Skočiť na obsah

Život na splátky


game

Odporúčané príspevky

mi dali taku kartu ze mozem v ramci tej obchodnej siete nakupovat hocico a potom kazdy mesiac splacam lubovolnu splatku s tym ze minimun je tricka ale mozem dat aj padika a tak.

 

Do allaha, ja rozmýšľam o akých tričkách to píšeš a "tricka" je zrejme tridsať. Píš spisovne ako človek a nie ako sociálne odlúčený delikvent, kto to má po tebe lúštiť?

 

Otázka zostáva, už máš naštudované koľko % preplatíš? ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

život na splátky sa pomaly ale iste mení.

aspoň aká taká ochrana pre nebankovkami, ochrana dôchodcov pred vydriduchmi, naposledy správa z autobazárov /je tu kdesi vyššie/, rezerva pri poskytovaní úverov /vyššie/,

teraz sa NBS chystá na ďalšiu na zmenu v hypotekárnych úveroch:

 

Od januára sa v hypotékach chystajú veľké zmeny.
Národná banka chce, aby úvery dostali len ľudia, ktorí ich skutočne dokážu splácať a aby sa nerozdávali bez rozmyslu každému.

Po novom budú musieť banky omnoho prísnejšie posudzovať príjmy človeka a pokiaľ nebude mať nejaké úspory, hypotéku buď nedostane, alebo mu dajú menej peňazí, ako pôvodne chcel.

 

Národná banka chce obmedziť výšku hypoték tak, aby si iba určité množstvo ľudí mohlo požičať 80 až 100 percent z ceny nehnuteľnosti.

Zvyšní, ktorým sa ujde napríklad 79-percentná hypotéka, budú musieť doložiť viac ako pätinu ceny nehnuteľnosti z vlastného. Pri 100-tisícovej hypotéke by to bolo vyše 20-tisíc eur, čo si veľa ľudí nebude môcť dovoliť.

 

Zmena vyplýva z toho, že sa v posledných rokoch rozmohlo, že banky dali väčšine ľudí 90 percentné hypotéky, čo v očiach Národnej banky znamená veľké riziko.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Národná banka chce, aby úvery dostali len ľudia, ktorí ich skutočne dokážu splácať a aby sa nerozdávali bez rozmyslu každému.

 

Mňa by zaujímala definícia toho, kto je to ten, čo hypotéku skutočne dokáže splácať. Čo ak nastane prípad, že sa mu stane úraz a stane sa zo dňa na deň takým kriplom, že nebude mať na splátky? Alebo ho prepustia zo zamestnania a nenájde si nový flek? 100% hypotéka je riziko najmä pre dlžníka.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Trend bánk, ponúkať úver „každému kto ide okolo banky“ sa stal štandardom. Je to trend v duchu "rozhadzujme peniaze z lietadiel". Banky totiž neočakávajú, že nesolventní dlžníci dlh splatia, ale že dlh uhradia daňovníci v podobe reštrukturalizácie bank. Na prvý pohľad by sa zdalo, že je to pre štát hlúpa politika. Ale opak je pravdou, dôkazom bude aj budúci vývoj v http://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/406754-problemy-deutsche-bank-vyvolavaju-obavy-z-navratu-fi-nancnej-krizy/ . Ti, ktorí sa dostali k peniazom prostredníctvom úveru, aj keď sú nesolventní, roztáčajú kolesá spotreby, bez ktorých by už súčasná trhová ekonomika skolabovala. Nakoniec, veď verejné peniaze sú pre štát iba papiere a "počíta sa iba to, čo je uložené v domácej pokladničke". Komu to vyhovuje a kto na tom bohatne je jasné. Pomenovanie tejto skupiny je ale tabu. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ponúkať úvery môžu, ale či aj schvália je druhá vec. Mne tie špiny ponúkali navýšenie limitu na kreditnej karte, tak som teda ponuku prijal a nato začali snoriť kde čo mám, koľko platím a nakoniec mi to neschválili. A to len preto, lebo som špekulant, ktorý si dane a odvody dokáže znížiť na minimum. To, že viem niekedy ušetriť viac, ako zarobí ten bankár za prepážkou, ich nezaujímalo.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Iste, bankový sektor nie je žiadna charita. Svedčí o tom http://www.aktuality.sk/clanok/379801/slovenske-banky-zarabaju-stale-viac-do-augusta-to-bolo-pol-miliardy/ , napriek tomu, že finančné ústavy nevytvárajú absolútne žiadne hodnoty. Globálna stratégia finančných tokov nie je o zisku nejakej banky, ale o rozdelení svetového bohatstva. Nadnárodná koncentrácia 90 % svetového bohatstva, do rúk 1 % percenta populácie sa javí skoro ako „zázrak“ Na udržanie tohto stavu by parciálne záujmy štátov, alebo nejakých bánk nestačili. Na udržanie tejto nerovnováhy by nestačila ani ich armáda, jadrové zbrane, tajná polícia atď... Udržanie tohto stavu je možné iba využitím genetickej dispozície homo sapiens, ktorej výstižnejšíe pomenovanie by bolo človek egoistický. Ja skutočne verím, že sa peniaze budú „rozdávať“. Možno nie zhadzovaním z lietadla. Je to nevyhnutné vyústenie finančnej ideológie „business must go on“.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

skupina Allianz uverejnila výsledky štúdie,  ktorá skúma majetok a dlhy domácností vo viac ako 50 krajinách sveta.


podľa štúdie domácnosti nebohatnú, alebo len veľmi mierne, zadlžujú sa - a Slováci sa zadlžujú enormne:
 

Podľa štúdie nebohatnú ani Slováci. Ich finančné aktíva rástli menej, ako je východoeurópsky priemer, zato dlhy Slovákov stúpajú najviac v regióne. S úsporami vo výške 5300 eur za minulý rok, obsadili Slováci 40. miesto v rebríčku, rovnako ako v minulom roku. Hrubý finančný majetok vzrástol o 4,3 %, čo je menej ako svetový aj regionálny priemer.

 

Slovákov predbehli Česi, ktorí postúpili na 26. priečku s čistými úsporami 12 614 eur, ale aj Poliaci s úsporami 6540 eur a dokonca aj Bulhari, ktorí majú našetrené v priemere 6370 eur.

 
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak sú enormne zadĺžení alebo majú úspory 5300 eur? Tieto priemerné štatistiky sú totálny nonsens.

 

 

Ja skutočne verím, že sa peniaze budú „rozdávať“. Možno nie zhadzovaním z lietadla. Je to nevyhnutné vyústenie finančnej ideológie „business must go on“.

 

ECB si asi naivne myslí, že sa roztočí nákupná horúčka. Vieš čo by spravila väčšina ľudí s peniazmi, keby naozaj došlo k tomu, že by ich začali zhadzovať? Tretinu by si nechali, tretinu by si uložili do banky, aby to soudruzi všechno neprochlastali a tretinu by zaplatili na všelijakých možných daniach a poplatkoch, čo si štát a banky účtujú.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nie tak dávno, pár rokov dozadu sa hodne písalo o Česku, že sú enormne zadlžení, prestali sme byť ostražití a teraz sme enormne zadlžení aj my.

sme enormne zadlžení, úspora 5300 eur na hlavu nie je výrazne vysoké číslo - sú v tom zarátaní aj novorodenci a každá hlava, takže tie rozdiely tam budú hodne veľké.
 

v roku 2015 uverejnená správa so štatistikou za uplynulý rok hovorila:
 

... zadlženosť Slovákov v porovnaní s priemerom eurozóny stále veľmi nízka. Ku koncu októbra mal každý dospelý Slovák od bánk požičaných v priemere 5,8 tisíca eur, čo je zhruba 3,5-krát menej ako priemer eurozóny. Ten predstavoval až takmer 20 tisíc eur. Spomedzi našich susedov však majú vyššie podlžnosti len Rakúšania, ktorí majú z bánk požičaných v priemere až 21,4 tisíca eur. Naopak, najmenej zadlžení zo susedov sú Maďari, ktorých priemerná výška úverov na dospelého obyvateľa je o viac ako polovicu nižšia ako u nás. V rámci únie majú najnižšiu sumu požičanú obyvatelia Rumunska a Bulharska, kde výška úverov nedosahuje v priemere ani 2 tisíc eur na hlavu, píše Poštová banka.

http://vofinanciach.sk/zadlzenost-slovakov-rastie-stale-je-vsak-medzi-nizsimi-v-unii/

 

odvtedy sa situácia trochu zmenila, úspory sa znížili, ale zadlženosť, aj keď by bola stále len taká, ako sa uvádzalo k októbru 2014 /ale nie je, podľa výskumu Allianz sa zvýšila/, mali Slováci dlh 5 800 Eur.

 

čiže podľa novšieho článku má každý Slovák ušetrených 5300, ale každý Slovák má u bánk dlh /údaje 2014/ minimálne 5800 - čiže je každý Slovák v dlhu.

svet žije na dlh, každá krajina žije na dlh, vyberáme to, čo ešte nemáme, operujeme s fiktívnymi peniazmi, už sme úplne svetoví : )

myšlienka dlžôb ma máta, neznášam úvery, ale zjavne to tak polovici národa problém nerobí : )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Kupujeme si veci na ktoré nemáme peniaze... Hned sme pri tom ze naco mi je internet ked za 20€ (co je moja kupna sila) nezozeniem poriadne koncove zariadenie len zastaraly smartfon ktoremu kazde 4 hodiny dojde baterka a ma tak zastaraly android ze vacsina aplikacii ktore by som chcel pouzivat uz nema podporu (nedaju sa nainstalovat alebo bez aktualizacie nefunguju ale aktualizacia si vyzaduje vyssi android) a novsi smartfon este aj z pouzivany stoji od 60-100€ na co nnemam. Tak isto ako PC ktore som nasiel pri kontajneri a napojil som ho na darovany monitor. V bazari je najlacnejsi za 40€ co len skrina, monitor 20€, klavesnica mys 10€ a laptopy okolo 80€...

 

Takze moznost c.1: Nemat nic a prezivat od vylaty do vyplaty ze ked po zaplateni povinnych vydavkov ostane cca 20-50€ ulozit ako rezervu nech nemusim pytat od rodicov aj na zubara... Uspokojit sa len s televizorom a mobil do 20€ sa da kupit ako cisto novy take tie jednoduche tlacidlove zakladne bez fotaku internetu len na volanie/sms ale je to cisto nove nie 10 rocna haraburda z bazaru...

 

2. Moznost: Zit na spatky, kupit si smartfon cisto novy nejaky lacnejsi s novsim androidom ale to je minimalne 100€, ktore nemam takze na splatky, a nejaky pocitac ktory aj najlacnejsi ak je novy z obchodu stoji aspon 200€ takze len na splatky... Aj ten za 13,50 som kupoval na kartu lebo som nemal ani tych 13€ tak zle som na tom. Urok je 11,8% ste sa pytali.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ale však ty si frajer, keď pri úroku 11,8% si to tak velice pochvaľuješ, tak čo sa sťažuješ?
 
A už si mal prvú výplatu? Koľko si dostal? Lebo píšeš tak ufňukaným spôsobom, ako keby si nie, že ešte nič nedostal, ale musel si ešte uhradiť škody, čo si spôsobil.
 
 

svet žije na dlh, každá krajina žije na dlh, vyberáme to, čo ešte nemáme, operujeme s fiktívnymi peniazmi, už sme úplne svetoví : )

 

Záleží, čo ten dlh tvorí. Nedá sa porovnať dlh USA a dlh čojaviem Gambie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Snaha o zachovanie udržateľného rozvoja planéty je v diametrálnom rozpore s evolučnou postatou homo sapiens. V rozprávkach je alegoricky zobrazená naša podstata.  Kráľ vystrojil svojej dcére svadbu, kde sa jedlo a pilo..... Víno tieklo v potokoch a stoly sa prehýbali jedlom. A hostina trvala 100 dní a 100 nocí. Pointa... král je alfa samec. Svadbu v podobnom duchu vystrojil nedávno Erdogan http://www.teraz.sk/zahranicie/turecko-erdogan-dcera-svadba/196798-clanok.html . Že my sme iní. Pozrite, aké osobné autá stačili v Európe v 60 tich rokoch. To sme tak „narástli“ , že sa dnes musíme v mestách prevážať v off roadoch? Samozrejme nie, ale voziť sa po meste v Pole nie je prejavom alpha samca, alebo samice. A „blonďaté“ alpha samice si na imidž tohto druhu zvlášť potrpia. Proste už niet inej cesty, sme odkázaný vyrábať , konzumovať a užívať, inak by nefungoval business a nebolo by "co žrát". Ale tak sa v histórii evolúcie choval homo sapiens vždy.Presne tak sa dnes chovajú aj šimpanzi. A tento trend bude ďalej pokračovať. Planéta Zem má na extenzívnu devastáciu  dostatočné množstvo zdrojov, v perspektíve stoviek rokov. A slovo devastácia Zeme má zmysel len vo vzťahu k podmienkam prežitia homo sapiens na nej. Táto krásna modrá planéta, tu bude krúžiť okolo Slnka ďalšie miliardy rokov, aj bez nás.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ked som pisal prispevok tak som tomu neveril ze zarobim viac a hrozilo mi ze ma vyhodia ale obe boli plany poplach (viac v mojej teme) ale vyslo najavo ze vedeniu moje tempo staci a prva vyplata 638€ v zivote som nemal pokope tolko penazi takze naberam iny smer. Tescu vratim tie ich prasive peniaze a rusim tu kartu! Uz som si vyhliadol v inzerate smartfon ktory splna podmienky a pojdem si prenho rovno do BA a rovno pozriem aj tu vystavu a mozne ukecam na stretko jednu pokecacku z petrzalky ;-) Ale to uz je iny pribeh. Takze uz nemusim ako posledny zobrak splacat aj vec co stoji 80€. Toto som vam hovoril hned sa inac zije ked kapitalista da viac. Tie peniaze pojdu do obehu a to pomoze ekonomike ked maju ludia co minat nie ked prezivaju v nudzovom rezime od vyplaty do vyplaty.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 

V reklamách na finančné produkty sa môžu objaviť prvky, ktoré by v zahraničí označili za nekalé praktiky. 

„Reklamu treba čítať inak, akoby iným jazykom. A vždy treba mať na pamäti, že niečo ako zadarmo neexistuje,“

Celý článok

 

Ževraj sa tam treba zamerať na celú zaplatenú sumu, nie na úrokovú sadzbu. Teda spočítať všetky splátky, poplatky a iné výdavky spojené s úverom. Výhodnejší je ten úver, pri ktorom sú celkové výdavky nižšie. Sú tam aj popísané vysvetlenia ako treba tie ich slogany chápať.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

prva vyplata 638€

 

A to si mal v čistom alebo v hrubom? Lebo ak v čistom (čo predpokladám), tak vzhľadom na to, aké tam máte zmluvy (minimálnu mzdu na papieri), tak mimo pásky dávajú pomerne dosť, to si koledujú o dobrý prúser. Ale inde dávajú pomimo aj viac.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Áno v čistom a že o čo si koledujú je ich problém. Tak to robia aj mnohé SBS-ky a kamiónové firmy skoro všetky. Však brat keď robil na slovensku tak na páske mal minimálnu mzdu čo mu poslali aj na účet a v kancli si chodil pre 1800€ na ruku plus ešte k tomu. Ale na slovensku vládne mafia, každý je podplatený atď. Veď som videl na vlastné oči ako to funguje keď tam kde som predtým robil SBS celá nočná šla načierno ani nemali žiadne povolenia oficiálne ťažiť v noci, konkurencia zavolala inšpekciu práce, ja som dostal inštrukcie že mám tvrdiť že som tam sám ako strážnik, robotníci sa mali poschovávať. Prišiel majiteľ, podal si snimi ruku, zavolal ich na večeru a viac neprišli. Takže pointa: Keď vysokí úradníci a miestni podnikatelia chodia spolu na polovačky, hrať golf a podobne tak sa nevzájom poznajú. Ako keď bola petícia proti herniam a niekde zmizli petičné hárky priamo z úradu. Taká hlava mafie má prístup všade a každého má kúpeného. Však vagabundi si tu robia čo chcú. No a spať k splátkam. Ostatné precitujte do mojich tém.

 

Jedna banka v rádiu mala reklamu že refinancuje úvery. Ale keď som sa bol schválne spýtať že aké majú podmienky tak povedali že u nich treba mať účet ktorý bude stáť 3 eurá (ja mám za 3,99 v inej banke) ale aj to za podmienok ak bude obrat na účte minimálne 400€ čo ja nikdy nesplním, potom 3x tranzakcie za mesiac ako inkaso nejaké trvalé príkazy ale tie platia rodičia takže ja za energie dávam keš im. Takže som ju stopol že toľko mi stačí to nieje nič pre mňa. Pointa je že ak počujete zaujímavú upútavku čo splácate nejaké úvery tak to neni len tak že šups a prenesiem. Oni sľubovali že pri refinancovaní znížia úrok o 7% ale len ak splníte to a tamto.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ževraj sa tam treba zamerať na celú zaplatenú sumu, nie na úrokovú sadzbu. Teda spočítať všetky splátky, poplatky a iné výdavky spojené s úverom. Výhodnejší je ten úver, pri ktorom sú celkové výdavky nižšie. Sú tam aj popísané vysvetlenia ako treba tie ich slogany chápať.

 

keďže Tomáš vlastne nikdy nemal v skutočnosti žiadny úver, každý poznatok okolo úverov je pre neho nový, však Tomáš.

tak už vieš, že takýto je zvyčajne život na splátky - to, čo tam píšu o tom, že "spočítať všetky splátky, poplatky a iné výdavky spojené s úverom"

je to slávne RPMN - ktoré kedysi bolo len tak medzi textom v zmluvách, ale musí byť v každej zmluve,

 

a na šachovanie s RPMN práve doplatila nebankovka Pohotovosť - končí svoju životnú púť, ale zato sa postará, aby splátky úverov, ktoré majú v behu dostali do centu späť:

 

... podpísal zmluvu o spotrebiteľskom úvere, ktorá je postavená tak, akoby celú sumu splácal naraz, nie po splátkach. Potom podpísal „dohodu o plnení v splátkach“, ktorá pôvodnú zmluvu menila a už z nej vyplývalo, že pôžičku splatí po častiach. Načo to bolo dobré?

 

Oba papiere boli v podstate podobné, nezmenila sa v nich výška pôžičky ani výsledná suma, ktorú Miroslav zaplatí. Výrazný rozdiel bol však v RPMN, teda v čísle, ktoré musia pri poskytovaní pôžičiek udávať všetky finančné inštitúcie.

 
RPMN - ročná percentuálna miera nákladov
 
úver môže byť na 10 %, RPMN sa môže vyšplhať na koľkokoľvek, podľa danej pôžičkárne a podľa danej banky:
v RPMN sú započítané všetky poplatky, ročné poplatky, mesačné poplatky, úroky, manipulačné poplatky a xy ďalších vecí, ktoré sú spoplatnené pri úveroch v danej inštitúcii, a prepočítané na percentá - to vydáva RPMN, skutočnú úrokovú mieru úverov.
 
 
... čo sa ovšem môže ešte navyšovať pri nesplácaní a čomkoľvek, čo sa robí na úvere pomimo zmluvy, zvyčajne aj odklad splátok je spoplatnený a kdečo býva spoplatnené.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tá karta od supermarketu je taký jednoduchší produkt že dá sa s ňou nakupovať do sumy 500€ iba v tom danom reťazci a potom sa ľubovoľnými splátkami (avšak minimálne 30€ mesačne) sa to dorovná. Nieje tam nič zložité a aj ten úrok nieje vždy lebo príde faktúra a tam je uvedená minimálna suma ktorú treba zaplatiť červenou, a potom je čiernou druhá minimálna suma ktorú keď zaplatím tak to mám bezúročne. Ale ja som vložil viac takže skôr splatím/dorovnám, a idem bezúročne. To je podobné ako ten funfón internet zadarmo že ja prakticky prenesiem číslo čo je bez poplatku, potom surfujem s nulovým kreditom pól roka a keď to vyprší tak si to prenesiem k inému operátorovi (opäť zadarmo) a potom celý proces zopakujem a zase mám pol roka... Tak čo zo mňa ten operátor prevádzkujúci funfón má? Absolútne nič! Prečo teda má takú akciu? Lebo nikoho by toto nenapadlo každý bežný človek si zaplatí tých 10-20€ za internet a nebude riešiť... 99% ľudí z tej simkarty aj volá a SMS-kuje takže ten kredit si aj dobíjajú. Sami baby v orange mi povedali že som jediný človek čo toto robí. Tak isto je to aj s tou pôžičkou od obchodného reťazca lebo veľa ludí je na tom tak že nemajú ani tých 20€ a ešte aj vec za 80€ berú na splátky a takí ťažko doložia tú vyššiu sumu čo je bezúročná. Tí sú radi ak splatia tú 30-cku za mesiac. Takže ja si požičiavam ako keby od rodičov. Kúpim si dačo a vkladám tú vyššiu sumu čo je bezúročná. Ale oni už majú profit z toho že nakupujem len u nich a viac ako polovica používateľov spláca takým štýlom že majú úrok.

 

A ešte na margo toho ako ste spomínali že dnes už ponúknu pôžičku každému kto ide okolo banky (aj keď to znie obrazne) sa mi naozaj prihodilo. Bol som podojiť bankomat, a po ukončení výberu (už vydalo peniaze, vysunulo kartu) a zobrazil sa nápis: Máme pre vás dobrú pôžičku máte o produkt záujem? Mohol som stlačiť ANO/NIE. Dal som nie a šiel som preč.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak to je už bublina, takéto byty sa ešte donedávna v pohode predávali pod 30 000, samozrejme nerátam nové bytovky, kde developeri pýtajú dobre že nie 50 000. Tu už človek rozmýšľa, či to nevymyslí inak a nepostaví si radšej dom. Ľudia a developeri využívajú, že hypotéky sú lacné, takže ceny nehnuteľností navyšujú. Bude zaujímavé sledovať, ako sa bude vyvíjať trh, jeden z variantov je, že môže dôjsť k prasknutiu bubliny a potom nastane kolotoč. V každom prípade, pokým to nie je nutné, teraz by som byt určite nekupoval, nech si dávajú nízke úroky aké chcú, byty začínajú byť predražené.

A kedy si myslis ze treba kupit byt?

 

To, čo som písal pred mesiacom, dnes píšu na banky.sk

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 mesiacmi...

v hypotékach nastáva tento rok pár zásadných zmien...

 

mali by elimonovať, aby sa obrovské hypétky rozdávali každému šťasnému-nešťastnému, kto o ne požiada, aj keď sa len pro forma zamestná na tri mesiace, či sa dohodne so zamestnávateľom, že mu akože na tri mesiace zdvihne plat, aby to vyzeralo pred bankou dobre... a tých zmien bude viac.

 

isteže, vždy sa bude dať kdečo obísť, a koumáci vymyslia, bude to trochu ovšem ťažšie

 

Osem zásadných zmien v hypotékach, ktoré odštartujú od marca

viac dokladovania, menej veľkých hypoték, povinná rezerva, iné overovanie príjmov, prísnejšie aj pre živnostníkov, podrobné sledovanie výdavkov, sledovanie kreditiek a prečerpaní, vyšší úrok, a nedostupnejšie apartmány - čo vyplýva z toho všetkého predchádzajúceho.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja tam vidím len dve zmeny. Nechápem prečo tí somári zo SME si nechávajú platiť za informácie, ktoré by mali byť všeobecne známe a dostupné všetkým. To je jeden z dôvodov, prečo si to ich Piano nikdy nepredplatím.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

Prednedávnom som uvažoval, že si asi prvý krát zoberiem nejaký úver, prerábal som kuchyňu (nie konkrétne ja, iba som to zaplatil). Pozeral som v IB ponuky úverov, tí smradi zo SLSP hneď vyčmuchali, čo som tam pozeral, tak potom ma začali otravovať s ponukami úverov. Nakoniec som to rozpočítal, čo by stála prerábka + nové zariadenia do 1500€ som sa zmestil, ale musel som nahrabať peniaze aj zo záložných zdrojov. Ale nie všetky, pár eur mi zostalo a nakoniec to šlo aj bez úveru. Ale asi dva mesiace som bol len tesne nad nulou. Aspoň som si vyskúšal aké je to byť Tomášom. Horšie bolo, že keď sa menili rozvody, tak asi buchli poistky alebo čo a skoro mi odpálilo celý počítač. Ten prežil, ale tlačiareň to už nerozchodila. Teraz musím renovovať záložné zdroje, tak pomaly sporím čo sa dá. Nie je to veľa, ale horšie už snáď nebude.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov