Skočiť na obsah

Chrbát, chrbtica, platničky, bolesti ...


game

Odporúčané príspevky

v sobotu dlhšia cesta autom, najhoršia možná poloha, počasíčko tomu praje tiež, odvtedy sa mi nevie ukľudniť vystreľovanie z chrbtice do nohy. inokedy si aspoň sem tam spraví malú prestávku, kdepak.
k tomu sa prebudila krčná spojená s bolesťami hlavy, do toho superspln a moja tradičná nespavosť - nie pri vyvinutom splne, ale dva tri dni pred a dva tri dni po ... v noci som zasa nespala, hlavu mám ako vykradnutú, takže som v stave, že y som sa najradšej rozkúsala. alebo rozkúsala niekoho. alebo si ukusla nohu či hlavu či tak niečo. grrrr.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

od tej posledne spomínanej cesty autom boli ešte ďalšie, nutné a neodložiteľné, odvtedy sa moja chrbtica nevie vpratať do normálu...

 

plus dnes extra sa počasie nevie rozhodnúť, čo má vlastne robiť, fučí ako u bláznov na dvore, už aj slnko svietilo, aj hmla bola, aj zamračené, dokonca aj snežilo, dnes je to priam na skapatie.

smiem či nesmiem, obličky neobličky, dnes sa ládujem liekmi proti bolesti, začína to byť na nevydržanie. chcem novú titánovú chrbticu. : (

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

game. ty takto cítiš veškeré rozmary počasia? Kedy vlastne je tebe najlepšie?

 

veru to studené vetrisko nie je práve zdraviu prospešné. Skoro ma chvíľami odfúklo a ešte aj studené, brr...nič na moje dutiny.

A už pred sviatkami som len minimálne mohla otáčať hlavou, teraz niektoré polohy dám, ale bolí to, sv-ňa fašistická. A v jednej určitej polohe mi doslova vystrelí zozadu kdesi z malého mozgu hnusný pichľavý lúč až dopredu do čela kdesi nad ľavé obočie. na tej "dráhe" aj bez pohybu stále pociťujem niečo, čo som donedávna nepociťovala, neviem to ani nazvať, a v určitej polohe hlavy bum, a vystrelí to. A to miesto, skade to vystreľuje, cítim aj na omak. Pomaly začínam byť hypochondrická - viem, že by som mala ísť s tým k lekárke, ale zas by ma neposlala k nijakému ortopédovi ani neurológovi a ani na rehabilitáciu, ale by ma napchávala liekmi. Cviky som skúšala, a aj skúšam, pomáhali, ale nie na to jedno miesto, to na nijaké cviky nereaguje.

Takže na ramená nemyslím, to je ako tá dobrá rada: bolí ťa zub? Tak sa vyzuj a kopni z celej sily do radiátora, uvidíš, že na bolesť zuba ani nepomyslíš.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

tentokrát je to ruka... už tretí deň, ramenný sval  a úpon, je to vážne dosť husté.

jednou rukou si opatrne prekladam druhu ruku, bolí to jag divé, už by mohlo povoliť -_-

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a nie a nie to povoliť...

niečo podobné mala s rukou naposledy tušim Vilma... už ma to štve, ani učesať sa neviem, boli to a dobem tu furt jednou rukou. uz by aj stačilo -_-

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja som sa cez sviatky trochu prechadzal

fakt, ziadne besne tury, v piatok cca 2 hodinky v kuse + nejake kratsie useky, v sobotu detto

z platniciek mi vystrelovala bolest do nohy pri kazdom kroku :(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

moja krčná a aj vôbec celá chrbtica pozitívne reaGOVALA  na masáže, ale v poslednom čase som vďaka tým všetkým stresom zabudla ísť na masáž, na ktorú som bola objednaná, a už je to tu zas. Dúfam, že sa masér moc nenaštval, a že ma nevypoklonkuje.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

Pochodovanie po lekaroch si moja chrbtica zycajne odskace, to vcerajsie a dlhe vysedavanie v modernej nemocnici na modernych stolickach ma dorazilo nadobro, ale mysleka som, ze to zasa akosi len prejde...

trt, dnes rano mi po poriadne dlhom case zasa povolila bez varovania noha, do ktorej mi moja radost vystreluje, ja v momente na zemi, posledna dopadla hlava na hranu komody.

Fajn. Kym som sa pozviechala, bola teda tiez sranda, ale väcsia zacala tak za pol hodiny.... kolena mam na maderu, bolia obe desne, a na hlave hrcu ako ceresna.

 

Hrcu na hlave som este nemala, drbnuta chrbtica mi ju dopriala :innocent:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 6 mesiacmi...

od 1.4. som sa chcela znova prihláciť na cvičenie, ale zasa, ako vždy, ked toto chcem uskutičniť...predtým asom po takom rozhodnutí dostala zápal ramenného kĺbu, druhýkrát zápästie až po lakeť, to bolo v auguste 2017, min. rok húsera, a teraz pre zmenu nosič. To je ten posledný stavec, na ktorom už sedí hlava. Neviem otáčať hlavou bezbolestne. A vyráža to až do polovice hlavy. tento stav trvá už 3. týžden, kúpila som si diklofenak v prášku, zarába sa do vody. Taťuldovi to zabralo zázračne, mňa prehnalo. A k lekárke sa mi nechce, jednako musím čas na lekárov venovať očným, ale aj sa dozviem, že to je určite od zubov, pritom u zubárky som bola nedávno, aj na RTG, tam vraj nemám nič. To chce ortopéda, lenže tam potrebujem odporúčanie obvodnej. 

Kúpila som si rašelinový vankúšik, tak si ho večer nahrievam a prikladám, zdá sa, že mi to uvoľní, a aj som začala praktizovať na to cvik, ktoré si pamätám ešte spred asi 20 rokov, čo som s krčnou chrbticou chodila na rehabku. uvidíme ako to zaberie, počkám ešte týždeň a potom už ked moje metódy nepomôžu, budem musieť kúsnuť do kyslého jablka...

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja teraz cvičím každý deň zostavu, čo som mal na rehabilitácii, tak to snáď pomôže. lekárka vravela, že za dva roky sa to posunutie platničky môže zmenšiť zo 6mm na 3. uvidíme.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

ja teraz cvičím každý deň zostavu, čo som mal na rehabilitácii, tak to snáď pomôže. lekárka vravela, že za dva roky sa to posunutie platničky môže zmenšiť zo 6mm na 3. uvidíme.

kde na to beries dusevnu silu?

 

ja to nikdy nedodrzim...

na ktoru cast chrbtice mas zostavu?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ľahneš na chrbát, najprv priťahuješ špičky nôh hore-dole, potom krúžiš chodidlami na jednu a druhú stranu, striedavo dvíhaš vystreté nohy, potom si obe kolená spolu priťahuješ rukami k hrudi, potom dvíhaš panvu pri pokrčených kolenách, pokrčenými kolenami stláčaš loptu, potom spolu s tou loptou medzi pokrčenými kolenami ich vytáčaš do strán a hlavu na opačnú stranu. ľahneš si na brucho, ruky pod čelo a dvíhaš trup tak, aby sa nedvíhali nohy, potom striedavo dvíhaš a vystieraš ruku s opačnou nohou, nasleduje mačací chrbát a opäť dvíhaš a vystieraš opačnú ruku a nohu, ale už na štyroch (niečo ako lastovička), ďalej na štyroch dvihneš päty a ťaháš ich na strany a zároveň ich sleduje hlava (prehýbaš chrbticu do strán). sadneš si a vystieraš obe nohy spolu, potom striedavo dvíhaš kolená a ťaháš ich čím vyššie. nakoniec robíš podrepy (nie plné drepy) s vystretým chrbtom, držiac sa rukami niečoho pred sebou. snáď som nič nevynechal.

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ano... podobné robím aj ja... ten začiatok... aj s mierne mäkkou loptou, ale zatiaľ na chrbte ležiac na posteli, kolenami stláčať loptu, potom medzi členkami stláčať loptu, priehlavky tlačiť hore a dolu, krúžiť... a tá lopta vyzerá jednoducho, ale z toho možno dostať normálnu svalovicu...

na zemi nie, podrepy nie, to by som nevstala...
divočiny zatiaľ nie :(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hmm...už ma bolela len ľavá strana, resp. ked som hlavu otočila doľava. I vybrali sme sa do Žiliny, cesta tam super, mali sme kupé, takže som si sedadlo prispôsobila, aôe cesta späť - otvorený vagón s pevnými sedadlami, a je to ako na začiatku. Ale minizostavu cvičím.  

A sranda, včera som celý deň upratovala, vysávala, vytierala, medzitým varila, skrátka všetko možné, a vôbec som si ani nevšímala nejakého krku. Vôbec sa neozval, alebo ja v tom pracovnom nasadení som na to nemyslela, neviem. Dnes doprava otočím 45°bezbolestne, doľava tak cca 30°. Znesiteľné, ale na moje cvičenie vhodné aj pre staršie tetky ako som ja, čo som tam chodila 3x týždenne, to zatiaľ nevyzerá. 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov