Skočiť na obsah

Chrbát, chrbtica, platničky, bolesti ...


game

Odporúčané príspevky

zenu vo stvrtok paradoxne seklo u ortopeda, ked si bola dat svihnut injekcie do clenka...

vravim jej "a co on na to?" a zena ze "nic, ani som ho s tym nezatazovala..."

este ze mala so sebou taky pas s vystuhami na chrbat...

kazdopadne - ona aj doma nosi taky umelokozusinovy ladvinak, kde je integrovana este nejaka magneticka platnicka, vraj jej to robi dobre

a este u nas doma fici okrem flectorovych naplasti aj mydocalm v kombinacii s voltarenom

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Aj u mňa to už fičí...a bez výstrahy...

Chytili sme nejakého vírusa, najprv len ťažšie dýchanie, potom stekajúci sopel,potom krvavý sopel a bolesti v hrdle a potom...

Najprv opuchlo chodidlo, obul volne tenisky a žilo sa ďalej ( oddelené lože)

Včera som pozeral telku, vypol o 23:30,čas na spánok ( preležal som celý krasny víkend,kurňa), zalahol a naraz boľačka. Z ničoho nič ma začala trhať partia niekde medzi krkom a lopatkou. Zmenil som ležiacu polohu, nič,zatočil hnátou,nič...prehadzoval som sa,nespal, až okolo 2:00 som išiel za synom,nech mi premasíruje dané partie. Nič...teda nič nepomohlo.

Už som bol v koncoch, spať sa nedalo, bolo 2:30, keď ma napadlo, že ešte mam Flector. Nalepil som ho a posledný pohlad na hodiny, ktory si pamätam bolo 3:15. Ani neviem ako som vstal ( ešte pred budikom), teraz som konečne doma z prace, a musim vydržat aspom do 22:00, lebo ak si teraz lahnem, v noci budem hore a chytím " vyvrtku".

Už aby bolo zajtra...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak už nielen vľavo, už to leze aj do pravej strany...ale zahájila som napriek tomu, že to ide ťažko, cvičenie.

Kedysi pri takýchto príznakoch ma ortopéd poslal na liečebný telocvik a na elektroliečbu, vtedy to naozaj zabralo. lenže teraz toho v robote máme toľko, že naozaj nemôžem vyčkávať u doktorov. teraz, keď ten blbec poslanec, čo vďaka jeho skvelému návrhu už nie je možnosť si priplatiť za časenku, ani nechcem vidieť, koľko času by som strávila v čakárňach.

A tak som k nijakému doktorovi nešla, mysliac si, že teraz snáď to už bude ok. Lenže prd motorový. Každú noc sa zobudím zakaždým, ked sa chcem či začnem pretáčať, kým nájdem dajakú znesiteľnú polohu, tak to tiež trvá, a ráno lezem z postele ako keby som v noci myši chytala. V stredu a štvrtok som v robote myslela, že skapem, chodila som ako 85ročná babka, sadanie a vstávanie muselo byť podporené opieraním sa obomi rukami, nevedela som sa ani na prácu poriadne sústrediť a veci, čo mi predtým nerobili nijaký problém, mi teraz nešli a nešli. v stredu som si vypýtala od kolegu Ibalgin (ja také ani nevediem), ale nezabral. A tak som si to večer doma natrela Voltarenovým gelom. ešte vo štvrtok ráno som pohľadala bloček s cvikmi - boli to muky, niektoré tie cviky som vôbec nemohla urobiť, ale aspoň daktoré som horko ťažko zmákla a šla do práce, ale zabudla som si tie kríže natrieť. Takže deň v práci bol mučením, ešte aj dýchanie spôsobovalo vystreľovanie až neviem kam to. Poobede keď už sa to nedalo vydržať, som užila tabletku voltaren, ktorý som si kúpila cez obedovú prestávku, a trocha sa mi uľavilo. V piatok som si ráno zasa zacvičila, pokúsila som sa premôcť to vystreľovanie, no, snažila som sa a väčšinu cvikov som zmákla. Poučená predošlým dňom namazala som to tým gelom a šla do roboty. Chvíľami to bolo nanič, ale potom sa stalo dačo divné. Šla som do kuchynky s jablkom a chcela som si zo skrinky vybrať tanierik, lenže boli tie tanieriky vysoko, a mne bolo blbé otravovať kolegov, aby mi to šli podať, a tak som sa postavila na špi čky a natiahla sa ako to najviac šlo, podarilo sa mi ten tanierik stade vytiahnuť, ale podstatné bolo, že sa mi nejak uľavilo. Bolelo to len pri nádychoch, ale dalo sa to vydržať. Zohnúť sa mi ani tak nešlo, ale aspoň pri sede na stoličke to bolo ako tak. A tak som si dnes ráno zasa zacvičila. A čo tu spomínate tú náplasť voltarenovú, tak veru som si také dačo zadovážila tiež a dala to. Bola som prekvapená, ako to hreje a je to celkom príjemné. Ale sranda je, že prvá náplasť, čo som si dala, nehriala, kým teraz ako sedím, tak priam cítim to teplúčko!!!

 

game, nezávidím ti ani čo sa za necht vojde, že si ani nemôžeš na to nič dať. ja síce sa liekom vyhýbam a užijem to až keď to prestane byť únosné, ale aspoň mám tú voľbu - neprejde, môžem si dať. Nezávidím ti taký stav.

D´Ady, tomu nerozumiem, ved keď už raz si to tam tam v čakárni vysedela a už bola dnu, tak nechápem, čo mu to nepovedala. Čo sa bála, že ju pošle na chirurgiu?

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

aa, ona je taka samoliecitelka, to su roky skusenosti
a chudak doktor mal uz vybavenych 100 pacientov v ten den, lebo mu vypadol jeden ordinacny den, tak mu vsetkych preobjednali...

chodi k nemu vela ludi, je to asi najlepsi odbornik tu u nas, ale ordinuje v ambulancii len jeden den v tyzdni

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...
  • Pred 1 mesiacom...

dnes v súvislosti s chrbticou dve príhody, z dvoch koncov chrbtice ...

 

tá drieková mi vystreľuje do nohy, v kuse, ale posledné tri dni tak, že toho mám vážne dosť ... dnes som na poliklinike položila nohu na schod, a okrem bolesti som ju prestala cítiť úplne, podlomila sa, a zbierala som sa spod schodov, štvornožky. pohľad pre bohov.

 

a na MR mi tentokrát kontrolovali druhý koniec ... krk a hlavu.

zatiaľ zistili, že mozog tam je ... :innocent:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no ... zopár modrín navyše ...
 

ale miglo ma včera poriadne, a trištvrtehodinové nehybné ležanie v MR na tom tvrdom podklade s bolesťou pulzujúcou do nohy urobilo tiež svoje.

 

mám doma po dedkovi ... takú ozajstnú ozajstnú paličku ...
dnes ráno som už vážne premýšľala, že ju vytiahnem. po tom včerajšku som ako keby ma prešiel parný valec

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

ale kdepak. toto lepšie nebude, je to palička -_-
 

ono ma to bolí neustále, ale práve posledné tri dni idem kúsať, ako mi to vystreľuje do nohy ...

operácia zatiaľ neprichádza do úvahy, pre iné problémy, takže je to také veselé, keď sa pridá zmena počasia, akákoľvek, a ozve sa aj krčná, to je priam balada :agree:

 

 

chodiť po schodoch je za trest, snažím sa tam a tak, kde sa dá vyhnúť schodom, čo nejde, samozrejme ...
a za posledný polrok som sa trikrát zrúbala priamo v nemocnici z jedného - prvého - schodu - vykročila som naň nohou, kam mi vystreľuje chrbtica, to nem bol dobrý nápad
:nienie:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

áno áno, to mi hovorili už pred 14 rokmi, keď mi začala krčná vypovedávať službu - že sa mám naučiť s tým žiť. tak jo.

 

pridala sa drieková, a zasa sa učím s tým žiť, ale niekedy to moc nejde  -_-

 

problém je, že nesmiem brať ani lieky na bolesť.
jedine čo mi zaberie, sú občas injekcie, ale to je tak ... raz za rok, lebo tie pichajú len odborní lekári, a tiež to nepichajú furt ... je to zložité :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

take veci mam popisane v naleze, ze

L4-5 difuzny bolging s dorzomediálnou protrúziou, naliehajúcou na durálny vak

L5-S1 drobná šavostranná extrúzia disku v kontakte s durálnym vakom a odstupom koreňovej pošvy príslušného nervu

 

a podobne...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...
  • Pred 3 týždňami...
  • Pred 1 mesiacom...

 

Vyše 20 rokov sa vedci na popredných svetových univerzitách pokúšali vyvinúť účinnú a spoľahlivú technológiu, ktorá by znížila alebo úplne odstránila potrebu ožiarenia. Výsledkom tejto snahy je ultramoderné a bezpečné zariadenie s názvom Formetric 4D. Zabezpečuje rýchle a bezbolestné zobrazenie stavu chrbtice v statickom postoji a dynamickom pohybe. Objektívne zanalyzuje držanie tela, poškodenia alebo deformácie chrbtice.

http://www.medante.com/ponuka-sluzby/formetric-4d/

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Na bolest chrbta, sposobenu stuhnutim pri sedavej praci, mi pomohla pravidelna masaz chrbta. Pravidelne raz do mesiaca.

 

Mala som aj problem s pravou rukou, nebolo mozne ju ohnut dozadu bez toho, aby som necitila bolest a ked sme ju davali po masazi "naspat", tak bola taka vytuhnuta, ze som neverila v krajsie zajtrajsky. Tipovala  som to na nejaku skratenu slachu.

Chodim k maserovi, ktoreho zena, tiez maserka, vnasa aj vela spiritualneho do toho celeho, a vravi ze bolest je casto krat aj nasledkom naseho nezdraveho dusevneho zivota. Vravela, medzi recou, ze zijem v nepohode, v strese, nie som stastna, a s pravou rukou suvisi muz.

Ked sme sa rozisli, maser neveril, ako viem razom ohybat rucicku :)

 

Nevieme doteraz, neriesime. Bola som v tom ze to mam zo sportu, v sportovani pokracujem, vo vztahu a v nestasti uz nie :)

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

JA MAM TERAZ PRAVE OPACNY PROBLEM.OD 20.12.2015 MA ZAHADNYM SPOSOBOM PRESTALA BOLIET KRCNA CHRBTICA.TRAPIL 

SOM SA S NOU 35 ROKOV A ZRAL SOM IBALGIN 400 AKO NA BEZIACOM PASE- NIEKEDY MI ANI NEZABRAL A TRI DNI SOM TRPEL AKO SVINA.TI KTORI MAJU TIETO PROBLEMI VEDIA O COM HOVORIM.TERAZ BY MA ZAUJIMALO KTO MI TO VIE VYSVETLIT,AKO TO JE MOZ-

NE ZE TA BOLEST Z NICOHO NIC ODISLA.ABSOLUTNE TO NEVIEM POCHOPIT CO SA VLASTNE STALO.STALE NAD TYM ROZMYSLAM

ALE NEVIEM CO SOM SPRAVIL.PODOTYKAM ZE SOM MAVAL BOLESTI 3X DO TYZDNA A MUSIM SI TERAZ ZAKLOPAT VOBEC NIC.

ZEBY MA NIEKTO TAM HORE MAL VELMI RAD!!!!!!!!!!!!!!!! JE TO VELMI ZAHADNE ALE SOM VELMI RAD A DOTERAZ MI NIKTO NEVEDEL DAT ODPOVED.ASI SOM UZ TRPEL DOST. TOMAS

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

CAPS LOCK!!!!

 

 

mimochodom, téma o chrbticových záležitostiach tu je, hneď vedľa, bolo zbytočné zakladať ešte jednu.  (témy budú spojené)

 

 

a o zázrakoch je téma v inej kategórii ... zrejme to bolo čosi zablokované alebo pricviknuté, zázrak sa nekonal, zrejme prirodzená cesta.

stačilo spýtať sa neurológa ... a či si na vyšetrení u neurológa niekedy bol, nepíšeš.

či si bol na CT, magnetickej rezonancii, či aspoň na RTG za tých 35 rokov, tiež nepíšeš.

 

 

odporúčam do pozornosti netiketu - CAPS LOCKom sa v diskusiách kričí. tak prosíme tu nekričať a vypnúť CAPS LOCK.

vďaka.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tomblade

píšeš, že si sa trápil s bolesťou krčnej chrbtice 35 rokov...,  zrazu bolesti sú  preč.  dôvod na radosť.., nie problém. :)  teš sa z prítomnosti.  nemusíš, nemusíme, poznať odpovede na všetky otázky.

 

 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ano,presiel som si vsetky vysetrenia ,od RTG,CT,MR,injekcie ,doktor nic nezistil,bol som aj vo vojenskej nemocnici,ani tam nic nezistili.mam 46  a 35 rokov som trpel.Teraz je to uplne iny zivot .

Neviem si to proste vysvetlit.Pisete tu,ze to mohol byt pricviknuty nerv-no neviem,doktor by to zistil.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pricviknutý nerv by nemuseli zistiť.
zo skúsenosti viem, že ani natiahnutý úpon, šľachu či väzivo či skrytý zápal nevedia vždy zistiť. ani prístrojmi.

 

stalo sa ti to v 11 rokoch, keď dobre počítam, nemal si vtedy nejaký úraz?  aj malý, ani si o tom nemusel vedieť ... stačilo natiahnuť nepsrávnym spôsobom krk.

aké to boli bolesti? vystreľovalo to niekam? do hlavy, do rúk?
nie vždy sa zistia príčiny ... bolesť je špecifická lekárska veda, nie tak dávno uznávaná, a algeziológovia namiešajú lieky pre pacientov na mieru, ale príčina bolesti je niekedy jasná, niekedy nejasná.

 

keďže neobjavilo nič ani CT, čo je napodrobnejšie a najpreukaznejšie vyšetrenie, najskôr mi vychádza nejaký nesprávny pohyb, úpon, nerv ... ktorý sa zrazu uvoľnil.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov