Skočiť na obsah

Život na splátky


game

Odporúčané príspevky

podobne ako game..tiez som, chvalabohom, clovek bez dlhov..a dufam, ze to tak aj ostane..

 

splacali sme akurat pozicku zo stavebneho sporenia na byt... a tiez nejake spotrebice..ale to bola iba kratkodoba zalezitost... :happyroll:

 

jediny zmysel vidim v pozickach na vzdelanie a na byvanie..ostatne su somariny..ak si niekto poziciava na dovolenku, ci na vianocne darceky..tak boze potes..ja viem, ze situacia je zufala, ale ludia by mali rozmyslat..holt zijeme v konzumnej spolocnosti..

 

a anglicania vraj tvrdia, ze spravny muz si nikdy nepoziciava :thumbsup:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

game: a vymysleli banky dalsiu novinku furt to chodi v reklamach aj v ceskych a madarskych TV ze refinancovanie uveru dalsim uverom ze mas tri pozicky a banka to za teba splati a potom ty splatis banke co ti splatila to uz je uplna zamotavacka... Tvoj nazor?

 

Helle: Suhlasim. Na vzdelanie ano to ma zmysel lebo je predpoklad ze vdaka vzdelaniu postupis alebo lepsie uplatnis a zarobis o tolko viac ako je splatka a tym padom ani nepocitis... Len v mojom pripade to radsej robit nebudem najprv sa poradim s game.

 

game: ako pise helle ze za vzdelanie si pozicat ma zmysel a ja by som potreboval 1600 na ten vodicak kamionovy plus ostatne papiere k tomu a s platom vodica by som to v pohode splatil aj predcasne ale v mojej teme som pisal o pochybach ci to remeslo zvladnem... Vies aby som po absolvovani kurzov nezostal pri lopate s minimalkou a s uverom na krku...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

game: a vymysleli banky dalsiu novinku furt to chodi v reklamach aj v ceskych a madarskych TV ze refinancovanie uveru dalsim uverom ze mas tri pozicky a banka to za teba splati a potom ty splatis banke co ti splatila to uz je uplna zamotavacka... Tvoj nazor?

 

oplatí sa preúverovnaých ľuďom, niečo málo ušetria ... ale je to v prvom rade marketingový ťah.

je to reklama. keď má niekto úverov, že nevie, kde mu hlava stojí, spojí to do jedného ...

v poslednom čase jedna banka veľmi agituje, posiela podklady do druhej banky, a šup, je to vybavené ... keď klient príde do pôvodnej banky, že teda je to vybavené, zistí, že kdepak ... kopa poplatkov a papierovania, o ktorých v novej banke nepadlo ani slovo.

ale áno - pre vyslovene preúverovaných ľudí je to dobré - aspoň majú úvery na jednej kope.

 

čiže teba sa to netýka. to je dobre.

 

 

game: ako pise helle ze za vzdelanie si pozicat ma zmysel a ja by som potreboval 1600 na ten vodicak kamionovy plus ostatne papiere k tomu a s platom vodica by som to v pohode splatil aj predcasne ale v mojej teme som pisal o pochybach ci to remeslo zvladnem... Vies aby som po absolvovani kurzov nezostal pri lopate s minimalkou a s uverom na krku...

 

nie. to nie je pre teba, a práve som ti odpovedala v tvojej téme, prečo.

myslím, že u teba to budú vyhodené pezniaze - ledaže by si našiel prácu typu drobný rozvoz tovaru po svojom kraji, do malých obchodov, malú dodávku ... kamión by si do ruky nemal dostať ...

 

najprv si ale zisti podmienky, či a ako by ti banky požičali.

nebankovkám daj pokoj, a zmier sa s tým, že kamionista z teba nebude.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tolko viem ze vzdy je najvyhodnejsie u svojej banky lebo ze roky som ich klientom a tak uz ponukali produkty ale ja som im vzdy povedal ze boze chran uz takto nemam tyzden pred vyplatou ani fuka, z coho by som to splacal ked mi ani vyplata nestaci do tej dalsej... Ked poculi ze som chudobny viac nevolali... Ale ked vtaka lapaju pekne mu spievaju, s takymi kasickami isla na mna ta teta z banky ze nemate nejaky sen a bla bla bla.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ale ked vtaka lapaju pekne mu spievaju, s takymi kasickami isla na mna ta teta z banky ze nemate nejaky sen a bla bla bla.

 

to je prirodzené ... je to jej práca.

v podstate ako predaj cez telefón, len naživo.

pani za okienkom predáva - ponúka tovar banky ... je na každom človeku, či ten tovar potrebuje, či nie, či odolá či nie ...

 

nekúpiť ten úver, to je riešenie ... nech rozpráva čo chce, ona je za to platená, keď predá, dostane čosi navyše ... a nevyhodia ju z práce ako neperspektívnu silu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Refinancovanie znamena aj velmi vyhodnu ponuku. V pripade, ak sa konci doba fixacie, a ina banka ponuka vyhodny urok. Casto krat po prepocitani vsetkych nakladov sa oplati prejst do inej banky a novym uverom prefinancovat ten stary. Toto je zvacsa vyhodny produkt.

 

Mimochodom, tvrdite tu, ze zadlzovat sa nema vyznam.

Ja osobne nebudem byvat s rodicmi dokedy si nenajdem bohateho partnera :) Mam platit najom? Vyhadzovat peniaze do luftu? Co tak si kupit nehnutelnost, samozrejme vziat si na nu hypoteku, a do buducna ratat s tym aj ako s investiciou. Samozrejme, ked bude najhorsie, predam byt, vyplatim zostatok uveru a ide sa dalej.

Druha vec, nie kazdemu povolia hypoteku, Tomas, ty by si mal asi problem...

 

Ale ano, suhlasim, brat si pozicky na dovolenky, to je uz zle.

Uplne suhlasim s financovanim na splatky, kedy nie je moznost jednorazovo vyplatit vyssiu sumu penazi, pricom ale ciastkove splacanie nebude pre platcu problem.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pri brati uveru ci hypoteky si preveruju cloveka a jeho prijmy hlavne a ked uvidia ze za rok prejdem 4 zamestnania za minimalnu mzdu kazdy stvrtrok v inej firme plus obcasne brigady na dohodu z toho jasne vyjde ze RIZIKOVY takze ani by mi nedali... Ale zase system eviduje ze aka suma mi chodi na bankomat tak naco vobec nieco ponukli? To vedia vsetci ze minimalnej mzdy sa da len zivorit a taky clovek nikdy nebude mat na to aby nieco splacal... Ten je rad ze prezije od vyplaty do vyplaty...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pri tom tvojom plate by ti nepovolili hypotéku ani na psiu búdu. Tvojou jedinou možnosťou - ak berieme do úvahy, že nebudeš mať lepšie platené zamestnanie - je zbaviť sa zbytočných výdavkov a začať šetriť. Takže namiesto 10 rožkov na raňajky si budeš kupovať tri, beztak si tlstý dosť, liter mlieka nebudeš mať na deň, ale na týždeň a bez nanukových tort prežiješ, beztak ide zima. Banka býva ústretovejšia, keď jej povieš, že máš nejaké financie bokom.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ano to si vystihol ja denne spotrebujen liter mlieka... Ale vlastne uz ani nemusime riesit ako ukecat banku aby pozicala dvatsatkorunovemu cloveku na vodicak ked sme vlastne prisli na to ze ako ja mozem byt kamionista ked zabludim aj v starej turej... V tomto suhlasim s doll ci kera to povedala ze pozicku jedine na vzdelanie a rekvalifikaciu ale v mojon pripade to vyriesi len desatkilove kladivo...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To zablúdenie je najmenej. Ja som tiež minule blúdil polhodinu v Trenčíne len kvôli tomu, že stavbárske nemehlá už rok robia jeden poondiaty podjazd a ja som sa musel trepať okľukou cez štvrť, v ktorej som v živote nebol a nevšimol som si smerovú tabuľu na kritickej križovatke, kam som mal odbočiť. Potom sa to so mnou už viezlo a najazdil som navyše 18 kilometrov, pokým som trafil do správnej ulice. Takmer som si zadnú nápravu zdemoloval čo som si to nasratý hasil aj cez poľnú cestu, len aby som sa dostal domov. Takže blúdenie nerieš, šetri na GPS.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Axel: Ale ako kamionistu ma tieto bludenia cakaju kazdy den a taketo stavebne prace (viem co myslis videl som tu stavbu z vlaku) a to nevie ani GPS. Este v dobach ked som chodil autom trepal som sa na nejake rande z azetu na stredne slovensko a mal som v mobile GPS ale ta R1 sa vtedy vkuse stavala a bola rozkuskovana, mal som mapu z toho roku (takze nemozem tvrdit ze som nemal aktualizovane) a jeden usek odovzdali asi mesiac pred tym ako som tade isiel lebo GPS ma poslalo dole do doliny a bludil som po dedinach a hore nadomnou paralerne isla estakada a chodili auta a potom som ignoroval GPS vratil som sa hore a leskli sa zvodidla cierny asfalt vonalo to novotou... Takze GPS nevie o aktualnom stave a v zapadnej europe kazdy tyzden pribudne nejaka nova cesta, odbocka, ulica... Oni su bohati a stale stavaju...

 

doll: Tak oni sa uz napomahali dost, chvilu do mna pchali peniaze, platili mi kurzy, podporili financne dochadzku do prvej vyplaty, prehovaraju ma aby som siel do zahranicia si zarobit, vynadaju mi ked sam odidem z nejakej prace. Takze oni by boli radi keby som niekde stabilne pracoval a zarobil si. Ale uz nevedia ako pomoct, ked je niekto gramblavy a neschpny mam modru knizku (co je dalsi dokaz ze som podpriemerny) takze co sa da takemu cloveku pomoct?

 

A ako vravim od rodicov som uz velakrat bral uver ale u nich mozem splacat ako chcem, kolko chcem, bez uroku... a velakrat mi povedali pri mensich sumach ze aaaa nehaj tak... Takyto produkt nema ani primabanka he he he.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja si ani nepamätám, že by som od rodičov dostal nejaké peniaze alebo za mňa niečo splatili / zaplatili. Samozrejme nepočítam také drobnosti ako svojho času som dostal 50 korún na narodeniny, ale ináč nič, žiadne financie. Všetko čo mám, mám kúpené za vlastné zarobené peniaze. Na splátky som si zobral jedinú vec a to počítač, ktorý som súrne potreboval a viac som nemohol čakať, tak som ešte v korunách zaplatil okolo 17000 v hotovosti a druhú polovicu na splátky. To bolo presne pred 12 rokmi a doteraz mi spoľahlivo funguje. Keby som si ja zobral nejakú pôžičku a rodičia by mi ju splatili, aspoň časť, tak to by bol benefit, ktorý si ja neviem ani vo sne predstaviť. A keď mám byť úprimný, cítil by som sa veľmi trápne, keby rodičia mali niečo za mňa (za)platiť.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

S tym pocitacom v axelovom pripade je to to iste ako vzdelanie ci rekvalifikacia na splatky... On ma PC ako pracovny nastroj ktorym si privyraba... To je v poriadku ak si kupite na splatky nieco co vam bude zarabat alebo napomoze k tomu aby to zarabalo... V mojom pripade je to ine lebo ja keby som mal PC tak by som len dohnal do sialenstva polovicu IT fora (co sa aj stalo ked mi nakoniec odpisali ze zabal pc do krabice a vrat ho s tym ze si neni dost vyspely aby si ho pouzival).

 

K pozicke od rodicov: Nikdy som nebol za nimi zobrat. Sami mi navrhli ze mi pozicaju na rekvalifikacny kurz, vodicak atd. Dufajuc ze sa postavim na vlastne nohy a nebudem im na krku. Ale neschopny clovek s mininalnou mzdou moze len ostat doma s rodicmi tak sa s tym uz zmierili... Do brata bola rozumna investicia lebo mu pozicali na karieru, aj to tam dotiahol a vsemozne im pomaha teraz... Takze ja som ich nikdy o to neziadal takze sami mi to navrhli ze helfnu a tak radsej splacam im s nulovym urokom ako banke davat uroky... A ze im to nemusim vsetko vratit tiez bol ich navrh, ja som o to neprosil... Dalsia vec ze banku nezaujima ze tento mesiac nemas ani na bus do roboty, musis splatku dat a hotovo. Rodicom predsa sa da povedat ze tento mesiac mi to nevyslo tak dam len polovicu splatky... Nahodou sa mi podari neocakavane prist k peniazom (vo fabrikach bol 13-ty plat) tak som im dal dvojnasobok splatky v banke vam aj za predcasne splatenie narubu pokutu...

 

A teraz ku mne. Mam poslednych 20 eur, na ucte 7€ co sa uz vybrat neda. Pokazil sa mi mobil, kedze smartfony funguju na principe pocitaca ze je to operacny system atd tak sa kazi postupne ze odchadza dotyk, neobjavi sa klavesnica, raz sa mi vedia dovolat, druhyraz nie, alebo samo si to hocikedy vytoci nejaky kontakt... Presne to mi robi aj mobil ako aj pocitace ked som mal. Takze mohol som ist k operatorovi a upisat sa na dva roky a mat za par eur smartfon novy ale to je to iste ako pozicka lebo pausal sa platit musi... Alebo nabehnut do elektra a ako vidite v reklame Quatro ochotne pozicia na nakup vsak tam hovoria v reklame ze staci len obciansky a beriete si akykolvek spotrebic a splacate az od januara a bla bla bla... Zaujmave ze cokolade neodolam ale tomuto som skalopevne odolal! Zasiel som do Tesca kupil som si ten lacny jednoduchy mobil za 14,99 este mi zbylo na milku a colu a mam novy mobil spolahlivy a funkcny... Tym padom budem pomenej aj na fore (mozte si vydychnut) nemam ako lebo ten mobil nema net, ja pc nemam a ani nechcem a smartfon si tiez nemozem dovolit...

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Axel, byvas s rodicmi, alebo vo vlastnom alebo v prenajme?

 

V rodičovskom byte, za ktorý platím väčšinou všetko čo sa dá, nedávno som si to prepočítal, skoro mi to vychádza, že keby som mal vlastný byt, tak s hypo by som platil len o trochu viac. Aj keď už viackrát som chcel vypadnúť, ale do podnájmu určite nepôjdem, aj keby ma doma týrali hladom, to sú vyhodené peniaze. A nechcem brať hypo nejako bezhlavo, to si treba premyslieť, kde budem chcieť bývať, však to bude na celý život. S ex sme mali veľké plány, ale po rozchode som si povedal, že nové bývanie budem hľadať až s novou s partnerkou a dobre som urobil. Momentálne moja aktuálna známosť býva v rodinnom dome a za boha nechce do činžiaku, takže bola by to dilema čo teraz s tým, keď ja v byte a ona v dome. Uvidím, ak vydržíme spolu, tak budúci rok to budeme riešiť snáď. Nechcem sa v ničom unáhliť, času je dosť na určité veci.

Pokazil sa mi mobil, kedze smartfony funguju na principe pocitaca ze je to operacny system atd tak sa kazi postupne ze odchadza dotyk, neobjavi sa klavesnica, raz sa mi vedia dovolat, druhyraz nie, alebo samo si to hocikedy vytoci nejaky kontakt... Presne to mi robi aj mobil ako aj pocitace ked som mal. Takze mohol som ist k operatorovi a upisat sa na dva roky a mat za par eur smartfon novy ale to je to iste ako pozicka lebo pausal sa platit musi... Alebo nabehnut do elektra a ako vidite v reklame Quatro ochotne pozicia na nakup vsak tam hovoria v reklame ze staci len obciansky a beriete si akykolvek spotrebic a splacate az od januara a bla bla bla... Zaujmave ze cokolade neodolam ale tomuto som skalopevne odolal! Zasiel som do Tesca kupil som si ten lacny jednoduchy mobil za 14,99 este mi zbylo na milku a colu a mam novy mobil spolahlivy a funkcny... Tym padom budem pomenej aj na fore (mozte si vydychnut) nemam ako lebo ten mobil nema net, ja pc nemam a ani nechcem a smartfon si tiez nemozem dovolit...

 

Keď máš nový mobil, tak na tom starom skús zresetovať na továrenské nastavenia a potom si znovu ponastavovať, možno sa to začne chovať normálne. Ono teoreticky by si ani nemusel potrebovať mať simku, ak chceš z neho liezť iba na net. Vyskúšaj, každý smartfón sa chová inak.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Práve kvôli tomu sa úverom chcem vyhýbať pokiaľ je možné. Nevyhnem sa im, ale banky inak pozerajú keď im povieš, že niečo už máš a chceš len časť.

No s tou lokalitou bude problém ešte, to bude na dlhšiu debatu :ax:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dnes mi prišla SMS z banky, s ponukou úveru na 20k€ /netuším ako došli k tej sume/ a ročným úrokom tesne pod 10%. hrubým prepočtom mi vyšlo že, pri predpokladanej dobe splácania 10 rokov, by som banke zaplatil takmer raz toľko...

 

to sa fakt aj nájdu ľudia ochotní si požičať za takýchto nevýhodných podmienok, alebo banka považuje za idiota iba mňa?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Banky to skúšajú ako sa len dá. Teraz v polovici novembra otravujú s reklamami o "výhodných" vianočných pôžičkách, tak veria, že sa niekto chytí. Treba pamätať na to, že banky patria medzi najagresívnejších kapitalistov. Ľudí masívne lákajú na pôžičky a potom keď ich zadĺžia, tak ich ruinujú exekúciami (skús nezaplatiť jednu splátku). Mňa ukecali na kreditku, v ktorej som mínuse takmer 300€, nedávno som si na debetnej karte vybavil, aby som mohol ísť do mínusu, kde mi hneď vyťali 18,5% úrok, ale tie špiny tebe za vklad viac ako 2% nedajú (teda aj tie 2% je úspech).

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dnes mi prišla SMS z banky, s ponukou úveru na 20k€ /netuším ako došli k tej sume/ a ročným úrokom tesne pod 10%. hrubým prepočtom mi vyšlo že, pri predpokladanej dobe splácania 10 rokov, by som banke zaplatil takmer raz toľko...

 

to sa fakt aj nájdu ľudia ochotní si požičať za takýchto nevýhodných podmienok, alebo banka považuje za idiota iba mňa?

To su peniaze na auto, ci prerobenie bytu. Ked som si kupoval auto - preto som to radsej financoval z mojich penazi so stavebneho sporenia a zmensej casti(1/3) na uver od nich. Lebo ma to pri splatkach za rok a pol (nevedel som dopredu ako dlho to budem splacat) stalo 200 euro(uroky).

 

Keby som zobral trebars 15 000 pri 10% na 5 rokov na urokoch by som zaplatil 4200 eur a to je aj dost velka suma ale hlavne aj dost velky rozdiel.

A tato ponuka je tak este "primerana", ja som videl splatkove kalendare - kde uroky boli este vyssie. Trebars 11 000 istina na 4 roky a uroky mesacne cez 200 euro.

 

http://ekonomika.sme.sk/kalkulacky/uverova-kalkulacka.php?suma=20000%2C00&urok=10%2C00&rok=10&interval=12&typ=po

Tu je uverova kalkulacka teda z prikladu cloveka2 sa zaplati na urokoch 11 700. A su tam aj ponuky urokov pri spotrebnych bezucelovych poziciek.Teda od 7,5% po 19%.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Axel, to je rocny urok, takze ak si tu sumu pozicias na par dni, zaplatis na urokoch takmer "nula cela nula nic"....

 

Ja viem, ale tým výpalníckym bankám nechcem darovať ani cent navyše. Okrem toho od nového roka idú hore s poplatkami, lebo Fico sľúbil účty zadarmo, tak si už idú vyberať ušlé zisky na vyšších poplatkoch.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Axel, to je rocny urok, takze ak si tu sumu pozicias na par dni, zaplatis na urokoch takmer "nula cela nula nic"....

Takže ak by som si požičal pár dní pred výplatou stovečku tak vrátim len stovečku?
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pár dní pred výplatou? To je koľko? 5? 100*0,185/365*5 = 0,25 eura, takže 25 centov. Väčšina čo zarába normálne peniaze (takže nie minimálne mzdy), 25 centov považuje za malý peniaz, ale na to, aby si na sporiacom účte (na ktorom je bežne 1% výnos) zarobil 25 centov za 5 dní, tak tam potrebuješ mať vklad 1850 eur.

 

Práve toto je to, na čo som narážal. Banka ti ponúkne sporiaci účet, kde je 1% úrok. Zároveň máš možnosť ísť na bežnom účte do mínusu, kde však banka si účtuje úrok 18,5%. Takže ak chceš aby si si bol s bankou fifty-fifty, ty na sporiacom účte potrebuješ mať 18,5 násobok toho, čo si od banky "požičiaš" formou podlezenia stavu účtu do mínusu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov