Skočiť na obsah

RoSo

Odporúčané príspevky

Podľa mňa je to fakt ako vraví lopata, 100 ľudí = 100 chutí... A nebudem predsa hodnotiť niečo vysoko len preto, že ten film je všeobecne obľúbený a vysokohodnotený. Keď ma raz niečo nezaujme, tak prečo sa "prispôsobovať" iným hodnoteniam? Však o tom to je, o ľudskej individualite, vkuse, chápaní a vnímaní pointy alebo posolstva. Nič viac, nič menej.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ryan a čo si ty ? Vysoko kvalifikovaný a akreditovaný filmový analytik ? Kedže vieš 100% ohodnotiť nie len film ale aj človeka čo hodnotí filmy ? Funebrák to si povedal ty, nie ja :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Kedže vieš 100% ohodnotiť nie len film ale aj človeka čo hodnotí filmy ?

Neviem o čom sa tu bavime. Veď vidim tvoje vyjadrenia na konkretne filmy a taktiež tvoje hodnotenia na csfd. Tak netušim, prečo to teraz popieraš.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ryan a čo si ty ? Vysoko kvalifikovaný a akreditovaný filmový analytik ? Kedže vieš 100% ohodnotiť nie len film ale aj človeka čo hodnotí filmy ? Funebrák to si povedal ty, nie ja :)

 

Nechaj profesionala pracovat dalej.On je nie vysokokvalifikovany, ale expert na filmy :zubiska: Som ti napisal ze pozera klenoty a nie prepadaky :hufi:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tebe chlapče netušim o čo ide. Vôbec nechapeš o čom pišem. Takže tie tvoje komentare su uplne odveci.

 

Podľa mňa je to fakt ako vraví lopata, 100 ľudí = 100 chutí... A nebudem predsa hodnotiť niečo vysoko len preto, že ten film je všeobecne obľúbený a vysokohodnotený. Keď ma raz niečo nezaujme, tak prečo sa "prispôsobovať" iným hodnoteniam? Však o tom to je, o ľudskej individualite, vkuse, chápaní a vnímaní pointy alebo posolstva. Nič viac, nič menej.

 

O tom ale reč vôbec nebola. Jeho vkus som vôbec nehodnotil, ani sa k nemu nevyjadroval. Ja som len skonštatoval, že lopata hodnoti tak ako hodnoti. Nič viac nič menej. Ide o to, že teraz to popiera.
  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ale ja nič predsa nepopieram Ryan len čo som chcel povedať je že je to len čisto tvoje subjektívne hodnotenie a ja som iného názoru, hotovo. Šak ja tiež vidím tvoje vyjadrenia, a častejšie, ako ty moje a tiež nie som nadšený s tvojho hodnotenia filmov, asi tým čo si nedal vysoké si nepochopil no :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

prepadák je na tento film mimoriadne slabý výraz, pritom možno jeden z najlepších počinov spoločnosti "Asylum Productions" ... :)

 

včera to vysielala Prima Cool, ani ako recesia sa to nedá pochopiť, a pozerať vonkoncom nie, maximálne s utrpením dopozerať s veľkými prepínacími prestávkami to pozliepané utrpenie bez scenára, nakrúcané priamo na video, s hercami, ktorí práve prišli v nádeji stať sa novým Schwarzim do Hollywoodu, obdobie jura nakrúcané u kohosi na dvore, prepletané kúpenými odpadovými nepoužitými zábermi z nakrúcania iných filmov ... bez najmenšej snahy preklenúť rozdiely v nasvietení, farbách či prostredí z kúpených sekvencií, ako prišlo, tak zlepili, dovidenia ... :doh:

 

dinosaura neskolí najmodernejšia intenzívne používaná vojenská technika, ale na 150 metrov vystrelené primitívne šípy ho vyriadia ... snaha o dekoráciu je zo smetiska dovezené vyhodené umelé kvetenstvo na trčiacich tyčkách, a niektoré sekvencie tam proste nalepili opačne ...

no nič, je to film Jurské komando / 100 Million BC http://www.csfd.cz/f...mando/strana-2/

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

http://www.csfd.cz/film/254156-pocatek/

Tak pre mňa to bolo sklamanie na celej čiare. Nedopozerala som to, prepla som. Hodnotenia má úžasné a mne sa nepáčilo vlastne nič. Podľa môjho hodnotenia blbosť na "n".

vedela som, že je to sci-fi čo je vzdialené od toho žánru čo zvyknem pozerať, ale aj tááák.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tiež sa mi Počiatok nezdá byť prepadákom roka... síce som sa na konci trochu stratila (robila som popri tom, a tento film predsa len potrebuje, aby sa naň človek trochu viac sústredil), ale celkovo sa mi zdal dobrý - a to nemám rada DiCapria a sedela som pri tom tuším do pol tretej do rána...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Jednak sa mi Inception ako film vazne pacil... ale co je hlavne: film s rozpoctom USD 160,000,000 ktory zarobil USD 825,000,000 - urcite nemozno oznacit za "prepadak". Po financnej stranke. A vacsina kritik bola tiez dost pozitivna, cize tu ide skor o opacny pripad..

 

- hollywoodsky film

- komercne zamerany

- usmesny a zarobkovy

- a dokonca aj kritikmi chvaleny

 

Ale uznavam, ze pokial je niekto zanrovo uplne mimo fantastiky, asi sa tazko mohol chytat uz z principu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ale uznavam, ze pokial je niekto zanrovo uplne mimo fantastiky, asi sa tazko mohol chytat uz z principu.

 

Myslím, že toto bude hlavný problém celého posúdenia Inception ako prepadáku... Tiež nie som nejakým extra fanúšikom žánru sci-fi a fantasy, takže mnoho takýchto filmov ma proste nezaujme, nebaví - no určite ich nebudem označovať za nejaké podradné prepadáky. Je to vec vkusu... Inak, Inception sa mi veľmi páčilo, aj keď to mierne prehnali v niektorých častiach s tými vizuálnymi efektami.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No co ja viem...prehnali s trikmi? Tak ked idem do kina, aj ocakavam, ze tie efekty budu trieskat a vyrazia mi oci z hlavy :)

 

Sledovat minutovy zaber na stekajucu slzu po zvraskavenej tvari (cierno-bielo!!) v nejakom artovom filme - je proste mrhanie potencialom modernych premietacich technologii :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tiez by ma zaujimalo kde a ako clovek, co oznaci nejaky film ako prepadak, ten film videl. Lebo aj film sa da pozerat rozne. Je rozdiel si ho pozriet v kine (pripadne doma kvalitnu verziu na kvalitnom TV), s dobrym obrazom a ozvucenim, a potom v podani markizy/jojky, kde je budovanie deja zabite kazdych 20minut 15minutovou reklamou a cast hereckeho umenia - rec- zabita slovenskym dabingom.

  • Pridať bod 3
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Inception som videl najprv v kine kde zážitok bol úplne skvelý, a potom neskôr na HBO už v Českom dabingu ktorý bol inak dobre spracovaný ... v Slovenskom som ho našťastie ešte nevidel :D
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

S tou "atmosferou" to je proste prudko subjektivne. Slovenska tvorba trebars naozaj nie je americka - ale ze by bola remeselne dobre zvladnuta, mala atmosferu a dusu, pochybujem.

 

Nuz a od trikoveho filmu, ktory je postaveny aj na efektoch tazko ocakavat presne to iste, ako od nejakeho Trierovho filmu (ktory tiez nataca aj v USA, nie?). Ale rovnako by si mohol povedat, ze jazdci v F1 jazdia remeselne dokonale, no ich prejav nema dusu - oproti lokalnym zavodom trojkoliek v blate.

 

Podla mna, prave vdaka tomu, ze bol remeselne zvladnuty, dobre zahraty a mal slusny (a dost inovativny) scenar - mal aj atmosferu. Presne taku, ako bolo cielom. Fantazmagoricku, pochmurnu, schizofrenicku. Predlohu kludne mohol napisat P.K.Dick.

Na americku tvorbu vazne pocuvam len kritiku - prinajlepsom sa uzna, ze dokazu triky, ALE... A kto je teda lepsi? Kinografia ktoreho statu robi take uzasne filmy, ze neslapnu vedla - a tym myslim filmy, ktore zaujmu ludi od Argentiny az po Cinu? Nejaky artovy film, ktory chyti za srdce porotu na Berlinale a potom sa miestami premieta v malych kinach, kde chodi zopar desiatok ludi (staci porovnat navstevnost) - je mozno taky uzasny, ze nakoniec nie je pre ludi. Ta uzasna atmosfera prevazne vacsine ludi nic nepovie. Ta uzasna "dusa" pre ludi nic neznamena. Niektore z tychto filmov sa mi pacia, ine nie. Ale tvrdit, ze su az o tolko lepsie, nez ine a uspesnejsie?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Trier nie je typicky predstaviteľ americkeho filmu, všakže?!

 

Berieš to ako tradične priliš zoširoka. Vôbec nejde o konkretnu krajinu. Len proste tie blockbustre su učelovo robene na prvoplanovy efekt. Maloktory z nich ma nejaku nadstavbu. To su proste filmy, ktore musia za každu cenu zarabať. A to robia. Nejaka pridana hodnota sa najde malokedy.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Trier nie je typicky predstaviteľ americkeho filmu, všakže?!

Nie je. No a co? Ono ked toci v amerike, pripadne ho produkuju americke firmy, tak asi aj jeho filmy budu aspon zcasti americke. Co by zase minimalne hovorilo o tom, ze pojem "americky" filmy zahrna velmi siroku skalu tem a spracovani.

 

 

 

 

Len proste tie blockbustre su učelovo robene na prvoplanovy efekt. Maloktory z nich ma nejaku nadstavbu. To su proste filmy, ktore musia za každu cenu zarabať. A to robia. Nejaka pridana hodnota sa najde malokedy.

Ale toto vsetko su len samoucelne slova, ktore si niekto definuje podla toho, co sa mu hodi.

 

Prvoplanovy efekt? Prosim ta, ved kolko artovych reziserov uz od zaciatku planuje, ze ich dielo sa snad dostane na berlinale, do cannes, ci aspon karlovych varov, ci inde.

Zarabat? To musi kazdy film, lebo filmari hlinu nezeru. Akurat niekto viacej zaraba od divakov - a niekto iny ma ten prijem z nejakeho filmarskeho fondu. V tom pripade musi ocarit nie divakov, ale tych, ktori rozhoduju. Princip je ten isty.

Pridana hodnota? To je praveze prudko subjektivne. 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Každy film na seba nezarobi. To je nezmysel žiješ v nejakom utopickom, zidealizovanom svete.

Samoučelove slova to určite nie su. Samozrejme netvrdim že to plati všeobecne, občas sa zadari. Tak to proste funguje.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov