Skočiť na obsah

RoSo

Odporúčané príspevky

mamma mia bol hlavne ulet, pride odide, ale rozhodne boli ovela horsie filmy, som si spomenula na edwoodovky, ani jednu sa mi nepodarilo dopozerat do konca

 

posledny dost slaby film co som videla, shrek forever after

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pre mňa sú jednoznačne prepadáky filmy typu : nindža na akýkoľvek spôsob, Karate kid a podobne, Kickboxer, atď. a ešte množstvo ďalších, ale to by som tu písala ešte veľmi dlho.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

flora mi pripomenula ... čo je u mňa súkromný prepadák na prvých priečkach, tak jednoznačne talianske komédie typu "účtovník Fantozzi" a podobné komédie ... už z desiatich sekúnd dostávam vyrážky a bolenie hlavy :bezradny:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pre mňa sú jednoznačne prepadáky filmy typu : nindža na akýkoľvek spôsob, Karate kid a podobne, Kickboxer, atď. a ešte množstvo ďalších, ale to by som tu písala ešte veľmi dlho.

 

niečo podobné sme riešili v téme o TV tipoch

 

inak

aj ja mám trošku predsudky ku filmom,

v ktorých názvoch je ninja, samurai, . . .

ale za to môžu tie americké paškvili :bezradny:

 

No prave. Japonske filmy s tymito nazvami maju neporovnateľne inu uroveň.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

vcera som si pozrel Predators. bol som dost zvedavy, co to bude, kedze tema je to pomerne vdacna, ale okrem prvoplanovej zapletky a par slabych efektov tam za tych x minut nebolo NIC.. (tusim tomu chybal Votrelec..)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Ďalši film, ktoreho "užasnosť" ma akosi obišla je Twilight. Už som asi pristary na to, aby som pochopil čo je na tom take coolove. :ax: Nie je tu nejaky tinedžer, aby mi to vysvetlil?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Na Twilighte nie je "coolové" nič, ale mladé pipky vidia na plátne podľa nich neuveriteľne sexy (ale v skutočnosti mŕtvolne bielych a nechutných) upírov, či vlkolakov, nad ktorými môžu slintať. Ale veď každý sme si prešli pubertou, snáď ich to raz prejde...

Ale napriek tomu, tie filmy majú jedno plus a tým je skvelý soundtrack. :ax:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Na Twilighte nie je "coolové" nič, ale mladé pipky vidia na plátne podľa nich neuveriteľne sexy (ale v skutočnosti mŕtvolne bielych a nechutných) upírov, či vlkolakov, nad ktorými môžu slintať. Ale veď každý sme si prešli pubertou, snáď ich to raz prejde...

 

Nemyslim si, že to je pričina. Filmov o upiroch je X ale žiaden nebol toľko vynašany do nebies.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Meyerová jednoducho napísala knihu o pár veciach, ktoré mladé baby zaujímajú v ich veku, chytili sa nato a bolo už samozrejmé, že film bude mať aspoň taký úspech ako kniha. Je to proste boom, tak ako bol/je Harry Potter (čím ale nechcem povedať, že sa dajú tieto dve veci porovnávať z literárneho hľadiska). Decká čítajú a film sa len vezie na úspechu knihy.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Ďalším prepadákom je Prince of Persia: The Sands of TIme. Mal som to potešenie zahrať si aj počítačovú hru, takže smola, neubránim sa porovnávaniu.

 

Príbeh PC hry sa mi páčil oveľa viac ako ten filmový. Boli tam aj nejaké detailiky, napríklad pri súbojov, pri používaní čarovnej dýky, ktoré sa mohli preniesť aj do filmu, ale tak čo už.

Vizuálna štylistika bola nádherná, veľa farieb, orient, veľký palác a tak.

Mohlo to byť viac vtipné, viac nápadité ako napr. Piráti z Karibiku. Mohlo to byť osudové, keď už je reč o tom cestovaní v čase. Ale nie. Prevarený hollywoodsky blockbuster.

Prižmúril by som nad tým oči keby aspoň akcia bola o niečom. Ale pri všetkej úcte ku vyštudovaným, skúseným, filmovým tvorcom(a to ja úctu mám veľkú), tie detailné, blízke zábery pri bojových scénach bol čo za nápad? Akcia bola zlá, chabučká, slabulinká. Na 200 miliónový rozpočet skrátka mizerná. V kdejakých lacnejších filmoch nájdem lepšie bojové sekvencie ako tu.

 

Ako keby bolo také ťažké brať hercov z väčšej diaľky aby som videl ako švihajú tými mečmi, namiesto toho som videl akési rýchlo sa mihotajúce machule. Také zábery sú mi nanič. Kamera nepriehľadná a veľmi roztrasená aby to bolo náležite dramatické.

 

 

a ešte jedná vec - ten infantilný mega happyend !!! z tohoto mala byť nová séria? a kam by sa uberal ďalší diel?!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

Sice nie vyslovene prepadak, ale ďalši z radu vyrazne nadhodnotenych filmov je Čierna labuť. Zas som nepochopil čo je na tom filme ktory sa hra na veľke umelenie take užasne. A to už ani nekomentujem tu vykradačku Polanskeho Hnusu. To je prave filmove umenie.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

jj

na csfd som tomu síce dal 4 hviezdy, ale len vďaka roztrasenej kamere nna pleci

tú zbožňujem

 

ľudia sú z toho hotoví,

lebo im to je predkladané ako klenot

a súčasne nemajú poznatky o filmoch spracovávajúcich problematiku schizofrénie

napr.: http://www.csfd.cz/film/6255-lost-highway/ (aj keď to už je skutočný klenot)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Prince of Persia bol financne aj ked nie prepadak - tak aspon sklamanie. Oficialny rozpocet 200mio USD (ale tam sa vacsinou nezapocita cela propagacia), zatial zarobil nieco okolo 350mio USD. Realne, aby bol film takehoto rozsahu ziskovy, mal by mal prijmy aspon dvojnasobne ako naklady.

 

Nuz, ale na to, aka to bola nezvladnuta kravina sa hlavne divim, kolko to zarobilo :smilieee:

 

Ale su inac aj filmy, ktorych pozeranie doslovne moze cloveka zabit. Za poslednu dobu som z prinutenia videl, co si spominam.... Mutant Chronicles, Red Faction, Last Airbender, Priest. Poblijony, ktore sa len tak lahko nevidia - a pripadne doporucujem pozriet ako to vyzera, ked sa vyrobi fakticka zhovadilosti :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

jednoznačne sem zaraďujem už vlastne od chvíle, keď som len začula pred rokmi, že idú natáčať remake - nový Fan fan Tulipán http://www.csfd.cz/f...fanfan-tulipan/

sú filmy, ktorých by sa nemali dotýkať, za žiadnu cenu. z nikoho nebude nový Gérard Philipe a nová Gina, a atmosféra toho filmu sa nedá vrátiť, toto malo byť jasné už pred tým nešťastným remake.

toto je pre mňa taký... prototyp prepadákov. des.

 

videla som z toho upútavky a zopár minút, viac nešlo, a nikdy nepôjde.

geniálnemu starému filmu to nesiaha ani po podrážky ... http://www.csfd.cz/f...fanfan-tulipan/

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ono takto je to s drvivou väčšinou remakeov. Tych dobrych je žalostne malo. Problem je, že su extremne preceňovane, väčšinou z dôvodu že ľudia čo ich preceňuju nikdy nevideli original. Inak by tie nazory boli uplne ine.

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

včera v noci už ani neviem na akom programe http://www.csfd.cz/film/174284-kuryr-2/

neviem čo to malo byť, asi to chcelo byť akčný film. Popravde keby sa s tým kúsok pohrali,mohla to byť rovnako dobre aj komédia.

Toľko sprostostí a nahlúplých scén to som už dávno nevidela.

Vydržala som asi 15 minút a stačilo tej akčnosti, viac som nezvládla. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

k tomu sa pridám.

pred pár dňami dokonca kdesi vysielali Kuriér 3 http://www.csfd.cz/f...239459-kuryr-3/

 

nevenovala som sa mu, išiel mi za chrbtom, ako výplň, uspávanie unaveného mozgu. ale nechtiac som ho počula, sem tam zazrela pár sekúnd, a nakoniec sa dobre povadila, z tej znôšky nezmyslov by nebola ani len komédia.

tá istá osvedčená zápletka, de facto ten istý dej, také isté dievča, to isté rozuzlenie, to isté isté isté od začiatku do konca, ako jednotka ...

 

keby si aspoň dali námahu, a zmenili osobu zásielky. nech to nie je vždy dievča, ktoré zákonite skončí v slzách a v posteli hlavného hrdinu, bez fantázie a bez najmenšej námahy s novým scenárom ...

stačilo, nikdy viac ani tých pár sekúnd a utrpenie pri počúvaní dialógov :(

 

edit.

tak ... trinita ma predbehla o kúsok ... ja ani len smiať :(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Okrem toho Terminatora...trebars aj Votrelci. Indiana Jones a Chram skazy bol tiez napisany az po uspechu jednicky (nadej, ze bude dvojka je nieco ine ako hned planovanie dvojky). V seri Fast and Furious bola dvojka tiez dost dobra, potom zopar zlych a piaty diel zase vyborny. Nolanov druhy Batman. Horuce strely 2....

Este by som si na zopar spomenul, ale potrebujem kaffe :)

 

Ono je rozdiel medzi filmami, kde sa z obchodnych dovodov predpoklada, ze mozno nejake pokracovanie niekedy bude - a takymi, ktore su dopredu umyselne planovane ako seria, trebars Harry Potter, Twilight a pod.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov