Skočiť na obsah

Novinky


Mazmar

Odporúčané príspevky

  • Pred 6 mesiacmi...

pozrela som Elizu Graves :)

trochu ma to nudilo, po celý čas som oscilovala medzi tým, že je to celkom dobré, a tým, že je to hodne nudné ... ale posledných cca 10 minút to napravilo ... Kate krásna, Mozartova hudba obrovské plus. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 9 mesiacmi...
  • Pred 3 týždňami...

žijem asi kdesi mimo, takúto dôležitú vec som nevedela, hrúza, som ignorant ... práve som zistila, že je tu nový - časozberný - film Rytmusa Sídliskový sen.

 

kto chce, prečíta ... aspoň jednu recenziu  http://kultura.sme.sk/c/7971523/snivat-sidliskovy-sen-s-rytmusom-uplna-strata-casu-recenzia.html

kto chce, pozrie, a potom napíše svoju recenziu ... :klobuk:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

tak na toto by som hadam aj do kina isiel

Pouhý den poté, co studio Warner Bros. přineslo první obrázky z Legendy o Tarzanovi, tu máme teaser trailer. A vypadá ohromně epicky. Je jasné, že je v tom mrtě digitálních triků, ale pořád to působí dostatečně temně a špinavě, aby vyhrála atmosféra. Režisér posledních dílů Harryho Pottera David Yates připomíná, že si s velkými rozpočty (tentokrát 180 mega!) rozumí a známou legendu předvádí v zatraceně svěžím a působivém světle. Pokud točit moderní verze klasických děl, pak nějak takhle.

http://www.kinobox.cz/video/10773-legenda-o-tarzanovi-teaser-trailer-je-velkolepy-a-fenomenalni
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

novinka, ktorá mala byť filmom roku ... medzinárodná spolupráca, pekný rozpočet, Tánička Pauhofovie a celá plejáda kdekoho, a režisér Filip Renč.

 

nie, nechystám sa na to do kina, ale tak jednohlasné recenzie nemožno odignorovať, len na ukážku z csfd (49 %), zo spoločenského časopisu, a z internetového filmového portálu a videorecenzia:

Lída Baarová

moviezone: Lída Baarová, recenzie
 

šestka, která zabila Lídu Baarovou

 

zabiják Kamila Filly

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Idem zajtra pozrieť Revenant Zmŕtvychvstanie, snímku nominovanú na Oscara za najlepší film za rok 2015, ktorá má pomimo ešte ďalších 11 nominácií.

 

Som zvedavá na kameru, zvuk, proste celkové spracovanie, teším sa.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

dve slovenské /resp. slovensko - české/ novinky.

 

jedna ten treťotriedny muzikantský život a kodrcanie po dedinských zábavách a festivaloch od Dušana Rapoša, kotrému sa v poslednom čase neveľmi darí natočiť taký skutočne dobrý film.

podivný film Muzzikanti je už v kinách  http://www.csfd.cz/film/451893-muzzikanti/komentare/

 

jedna z recenzií:https://dennikn.sk/689439/novemu-filmu-dusana-raposa-neuveri-ziaden-divak-nad-desat-rokov/?ref=top-cl

vlastne na ten  film možno pozerať kdejakou optikou:

je to hudobný film, niekomu to stačí. 

je to hodne slabý odvar, ktorý sa dal natočiť oveľa lepšie,

ale najviac sa mi pozdáva, že je to hodne priemerný film o hodne priemerných muzikantoch s hodne priemernými životmi, vzor: cirkusácký život v maringotke: z niečo žiť treba, do fabriky sa nechce, tak budeme kočovať. sklátime zopár báb, dedinčanky sú nenáročné, tak iďme na to, nejako z toho len vyžijeme.

 

 

-----------

 

druhý je dlho očakávaný film, ktorý bude mať premiéru v marci:

pripravoval sa spústu rokov, vymenili sa scenáristi a režiséri, a konzultovalo sa s právnikmi, a vznikal ťažko, ale už je natočený:

 

slovenský politický triler Únoshttp://www.csfd.cz/film/464563-unos/prehled/

 

tak na to som zvedavá.

 

https://kultura.sme.sk/c/20466882/tajna-sluzba-si-objednala-vrazdu-na-film-unos-bolo-treba-odvahu.html

https://kultura.sme.sk/c/20467178/unos-film-ktory-vznikol-napriek-vystraham-pravnikov.html

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

predpremiéra prebehla, objavili sa prvé recenzie na Únos.

 

videli ste to už niekto? 

 

http://www.csfd.cz/film/464563-unos/komentare/

 

a jedna z denníkaN: https://dennikn.sk/695284/unos-je-konecne-solidny-politicky-triler-a-slovensky-film-pri-ktorom-sa-necitite-trapne-ale-staci-to/?ref=tit

 

 

 

Prvý film o ére mečiarizmu nedopadol zle. Má však svoje limity.

Milan Ondrík si užíva psychopata Lexu, Ján Greššo je presvedčivo defenzívny exprezident Kováč, Maroš Kramár má predsedov nahlúply a falošnícky kukuč. Všetci herci hrajú s chuťou a berú to osobne. Vidno, že aj ich hnevajú Mečiarove amnestie.

Spoločensky je film Únos dôležitá udalosť. Iná vec je, či je dobrý sám o sebe ako snímka bez spojenia s politikou. To už nie je jednoznačné, záleží aj na tom, kto sa pozerá. Dokonca sa dá povedať, že každý typ diváka má pred sebou dosť iný film.

Pusa na čelo

Novinár má pred sebou film, v ktorom sedia hlavné fakty, až na hlavnú hrdinku, novinárku, ktorá je buď úplne celá vymyslená, alebo je kombináciou Ľuby Lesnej s Petrom Tóthom, aj keď ani jedného z nich (pozor spoiler!) neznásilnil mafián.

Pamätníci budú radi z autenticky vykreslenej vulgárnosti vo vtedajšej spoločnosti. Pobavia ich dôchodcovské mítingy na Pasienkoch, prerábka volebného hitu Vivat Slovakia a okrídlený telefonát s vetou „keď ho kopneš do gúľ, dám ti pusu na čelo.“

Možno budú namietať, že bilbordy s predsedovým hrnčekom nemohli visieť v meste roku 1995, keď sa príbeh odohráva, ale to je umelecká licencia a nepodstatný detail.

Dvadsiatnici budú musieť k filmu čo-to doštudovať a ani tak nezachytia polovicu narážok a odkazov. Tak ako ich nezachytí divák, ktorý mečiarizmus nezažil, nepozeral televízne Apropo a deväťdesiatkový politický folklór vníma ako z odlišného storočia.

Ešte inak uvidí film cudzinec či mimozemšťan, ktorý pristál na Slovensku a netuší vôbec nič o spoločenskom kontexte. Uvidí zmätočnú a nezrozumiteľnú gangsterku. Scenár, ktorý mechanicky odsýpa, no nedáva mu čas a priestor vcítiť sa do hrdinov, občas s s nimi zastaviť a trochu pobudnúť.

Taký divák vidí príbeh, ktorý ako dráma zafunguje až v poslednej tretine, ktorý nemá jasné body obratu a hoci je až pedantne premyslený v motiváciách hrdinov, niečo tomu chýba. Funguje to racionálne, ale nie emocionálne.

Ktorá z postáv má byť hlavná? Novinárka? Prečo potom nie je príbeh rozprávaný dôsledne z jej perspektívy? Prečo lepšie neukáže, o čom je jej povolanie?

Skutočnosť nebola žánrová

Taký divák nebude múdry ani z biblických a kresťanských motívov. Zmätie ho film, ktorý nevie, čím chcel vlastne byť. Či dokumentárnou rekonštrukciou, alebo noirovou kombináciou kriminálky s gangsterkou. Či staviť na asketický realizmus, alebo menej realistické, ale žánrovejšie pravidlá.

Výsledkom je niečo medzi, problém je, že noirové prvky deja (zločinci sa dohadujú na daždivom parkovisku a fajčia cigary, policajt má v kancelárii ventilátor... ) neladia vždy s realitou únosu. Skutočnosť taká žánrová nebola.

Povedzme to ešte inak: návštevníci, ktorí chodia do kina skôr sviatočne, budú radi, že tu máme konečne solídny politický triler a slovenský film, pri ktorom sa nemusia cítiť trápne. Akurát, že divákovi zvyknutému na svetové žánrovky, to nestačí.

Z filmového hľadiska mu Únos toho ponúka len málo. Zostáva mu fantazírovať, aký politický triler by z toho namiesto Marianny Čengel Solčanskej mohol vytĺcť taký Paolo Sorrentino.

 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

ako je to s Únosom, moji milí kinonávštevníci?

 

bol na tom niekto v kine, videli ste to niekto?

čítala som prvé recenzie, trochu rozporuplné... ja do kina nepôjdem, musím si na neho počkať, ale zaujímalo by ma, čo vy na to...

 

komplet, výkony, scenár, réžiu a všetko okolo.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dnes som absolvovala.

Fajn, len na uvod pripadne v priebehu filmu mohlo dojst k vacsiemu opisu postav. Miestami som tapala kto je kto.

Asi najvulgarnejsi slovensky film.

Nevyznam sa v kvalite rezie, vykonov, scenaru. Mne ako divakovi amaterovi prisiel film dobry, drsny, ked sa zamyslim nad faktom ze sa to realne dialo..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 mesiacmi...
  • Pred 2 týždňami...

ako je to s Únosom

bol na tom niekto v kine, videli ste to niekto?

... čo vy na to...

 

komplet, výkony, scenár, réžiu a všetko okolo.

 

videla to len doll, zrejme :)

 

ja ešte nie, ale práve som našla celý film na YT... len musím nabrať chuť. som zvedavá, pridobre si tie časy pamatám, bolo to len toť nedávno.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Únos som načala, ale na to potrebujem špeciálnu náladu.

 

ovšem dnes má premiéru nový dokument Mečiar  https://www.csfd.cz/film/544827-meciar/prehled/

 

už aj trailer v trvaní  1 minúta,  42 sekúnd úplne stačí, aby si človek spomenul na ten grc, čo tu pred dvadsiatimi rokmi stiahol celú mladú krajinu na samé dno.

zjavne mu je dobre, nerobí si najmenší problém, stále je presvedčený o vlastnej výnimočnosti.

https://kultura.sme.sk/c/20652873/film-meciar-ma-uz-len-par-dni-do-premiery-vladimir-meciar-sa-v-nom-spraval-netypicky.html?ref=njctse

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

pozrela som Únos.

 

viem, že je to niečo medzi filmom a dokumentom, atmosféru doby prináša zamračeným šedivým daždivým chladným počasím...

mafiáni, postavy a postavičky si viem predstaviť, že v skutočnosti takto jednali... nič vo veľkom štýle, len šeptom, medzi sebou, konšpiračne... a streľbou a vraždami a bez akýchkoľvek škrupúl, surovo rovno do stredu.

herci boli vybratí dobre...

 

hoci som na skutočné obdobie mečiarizmu hodne citlivá, sledovala som jeho každé hnutie, to množstvo špiny, čo sa tu prelievalo v 90. rokoch, a ako sa viedla politika jedného malého podnikového právnika s priveľkým egom, ten úplne až nereálny, sureálny, nepochopiteľný demoštratívny skutok únosu, vraždy a odrezané hlavy na strechách áut... na verejnosti vtipkujúci babkami milovaný, v ústraní nepríjemný až nepríčetný intrigujúci človek, ktorý bol presvedčený, že jediný vie, ako na to...

 

no dobre, tak film... mám z neho pocit, že kto to skutočne vôbec nezažil, dnešný dvadsaťročný človek môže prijať tú atmosféru doby a krútiť hlavou, že takto to predsa ani nemohlo byť, toto tu bolo?

v skutočnosti to bolo ešte horšie, a mám z toho pocit, že neveľmi pochopia, čo sa vlastne dialo.

 

film je sekaný, je to dosť guláš, napratať do jedného celovečerného filmu dobu, atmosféru, postavy doby, povahy, postavy navyše, dianie, ktoré vlastne aj v skutočnosti bolo hodne nad pochopenie, a zároveň pod akúkoľvek logiku... a ešte oveľa viac, vo filme, ktorý nebol rekonštrukciou udalostí, ani dokumentom, ani úplne krimi, ani dráma, len sa snažila nahustiť obraz doby... a ja vážne neviem, či sa to podarilo.

 

nie je to zlý film, má dobré obsadenie, ovšem herci drmocú častejšie, než by bolo slušné, ale prezývky ma miatli, mám dodnes v hlave skutočných ľudí a ich podoby,

ale druhá polovica filmu je možno reálnejšia... surová, ale taká bola v skutočnosti.
toto bol vážny film, Mariana nie je zlá režisérka, už mala nejaké počiny, niekedy sa zdá, akoby tu bola jediná posledná režisérka vôbec,  a toto bol jej najlepší film, ovšem niečo mi tam chýbalo, ovšem samotná doba bola tak neskutočná, že akokoľvek o nej natočiť film, možno tam bude vždy niečo chýbať.

 

nebudem hodnotiť, lebo ho vlastne neviem ohodnotiť. na slovenské pomery dobrý film o hodne vážnej dobe, herci sa snažili tiež hodne, a režisérka tiež. neviem, či to pochopí niekto za hranicami. skutočne neviem. ale je to slovenský film o slovenskom dianí, pre slovákov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

https://www.csfd.cz/film/306966-snehulak/prehled/

 

Teraz som došla z kina. Asi sa na to neviem pozrieť nestranne. Harry Hole je proste Harry Hole, a kedže s výberom herca som bola spokojná, tak ostatok neriešim. Kniha je rozsiahla a nedá sa jednoducho vtesnať do filmu tak, aby to malo hlavu aj pätu. V celku v pohode. :)

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

25 rokov hral Ms. Poirota geniálne a legendárne David Suchet.

 

teraz prišla ďalšia shakespearovská legenda Kenneth Branagh a zahral si modrookého plavovlasého úplne iného Poirota s nemeckými fúzami v kinofilme Orient expres.

https://kultura.sme.sk/c/20703485/zabil-agathu-christie-vycitali-mu-ale-aj-slovaci-sa-mu-zlozili-na-to-aby-pokracoval.html

 

videli ste ho? ako sa vám páčil?

prvé reakcie na film boli, že zabil Agathu Christie... film ale celosvetovo zarobil, a Branagh bude nakrúcať ako režisér a hlavná postava aj Vraždu na Níle.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nejak na to nemam chut..aj ked Branagh je skvely herec :-)..ale Poirot vyzerajuci ako.... no neviem mozno casom

 

A na aku rit ludstvu treba minimalne 3 filmy podla jednej knihy? Aby si kazda generacia hecov mohla zahrat v rovnakom filme???

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 11 mesiacmi...

zaujímavé ohlasy na Bohemian Rhapsody...

 

jeden z najzaujímavejších, ktorý som počula, že na veľkom plátne obstojí ako najveľkolepejší koncert Queen... kritiky sú trochu kontroverzné, diváci sú nadšení...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov