Skočiť na obsah

Andulqa

Odporúčané príspevky

  • Pred 4 mesiacmi...
  • Pred 4 týždňami...
  • Pred 1 mesiacom...

Tom,

trochu vo mne hlodá červíček, akú bude mať čítanosť

skutočne by som to rada vedela

poznám zopár ľudí, ktorí zámerne vyhľadávajú klasickú klasiku, čím nezvyčajnejšiu, tým lepšie

väčšie publikum si pri tejto tvorbe neviem veľmi predstaviť, ale ktovie

 

 

tak trochu čakám prvý digitálny román ... má sa v ňom prechádzať z knihy do filmu, je k tomu treba kniha a počítač, v knihe budú k pokračovniu deja linky, stránky, na ktoré treba kliknúť, aby nám filmovo vysvetlil autor, ako to myslel a ako situácia dopadne ... premostí obrazom kapitoly

 

je to krutá detektívka so zámerne diabolským najsamhorším vrahom zo všetkých

autor je Anthony Zuiker, tvorca megaúspešných seriálov CSI

Zuiker premyslene vytvára atmosféru strachu, napätia, zimomriavok, jeho kniha a jeho filmy sú najmä pre silnejšie žalúdky

nie je to čistá e -kniha, ani film, ani kniha.

počkáme si :)

 

Level 26 - Netvor z temnoty

Anthony Zuiker

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 6 mesiacmi...

na nete je slusny zdroj ebooks, ktore po prekonvertovani nacitas v kindle

dobre je to hlavne pri starsich tituloch, ktore su uz vypredane alebo len v knizniciach, pripadne ani tam nie

inak pre skeptikov citaciek, mala som podobny postoj, ale vdaka tomu citam este viac a aj knihy, ktore by som nemala kedy behat do kniznice a citat v limite

displej je natolko kvalitny, ze si nezada s papierom, rozhodne ma aj toto svoje caro

 

takže ak ťa dobre chápem ebooky nemusíš kupovať len ich hocikde stiahneš z netu prekonvertuješ na formát (aký vlastne kindle využíva? PDB? ) hodíš do kindlu a čítaš... a aký je ten kindle vlastne veľký? koľko sa tam zmestí kníh?

tiež v poslednej dobe pokukujem po čítačke :vystraseny:

kupuješ si do čítačky aj arómu kníh, ktoré ponúkajú :) ? a dá sa v tom aj zaškrtávať napríklad pasáže alebo preniesť do nejakého súboru časti, ktoré si chceš vybrať alebo sa to musí ako u klasických kníh (čo nie je na škodu) prepisovať ručne ?

a ten displej je fakt taký dobrý, že to vyzerá ako papier ?

 

viem toto všetko by som sa mohol dočítať na nete u predajcov, ale to sú chválospevy predajcov ktorí idú po zisku a nie všetkých zaujíma spokojnosť zákazníka a čo som narazil na väčšinu diskusií o čítačkách tak klasika, že nastáva zánik tlačenej knihy a podobné klasické príspevky, ale na užívateľov som moc nenarazil...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Moj Kindle ma 3 GB co je na ebooks viac nez dost, ale su aj verzie s vacsou pamatou (ale nie rozsirujuce karty). Plus ak na tom trvas, tak aj hudbu moze prehravat :vystraseny:

 

Ma vlastny format .azw (plus nejake ine native), ale zvlada aj txt ci pdf. Akurat nie uplne dokonale - tj. kym vlastne formaty dokaze formatovat a pracovat s nimi vynikajuco, tieto ostatne maju funkcne obmedzenia. Ale zase, existuje gratis konverzia - povodny subor (doc, pdf a ine) posles mailom na kindle a za zopar minut sa ti vrati priamo do citacky v ich formate. Rychle, elegantne, fungujuce - a nic to nestoji.

 

Pokial ti nejde o tablet ale o citanie, je to vyborna volba a za nejakych 160 USD s postovnym to je cena ako lusk.

 

Displej je vyborny, vazne sa da citat aj na priamom slnku - len chvilku trva kym si clovek zvykne to kratke prebliknutie pri "otoceni" strany. Jasnacka ze cierno biele, ale zase baterka vydrzi ako prasa.

Poznamky ano...akurat export som este neskusal, hm.

 

Mimochodom - aj ked mam tento geret rad, za zanik papierovej knihy to este nepovazujem. Stale kupujem aj normalny papier, ale je vela situacii ked je toto ovela pohodlnejsie. A na Amazone su ebooks casto o kus lacnejsie ako papierovy original a pokial sa mi nechce cakat kym sa niekto uraci to tutok vydat, je to jasne riesenie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

fuu tri giga na ebooky to je krása,a ta hudba ma potešila bo som začal trochu využívať audiobooky síce najmä pred spaním, ale nie vždy sa mi chce vo vlaku čítač a len čumím von oknom a takto by som mal vyriešenú cestu aspoň nemusím pokukovať po mp3 prehrávači aj keď ten má zase výhodu že je menší a pohodlnejší

 

ta služba mailom je dobrá vecička, ale nepotrebujú od teba žiadne potvrdenie že si ten ebook kúpil ? a nie pirátsky stiahol z netu toto ma stále straší, že by som mal za tie ebooky platiť to by musela byť už ozaj nezohnateľná kniha aby som kúpil ebook :vystraseny:

 

práve že mi ide čisto len o čítanie tablet ee pre mňa asi zbytočnosť

 

 

Mimochodom - aj ked mam tento geret rad, za zanik papierovej knihy to este nepovazujem. Stale kupujem aj normalny papier, ale je vela situacii ked je toto ovela pohodlnejsie. A na Amazone su ebooks casto o kus lacnejsie ako papierovy original a pokial sa mi nechce cakat kym sa niekto uraci to tutok vydat, je to jasne riesenie.

presne kvôli tomuto tuho rozmýšľam nad čítačkou, že tu sa niekedy čaká dlhé roky než niečo vydajú čo by som si napríklad rád prečítal teraz keď to mám v hlave a nezabudnem na to, naposledy to bolo pri jednom autorovi, ktorý už ma tuším tretí román/novelu neviem isto a síce mu vytýkajú že je moc americký (ale zase vraj veľmi dobrý, ostatne neviem prečo mu to vytýkajú to môžu potom aj Dostojevskému vytýkať že je moc ruský :) ) a u nás nie je o ňom zatiaľ ani chýru ani slychu :) a bohvie kedy sa k nám dostane a či vôbec

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

kym slovensky trh zacne mysliet aj na ebooks, tak ani ine neostava, len si zohnat svojpomocne, zdrojov je dost

osobne konvertujem pdb do mobi cez free sw calibre, diaktrika v kindle problemom nie je

deklaruju cca 3.500 knih v pamati, ale osobne som to neskusala

displej je ozaj vyborny, ked si prejdes skusenosti s kindle na nete, prakticky same nadsenie, a ono je aj naozaj preco

najvacsim problemom je len si ho objednat a prekusat sa cez peripetie dph pripadne cla, ale su aj moznosti obist zaslanim do cr, kde sa do 150 eur neplati ani clo ani dph, zatial kym je to este aktualne

 

dobre je aj to, ked clovek nie je az tak zdatny v anglictine, ma tam vykladovy slovnik

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Co viem tak nijaka kontrola DRM, je to automaticky proces. Aspon mna sa to nikdy na nic nepytalo ani neupozornovalo :vystraseny:

 

Akurat .docx to nie vzdy zvladne a pri .pdf to niekedy robi psie kusy a mierne zmrsi format. Nic katastrofalne aby som zhanal na nete specialny soft, ale je aj ten a vraj to zvlada este lepsie.

 

A ano, slovniky su "pribalene" :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

kokso to sú aké "starožitné" preklady, počestené krstné mená, aj keď mám kompletného v knižnej podobe asi to aj tak posťahujem kvôli prekladu :D

 

ja som dnes tak trošku surfoval po rôznych fórach a stránkach a pár ebookov posťahoval, najmä starších autorov, alebo diela ktoré už nie sú v predaji a v knižnici nie sú. robím akoby mám už ten kindle doma :D

 

a našiel som komplet Troch pátračov aspoň myslím že sú komplet, kupovať sa mi to nechce a v knižnici si to moc nechcem požičiavať tak to budem takto na tajnáša v elektronickej podobe čítať :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a našiel som komplet Troch pátračov aspoň myslím že sú komplet, kupovať sa mi to nechce a v knižnici si to moc nechcem požičiavať tak to budem takto na tajnáša v elektronickej podobe čítať :D

 

troch patracov???!!! :D :D posli pls nech si to nemusim kupovat aby sa mi niekto nesmial ze co to citam :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

troch patracov???!!! :D :D posli pls nech si to nemusim kupovat aby sa mi niekto nesmial ze co to citam :D

 

poslane linky sskou :D

 

 

to je prvy krok ku kindle:) zistis, ze je toho habadej a je to dalsia moznost este viac sa k citaniu ako takemu priblizit

 

ja som mal kedysi veľa posťahovaných ebookov myslím beletriu odoborných mám ešte stále habadej tie aj využívam a niekedy dosť potrebujem a nie všetko majú u nás v knižnici a do viedne stále lietať sa mi nechce zase, ale potom som tú beletriu zmazal a nechal si len niektoré veci, ale čím ďalej som viac namotaný na ten kindle tak si to takto pomaličky až ostýchavo chystám :D

 

inak neviem či mi ešte viac pôjde priblížiť sa k čítaniu, myslím že som viac než dosť pohltený knihami :D :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

aj tipujem, ze k nemu casom dospejes:)

 

uz neriesis kde ako co, ked mas chut na vsetko:) mne uz z toho zacalo trochu sibat, kazdy mesiac aspon pat novych knih, miesta nikde, starsie tituly vypredane alebo v kniznici, na nete zas naopak pomaly cela kniznica ebooks, kvalitna citacka, dobra cena, ani sa nenazdas a uz ju drzis v ruke, a citas este viac nez kedykolvek

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nuz, keby som mal precitat vsetko, co mam... ci uz v papierovej (asi tak tritisic ?) alebo elektronickej (asi 20 GB ?) podobe... ledva stiham citat casopisy, ktore mi chodia; najlepsie ked idem na dlhsiu sluzobku, tie tri hodinky vo vlaku viem vyuzit

cestou do roboty pritom vzdy mam v batohu rozcitanu knihu, ovsem kym ju vyhrabem, kym vytiahnem okuliare a zacitam sa, tak uz vystupujem :D

papierove knihy uz v poslednych rokoch kupujem +/- len zberatelsky

btw - predpokladam, ze na citackach sa da zvacsovat pismo ??

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

predpokladam, ze na citackach sa da zvacsovat pismo ??

Ano, ALE...

 

- ber to tak, ze citacka nie je comp, takze nijaka nema uplne 100% podporu vsetkych formatov co existuju. Cize u kazdej sa najde nieco, co ti neprecita vobec. Alebo precita, no niektore veci nezvladne. (ja je pripad Kindle s native .pdf bez konverzie - precita,ale nescaluje)

 

No v zasade by som sa tym netrapil. Pokial si nekupis nejaky mongolsky sunt, kazda ma toto svojim sposobom poriesene.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

citam na telefone, 4" displej je na to slusny, ale nejak som si kukol kindle a nevyzera to vobec zle...a za 139dolarov by to mohla byt fajn hracka :) knih mam kopec, si ich tam pekne naskladat a mat to na stoliku miesto knih

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To znie este lepsie lebo som premyslal ze kam si to tam poslem ked budem v US a takto nemusim vymyslat :-) len skoda ze to necita epub a pdb...budem musiet vela konvertovat

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ako som si precital a zistil info od kolegu, tak ta 3g verzia ma pokrytie po celom svete kde je 3g signal a ze sa to da pekne hacknut...premyslam rovno tuto verziu kupit, nech mam free browser po celom svete :thumbsup: pekna pridana verzia citacky

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nuz...neviem ci ako browser to za vela stoji. Ako nudzove riesenie OK, ale na bezne kukanie nie. Jednak ciernobiely screen sa na to moc nehodi, je to dost pomale - ale hlavne nepohodlne. (to mas potom ine citacky s vacsim screenom a dotykovym ovladanim)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov