Skočiť na obsah

Turistika


Linkman

Odporúčané príspevky

na dnešnom programe bol Kriváň

 

totožne

sme to absolvovali hádam posledný možný deň ako sa dalo, na ďalší deň už dážď a sneh

dobrých 9hod. aj vďaka "nadšenej" partii :cem:

5min. po nás vyrazili zo studničiek rodičia s tak 7 ročnými deťmi. Niekoľko sto metrov pod vrcholom sme ich stretli ako sa už vracajú spať :)

Hrozná premávka tam hore ale bola, aspoň že sme prišli tak 15min pred tým, ako padla totálna oblačnosť

osobne, hore sa išlo oveľa lepšie ako dole

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 7 mesiacmi...

Včera sme si s mladou vyšli z Jastrabia smerom na Inovec, že sa prejdeme. To že nás po 3/4 cesty chytil taký lejak, že sme to radšej otočili ma ani tak neštvalo ako to, že sa zrovna v ten istý deň rozhodlo ísť na chatu pod Inovcom kopa sviatočných tiežturistov, ktorí neboli schopní si autá odstaviť niekde dolu v dedine a pekne sa k chate prejsť, nie, tie lemry sa na autách museli povyvážať až k chate, boha takých by som kopal dole kopcom až po železnicu v Lehote! :innocent: Keď sa chcú ísť niekam nažrať, tak autami nech sa odvezú do mesta do reštaurácie a nie na turistickú chatu, lemry, fakt nepochopím týchto magorov! :)

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

mna v lete cakaju dva turisticke vikendy v priebehu mesiaca v Tatrach

 

jeden vikend - tury medzi horskymi chatami

druhy vikend - nejaky ten stit, dva

 

uff, tesim :dalbysomsi:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 8 mesiacmi...
  • Pred 2 mesiacmi...

tohto roku zahajena turisticka sezona

 

trenciansky pochod LETECKA 50-TKA (35.rocnik), s roznymi trasami, my sme dali na zaciatok opatrnych 20 km (axel, teba ako Trencana som tam nevidela, kde si sa tulal? :) )

vyslo krasne pocasie, priroda sa pomalicky prebudza, na lukach trsy snezienok, v cieli opekacka a kyselka...super

trasa: Trenčín, stanica –Brezina - Soblahov, chata pod Ostrým – „M“ s.Lúčky - "Ž" - Kubrica - Trenčín /Kubra, kyselka/ cieľ

 

ked som videla minajucich beziacich troch panov, ktori absolvovali trasu 100 km, bezali od posledneho vecera, celu noc, tak som len hlavou krutila, a uprimne, ani nechapala, uff :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

tak sa trochu pochválim

vraj je to len cca 92km

ale my sme to aj vďaka strate pozornosti spôsobenej únavou a poslabšie značeniu

asi skutočne tú stovečku dali

 

post-86-0-70038300-1338752622_thumb.jpg

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

včera som ako väčšina chodil v štýle RoboCopa,

no dnes cítim už len ramená a prdeľ

inak

na moje prekvapenie sú stehná a lýtka v pohode

 

kopec ľudí nadávalo na otlaky a chodidlá,

moje sú však v pohode, za čo sa môžem poďakovať - adidas kanadia TR

ak ich niekde opäť uvidím v zľave, tak okamžite kupujem do zásoby

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

o tyzden to vypukne znova, aj tohto roku nemozu chybat tatranske tury :)

 

po trencianskej 30tke som absolvovala este dubnicku, pamatne listy a odznaky pribudaju :)

dufam, ze tento rok bude rovnako bohaty na tury ako ten minuly, Tatry excelovali

 

tomassi, uff, akoze respekt :)

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

nnn, turistika nie... toto je uz normalny sport

prednedavnom sme mali heslo vikendu "27 je mooooc" (27 je pocet kilometrov, ktore kamarat naplanoval prejst za sobotu), uspesne sme to zredukovali, hoci uhrn za vikend bol asi aj trochu vyssi

 

ono tak prechadzka do 15 km za sobotu, ak k tomu priratas balik stupani/klesani radovo v niekolkych 100-vkach metrov uplne staci, pokochat sa krajinou, zastavit sa na vyhlade, oddychnut si pod peknym stromom, vnimat zvuky, farby, vone...

da sa to pri nahanani sa za kilometrami a peciatkami ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tu nejde o naháňanie sa,

ale o prekonanie seba samého

posledných 30km, je skôr o psychike ako fyzičke

samozrejme aj keď tú treba

 

kto chcel, skončil po 30km, iný na Bukovej, . . .

 

aj ja si rád vybehnem na 15-20km túru

toto je len rozšírenie si možností turistiky

 

niekto to spraví do 24h, iný zas za cca 11h

mám ho kvôli jeho vášni a fyzickej zdatnosti odsúdiť?

 

mi to príde ako pohoršovanie sa príležitostných fanúšikov ME/MS

nad "bláznami",

čo sledujú-musia vidieť, každý jeden zápas

a naopak

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

za sebou prve tatranske vystupy v tomto roku, snad budu rovnako bohate ako minulorocne

 

v piatok bol vystup na Zbojnicku chatu, standardne z Hrebienku, nakolko nebola otvorena este letna sezona (cez Priecne sedlo ma chlapci lanaria uz dlho, ale uspesne odolavam :D )

v sobotu vystup na chatu pod Rysmi, nadherne pocasie vyslo, pred stupanim nad Zabimi plesami bolo vsak mnozstvo snehovych poli, ktore neulahcovali vystup a na chatu som dosla v zubozenom stave, jedinou motivaciou boli buchty...a tie sa zial aj minuli :uplakany: .. dodatocne padli na Popradskom :)

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 rokmi...

Ta trnavska 100 ma prekvapila  - nikdy som tak dlho nesiel a ani neviem ci sa to da zajst - ale - uz som mal pripravenu peknu trasu pre vojaka na 40 km, ale asi to je malo dam to 60 km. Na nedelu.  Uz som vymyslel ,ze pojdeme na hnustu - len tak ako da kopec - potom na cierny balog ako da kopec- do kopca na kopec co tam maju  a potom nazad cez  muransku planinu. Da sa to natiahnut isto - ale ja som nechcel ist po turistickych trasach aspon na prvej polovici nepojdeme - pojdeme to co si mlady vyberie, dam mu mapu a nech ide.

60 km je podla mna vela a na mna vela -ale cez planinu trosku inde pojdeme da sa to natiahnut na 60 km. Ak prideme az do Revucej - nikdy som tam nebol kde pojdeme a nikdy som to nesiel. Pruser, je ze ja v pondelok mam koniec DPh-cky - nemam vela roboty - ale tu robotu mam naplanovanu na nedelu - teda zo zemiakov(vyberania) v sobotu ho zoberiem a pojdeme - lebo nemam kedy inak. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

Vcera tatranska minituristika, Mlynickou a Furkotskou dolinou.

Pripájam foto, vyhlad z Bystrej lavky (1300 m n.m.), pohlad na Vysne Wahlenbergovo pleso vo Furtkotskej doline. Druhe najvyssie polozene pleso vo Vysokych Tatrach.

 

Balzam na dusu.

 

post-16-0-02092400-1443976778_thumb.jpg

 

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vcera bolo pekne pocasie, dnes by ste si uz take vyhlady neuzili. Nedavno sme fajne zmokli na ceste z Polskeho hrebena Bielovodskou dolinou, chytili nas tri burky. Nevedeli sme, kde mame zaliezt :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Uff, burku som v Tatrach nastastie este nezazila :) Neviem si to ani predstavit.

Ano, vcera bolo ukazkove, modra obloha bez oblacikov. Hore som cakala lady, mrazy, snehy, a tam sa opalovat dalo.

 

Kazdopadne, ak hrozi burka, do hor nechodim. A v letnom obdobi do obeda uz dole. Inak je pravdepodobnost burky vysoka.

Tak ci tak, pocasie v horach je premenlive, takze sa moze stat ze v jednu chvilu ani mracik, v tu druhu prichadzajuca nahla burka.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vcera bolo pekne pocasie, dnes by ste si uz take vyhlady neuzili. Nedavno sme fajne zmokli na ceste z Polskeho hrebena Bielovodskou dolinou, chytili nas tri burky. Nevedeli sme, kde mame zaliezt :)

pri Litvorovom plese je horolezecky bivak, dalsi na Bielovodskej polane, este cestou (ale mimo chodnika) stara Hohenloheho chata a potom dve horarne v doline ;)

aspon teda - volakedy bolo... (polozky 2 a 3 neviem, ci by som este nasiel)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pri Litvorom plese sme sa na chvilu zastavili, ale buchalo to vsade naokolo a ten bivak je blizko vody, tak sme sa radsej rozhodli zist nizsie do doliny :) 

 

Nizsie v doline, uz pod Bielovodskou polanou sa nam stala taka "prihoda". Stretli sme rodinku v teniskach. Vraveli, ze uz maju othodost a pytali sa, ze kedy uz bude ta chata. Po otazke ze aka odpovedali podrazdene -ved ta, na Zelenom plese! Tak sme im povedali, ze ta tu nebude, ani keby sa teraz rozbehla oproti nim. Pomylili si zastavku Biela voda s Bielovodskou dolinou, to je zhruba 20 km fail :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov