Skočiť na obsah

Život na splátky


game

Odporúčané príspevky

uver ma ale napr par vyhod :lol:

ked som siel do prahy, kupil som si listok kreditnou kartou diners club a tym ze som si zaplatil naklad na cestu sa mi aktivovalo cestovne poistenie :) takze som si nemusel platit ziadne poistenie, to ze som vyuzil ich kratkodoby uver mi ho zaplatilo :) a cenu listka som zaplatil cca o 3 tyzdne po tom, co mi dosla faktura

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Na splátky som už dosť dávno nič nekúpil. Nerád sa zadlžujem a kupujem spravidla iba to, na čo mám. Ale v prípadoch, ako je napríklad zabezpečenie bývania, alebo pri niektorých nečakaných situáciách by som možno v určitej miere použil úver.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

uver ma ale napr par vyhod :lol:

ked som siel do prahy, kupil som si listok kreditnou kartou diners club a tym ze som si zaplatil naklad na cestu sa mi aktivovalo cestovne poistenie :) takze som si nemusel platit ziadne poistenie, to ze som vyuzil ich kratkodoby uver mi ho zaplatilo :) a cenu listka som zaplatil cca o 3 tyzdne po tom, co mi dosla faktura

toto je vlastne úver pre solventných ... dopraješ si kartu diners klub, ktorá ti prináša kopu ďalších výhod

 

hovorím o úveroch, koré si berú ľudia doslova nadoraz, a keď už nedostanú v banke, lebo tam sú nejaké pravidlá, požičajú si inde ... zaujímavé je, že tam ich splácajú, boja sa nesplácať ... ako nám jedna cigánka raz povedala, tam musím, lebo dojdu a zbijú ma ...

 

pritom stačí, aby mal vynechané dve tri splátky v banke, a je v úverovom registry poznačený na dlhé roky ... v normálnej banke úver nedostane ... tí ľudia si z toho robia kolotoč, z toho nie je cesta von ... sú schopní úvery pobrať na tie najnemožnejšie veci

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To Nokia:

Náklady na DC sú veľmi vysoké, takže má zmysel nanajvýš ako firemná imidžovka (alebo osobná snobárna) a tak ich aj používame, je to klubovka. Výhodnejšia je aj tak pre firmu zmluva o cestovnom poistení napr. s Unionom. Aj banky ti napr. dajú k embosovaným kartám celoročné poistenie za pár stovák. Určite je to výhodnejšie. Extra výhody DC nevidím, je pomerne málo hotelov, ktoré ich akceptujú. V zahraničí ťa nespasí a musíš mať nutne MC alebo VISA (tu treba trošku uvažovať, či je prepočítacia jednotka dolara alebo euro a podľa toho platiť tou ktorou kartou). Nemáme s tým moc dobré skúsenosti. A ten časopis čo posielajú kvartálne je síce na dobrom papieri, ale vcelku nič moc.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Cat ano naklady na tu kartu su vysoke, ale nastastie ich mam hradene byvalym zamestnavatelom :lol:

takze akurat vyuzivam benefity, co mi z toho plynu...

ja osobne mam MC, diners mi plati do septembra a dovtedy co budem cestovat, budem platit tou kartou, nech aspon vyuzijem vyhody, ked uz tu kartu mam :)

 

svojim sposobom su ale uvery vyhodne, len vela ludi s nimi nevie narabat, v tom vidim najvacsi problem...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To Nokia

 

presne, tak, ak to platí zamestnávateľ, tak je to OK, to je aj môj prípad. Najviac využívam ich karty na batožinu pri leteckej doprave. Nakladá sa snimi opatrnejšie, ak tam visí ich batožinová karta s logom (tie karty stáli nejakých 300 Sk). Tie sú dobré :lol:

Ale také isté sme mali predtým k VISA od ČSOBečky (IATA karta) a grátis.

 

Neviem, či sú tie úvery až tak výhodné (najmä spotrebné). Tú možnosť mám, ale nikdy som ju nevyužíval. Prostriedky my vždy stačili a som naučený vyskakovať do výšky platu. Ich výhodu by som videl, keby bola napr. dvojciferná inflácia, ale tá je chvalabohu nízka. Zúčastnil som sa nedávno istého voľnejšieho seansu pracovníkov istej banky, kde jedna pani-klientka vyčítali šéfovi pobočky, že žijú z našich nevyplatených úrokov. On sa zasmial a povedal: "Nie, milá pani, žijeme z vašich poplatkov!" Tuto je skôr pravda.

 

Ale verím, že ľuďom, ktorí majú problém od výplaty k výplate, lebo nevedia šetriť, tak je lepšie, keď za nich sporí banka a vlastne spotrebný úver je pre nich jediná možná forma sporenia. Ale toto je služba, za ktorú sa platí - žiadna banka nie je charita, ani spolok altruistov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pri kreditnych kartach su uvery vyhodne, lebo su do urciteho poctu dni bez navysenia

to znamena pri diners mam 90 dni na zaplatenie, az potom mi zacnu plynut uroky....

takze to je super, ak potrebujem surne peniaze, ktore viem ze mi pridu o 2 tyzdne :lol:

 

samozrejme ze klasicke spotrebne uvery niesu bohvieco pre ludi, ktori nevedia hospodarit s peniazmi...zadlzia sa a potom nevedia kam z konope

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 rokmi...

jeden by myslel, že ľudia sa za tie roky poučili, ale nepoučili.

asi je lepšie nad konaním ľudí nemyslieť.

 

pripomenulo mi to môjho bývalého podnájomníka, ktorý si nabral pôžičiek z každej banky a každej možnej "pôžičkárne", na banky kašľal, na platenie nájmu kašľal, na vlastné deti kašľal, ale pôžičkárňam platil, lebo sa bál, že mu napravia ciferník ... a dostal sa do takej špirály, z ktorej nie je cesta von, len dolu. už nebol schopný si požičať ani na splátku, čo som o ňom naposledy počula.

 

ešte mi to pripomenulo, na sme som videla anketu: či ľudia minú na Vianočné darčeky viac, či menej než pred rokom.

kríza neskončila, nezamestnanosť neskončila, osobne poznám z minulých rokov len z blízkeho / geograficky / okolia rodiny, ktoré skončili mimo svojich bytov po podpisoch kdejakých pôžičiek a neprečítaní si drobným písmom písaných textov, a nič sa nemení ...

 

nechápem to, keď neviem našetriť teraz, ako budem vedieť našetriť na splátky, splácať ešte minuloročné vianoce, a brať si úver na tohtoročné ...

kreditky a pripravené úvery sú spúšťač.

 

Vianoce na dlh môžu skončiť veľkými problémami

Pôžičku firmy sľubujú vybaviť do desiatich minút a bez zbytočných otázok. Stačí zavolať. Veľa ľudí neodolá.

 

Podľa reklám bánk a splátkových spoločností by to mohlo vyzerať tak, že nie je nič jednoduchšie, ako si pred Vianocami požičať. Vlastne na čokoľvek – na darčeky i na bohatý vianočný stôl.

Ak máte príjem zhruba 1000 eur mesačne, je celkom možné, že vám banka povolí ísť na účte do mínusu až 3500 eur, k tomu vám dá kreditnú kartu s limitom 2000 eur a ešte vás v pobočke banky bude čakať predschválený spotrebný úver na desaťtisíc eur.

 

Stačí podpísať. Odolať takým lákadlám nebýva jednoduché. Zložitejšie to začína byť vtedy, keď treba dlhy vrátiť.

 

Čítajte viac: http://ekonomika.sme...l#ixzz1gco0kjbG

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Je zaujímavé sledovať, ako sa ten svet mení ... v tomto prípade ekonomicky myslím.

Kedysi bol bežný občan zaujímavý pre bankový sektor, ak bol solventný. O nesolventného nebol príliš veľký záujem.

Dnes je to naopak.

Najväčší záujem bánk (aj nebánk) je o insolventného spotrebiteľa. Skoro až nasilu sú ponúkané rôzne formy úverov, pôžičok, hypoték, kreditných kariet. Mnohých poskytovateľov nezaujíma, či chceš kúpiť auto alebo dovolenku ... tu máš peniaze a uži ich.

Keď si pomyslím na peripétie pri vybavovavní účelovej bezhotovostnej pôžičky, dvaja ručitelia, doklad zo mzdovej účtarni... :angryfire:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

mierne a dosť alarmujúci fakt, zraniteľná skupina ľudí, podobne ako rómovia pre svojich úžerníkov. až na to, že toto je požehnané zákonom. prípadne neriešené.

 

Vyše 35-tisíc dôchodcov dostáva mesačne len asi 114 eur, zvyšok ich penzie zoberie exekútor. Peniaze od nich vymáhajú najmä pôžičkové a telekomunikačné firmy, povedal šéf Sociálnej poisťovne Ľuboš Lopatka.

Počet dôchodcov v exekúcii narástol za uplynulé tri roky o 123 percent, čo je vyše 19-tisíc ľudí. „Tento vývoj je alarmujúci a veľmi zlý,“ hovorí Lopatka. Na dôchodcov apeluje, aby nebankovým subjektom a operátorom slepo nedôverovali.

....

Okrem vysokých úrokov nám Brusel vyčíta aj neprimerane rýchly postup pôžičkových firiem pri exekúciách.

Napríklad dôchodcovia, ktorí čelia exekúcii, dostávajú len 60 percent zo životného minima, ostatné si podľa zákona môže vziať exekútor.

Pri predčasných dôchodcoch tak zinkasuje priemerne zhruba 244 eur, od čiastočne invalidných dôchodcov je to asi 142 eur.

Čítajte viac: http://ekonomika.sme...l#ixzz1m1VEtkN8

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pred chvilkou(on bol nahnevany, a v tom byte ziju 4ria kazdy to vpohode zaplati) som bol s kamaratom a oni za byt platia cez 200 euro? Nieze by oni mali mat problem. Ale kludne v ich vchode moze byt, kde ma clen co ma len prijem 300 euro. Ja byvam v susednom, a mame jedneho dlhorocneho neplatica ale platim len ci az 115 eur.

 

A ten zivot na splatky. Skoda hovorit, ale aj jednoduchsi podnikatelia vyleju nenormalne peniaze banke, ci nebanke.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Napríklad dôchodcovia, ktorí čelia exekúcii, dostávajú len 60 percent zo životného minima, ostatné si podľa zákona môže vziať exekútor.

Mam pocit, ze toto je jedna z veci, ktore by kludne mohol a mal riesit zakon. Sposobom, ze nie je mozne, aby veritel ziskal kompenzaciu (exekuciu prijmu) v takej vyske, po odpocitani ktorej, by dlznik mal cisty prijem nizsi nez je zivotne minimum. A bodka.

 

Nemyslim, ze by islo v globale az o take velke sumy, aby to mohlo ohrozit ekonomiku. Velke firmy to preziju so zatatymi zubami, pripadne si prepocitaju rezervy - a uzernici utru hubu. Minimalne by to bolo znamenie do buducnosti, ze zameriavat sa na tieto skupiny, sa az tak moc neoplati.

 

Najväčší záujem bánk (aj nebánk) je o insolventného spotrebiteľa.

 

Tu hlavne nebankovkam a aj to len niektorym. Pre banku dava zmysel pozicat a zarabat dlhodobo a pravidelne na splatkach. Ver tomu, ze pre banku ziskat v exekucii 80-rocny barak v zaplavovej oblasti pri Dunaji, alebo garaz na predmesti Malaciek nie je nijake terno. Banky takto ziskane nehnutelnosti v absolutnej vacsine pripadov neznasaju.

 

Pre niektory uzernikov je ale toto sposob ako zbohatnut, preto maju aj zmluvy pisane inym sposobom a inac postupuju. Nejde im o to, aby clovek splacal - ale nesplacal. A potom mu mohli zobrat 2/3 platu, ale este lepsie - nieco, cim sa zarucil. A postaci, ze takto "zlyha" 1% a plynie im z toho zisk.Preto by som hned nehadzal vsetkych do jedneho vreca.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 6 mesiacmi...

hm, život na dlh.

zrovna dnes sa v práci na mňa urazila jedna baba z výroby. situácia vo firme je dosť blbá, tak pár ľudom ponúkli odstupné, alebo preradenie do inej divízie (samozrejme za nižší plat). a ona lamentovala že ako k tomu príde že bude mať o 80 euro menej, keď oni majú pôžičku na auto, TV na splátky a kopec ďalších dlhov. po mojej otázke :

"na kerého boha ste sa je..li do chorvátska na dovolenku keď máte dlhy?"

vypuklo peklo :vynadaj:

 

ale ja fakt neviem pochopiť či majú niektorí ľudia v hlavách nasr... však keď mám dlhy tak hádam nebudem vyhadzovať peniaze za nejakú debilnú dovolenku.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ale ja fakt neviem pochopiť či majú niektorí ľudia v hlavách nasr... však keď mám dlhy tak hádam nebudem vyhadzovať peniaze za nejakú debilnú dovolenku.

majú.

a takýchto ľudí sú mraky. a ja som to nikdy nechápala a nechápem, a berú si úvery na to, aby mohli mať pod stromčekom viac balíčkov ako sused, a splácajú to do ďalších vianoc, a idú na dovolenku, lebo čo by povedali susedia, že na to nemajú, a už všetci v rodine majú plazmu, tak ju musia mať aj oni ...

banky sú pomerne bezzubé vo vymáhaní ... ale keď už tečie do topánok a požičiava si niekto na plátanie dier v nebankovkách, a ešte si ani neprečíta zmluvu, a proste nechápem tú odvahu. na tomto skrachovali američania, dobre, zjednodušene,

 

ale pamätám si spred nejakých 10 - 15 rokov starší americký pár - boli to vysťahovaní slováci, boli veľmi milí, ale strašne sa divili systému bánk, vtedy sa u nás začínali karty, kreditky, prvé prečerpania na účtoch ... tak skôr tých 15 a viac rokov ...

obaja mi ukázali náprsné tašky, vysunulo sa tam zo dvadsať okienok, a v každom jedna kreditná karta ... a vyprávali k tomu, že aha, u nás to funguje takto ...

 

neďaleko sa pred pár rokmi vystaval priemyselný park, prví zamestnaní ľudia okamžite brali úvery v banke ... na bársčo, od televízora na opravu strechy po auto a dovolenky a len tak, povolené prečerpanie a kreditky, do foroty ... a o dva roky na to došla kríza, a zrazu prepúšťanie, zo dňa na deň ...

to bola iná sranda, odklady splátok a podobné kratochvíle ... ale to nič neriešilo, len na chvíľu

 

ľudia potrebujú úvery, dnes bývať bez úveru by takmer nešlo. ale ako všetko, s rozumom ... ale kdeže.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Potvora gane si mi vymazala prispevok. Ale aj ja som cez kreditku financoval svoju dovolenku. Ale som vedel ze dalsi mesiac to vratim a ziadnych 19% nebudem platit. Inak som platil.

 

Proste sa mi stalo na kreditke, vratil som sa po dovolenke vyzmikany s penazi ale som si myslel ze to dam do kopy,aj som dal. Banka si dala tam nejaky urok. Aj ked som bol na nule tak nepocitali peniaze co sa vratili, vratili sa za auto asi 300 euro, oni sa vratili,ale uroky mi napocitali asi 2 eura. Ako ma to nahnevalo.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ano, toto je pochopiteľné, ale to nie je prípad "na doraz" ...

kreditky a prečerpania sú skutočne od toho, aby pomohli, keď je finančný problém, ale nie všetko naraz ... a okrem toho si vedel, že niečo príde späť a že budú peniaze, ktoré to pokryjú, o mesiac neskôr ...

mnoho ľudí nepozná mieru, to je ten prípad, ako clovekova kolegyňa ... a takých "nadoraz" je dosť. už ma to netrápi, len to nechápem.

nevieme, čo bude o mesiac, o rok, čo bude s dôchodkami, a ľudia si veselo žijú na úvery, a zlostia sa, keď im znížia plat, ... ale s tým treba počítať ... dobrý gazda predsa myslí na zimu

 

môj bývalý podnájomník robil, začal v trojizbovom byte s manželkou a tromi deťmi, platil, robil, rozviedol sa, platil na tri deti, žena mu obstavovala plat, ale zato fajčil ako traja turci, a nebol bez ženy ani chvíľu ,,, vždy si nejakú splašil ... urobil ďalšie dieťa, druhá žena s ním vydržala dva roky, ale to už pekne skĺzaval po lavíne :

aby mohol platiť to všetko, a slávnostné večere robiť pre milenky v pelechu po odchode druhej ženy, na to bolo treba peniaze ... tak nastúpili banky, a on chodil na letné brigády kamsi do čiech, s tým sme prežili zimu - takto platil nájom.

 

potom zrazu došla kríza... brigády neboli, nechceli ho, ten podnik skrachoval, kam chodieval zarobiť ... ale baby furt, aj fľaše trčali z tašiek, a musel mať zaujímavé kvality, lebo občas mal také baby, že jeden sa divil ... auto starú škodovku odstavil, nemal ani na opravu ...

a potom prišli problémy ... telefóny, vyhrážky, yprosovanie, vždy niečo zoškriabal, aby zaplatil nájomné, potom odklad nájomného, ale baby a cigarety boli furt.

potom prišli úvery z ďalších bánk.

niečo sa mu podarilo dostať, vyplatil dlžobu ...

potom nastúpili Quatro a kdejaké pôžičkárne, všetky, na ktoré natrafil ... a to bol začiatok konca ... banky mu nedali ani halier, pôžičkárňam platiť musel, a dostal výpoveď z bytu ... samozrejme sa to pretiahlo, dokopala som ho k notárovi uznať dlh ... a samozrejme mi povedal, že on má záväzky, ktoré musí platiť : bál sa, že dostane od kohosi z niekotrej pôžičkárne ... mňa sa nebál.

zanechal zdevastovaný byt - odtiaľ si dve fotelky a jeden kufor presťahoval k svojej vtedy už vydatej dcére.

peniaze som nevidela, po roku sa s ním moja mama stretla,v strašnom stave, dcéra ho vykopla, bol z neho bezdomovec ... robiť robí, zarába toľko, že na posledné dieťa platí 25 eur ... spláca pôžičky, a býva kde to ide. dlh pre mňa je na konci radu ...

 

to sú presne tie prípady, priveľa chcem, a nezvládam ... a tento nešťastník nebol jediný prípad, to je len ilustrácia, a nebol to debil, dokonca ani nepil, nebol alkoholik, len slaboch

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ok ,ale kto za to moze len ti ludia. ######liny. Na doraz sme ci sa dostaneme hocikto, ci ja kvoli dovolenke a ci kolega kvoli tomu, ze si kupil chatu a tento mesiac ja neviem ako si deli financie, proste si aplanoval "stavbu" od studne cerpadlo, vykopal si sam jamu, az po dom.. to je jedno. proste mato tak ako to chcel, cerpaclo hadice malybojler, inak zvlastne vetko si objednal cez internet. A mu to prislo.

A dnes som sa smial sa hneval ze prisiel na mizinu. Ako sam to povedal. Ako v kase nemame nic, z polovice som to vybielil ja. Ale stale mame tolko penazi vo firme ze dva mesiace nemusime robit.

 

Ale to je len sranda, ten chlap ma peniaze,len si to neustrazil a mozno to stalo viac ako vie dat za mesiac dokopy za dva mesiace nema problem.

 

Ako som sa smial, povedal ze je na mizine. Samozrejme ze nieje. Inak chlapik kupil cerpadlo hadice boljer, paku, umyvadlo - vsetko do chaty cez internet mozno mu na rohlik nezostalo. Ale uz to ma a ako si skvalitnil byvanie.

 

Poviem srandu. Dal by som aj kata.srandu neviem ci zena sa prva ozvala a povedala kde je ten pozemok a hned o par dni asi3 cena z 24 na 27. Ani neviem ci to ma zmysel, zrejme nie. 1215*27 ze 33 000 - nieze by som na to nemal. Ale nechcem ani za polovicu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

berú si úvery na to, aby mohli mať pod stromčekom viac balíčkov ako sused, a splácajú to do ďalších vianoc, a idú na dovolenku, lebo čo by povedali susedia, že na to nemajú, a už všetci v rodine majú plazmu, tak ju musia mať aj oni ...

 

pochváliť sa pred kolegami, rodinou, zavesiť fotky z dovolenky na GesichtBuch :lol: .

a potom ak náhodou stratia zamestnanie, a na dvere zabúcha exekútor, si na ksichtoknihu dajú čo?! spoločné foto s exekútorom a skonfiškovaným TV?

veď keby išlo len o samotnú dovolenku, tá sa dá vo finančných suchotách poriešiť aj doma. vyčvachtať sa vo vode a opaľovať sa dá aj pri najbližšom jazere/bagrovisku.

 

pred pár rokmi na Nove vyplakávala slobodná mamička troch detí: vzala si pôžičku v nebankovke "aby měla na vánoční dárky" (čo je iste ten "najlepší" dôvod na pôžičku :lol: ), potom keď nestíhala splácať oslovila ďalšiu nebankovku, a potom ešte jednu. a ona lamentovala že aké je to nespravodlivé keď ju naháňajú exekútori a o rodinnú situáciu sa už pomaly začína zaujímať aj sociálka.

 

iná kolegyňa sa ma po minulých vianociach pýtala ako je možné že na novom 42" Full HD TV (na splátky samozrejme) majú horší obraz ako na starom CRT. no bodaj by nie, keď ho kŕmia signálom z analógovej dedinskej káblovky (na satelit už nevydalo) a každé zrnko šumu a "duchov" majú teraz v HD rozlíšení :zubiska:

ja mám CRTčko doteraz, a čo? prečo mám vyhadzovať niečo funkčné a kupovať nové len pretože to už "všetci" majú. keď sa TV pokazí potom kúpim nový. to že niečo vidím v reklamnom letáku pre mňa nie je dostatočný dôvod na kúpu.

ľudia potrebujú úvery, dnes bývať bez úveru by takmer nešlo. ale ako všetko, s rozumom ... ale kdeže.

moji rodičia postavili pred 45 rokmi dom bez jedinej požičanej koruny! a to mama zarábala 800 Kčs a otec možno 1000. je pravda že bola iná doba, stavebné materiály aj remeselníci boli lacnejší, fungovala rodinná solidarita - bratia a švagrovia si chodili jeden druhému "odrábať". dnes to už zväčša bez úveru nejde, ale to nie je až taký problém.

problém je že každý chce všetko a hneď. a takto zblbnutá je hádam polovica národa.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

su rozne veci, kedy sa clovek jednoducho nevyhne uverom ci splatkam, ale treba postupovat rozumne - kupila by som na splatky ci uver strechu nad hlavou, mozno auto, ak by mi malo zjednodusit zivot, nejake nutne vybavenie domacnosti (ale momentalne mi napada len kotol, sporak, chladnicka - bez tych ostatnych srand sa da zaobist), vyrobne prostriedky, ak by som bola podnikatel, ale urcite nie dovolenku ci vianocne darceky... ale niektorym ludom nevysvetlis, ze sa neda naraz stavat dom, chodit na dovolenky, platit synovi skolu v zahranici, jazdit na dvoch autach (a potom mi brat vyvolava, ze potrebuje pozcat 1500 ecok - a ako ho poznam, splacal by mi ich desat rokov ako minule - este ze tolko nemam)

minule mi volali z banky, ci nechcem kreditku a dost sa divili, ked som povedala, ze ja takym sposobom nefungujem a ze ked budem surne potrebovat nejake väcsie prachy (ked nam drbne kotol alebo strecha ci elektrina na dome), pridem si vybavit uver...

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dnes som si precital, dam aj link.

http://vybrali.sme.s...kto-za-to-moze/

Myslim,ze to bolo tu. V diskusii. Ze pozicku na promocie jednomu dietatu, druhemu a svadbu jednu...

 

Ja som ani promocie nemal, pre diplom som si bol na studijnom oddeleni - nestihol som prvy termin a promocie ma nezaujimali aj som spokojny ze som sa ich vyhol. Zeninych som si odsedel aj bol spokojny. Vydavky boli len za benzin a kvety. Aj svatbu som si financoval sam. Ved som o tom pisal. A mal som aj kapelu hrala dobre yobrali asi 5000 - ci 6000 len podlaha - linoleum je na nic - neda sa na tom tancovat. Svagor mal problemy s kolenami skakal tam na jednej nohe ale citil som to aj ja.

 

Kreditka moze pomoct. To nevravim - kedy to bez nej nejde. Pozicanie auta(kvoli tomu som si ju obstaral),ale aj inokedy. Preklenovaci uver.

Na uroku som za 12 mesiacov zaplatil asi 3 eura. Ale to bolo kvoli tomu, ze ta pozicovna aut aj ked mi vratila v mesiaci 300 eur(zalohu) banka to nepocitala ako moj vklad - aj ked v tom mesiaci som nebol v minuse. Samozrejme ze som bol nahnevany a v banke to pracovnicky nevedeli vysvetlit,ze za co ked som im nebol nic dlzny. mam to zadarmo ale asi len rok, tak to musim co chvila zrusit. nepotrebujem

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

toto je o tom, s čím ľudia radšej nepočítajú ... alebo len nepočítajú, lebo príde katastrofa, choroba, niečo sa pototo v rodine, a čo potom.

len nie pôžičku, keď netreba ... tú pôžičku raz bude pýtať ktosi späť ...

ani ten veľký dom prízemie - poschodie nie je výhra ...

do tejto kategórie patria aj domy ... konzultácie s expertom na vykurovanie, ako oddeliť poschodie, a nevykorovať ho, lebo deti sú roky preč, a dvom ľuďom stačí prízemie, bežný byt ... držať poschodie neobývané je luxus, prenajať to moc nejde, a mať na krku obrovský poschodový dom na dva dôchodky je rovanký luxus ako žiť na splátky ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Uver kludne,ale musi to mat ekonomicky zmysel. Pre mna by to aj malo zmysel aj by som chcel. Aj dom by som mozno postavil,ale nie na pozemku co stoji 24 - 27 eur. To je nezmysel.

 

To radsej toto.

http://www.pluska.sk/plus-7-dni/domov/07/dar-synceka-podnikatel-stavia-potomkovi-hrad.html

Pozrite si repliku betliara.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 rokmi...

možno, ale len veľmi vzdialene "možno", dokáže NBS urobiť poriadok s nebankovkami a ich úžerníckymi úrokmi a preúverovanými nešťastníkmi ...
teória vyzerá zaujímavo, čo všetko by mohla a mala NBS podniknúť, štát by mal udeliť NBS zvýšené kompetencie, od čoho si sľubuje /štát/ vyčistenie trhu od úžerníckych nebankoviek ... čiste teoreticky.

 

Dosiahnutie tohto cieľa má zabezpečiť prideľovanie licencií, tajné kontroly a vysoké pokuty za porušovanie zákona. Najprísnejšími sankciami za porušovanie zákona bude pokuta vo výške päť miliónov eur a odobratie licencie na podnikanie.

 

V praxi bude veľa závisieť od toho, či Národná banka Slovenska bude mať odvahu zakázať podnikanie úžerníckym nebankovkám. V súčasnosti totiž nebankové spoločnosti kontroluje Slovenská obchodná inšpekcia, ktorá pre hrozbu žalôb v desiatkach miliónov eur doteraz nezrušila žiadnu nebankovú spoločnosť. Odobratiu licencie zo strany Národnej banky Slovenska sa nebankové spoločnosti môžu vyhnúť registrovaním v inom členskom štáte Európskej únie. Národná banka totiž nemôže odobrať povolenie, ktoré sama nevydala. Na druhej strane po zistení porušenia zákona môže nebankovému subjektu zakázať činnosť na území Slovenska.

 

„Kontrolóri Národnej banky Slovenska budú môcť v rámci kontrol vystupovať aj pod utajenou identitou. Ide o takzvanú metódu mystery shopping, teda kontrolného nákupu finančnej služby,“ uviedlo ministerstvo financií. Inšpektori tak prídu do kancelárie nebankovky ako hociktorý iný žiadateľ o úver a svoju totožnosť odhalia až po podpise úverovej zmluvy. Kontrolóri tiež budú mať možnosť zhotovovať videá s cieľom využiť ich ako dôkazový prostriedok na súde.

 

http://peniaze.pravda.sk/uvery-a-lizing/clanok/330811-poriadok-s-nebankovkami-ma-spravit-nbs/

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nespravi s tym nic lebo ludia su hlupi. Vysokoskolsky vzdelani podnikal(on este podnikatel nieje - aj ked si minuly rok zalozil zivnost a tohto roku si spravi s.r.o.) - cez 40 rokov - teda by mal byt vzdelany a skuseny - si zoberie uver od quatra na 29%. Ma to asi na 48 mesiacov - splatka istiny 100 euro - urok 200 eur. Idiot.  Ja som si tiez pozical na svoje auto - ale doteraz som 200 euro nezaplatil pocas 15-16 mesiacov. On za mesiac.

 

-------------

S tym sa spravit nic neda. Jedine vzdelavat. Inak verte ci nie - keby som vedel Poyiciavat na 29 percent - ja uy nemusim ani pohnut slamkov - nerobil bz som - teda mozno tu je cesta ist do dochodku ovela skor.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

29% je už výpalníctvo.

 

 

Stále, aj po vyše 8 rokoch sa držím tézy, že radšej trochu našetriť a až potom kúpiť. Počítal som si hypotéku, dajme tomu nejakých 60 litrov, no celkom pekne to tam vyzeralo na tom preplatku. Ale či chcem alebo nie, tak hypotéke sa asi nevyhnem, uvidím ešte. Podmienky sú celkom dobré.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov