Skočiť na obsah

Život na splátky


game

Odporúčané príspevky

Zvykol som sa rozorávať s majiteľom mobilshopu keďže som tam už štamgast... A jemu tam chodia všelijakí ľudia tak je to aj tak trochu sociálny experiment... No a že má jeden typ klientov a frflal že: jaaaj hentakí ľudia všetko majú na splátky a idú sa robiť moc” ... “raz jeden prišiel a nal nejaký najnovší model iphonu čo ledva splácal a machroval ním že ALE TOTO JE IPHONE BACHA... a ja som si povedal že keby ten vedel že ja mám Vertu za 7000€ tak neviem čo robil...”

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A ja mam huawei za 200 a spravim nim to iste co hen ten s vertou za 7litrov alebo s iphonom. Nepotrebujem ohurovat mobilom. To su chudaci, co si potrebuju nieco dokazovat. 

Ty mas teraz co za masinu? Este si stale nepochopil jednu staru mudrost, ze nie si tak bohaty aby si si kupoval lacne veci. Chapes co sa tym mysli? 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ano chapem lebo ja som toho priklad. Uz mam asi dvadsiaty PC za par korun od Deza a ked to dame dokopy kupil by som si uz za to (mozno novy nie) mininalne repas notebook...

 

Fuuu kamarati taku masinu mam ze nebudete verit! A to ani admini nemusia presuvat prispevok jelikoz to suvisi s temou splatky. A dokonca aj s tym prislovim!

 

Ako ste vraveli ze bastrngujem s tromi simkartami od troch roznych operatorov... Tak som si to zratal: nabijal som kredit v telekome, potom v orange, potom v O2 a len tak z haluze som sa spytal v Orange (este pred tym ako by som si nabil trojo simkariet) ze ci nemaju taky pausal ze je nekonecny do celej europy, a riadne internetisko co utiahne prispievanie na fora mimo wifi pokrytia... Vravela ze ano! Tak som sa rozhodol (game, sniper, proteus, chlapec nech sa radsej niecoho drzia) ze si ten pausal zoberiem a tym padom som prisiel k svojmu vysnivanemu iphone SE ako slepe kura k zrnu!

 

Samozrejme na splatky vo forme viazaneho pausalu na dva roky ale z casti ste mi aj vy radili ze naco sa trapim s kombinovanim roznych operatorov a bicyklovanim do predajni operatorov pre kredit ked mozem mat pausal a normalne cez IB si ho budem platit ako vsetko ostatne...

 

Jaaaj nadupanaa masinaa. Ale viem ze niekto ma zvykne smirovat na inych forach tak dopredu poviem ze na obe Apple fora som ja pisal ten prispevok kde na to SE nadavam ale to bol len ten prvotny sok ako som ho vybalil... Aby ste ma neobvinovali ze si protirecim.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja tiez priblizne tak ale dostal som bonus za to ze som presuval cislo od ineho operatora bonus -5€ na 20 mesiacov a neplanujem ho predat. Krasny novy mobil nech nezerem ale nepredam. To ma motivuje menej zrat a tym padom aj chudnut a zachovat zdravie. A teraz odchod do mojej temy lebo game... bude dá dá

 

 

 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Aj splácať sa dá pokial vieš že máš z čoho že si vo firme na ktorú nemá vplyv ani korona ani ekonomická recesia a že toho 10 alebo 11 či 12 máš výplatu istú. Splátky sa zaplatia v momente keď sú peniaze a že čo bude ďalej, to len prospieť môže človeku s nadváhou.

 

Zoberte to tak že nemusel by som plechy zbierať a robiť si hanbu po meste. Veď voda z kohútika tečie, v práci dostanem komplet obed aj bez toho aby som u seba mal peniaze... Keď cinkne výplata tak sa zaplatia režijné nákldy, splátky, paušál, káblovka atď. Ale ten mesiac je to už zaplatené! O to ide. Do ďalšej výplaty som neni nikomu nič dlžný. Takže nič sa nestane ak budem aj 3 týždne bez peňazí. Lebo kým treba platiť za ďalší mesiac, dovtedy výplata cinkne zase! Takže v tom je.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Citát

O to ide. Do ďalšej výplaty som neni nikomu nič dlžný. Takže nič sa nestane ak budem aj 3 týždne bez peňazí. Lebo kým treba platiť za ďalší mesiac, dovtedy výplata cinkne zase! Takže v tom je.

fiha ty nemas ziadne dlhy 1 den po vyplate /slovom jeden den!!!!!!/ no na neuverenie :moslim:

budem to sledovat...ak vydrzis bez penazi 3 tyzdne, si kupim, alebo skor upeciem parizsku tortu a zjem ju celu na tvoju pocest.

  • Haha 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 2 hodinami, Tomáš napísal:

Aj splácať sa dá pokial vieš že máš z čoho že si vo firme na ktorú nemá vplyv ani korona ani ekonomická recesia a že toho 10 alebo 11 či 12 máš výplatu istú. Splátky sa zaplatia v momente keď sú peniaze a že čo bude ďalej, to len prospieť môže človeku s nadváhou.

 

Zoberte to tak že nemusel by som plechy zbierať a robiť si hanbu po meste. Veď voda z kohútika tečie, v práci dostanem komplet obed aj bez toho aby som u seba mal peniaze... Keď cinkne výplata tak sa zaplatia režijné nákldy, splátky, paušál, káblovka atď. Ale ten mesiac je to už zaplatené! O to ide. Do ďalšej výplaty som neni nikomu nič dlžný. Takže nič sa nestane ak budem aj 3 týždne bez peňazí. Lebo kým treba platiť za ďalší mesiac, dovtedy výplata cinkne zase! Takže v tom je.

CO by si musel? Plechy zbierať? Však to robíš aj keď máš istú výplatu. Čo tu trepeš za nezmysli? Veď ty nevieš, čo píšeš. 

Píšeš o tej firme aká je stabilná v korona kríze, na ktorú si v inej téme nadával, resp. ako správny odborár všetko kritizoval? Tak buď to nebude taká skvelá firma, alebo ty pracovník. Alebo oboje. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Takže ono je vlastne dobre, že si bez peňazí. Tak to má byť, tak je to správne.

Kludne mi vymenuj jeden jediny stav okrem tohto ze som dokazal chudnut.
To to je jedinsa osvedcena metoda.
CO by si musel? Plechy zbierať? Však to robíš aj keď máš istú výplatu. Čo tu trepeš za nezmysli? Veď ty nevieš, čo píšeš. 
Píšeš o tej firme aká je stabilná v korona kríze, na ktorú si v inej téme nadával, resp. ako správny odborár všetko kritizoval? Tak buď to nebude taká skvelá firma, alebo ty pracovník. Alebo oboje. 

Mozno ze aj tie firmy idu len media to lubis predramatizovat. Amazon je z toho hladiska stabilna firma ze nejakym stastim patri do tej ich omielanej prvej linie. Tok tovaru sa nikdy zastavit nemoze vsak ked traposili na hraniciach tak kamionisti mohli kludne horedole chodit. Preto som ja mediam neveril lebo nam tie koronaprazdniny nehrozia ani z rychlika!

A ze amaozny su firmy preberajuce taktiky lágrov je tiez pravda. Preto vedeli tak rychlo eliminovat sa vagabundov. A mne sa paci retorika socialnej demokracie a odborov lebo robia sympaticke veci pre ludi.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nie ste vy nahodou reklamacne oddelenie? Nieco sa tu preberalo, ked si sa pochvalil, ze si pomahal vynasat kradnute veci. 

Ak je tomu tak, potom sa ten tvoj tok zastavi v momente, ked prestanu ludoa kupovat a reklamovat. Co potom? Je jasne, ze nechapes, co sa dsje vo svete. Ty mozno neveris na koronu, ale kriza sa neodvija od teba a tvojej viery. 

Nezelam ti to, ale tak isto to nezalezi odo mna. Vzhladom k tomu, ze ide o celosvetovu firmu, co myslis, kde sa zacne setrit? Myslis si, ze na centrale? Alebo niekde v Nemecku? A koho zacnu prepustat? Cloveka co vie iba paletakom robit, alebo cloveka, co vie toho viac a je pre firmu prinosom? Viem, ze ti nic take ako zamyslenie sa nad situaciou nehrozi, ale mozno raz... 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 34 minútami, Tomáš napísal:

Splatkove spolocnosti aj volavali ze zacina korona ci sa nezmenila moja financna situacia s ja ze “jasne ze zmenila, k lepsiemu! Uz som poslal dve nimoriadne splatky...”

aké splátkové spoločnosti?

  • Haha 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Áno je to zaplatené... Len viem že si overovali vtedy koronu. Tam aj bolo treba uploadnúť 3 posledné výplatné pásky v PDF-ku atď. Dôveruj ale preveruj. Všetko mám momentálne zaplatené aj teraz počas tých maródiek. Nemám iba na míňanie ale to už do tejto témy nepatrí tak ako ani ja sám keďže nemám pôžičky.

 

Dokonca s úvermi som sa dohodol s rodinou tak že keď budem chcieť niečo čo je drahšie ako môj jeden celý mesačný plat (zub, klimatizácia, vodičákC) tak mi bezúročne požičajú lebo voľný kapitál majú a im to môžem splácať svojim tempom a nebude ma naháňať banka ktorá to pýta každý mesiac bezohľadu či máš alebo nemáš príjem. Keď napr. ochoriem jednu splátku vynechám a dám im to ďalši mesiac naraz.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@Tomáš prosim ta, zbav sa uz predstavy na vodicak typu C. Sam najlepsie vies, ze si ledva presiel na Bcku. Pozri si prosim ta podmienky na C. Potom skus porozmyslat, ze si este neodlozil ani cent na vodicak.

Mne vcera prisli noziky. Priamo zo srdca nemeckej noziarskej obce. Paradne kusky. Uz uvazujem nad niecim dalsim. Idu Vianoce, narodky, peniaze mam, odlozene, volne. Nie, tie z coho zijeme. Rozumies trkvas? Minat treba najma z toho, co je volnea hlavne treba odkladat co najviac kym sa da. 

Pockat... Zbytocne deriem klavesnicu na mobile... 

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja som naposledy žil na splátky, keď som si kúpil počítač v roku 2003. Proste som ho chcel a aj potreboval. Prvé roky som ho mal na hranie, ale niekedy od roku 2010-2011 mi začal zarábať a fungoval mi až do roku 2019. Za ten čas sa mi investícia vrátila asi 20-násobne (počítam čistý(!) zisk). Toto dáva zmysel životu na splátky a nie to, že si napožičiavaš, aby si sa mohol pred TV nažrať a napchávať celé sviatky jak prasa pred válovom. To je u teba tá bežná vec.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Áno správne. Pokial investujete do niečoho, čo vám zarobí, pomôže tak je v poriadku mať to na splátky! Napríklad vodičák C by mi zaistil väčší zárobok a prácu ktorá ma baví. Ja veľmi rád cestujem a rád šoférujem.

 

Viacmenej aj akciový telefón na paušál je akoby na splátky lebo kredit nekúpíš keď nechces ale paušál platiť treba aj keď ho nevyužívaš ale u mňa sú telefón a telka najpoužívanejšie predmety v živote. Tak mi neprekáža platiť za niečo čo fakt hojne využívam.

 

Napríklad u mňa sa PC stáva zbytočnosťou lebo ja office nerobím vôbec a mobil má takisto prehliadač ale najpoužívanejšie weby existujú formou aplikácie a tak 98% činností na internete sa presunuli na mobil. Potom aj pri hraní je to tak že pre laika čo sa počítačom nerozumie sa viac oplatí herná konzola a skoro všetky hry čo vyšli na PC vyjdu aj na Xbox, Playstation, Nintendo atď. Takže mne PC slúži už len maximálne na to že ak napojím mobil, musím mať na PC nainštalovaný PC Suite danej značky mobilu aby to komunikovalo aby som mohol dať hudbu na mobil.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov