Skočiť na obsah

RoSo

Odporúčané príspevky

Temný Rytier bol tiež lepší ako prvý diel. A nebolo ho ľahké prekonať, keďže Batman začína je veľmi dobrý film. Ako blockbuster patrí na najvyššie priečky. A Temný Rytier je pre mňa najlepším súčasným blockbusterom. Veľmi silný zážitok. Môže si podať ruku s klasikami ako Indiana Jones, Terminátor, Jurský Park, Star Wars...

Ďalším skvelým pokračovaním bolo aj Toy Story 2.

 

A teraz spať ku téme prepadáky. Nedávno som zhliadol Kovboji a Votrelci. Dobrý námet, niekoľko dobrých nápadov ale iba niekoľko... Inač zase len mrhanie potenciálom. Nenudil som sa ale ani ma to nenadchlo. Veľa scén mohlo byť prevedených lepšie. No ale čo by človek čakal od 160-milionového rozpočtu... Napríklad taká scéna v opustenom baraku kde sa chlapec skrýva pred mimozemšťanom. Keď si spomeniem na Vojnu svetov, ako podobnú scénu robil Spielberg so svojím kameramanom Kaminskím, príde mi to ľúto. Také skvelé námety sa musia dostať do rúk práve neschopným a nudným režisérom. A to Jon Favreau po Iron Manovi vyzeral ako celkom schopný zabavač. Opäť premárnená šanca.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Otazka je, čo sa u Batmana za prvy diel považuje. Temny rytier je vyhypovany kvôli udalostiam okolo Ledgera. Mne prišiel Batman begins o dosť lepši.

 

Vojnu svetov by som zaradil do tejto temy. Hlupy film.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mal som na mysli samozrejme prvý diel novej trilógie. Ja som komiksy vždy pokladal len za spríjemnenie večera. Je to tak doteraz. Temného rytiera som videl 2 roky po jeho premiére. Dovtedy ma nezaujímal, pretože to bol "iba" batman, iba komiks - pre mňa neatraktívny film. Po prvom dieli som zmenil názor a jeho pokračovanie mi spôsobilo veľký zážitok, aký som pri filme dlho nezažil. Pre niekoho môže byť vyhypovaný kvôli Ledgerovi. Dobre, máme rozdielne názory, vkus. Ja naopak Temného rytiera vždy vyzdvihnem, pretože jeho pokladam za kráľa blockbusterov. On je vlastne niečo viac ako blockbuster. Iné digitálne srajdy mu nesiahajú ani po päty.

 

Čo som spomínal Vojnu svetov tak som myslel iba tú jednú scénu. Súhlasím, že to nie je dobrý film, ale jeho remeselná stránka sa mu nedá uprieť. Myslel som tie nápadité scény. To ako perfektná súhra režiséra a jeho geniálneho kameramana dokázala vyťažiť toľko napätia. Hovorím len to, že niektorí majú stále dobré nápady a Favreau v Kovbojoch a votrelcoch ukazuje iba rutinu. Fuj!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

ktosi tu zaviedol označenie "hlúpy film", aha, ryan.

slabý výraz je hlúpy film pre príšernosť Jack a Jill http://www.csfd.cz/f...01-jack-a-jill/

na imdb dopadol ešte horšie http://www.imdb.com/title/tt0810913/

Adama Sandlera nemusím, prehnané komédie tohto typu nemusím, ale zlé prehnané komédie tohto typu s Adamom Sandlerom, ktorý prináša stále len sám seba, aj napriek podvojnému vydaniu :huh: :niee: . aj napriek Al Pacinovi. hrozné.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 mesiacmi...

Adam Sandler uz vie jedine sklamat. Cim som starsia, tym menej sa dokazem na jeho filmy pozerat. Mam este v sebe tolko tolerancie, ze si to pozriem a nieco OK ci prijatelne na tom nadem, ale celkovo ten chlap so sebou prinasa jedine more momentov razu "co do p-" a pod.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Sandler okrem 2 filmov (Reign over me a Punch-Drunk Love) nenatočil nič, čo by stalo za reč. Dramaticke role životom biteho loosera mu sedia, neviem prečo radšej toči tie dementne radoby komedie.

Ale takych pripadov ako on je na kvanta. Stači spomenuť hviezdy b-čkovych filmov s bojovym umenim (Jet Li, Seagal, JCVD...). Čim novši film, to väčšia sračka (až na 1-2 svetle zablesky). A hlavne takto dopadne 99% azijskych hercov a režiserov, ktorych zlaka Hollywood.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Sandlera mám rád, bohužiaľ niektoré komédie sú naozaj už príliš prehnané a konečný dojem z toho nieje veru dobrý. Ale niektoré sú naozaj celkom fajn pozerateľné a dobré (Click, 50 First Dates, Longest Yard, Just Go With It, Anger Management, Grown Ups a podobne). Ale niektoré "komédie" už vážne prehnal - a tým mám namysli najmä Jack & Jill. Snáď už to bude v budúcnosti len lepšie (aj keď ťažko prekonať ten "klenot").

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

predloha Arthur Hailey: Detektív, po prečítaní knihy NEpozriem film, natočený podľa knihy, prakticky nikdy, jednoducho to nerobím,

výnimky sú niektoré klasiky, Sherlock Holmes v x variantách, Hercule Poirot od Agathy ...

a sem-tam výnimočné výnimky, ale zanedbateľne zriedkavo.

 

náhodou som sa dostala k filmovému spracovaniu Haileyho Detektíva, a že prečo som sa pustila do toho, aby som riskla pozrieť to, skutočne neviem. akási morbídna zvedavosť, čo z toho spravili, pretože Haileya čítam, prvého som čítala v detstve, nie všetky sú najvydarenejšie, ale mnohé jeho knihy sú súčasťou mojej domácej knižnice, aj Detektív, a je to dobrá kniha, prepracovaná a čtivá

.

podstatné je, že je to zlé, zlé zlé, zo skvelej prepracovanej knihy vyrobená síce dvojdielna detektívka, ale všetky väzby a nuansy, ktoré viedli v knihe k skutočnému deju, z filmu zmizli a zploštili sa na klasickú béčkovú detektívku s dôrazom na náboženských fanatikov a čudné myšlienkové pochody zamestnaným manželom zanedbávanej manželky a politikárčenia vychytralého politika a jednu osobnú pomstu, ktoré akosi stráca dych vo filmovom spracovaní. vlastne kdesi zmizne úplne, a pri tom je to v knihe nosný motív.

 

Tom Berenger, ktorý vie byť skvelý, a bol v nejednom filme skvelý, tu v hlavnej postave, obstarožný a obtlstlý, akosi stráca dych, aj doslova, nemá charizmu, chýba mu výnimočnosť a pohnútky, chýba mu iskra, ktorú má v knihe ... Cybill Sheperd vo vedľajšej úlohe je vo filme znechutená dokonale trafená americká manželka, bez akejkoľvek iskry, úplný opak knihy. dôraz je tu na úplne nepodstatných hlúpostiach, dej tým trpí a stáva sa desným klišé.

ostatné postavy hrajú svoje úlohy, " mimo prostor a čas ", akosi hrajú aj emócie, ktoré zostávajú hrané, a nepresvedčia o pravdivosti ... hoci skutočný príbeh je postavený na nich. na emóciách.

myslím, že kto nečítal knihu, bude film pozerať ako nudný kus jedného z radu krimifilmov ...

a kto ju čítal, zrejme tú plochosť nedopozerá.

a určite sa nedám zlákať na sfilmovanú skvelú knihu ďalších mnoho rokov. ee. nie, zlé zlé zlé.

 

aha... toto som si vyhľadala až po napísaní. ďaleko som od ostatných postrehov nebola: http://www.csfd.cz/f...55776-detektiv/

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

x dokumentov o tragédii v Černobyle bolo stokrát lepších, než nový ... vlastne prvý, pomerne nízkorozpočtový / 1 milión, video / film, z ktorého mal byť horor, teda mal to byť horor, akože ...

zrejme diváci očakávajú zázraky, lebo do kasy doniesol už len z kín 18 miliónov, ale je to odpad.

tentokrát medzinárodná garda tvorcov, ktorí už priniesli dobré filmy, nepriniesla nič, celý film je predvídateľný, klasická banda amerických teenagerov sa správa ako klasická banda amerických teenagerov v hlúpom céčkovom filme ...

škoda bolo akosi ... pošpiniť pamiatku Pripjate a Černobyľu a obetí pre takúto stupiditu

hlavne po tom, čo je dávno jasné, asi len tvorcom nie, že žiadne zázraky a zmutované príšery sa tam nedejú, je to akési ... mŕtvo narodený nápad, škoda bolo natočiť, ale no ... názov už zarobil, tak čo ...

 

Chernobyl Diaries / Černobyľské denníky Horor / Thriller, USA, 2012 http://www.csfd.cz/f...rnobyl-diaries/

 

Solídna atmosféra mesta duchov Pripiať a opustenej černobyľskej elektrárne zadusená bandou neobvykle debilne sa chovajúcich amerických turistov, prekombinovaným scenárom s ešte prekombinovanejšou pointou a nedostatkom ľakačiek. Od tvorcov Paranormal Activity ma mrzí obzvlásť to posledné. Keď ma ten des nedokázal opantať v prázdnom kine, tak už fakt nikde.

recenzia: SarumanKo

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

včera som zhliadol "Hviezdne vojny Epizóda2: Klony útočia" a prišlo mi to ako strašný prepadák.. aspoň pre mňa. samá vata. autor zrejme chcel osvetliť duševný vývoj Anakina Skywalkera, ale v tom nezmysle sa to celé utopilo. a ešte k tomu ten príšerný český dabing. to už u susedov nemajú žiadne charakterové hlasy? zabitý večer..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 mesiacmi...
  • Pred 1 mesiacom...

pozerala som na csfd už včera, mám dojem, že sme pozerali iný film, ako hodnotitelia.

Batman ma beztak priveľmi neberie, tento som videla kedysi, nezaujal, a tentokrát som sa nemienila znovu trápiť.

kde nabral hodnotenie, že 90 % a 26. najlepší film ? 4. najobľúbenejší ?! http://www.csfd.cz/f...34-temny-rytir/

povedzme nie prepadák, ale nuda.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak ono zas ak môže mať Matrix 90% a byť 5 najobľúbenejší, Piráti z Karibiku 82% a 54 najobľúbenejší, Pán prsteňov 90% a byť 7 najobľúbenejší ... tak je možné naozaj všetko :) aj taká Melanchólia neviem kde zobrala 73% alebo Antikrist 69 % ... :o :o

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nolanovo spracovanie Batmana

(Begins - DarkKnight - DKRises)

je jedno z naj sfilmovaní komiksovej predlohy

(možno nezáživnosť filmu treba hľadať tam)

 

s lopatom súhlasím,

resp. lepšie povedané povedal by som to podobne, ale myslel presný opak

filmy ako Melanchólia a Antichrist sú klenotmi (nad 90% bez mihnutia oka)

presne tak ako Matrix aj keď ten je iná váhová kategória

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nolanovo spracovanie Batmana

(Begins - DarkKnight - DKRises)

je jedno z naj sfilmovaní komiksovej predlohy

(možno nezáživnosť filmu treba hľadať tam)

mihnutia oka)

Toto sme tu riešili v inej teme. Je to sice nadupany akčny film, ale s Batmanom to ma pramalo spoločne. Begins bol ešte v pohode, ale v Dark Night Nolan Batmana definitivne zabil.

 

Lopatka je jednoduchši divak, s ťažkymi indie filmami ma problem.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ok ale 100 ľudí = 100 chutí, a zovšeobecniť že má ťažkými problém sa mi nepáčilo. Nuž niekomu sa nepáči alebo ho moc nezaujala Čierna labuť, Počiatok, či Temný Rytier ... iného zase Matrix či Antikrist ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pozerám na Markíze Temného rytiera a zatiaľ sa zdá, že táto téma je najvhodnejšou, kde ten film môžem spomenúť.

 

Az na ten dabing ;)

 

jj Ryan jednoduchší kam sa na vás kvalitatívnych divákov hrabem :)

 

On pozerava len klenoty my len prepadaky :zubiska:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov