Skočiť na obsah

Chrbát, chrbtica, platničky, bolesti ...


game

Odporúčané príspevky

Momentalne silna bolest v chrbtici, ktora sa uz tradicne siri lavou stranou, mam pocit, ze je to tym, ako som zanedbala pravidelne masaze, alebo si to len navravam. Samozrejme okamzite sa mi zhorsuje aj migrenozna bolest hlavy, ktoru mam v pravidelnych atakoch....hmmm, asi furt, alebo aspon skoro furt..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja tiež viem, čo je to bolesť chrbtice v oblasti krížov. Chodieval som na elektroliečbu, parafín, masáž a nepomáhalo nič.

Bolo to spojené aj s akýmsi štípaním svalov, v oblasti bedier, že som nemohol ani sedieť ani ležať a pritom na magnetickej rezonancii mi nenašli vôbec žiadny dôvod.

Až keď som minulý rok úplne prestal jesť akékoľvek obilniny, lepok a mliečne výrobky, kazeín, tak už teraz neviem, čo je bolesť krížov.

Ešte občas mám nervozitu, štípanie vo svaloch, ale to je úplne v pohode. Mne veľmi v tomto pomohol test na intoleranciu potravín.

(Mne škodili: paraorechy, mandle, lepok, kazeín.)

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Presla som si testom intolerancie potravin asi pred desiatimi rokmi. Asi by bolo treba zopaknut ho, mozno by sa mi trochu ulavilo, aj ked moje bolesti chrbta su uz chronickeho razu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

toto počasie plus výnimočné tri obrovské erupcie na jedenej kope na slnku ma privádza do zúfalstva ... celý týždeň bol každý deň deň blbec, a bolestí mám plné zuby. už dosť. stačilo.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

zabudla som na jednu čarovnú "chrbticovú" historku ...

lopty na sedenie a cvičenie ...

 

podstata je, že som bola minulý týždeň u mojej doktorky neurologičky, je to podarená žena, a okrem iného som sa jej spýtala, či by mi na nové problémy táto lopta pomohla, trebárs len sedieť na nej ...

pozerala, uvažovala, a nakoniec vyhlásila :

 

" nie, na toto už zrejme nie, a poviem vám pravdu, keď som ju ja chcela raz odskúšať, hneď na prvýkrát som sa z nej zdrbala " :agree:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

:) práve sedím na fit lopte a asi sedím o niečo vystretejšie :-) aj sa snažím na nej denne trošku pocvičiť. k tomu si krížovú oblasť raz denne natriem konopným mazaním a raz za týždeň si zájdem k masérovi na masáž. inak cvičím len jednoduché cviky na posilnenie chrbtového svalstva, brucha.

nakoľko ma pobolievali kríže a teraz badám zlepšenie - asi sa to v mojom prípade zaobíde aj bez návštevy lekára.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 6 mesiacmi...

dnes je to des ... komplet celá, nie len choré časti, a môžem sa čudovať, čo sa deje - práve pozerám, že od rakús na nás ide taká čierňava, že až

a chrbtica a hlava sa idú zblázniť od skorého rána ... -_-

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 6 mesiacmi...

dokonalé ... :klobuk:

ešte by čosi mohli vymyslieť na to, keď človek nevie vstať z postele a vidieť tri schody je málem katastrofa ... ale aj tak je to dokonalé,

 

venujem pod stromček všetkým boľavým a křupavým chrbtičiarom    post-3-0-89041300-1386781989.jpg

 

post-3-0-18294200-1386781989.jpg

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mne na bolesti chrbta cvičenie pomáha...začala som na jeseň chodiť na jógu s týmto zameraním a bolo to fajn, ale potom keď som mala tie problémy s rukou, jóga šla bokom. A keď prestali radosti s rukou, začali sa iné "radosti", ale to je zasa iná kapitola. Takže s jógou som nedobrovoľne skončila.  Ale popužitie správnych cvikov spojené s dýchaním ako má byť, je super a fakt pomáha...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

pred dvomi týždňami mi ruplo, pravdepodobne vyskočilo esíčko ... to je taká kostička vedľa chrbtice, ktorá vie narobiť poriadnu šarapatu ...

 

ako tak sa to dalo do poriadku - teda vlastne som dúfala, že je to na dobrej ceste, včera ma to bez varovania raflo zasa, a fest: komplet spodná chrbtica, namiesto už bežnej jednej nohy mi tŕpnu obe, ledva sa hýbem, ani ležať ani sedieť ani stáť, o pohybe ani nehovoriac ...

 

chcela by som napísať, že tíško trpím, ale ono to nie je tíško ... :(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

game

..dúfam, že si v dobrých rukách lekára..., ktorý Ti nasadil/í správnu liečbu..., že všetko dobre dopadne... prajem Ti  uzdravenie.

 

 

môj švagor mal tiež problémy s chrbticou, bol aj na operácii ešte pred 9 rokmi ako 40 ročný... mal vysunuté platničky.., operovali ho v KE.., pretrpel si tiež svoje, ale teraz pracuje, teší sa ..

aj moja "teta" bola na operácii s chrbticou, dnes má 59 rokov je na invalidnom dôchodku,  je živá.. ako včielka,  veselá.. moja segra..:-)

 

práve čítam článok z minulého roku o Csille Šimlovičovej, o Mudr. Petrovi Durnom z ružomberskej nemocnice..

 

Csilla s humorom tvrdí, že pri umývaní zubov sa už asi nikdy nebude predkláňať a veci zo zeme dvíha zásadne z drepu. Môže však chodiť, plávať, bežkovať, bicyklovať sa a najmä – žiť, nie iba prežívať. Namiesto platničky medzi jej unikátnym zdvojeným stavcom má karbónovú náhradu. „Svoj život som pred operáciou už oplakala. Síce nažive, ale trpela som. Teraz som oveľa šťastnejšia. Vážim si aj drobnosti, bežné úkony, ktoré opäť dokážem. Bez bolesti je život znovu krásny.“

zdroj: http://zivot.azet.sk/clanok/18132/vysunuta-platnicka-a-zdvojeny-stavec-jej-robili-zo-zivota-peklo-zmenil-to-jedinecny-zakrok

 

 

 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

game, dufam ze uz si v pohode.

 

ja som prestal s masazami, a dvakrat tyzdenne si rano zabehnem  tak 10 km. chrbat prestal boliet, len mi zas viac smrdia nohy :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

díky za priania,
 

ale nie, nie som v pohode, tá akútna vec sa trochu zlepšila, to áno, tá chronická bolí a obťažuje stále ... človek by si myslel, že už som si mohla na bolesti zvyknúť, ale na to sa nedá zvyknúť ... B)

je to tak na hrane - aj na operáciu, aj nie, zložité to je celé akosi


jj, Trojka, zatiaľ behaj, kým môžeš, nohy si umyješ :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

už v stredu som sa zobudila s bolesťami v krížoch, ale len napravo; vydržala som to do štvrtku, kedy som si kúpila náplaste Flector, v piatok som sa ledva vliekla, v robote som chodila ako 80ročná babka, už 3 noci som poriadne nespala, čo som sa na tie hlúpe kríže budila pri každom pohybe,  v sobotu to bolo trocha lepšie, zvládla som aj vysávanie - a dnes som sa konečne trocha aj vyspala. Ráno sa ma Flinstone pýtal, či to ešte bolí, nuž popravde som mu povedala, že trocha, ale je to oveľa lepšie---a poobede som vliezla do vane, dala sa do pucu a potom som si šla strihať nechty na nohách, a to som nemala robiť, nijaké prudké pohyby som nerobila, ale aj tak zrazu len ruups, niečo ma svinsky pichlo a vystreľovalo to všetkými smermi, narovnať sa akosi nešlo, nuž v pozícii 80ročnej babky som sa priplazila do obývačky k Poirotovi...a som zasa na začiatku, a tro som si myslela, že zajtra už budem fit. Možno ešte tak fet, ak si budem musieť niečo na to dať, ale fit nehrozí...pri každom zohnutí a vystretí to vystreľuje, mrcha hnusná. ja veru nie som trpezlivý trpiteľ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vitaj v klube, Vilma ... :(

 

mňa teda bolí  neustále, ale pred nejakým mesiacom mi pri úplne nevinnom pohybe vyskočilo esíčko - ono mi vŕzga a skáče bežne, ale toto bola sila ...

a posledných cca 10 dní je to kompletne sakumprask jedna katastrofa, o neustálom vystreľovaní do nohy z vykriveného stavca ani nehovorím, bolesti hlavy z krčnej si už pri tom takmer ani nevšímam  ... a ja nesmiem lieky na bolesť, všetky obsahujú látky, ktoré nesmiem ...

ale niekedy je to tak zlé, že smiem nesmiem, ružový ibalgin aspoň prináša ilúziu, že možno pomôže ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vilma, Game....tiež musíte mať všetko....

Neskušal som, ale keď som si uvedomil, že aj ja mám kríže, tak mi ludia, čo to mali viac krat, radili Flextor ( Vilma), ale údajne je ešte jeden účinnejši prostriedok, ale chlapi to nevydržali, a demontovali ho s krížov. Ženy obecne znesú viac, takže je niečo, čo po nalepení aktivne produkuje teplo cez nejaky uhlik....podla ich slov, ako keby tam mali žehličku, nevydržali, strhli...to teplo to tak prehreje, že sa to tam možno nejak porozťahuje a vychladnuti vrati na miesto.

Takže, mnou neoverené,vraj funkčné....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

môže, verím, že je to funkčné ...

kedysi sa vyrábali také ohrievacie kožušiny, ktorými sa boľavé kríže obtočili, a lekári zvykli odporúčať suché teplo ... nahrievanie fénom a podobné záležitosti

ale zasa nie každá porucha okolo chrbtice znesie teplo, ani dotyk ...
niektoré neslobodno masírovať a nahrievať vôbec ... záleží od postihnutia a diagnózy.

neurológ mi rozprával, že má pacientov, ktorí pri postihnutí krčnej chrbtice odpadávajú pri dotyku, a na zahriatie v kúpeľoch môžu zabudnúť - narobí viac škody ako úžitku.

mne kedysi dávali na krčnú elektrinu, to mi dokonale ublížilo, neskôr experimentovali s teplým parafínom, to som ani nedokončila ... to bolo utrpenie.

potom sa pridala drieková časť, a to už nikto ani neponúka ani teplo, ani masáže ... maximálne nejaké lieky, ktoré nemôžem ... mám povolený Paralen ... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov