretože boh v biblii úžerníctvo odsudzuje a tak zakazuje.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ľudia, dnes bolo v televízii že zrušili nejaké splátkové spoločnosti. Ževraj aj provident končí a mnohé ďalšie. Ich služby som uvažoval využiť ale nevyužil som keďže podmienky na poskytnutie pôžičky sú také prísne že minimálne polovicu toho som nespĺňal ale sranda je že banka kde mám účet mi aj sama volávala či nechcem pôžičky. Ale tiež vyžadujú stabilný príjem, stálu pracovnú zmluvu, ešte aj číslo na personálne do firmy... Takže ja by som bol asi dosť rizikový klient lebo u každého zamestnávateľa rátajú s tým že budem prvý koho vyhodia keď bude treba. Všetko sa overuje, preveruje... Podstata je že nebankovky niektoré končia a potom sa tí ľudia obrátia na banky alebo banky na svojich klientov s rôznymi rýchlopôžičkami na nízke sumy ako boli zvyknutí u tých nebankoviek kadejakých... 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Alebo inak povedané: Čim memej peňazí je v obehu, čiže stoja na nejakých účtoch v banke alebo v súkromných trezoroch, tým menej sa dostávajú tam, kde sú potrebné.

 

A preto FED a ECB začali tlačiť nové papiere, aby bolo čo najviac peňazí v obehu. Na jednej strane je to trochu idiotské riešenie, pretože ak sa trh zaplaví nadbytkom peňazí, tak logicky by mala povyskočiť inflácia (peňazí by v obehu malo byť teoreticky toľko, aby boli všetky kryté), ale v €zóne sa to akosi nedeje. Keď nadbytok peňazí rozhýbe obchody, tak centrálna banka časom začne sťahovať peniaze z obehu.

 

Banka na úrokoch, ktoré nikdy nie sú nízke, pretože sa platia ročne a tak po ich sčítaní je to omnoho viac, vytvára prehnane obrovský zisk, ktorý si od ľudí vynucuje, inak nedostanú pôžičku. Ľudia sa dostali do pasce, chudobu im spôsobujú hlavne banky, aby boli na pôžičke z bánk závislí a tým sa ta chudoba ešte viac prehlbuje.

 

Banka je firma ako každá iná, účelom každej firmy je vytvárať zisk. SLSP mala vlani zisk cca 180 miliónov eur. Keby radšej odmenili verných klientov vo forme vyšších úrokov, ako ich míňajú na priblblé reklamy typu raz, dva, tri, tak by som si v SLSP nechal viac peňazí a aj oni by mali z toho niečo.

 

A nie je to pravda, že úroky vždy existovali, boli zavedené neskôr, za čo boli na začiatku bankári nenávidení.

 

Na úrok sa požičiava preto, aby veriteľ z toho obchodu niečo mal, aj on musí z niečoho žiť.

 

A v niektorých islamských bankách je i teraz úrok stále nulový, pretože boh v biblii úžerníctvo odsudzuje a tak zakazuje.

 

Alláh úžerníctvo dovtedy bude odsudzovať, pokým náklady islamských bánk budú pokrývať zisky z ťažby ropy. Wa alejkum salam.

 

 

Ľudia, dnes bolo v televízii že zrušili nejaké splátkové spoločnosti. Ževraj aj provident končí a mnohé ďalšie. Ich služby som uvažoval využiť ale nevyužil som keďže podmienky na poskytnutie pôžičky sú také prísne že minimálne polovicu toho som nespĺňal ale sranda je že banka kde mám účet mi aj sama volávala či nechcem pôžičky. Ale tiež vyžadujú stabilný príjem, stálu pracovnú zmluvu, ešte aj číslo na personálne do firmy...

 

Nie, že ževraj končia, ony skutočne končia. Ficodiktatúra nastavila prísne podmienky týkajúce sa podnikania nebankoviek, väčšina možno jasá, že sa skončili zlaté časy úžerníkov, je tu však jedno ALE (je ich síce viac, ale to nie je podstatné).

  1. Je veľa ľudí, ktorí z istých dôvodov nedostanú pôžičku v banke, ide väčšinou o menej bonitných klientov, ako matky na materskej, dôchodcovia, atď. Banky v poskytovaní pôžičiek postupujú obyčajne prísnejšie. Z krízy sa väčšina ponaučila, že peniaze treba požičiavať opatrne,takže menej bonitní klienti pôžičku nedostanú alebo dostanú menej, ako potrebovali.
  2. Tu nastupujú nebankovky, tie zvyčajne majú "menšie nároky", tak požičajú aj menej bonitným klientom. Takto aj chudobnejší ľudia sa dostanú k pôžičke, ktorú splácajú.
  3. Je jasné, že medzi klientmi nebankoviek sa nájdu aj takí, čo nedokážu splácať, kvôli týmto boli sprísnené zákony, ale na druhej strane, prečo prestali splácať, tam môže byť viacero dôvodov a nemusia to byť len vysoké úroky (stačí keď dôchodca príde o brigádu popri dôchodku a hneď má o 150€ menej).
  4. To, že Provident a iné nebankovky tu boli dlhé roky, značí, že tento biznis fungoval. Nebankovky požičiavali a ľudia väčšinou splácali.
  5. Čo sa stane, po odchode nebankoviek? Je možné, že banky možno zľavia zo svojich "nárokov", aby mohli požičiavať aj menej bonitným klientom, ale príliš s tým nepočítam. Prázdny trh po nebankovkách sa bude vedieť rýchlo zaplniť. Nebankovky, ktoré tu mali povolené oficiálne podnikať v súlade so zákonmi, nahradia rôzne divné "inštitúcie" alebo nazvime ich pravými úžerníkmi, ktorí budú točiť peniaze v šedej ekonomike za úplne iné úroky, čím možno väčšinu menej bonitných klientov dostanú do problémov. Takže, mám pocit, že smeráci v tomto veľa ľuďom nepomohli. A vraj robia pre ľudí.

To, že banka ti ponúka nejakú pôžičku, je v poriadku. Oni ti len ukazujú možnosť, že je možnosť si požičať. To robí každá banka, v dnešnej dobe nejakých 7-8% od klienta je veľmi zaujímavý výnos, keď trhy v poslednej dobe zarábajú minimum, ak vôbec.

 

Ja mám stavebné, ešte s 3% úrokom. Pre banku som extrémne nevýhodný klient.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

K tým moslimským bankám... Keď tu môžu mať banku Rusi či Nemci tak by bolo zaujímavé že by otvorili u nás banku nejakého moslimského štátu... Ako by to asi vyzeralo vedela by konkurovať bez úrokov?

 

No a k tým pôžičkám pre menej bonitných:

u banky neuspeju, takze sa obratia na nelegalne moznosti.  To pre nich bude znamenat vyssie uroky a vyssie rizika pri nesplacani. 

Alebo:

Čo sa stane, po odchode nebankoviek? Je možné, že banky možno zľavia zo svojich "nárokov", aby mohli požičiavať aj menej bonitným klientom, ale príliš s tým nepočítam. Prázdny trh po nebankovkách sa bude vedieť rýchlo zaplniť. Nebankovky, ktoré tu mali povolené oficiálne podnikať v súlade so zákonmi, nahradia rôzne divné "inštitúcie" alebo nazvime ich pravými úžerníkmi, ktorí budú točiť peniaze v šedej ekonomike za úplne iné úroky, čím možno väčšinu menej bonitných klientov dostanú do problémov. Takže, mám pocit, že smeráci v tomto veľa ľuďom nepomohli. A vraj robia pre ľudí.

 

Presne toto nebol dobrý ťah. Však aj ten menej zarábajúci si zobral dvatri stovečky a po 30€ si to pekne posplácal. Tí čo si neberú pôžičky nikdy to ani nepocítia ale čo s ľuďmi čo to brávali pravidelne. Lebo keď aj niekto má malý príjem to neznamená že je automaticky neplatič. Takej mladej rodinne na materskej sa pokazí práčka, tak nevedia dať 400 naraz tak si zobrali Home Credit a pekne to splatili vždy všetko na čas atď. Takíto ľudia teraz prídu o možnosť... Ale nákup splátky zostáva nie? Tiež je to vlastne forma pôžičky ale trocha iné.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To neviem, ak si dobre pamätám, tak naposledy som na splátky kupoval počítač z ktorého píšem :D a to je už okolo 12 rokov. Odvtedy som nemal žiadny úver, ani pôžičku, nič. Takže neviem ako to teraz chodí. Ale aj také srandy ako Home credit, tam tie úroky nie sú žiadne terno. Dosť ma baví tá reklama na Tesco pôžičky, kde ponúkajú úrok nižší ako bankový priemer. Menej dôvtipným hneď napadne, že dostanú úrok nižší ako v bežnej banke. Omyl :) ten úrok môže byť kludne druhý najvyšší :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Axel Wers

Citát: "A preto FED a ECB začali tlačiť nové papiere, aby bolo čo najviac peňazí v obehu.:
https://www.freespace.sk/tema/1667-prečo-nie-sú-peniaze/?p=236827

 

 

Citát: "Keď nadbytok peňazí rozhýbe obchody, tak centrálna banka časom začne sťahovať peniaze z obehu."

Ako ich sťahuje? Však k tomu nemá možnosti.
 

Citát: "Banka je firma ako každá iná, účelom každej firmy je vytvárať zisk."

Ale nie na úkor chudoby. A má predsa poplatky, ako som hore opísal. A ten zisk z úrokov je z peňazí, ktoré kopíruje a tak je ilegálny. V podstate je to prepieranie špinavých peňazí.
 

Citát: "Alláh úžerníctvo dovtedy bude odsudzovať, pokým náklady islamských bánk budú pokrývať zisky z ťažby ropy."

 

Bibliu nenapísal Allah. Každej firme, ktorá sa zaoberá službami, stačia za služby poplatky. Banky sú výnimka? Banky sú zlodeji...
 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 Ale aj také srandy ako Home credit, tam tie úroky nie sú žiadne terno.

vzdy, ked sme nieco potrebovali kupit do domacnosti (zvycajne elektrospotrebic), tak som vyuzil bezurocny nakup na splatky, ci uz to bol HomeCredit, Cetelem, zvycajne bola jedina podmienka, ze max. pocet splatok je 10, pricom prva sa platila ako akontacia hned pri nakupe

tiez mame v domacnosti viacero kusov vybavenia od Zepteru - detto vsetko na splatky, bez urokov

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nuž čo ti na to poviem, ten Home Credit to z nejakého dôvodu robiť musí, inak by sa mu to neoplatilo. Ak aj niekomu požičajú bezúročne, tak musia mať na to nejaký dôvod, a nestačí len ten, že máš modré oči.

 

Tak si schválne idem požičať od Home Credit, minimálne 6000€. Splátky dám na najkratšie obdobie - na 48 mesiacov. Píšu mi, že mesačne splatím 171€ a za celé obdobie zaplatím "len" 8208€. Prečo mne to navýšili o takmer 37%??? Ja chcem nulový úrok! Aha, už sme doma.

 

 

Ako ich sťahuje? Však k tomu nemá možnosti.

 

Tak ako sťahovala slovenské koruny, keď sa zavádzalo euro.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja som si minuly rok prerobil byt. CCa patnastisic euro(vytvoril som dva pracovne miesta - ci jedno za tie peniaze)  . Vsetko som si vyplatil zo svojich penazi a hned. Ja kym nemam na to si ani TV nekupim. Cez pozicky... nikdy by som ich nevyuzil. Dnes mam dlha asi 500 eur. To je stale -len dosledok - tej  pozicky na auto - ona ta pozicka bola vyplatena - ale nejake percenta mi este ostali a tie o dva roky pri prerabani bytu som vyuzil. A este mi ostalo 500 euo. V septebri po dovolenke to zrusim - po dovolenke.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ako slimákova teória je veľmi dobrá. Keďže ja som zvyknutý žiť tak nematerialisticky lebo som celý život zarábal vždy tú aktiálnu najnižššiu možnú sumu teda len na základné prežitie tak mi to ani nechýba. Ani si nespomínam či som mal niekedy nejakú vec kupovanú vlastnými silami ako čisto novú. Všetko mám z bazárov, alebo čo mi darujú, či nájdem pri kontajneroch. Vždy si to nejako v pivnici opravím a tak fungujem. Aj teraz mám mobil čo som dostal zadarmo čo by už iný človek vyhodil lebo je odlomený držiak simkarty to znamená že má tie pliešky čo sa pritlačia ku karte len zhora ju nemá čo držať, tak som ju prstom pridržal prstom našiel správnu polohu aby bol kontakt a prilepil som to sekundovým lepidlom... No ale ľudia takéto mobily rovno vyhadzujú. Takže aj s minimom peňazí som mal možnosť mať aj PC lebo vyhodili pri kontajner dva kusy a ja som z nich jeden funkčný a išiel pod XP-čkou len ja mám averziu voči počítačom tak som ho predal... Televízor som zdedil po roodičoch že oni kúpia nový tak starý dajú mne. Aj auto mi darovali takže dá sa bez toho ale inák keby som chcel niečo čo je drahšie ako 100€ musel by som na splátky. V O2 je možnosť že 2€ akontácia a splátky 4€ na 24 mesiacov na mobil v hodnote cca 100€ ale nešiel som do toho.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nuž čo ti na to poviem, ten Home Credit to z nejakého dôvodu robiť musí, inak by sa mu to neoplatilo. Ak aj niekomu požičajú bezúročne, tak musia mať na to nejaký dôvod, a nestačí len ten, že máš modré oči.

 

Tak si schválne idem požičať od Home Credit, minimálne 6000€. Splátky dám na najkratšie obdobie - na 48 mesiacov. Píšu mi, že mesačne splatím 171€ a za celé obdobie zaplatím "len" 8208€. Prečo mne to navýšili o takmer 37%??? Ja chcem nulový úrok! Aha, už sme doma.

kto je doma ? ja ? ja ano, ale o zvysku, co pises netusim...

prisiel som do NAY-kam vybral som chladnicku za 400 EUR, isiel som na oddelenie splatkoveho predaja, vybavil tam splatky cez HomeCredit, zaplatil 1/10 ceny a zvysnych 360 EUR som splatil v 9 splatkach. Spolu 400 EUR, urok = 0

 

co z toho ma HomeCredit ? netusim, mozno % z predaja

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ak sa ta chladnicka nepredava nikde lacnejsie ako za 400 eur. Ci je ten predajca alternativny daleko.  Servis. Ci ja som chladnicku kupil v Hnusti v Revucej boli drahsi.

 

 Všetko mám z bazárov, alebo čo mi darujú,

 

Tomas - ja lyze mam tiez z bazaru - aj veci - to bolo hlavne ked sme mali male deti -vela veci nam darovali ludia. priklad aj bycikel co ma syn nasla zena niekde na nete - sli sme si pon do Roznavi - za tridsat eur - novy by stal 4 krat tolko?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ako slimákova teória je veľmi dobrá. Keďže ja som zvyknutý žiť tak nematerialisticky lebo som celý život zarábal vždy tú aktiálnu najnižššiu možnú sumu teda len na základné prežitie tak mi to ani nechýba. Ani si nespomínam či som mal niekedy nejakú vec kupovanú vlastnými silami ako čisto novú. Všetko mám z bazárov, alebo čo mi darujú, či nájdem pri kontajneroch. Vždy si to nejako v pivnici opravím a tak fungujem. Aj teraz mám mobil čo som dostal zadarmo čo by už iný človek vyhodil lebo je odlomený držiak simkarty to znamená že má tie pliešky čo sa pritlačia ku karte len zhora ju nemá čo držať, tak som ju prstom pridržal prstom našiel správnu polohu aby bol kontakt a prilepil som to sekundovým lepidlom... No ale ľudia takéto mobily rovno vyhadzujú. Takže aj s minimom peňazí som mal možnosť mať aj PC lebo vyhodili pri kontajner dva kusy a ja som z nich jeden funkčný a išiel pod XP-čkou len ja mám averziu voči počítačom tak som ho predal... Televízor som zdedil po roodičoch že oni kúpia nový tak starý dajú mne. Aj auto mi darovali takže dá sa bez toho ale inák keby som chcel niečo čo je drahšie ako 100€ musel by som na splátky. V O2 je možnosť že 2€ akontácia a splátky 4€ na 24 mesiacov na mobil v hodnote cca 100€ ale nešiel som do toho.

 

čo ale stále je celkom v poriadku, spústa ľudí má priam životný štýl recyklovať. a s nábytkom je to priam moderné.

nič zlého nevidím na tom, keď niekto kúpi v bazáre, či šikovne z druhej ruky ...

mne osobne je ľúto, keď vidím vyhodené dobré veci ... niekedy sa tomu žiaľ nedá vyhnúť, ale aj tak.

 

nikdy v živote sme okrem lízovaných áut /kvôli odpisom/ nemali nič na splátky ... nikdy nič.

pôžičku jedinú, mladomanželskú, aj to len časť, nebrali sme celú.

vždy počkám, až na to mám, potom nakupujem ... neznášam splátky a neznášam pôžičky a úvery, je to priam averzia, možno som videla priveľa preúverovaných ľudí a nejaké dôsledky, občas ... neviem.

 

ale jednoducho existujeme bez splátok. ide to.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nuž čo ti na to poviem, ten Home Credit to z nejakého dôvodu robiť musí, inak by sa mu to neoplatilo. Ak aj niekomu požičajú bezúročne, tak musia mať na to nejaký dôvod, a nestačí len ten, že máš modré oči.

 

Tak si schválne idem požičať od Home Credit, minimálne 6000€. Splátky dám na najkratšie obdobie - na 48 mesiacov. Píšu mi, že mesačne splatím 171€ a za celé obdobie zaplatím "len" 8208€. Prečo mne to navýšili o takmer 37%??? Ja chcem nulový úrok! Aha, už sme doma.

 

Home Credit si účtuje prehnané poplatky za vedenie účtu, za poistné a za rôzné služby, preto to navýšenie dlhu, aj keď úrok neúčtuje.

 

Tak ako sťahovala slovenské koruny, keď sa zavádzalo euro.

 

Ale to nemá žiadný efekt, čo sa týka objemu peňazí, výmena bola vykonaná podľa kurzu. Ale ako sťahuje CB peniaze tak, aby klesol ich celkový objem a znížila sa tak inflácia?

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

kto je doma ? ja ? ja ano, ale o zvysku, co pises netusim...

 

Home Credit si účtuje prehnané poplatky za vedenie účtu, za poistné a za rôzné služby, preto to navýšenie dlhu, aj keď úrok neúčtuje.

 

 

Ja neviem, že by som natrafil na nejakú falošnú stránku Home Credit? Lebo je to presne naopak ako mi tu vy dvaja píšete.

 

post-2-0-62061200-1456749489_thumb.png

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a uz davno som si nebral ziadny uver, ale uz dlho sa povinne uvadza RPMN,   to je skutocny urok.  A je jedno ako je rozdeleny medzi poplatky a uroky.

A  take bezne pravidlo je ze najlacnejsia je hypoteka  cca 5 %,  uver v banke cca 10 - 15 %,   ine spotrebne uvery 15 - 20 %  a nebankovky cca 25 %. 

 

Nad toto uz ide o velmi nestastne uvery,  uzernicke a riskantne.     A ako sa tomu vyhnut ?   Zlate pravidlo je ze nutne mat finacnu rezervu vo vyske 3x mesacny vydaj.   To zabrani tomu ze clovek potrebuje peniaze okamzite, kedze to je najdrahsie.    Dalej je vhodne aspon 20 % prijmu odkladat na buducnost.  A to sa da,   len si tomu treba nastavit vydaje.   Ak to niekto nerobi, tak nevie hospodarit.  

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov