Skočiť na obsah

Očkovanie - Covid19


electric blue

Odporúčané príspevky

asi si trochu "rozhodeny"......spolahlivost a bezpecnost su dve rozlicne veci z odlisnym vyznamom.....ked sa rozhodnem dat si nejaku vakcinu, tak ano, musi byt spolahliva, ale v tom vyzname, ze ucinkuje spolahlivym sposobom proti chorobe, proti ktorej je urcena....no a spolahlivost u terajsich vakcin proti corone, je velmi otazna....o bezpecnosti sa tu nebudem rozpisovt, pretoze to riziko by som podstupil, ak by bola spolahliva.....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dňa 25. 9. 2021 at 22:31, informator napísal:

mozno...necham to na tvojom hodnoteni....no ked niekto napise, ze clanok je vymysel a odkazuje ma na oficialnu stranku FDA, tak na co mam reagovat, ak nenapise v com je clanok vymysel.....inak dolu pod clankom, je odkaz na stranku FDA....a ukludni sa pretoze kazdy clovek, aj ty, ma v hlave miesto, v ktorom je nasrane...... :)

pod clankom nie je ziadny odkaz na stranku FDA ale na zdroj videa z yt.

 

v tvojom clanku sa v nazve tvrdi , citujem: Americké FDA povolilo veřejné svědectví, že covid vakcíny zabíjejí víc, než zachraňují: takze najdi mi na ich stranke kde - FDA povolilo verejne svedectvo , ze covid vakciny zabijaju  viac, nez zachranuju . prosim tu je ich oficialna stranka a najdi mi to tam . :biggrin: https://www.fda.gov/

ak je to pravda by to nemal byt problem najst

to je ako keby si sem zavesil clanok (napr) kde sa pise ze vlada od dnes zavadza nudovy stav. ak je to pravda , da sa tato info vyhladat na oficialnej stranke ministerstva . vsakze? cize bud mi najdes  nasledovne na oficialnej stranke FDA

Citát

Americké FDA povolilo veřejné svědectví, že covid vakcíny zabíjejí víc, než zachraňují

... alebo konecne uznas ze ten clanok nie je pravdivy ( nie je hanba si uznat omyl . mylime sa vsetci neustale )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dňa 25. 9. 2021 at 18:50, informator napísal:

ze su spolahlive svedci to, ze osobne by som sa dal nimi preockovat... ale ty sem daj studie a analyzy, ktore tak silno spochybnuju ich kvalitu a bezpecnost, ako sa to teraz ukazuje pri tejto vakcinacnej buzeracii

Pripadne TY by si konecne mohol sem dat nejake doveryhodne vedecke studie a analyzy, ktore by spochybnovali bezpecnost vakcin covidu.  :zubiska:

Este raz: je vela vakcin proti covidu, pri ktorych bezpecnosti a ucinnosti sa objavili pochybnosti - a tie sa nepouzivaju. Teda az na politicky pretlaceny Sputnik. Mas vypracovany velmi domyselny system podrobnych testov, ktore este nikdy nezlyhal. Tym musi prejst kazda vakcina, nez sa zacne pouzivat: ta, ktorou ta zaockovali v detsve rovnako ako aj ta sucasna na covid. Studie a analyzy teda velmi jasne  ukazali, ze schvalene vakciny proti covidu su kvalitne a bezpecne.

Ty si velmi lahko zmanipulovatelna ovca, ktora je schopna slepo verit dokonca aj takym slabomyselnostiam, ze FDA vraj tvrdi nieco, co vobec netvrdi - a dokonca to este povazovat za studiu alebo analyzu...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

6 hours ago, electric blue said:

( nie je hanba si uznat omyl . mylime sa vsetci neustale )

To ano,   len hlupak trva na svojich omyloch.   Ale idete mimo, informator sa nemyli,   on predsa neovlada anglictinu, nechape textom, nechape obsahu studii. Ale on umyselne siri klamstva, ktore sa k nemu dostanu.    Skutocne verite ze fašisticky agitator sa myli v dobrej viere ? A keby sa dozvedel ze su to klamstva,  tak to prizna ? realy ?  

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

existujú ľudia, ktorí sa z nejakého presvedčenia, emócii a podobne rozhodnú ignorovať fakty. Ja tomuto osobne nerozumiem, no asi sa dá klamať sam seba dlhodobo, resp. to klamstvo slúži nejakému nevyrovnanému jedincovi ako nejaká satisfakcia, niečo na ten štyl.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

iste, informator je len hlasna truba,   hlasa to co mu povedia.  Aj tu vidiet ako mu to tocia,  vakciny su zle, Sputnik je dobry,  vlada je zla ale ked sa kolar stara o to aby pustali z basy korupcnikov tak je fajn,  ked vynada Ficovci tak je hajzel.   Je to teda len ukazka co prave jeho pani hlasaju, nie jeho nazor. Ten uz davno nema.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Hlavny dovod, ktory brani ockovaniu, je strach z vedlajsich ucinkov vakciny, ktorych riziko ludia nevedia vyhodnotit. Tento prekonava aj strach z dosledkov samotneho ochorenia alebo altruistizmus (dat sa ockovat kvoli ostatnym)

Strach víťazí nad spoločným dobrom? Psychológia neochoty sa očkovať a očkovacieho skepticizmu

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dňa 27. 9. 2021 at 8:29, smiley napísal:

Pripadne TY by si konecne mohol sem dat nejake doveryhodne vedecke studie a analyzy, ktore by spochybnovali bezpecnost vakcin covidu.  :zubiska:

Este raz: je vela vakcin proti covidu, pri ktorych bezpecnosti a ucinnosti sa objavili pochybnosti - a tie sa nepouzivaju. Teda az na politicky pretlaceny Sputnik. Mas vypracovany velmi domyselny system podrobnych testov, ktore este nikdy nezlyhal. Tym musi prejst kazda vakcina, nez sa zacne pouzivat: ta, ktorou ta zaockovali v detsve rovnako ako aj ta sucasna na covid. Studie a analyzy teda velmi jasne  ukazali, ze schvalene vakciny proti covidu su kvalitne a bezpecne.

Ty si velmi lahko zmanipulovatelna ovca, ktora je schopna slepo verit dokonca aj takym slabomyselnostiam, ze FDA vraj tvrdi nieco, co vobec netvrdi - a dokonca to este povazovat za studiu alebo analyzu...

spolahlivost vakcin proti covidu, je do prvej mutacie, ktora sa vyskytuje asi tak kazde 4-5 mesiacov....a to nespominam dobu trvania protilatok po ockovani......takze tym je u mna povedane vsetko.....a co FDA tvrdi a pritom vobec netvrdi?

Dňa 27. 9. 2021 at 3:18, electric blue napísal:

pod clankom nie je ziadny odkaz na stranku FDA ale na zdroj videa z yt.

 

v tvojom clanku sa v nazve tvrdi , citujem: Americké FDA povolilo veřejné svědectví, že covid vakcíny zabíjejí víc, než zachraňují: takze najdi mi na ich stranke kde - FDA povolilo verejne svedectvo , ze covid vakciny zabijaju  viac, nez zachranuju . prosim tu je ich oficialna stranka a najdi mi to tam . :biggrin: https://www.fda.gov/

ak je to pravda by to nemal byt problem najst cize bud mi najdes  nasledovne na oficialnej stranke FDA

... alebo konecne uznas ze ten clanok nie je pravdivy ( nie je hanba si uznat omyl . mylime sa vsetci neustale )

mne sa tu casto vycita, ze necitam s porozumenim.....ked niekto nieco povoli, to este neznamena, ze to aj nakoniec uzna ako fakt....pre mna je dolezite, ze to sa vobec povolilo.....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

jasne,ked nemas argument, tak vsatko zabijes tvojou osvedcenou mantrou......vsetci klamu,iba ty zasa nie.....ale aby si napisal v com v tom prispevku klamem, tak to asi nedokazes....alebo ma dorazis a napises to?....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

opakujem hlasenie, ty klames.  Nie vsetci.  Ale snad tusis ze o medicine, matematike, prave atd nevies ani holy ud.

Tak preco by si mal mat pravdu.

Ale fajn

  1. spolahlivost vakcin proti covidu, je do prvej mutacie, ktora sa vyskytuje asi tak kazde 4-5 mesiacov.    KLAMSTVO.  Vakciny stale funguju,  s dalsimi len klesa ich sanca nenakazit sa.  Dnesne vakciny boli navrhnute pred rokom a tristvrte a stale chrania proti vaznym nasledkom a  pomerne uspesne aj proti nakazeniu.      Si teda KLAMAR

       2. a to nespominam dobu trvania protilatok po ockovani......takze tym je u mna povedane vsetko. KLAMSTVO,   zaprve spominas a za druhe nerozumies o cm hovoris.  Protilatky v krvi klesaju ako po vakcine tak aj po COVIDE.    To vsak neznamena ze vakcina nefunguje.    Imunitne T bunky su pripravene a pri nakaze sa zacnu rychlo mnozit a vytvarat specificke protilatky.    Zobral si klamstvo a siris ho,  pri tom kazdy stredoskolak by aspon zaklady biologie a imunity mal mat.   

3.   Ty tvrdis  ze FDA vazne nechala rozpravat idiota co tvrdi ze vakciny zabili viac ludi ako COVID.  FDA len povedala ze je to blbost.  Zase KLAMES.

3 vety a 3 KLAMSTVA.       Zase si obhajil svoj titul spolahliveho KLAMARA.   zase klames,  tym je povedane vsetko. 

 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

1. dal si sem dokaz, ze vakcina je ozaj nespolahliva....vdaka...

2. potvrdil si, ze ockovanie je potrebne minimalne 4 x do roka.....si hrdy na svoju genialitu?....

3. co o tom povedala FDA, je ina vec, ale ze nechala verejne prehovorit odbornikov z inym nazorom, je prevratna vec.....to je podla teba z mojej strany klamstvo?....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ako je možne hluchého a slepého naučiť vidieť a počuť?

PS: pojde do hliny ako my všetci. Len je paradoxné, že tento hlupáčik riešil svoje nezmysly, konšpirácie, bludy celý svoj život a výsledok sa nezmenil, o nič neprišiel, lebo ani nič nezískal.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No mňa by len jedna vec velice zaujímala, a teda snáď mi to tuna pán progresívny majiteľ pravdy, čo tu obviňuje názorových oponentov z klamstiev, ozrejmí... Možno potom uznám že som naozaj dezolát (keďze ako neočkovaného by ma tak istotne kdekto nálepkoval), a aj keď rozhodne nefandím žiadnemu Občianskemu tribunálu ani tým čo vyhukujú sprostosti o čipovaní na tých protestoch, zároveň sa však kriticky staviam voči tej agresívnej propagande čo sprevádza očkovaciu kampaň ale logické argumenty rád uznám a prijmem. Zatiaľ som však od nikoho nijaký nedostal a nikde nečítal kvalifikovanú odpoveď, ktorá by ma presvedčila, tak možno teraz mi to ozrejmíš keďže pre mňa je toto jedna z kľúčových vecí v tejto téme. Sám si to tu spomenul, od toho sa odpichnem. Takže ide toto : 

pred hodinou, tyso napísal:

Protilatky v krvi klesaju ako po vakcine tak aj po COVIDE.   

Vysvetli mi prosím teda túto nezrovnalosť. Prečo ja ako človek ktorý prekonal Covid na prelome februára a marca (povedzme so stredným priebehom a mám asi teda nejakú tú imunitu vytvorenú) som z pohľadu štátnej moci a tejto primitívnej vlády v pozícii nezodpovedného dezoláta a toho kto si nezaslúži sa slobodne pohybovať (keďže už prešlo viac ako 180 dní od nákazy) a tí, čo sa očkovali niekedy ešte v januári (Cibulková, Čaputová atď.) sú slobodní a majú ten Covid pass, keď je dosť pravdepodobné že ja mám vyššiu úroveň protilátok ako mnohí očkovaní. Nedávno vyšla izraelská štúdia od uznávaných autorov, ktorá tvrdí že prirodzená imunita po prekonaní Covidu je vyššia ako tá po očkovaní. Nech sa páči, zdroje aby som nebol označený za klamára : 
https://dennikn.sk/2519212/izraelska-studia-prekonanie-covidu-vytvara-silnejsiu-ochranu-ako-vakcina-premorovanie-je-vabank-reaguje-imunolog/

https://www.trend.sk/spravy/veda-prekonanie-covidu-moze-udajne-chranit-pred-deltou-lepsie-ako-vakcina

https://www.ta3.com/clanok/210402/prekonanie-covidu-vas-moze-pred-deltou-chranit-lepsie-ako-ockovanie-ukazala-studia

Dúfam že sú zdroje v poriadku, nedával som žiadne stránky ktoré vy progresívci označujete ako konšpirátorské. Ako podľa mňa Denník N sú hoaxeri a knšpirátori par excellence, ale pre teba sú istotne zdrojom serióznych informácií.

Osobne si myslím že vakcinovať ľudí ktorí prekonali ochorenie Covid-19 je buď zbytočné, alebo dokonca aj v niektorých prípadoch nebezpečné, keďže napichať človeka ktorý už má protilátky a bunkovú imunitu môže viesť k prehnanej imunitnej reakcii organizmu, takže načo zbytočne podstupovať toto riziko? 

Prečo vláda v absolútnom rozpore so zisteniami vedcov a aj elementárnou logickou nechce uznať ľudí po prekonaní Covidu ako jedincov ktorí už sú súčasťou kolektívnej imunity a prečo nemáme rovnakú úroveň slobody ako vakcinovaní? Jediné argumenty tých tzv. vedcov keď sa ich na toto niekto pýtal boli také že "eeee, nemáme ešte dostatok informácií, však možno to tak bude, eeee, ale šak dajte sa očkovať, veď viete, pre istotu, ešte si tú ochranu posilníte a pod. - čiže totálne sprosté argumenty, ktoré by mohli povedať aj očkovanému že chodte ešte raz sa pichnúť, šak pre istotu - tento argument vopred neakceptujem. Ďakujem.   
 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ehm,  tak mi najprv vysvetli co podla teba znamena skratka OTP. 

A k veci: jedna studia je malo, ale to ze po prekonani covidu mas ochranu je samozrejme pravdive. Len ciste prakticky, ockovanie je v takom pripade mozno neutralne ale nie je rizikove. Ale nepresviedcam ta, ale asi chapes ze pokial to nie je dost jasne, tak vlada ide podla WHO.

A kedze na rozdiel od informatora nesiris umyselne klamstva s cielom aby bolo horsie, tak nemam ani vzdialeny dovod ta oznacovat za klamara.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 13 minútami, tyso napísal:

ehm,  tak mi najprv vysvetli co podla teba znamena skratka OTP. 

A k veci: jedna studia je malo, ale to ze po prekonani covidu mas ochranu je samozrejme pravdive. Len ciste prakticky, ockovanie je v takom pripade mozno neutralne ale nie je rizikove. Ale nepresviedcam ta, ale asi chapes ze pokial to nie je dost jasne, tak vlada ide podla WHO.

OTP - očkovaní, testovaní, po prekonaní - akurát že prekonanie Covidu uznávajú len v intervale do 180 dní ... kým vakcínu (zatiaľ 12 mesiacov) ... prečo to nie je rovnaká doba? 

Takže adekvátne vysvetlenie som nedostal. Opäť len argument - jedna štúdia je málo, ešte to nie je dosť jasné, potrebujeme viac času, zatiaľ sa ide podľa WHO (akoby vakcíny a ich miera účinnosti už boli 100percentne preskúmané odpredu aj odzadu). Stále tá istá pesnička. Pritom oficiálne vedecké kruhy na Slovensku už teraz jasne hovoria že koniec pandémie a dosiahnutie kolektívnej imunity je buď vakcína alebo premorenie , ale že tí čo sa rozhodnú premoriť to možno v najbližšej vlne neprežijú, alebo zaťažia nemocnice. Ale oni úplne zabúdajú na ľudí ktorí už premorení sú a s vysokou pravdepodobnosťou sú lepšie chránení než očkovaní (ktorí predtým covids nechytili). Keď už dávajú informácie že koľko je v nemocniciach neočkovaných pacientov , tak prečo nepovedia koľkí z nich už mali predtým Covid v jednej z dvoch vĺn. No veľa takých asi nebude, tak prečo si my nezaslúžime Covid pass?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nemam jasny argument, mohol by som povedat ze je to predbezna opatrnost. Ale na druhej strane vieme ze vakcina po covide nema ucinky akych sa bojis, miliony tych co mali covid uz boli ockovani. 

ale rozumiem ze to chapes ako nespravodlivost

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Takže predbežná opatrnosť [emoji2] Opäť mi teda nikto nedal racionálny a inteligentný argument, prečo sú takto nastavené pravidlá. To už kam sme sa dostali, keď kapitán Danko má vyše rozumu jak naša vedecká, politická elita a všelijaké konzília odborníkov a pandemické komisie. 
https://www.topky.sk/cl/10/2131267/SNS-pozaduje--aby-potvrdenie-pre-ludi-po-prekonani-COVID-19-platilo-nepretrzite
        

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja s manželkou sme Covid prekonali. Manželka mala omnoho ťažší priebeh, ako ja. Obaja sme sa potom dali 2x zaočkovať. Podľa mňa to bolo celkom zbytočne, ale po očkovaní som ani ja, ani manželka nemali žiadne problémy. Tak prečo nie, keď to uľahčí administratívu. 

Chápem, že prekonanie Covidu pokladáš za rovnocenné s očkovaním, no nemusí to byť totožné. Nechcem sa tváriť, ako odborník, ale ak má niekto pozitívny test, to ešte nemusí znamenať, že u neho prebehla infekcia. Existuje imunitná bariéra už na slizničnej úrovni, ktorá dokáže zabrániť vírusu preniknúť do organizmu. Jedinec sa môže pri testoch javiť ako pozitívny, ale ak sa infekcia nedostane ďalej do organizmu, tak si daný jedinec nevytvoril protilátky. Je potom ťažko predpokladať, ako si takýto jedinec poradí s novou infekciou a novou mutáciu vírusu. Pravdepodobne rovnako úspešne.

Ako selektovať, koho považovať za "imúnneho". Očkovaného, toho, kto chorobu prekonal, alebo toho, kto mal pozitívny test, bez symptómov ochorenia. Úradníci sa potrebujú rozhodovať podľa direkcií manuálu a tým je absolvovanie očkovania. Ale ani to samozrejme nie je na 100% účinné.

Je zrejmé, že na mnoho otázok dosiaľ nie je jednoznačná odpoveď. No z vlastnej skúsenosti by som vôbec neuvažoval o tom, či sa dať zaočkovať. Jednoznačne, lebo prekonaním Covidu nič nezískam, iba ak potenciálne dlhodobé zdravotné následky.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak toto je sila, Krcmerymu sa pred jeho vlastnym domom vyhrazali, ze mu zabiju deti, skryva sa v zahranici:  Agresivita antivaxerov ničí vzťahy. Krčméry sa pred ňou ukrýva v zahraničí

Keby ockovanie na Slovensku bolo povinne s prisnymi postihmi, tak by sa urcity odpor dal este mozno ako tak chapat. Ale vyhrazat sa zabitim niekomu, kto sa opovazil nazor (ktory vie navyse aj vedecky podlozit) ?!? To ako naozaj?
 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 10 hodinami, AlexRosberg napísal:

OTP - očkovaní, testovaní, po prekonaní - akurát že prekonanie Covidu uznávajú len v intervale do 180 dní ... kým vakcínu (zatiaľ 12 mesiacov) ... prečo to nie je rovnaká doba? 

Pri nakaze covidom dostanes nahodnu virologicku naloz  na sliznicu a ochorenie mozes prekonat prekonat aj bunkovou imunitou, bez toho, aby sa specificka imunita aktivivala, zaskolila a bola schopna vytvarat protilatky. Pri ockovani dostanes priamo do krvi presnu davku, vypocitanu tak, aby sa aktivovala specificka imunita.

To bude podla mna ten dovod, preco je to pri ockovani dlhsie. Ale ano, su to byrokraticke odhady, podla mna o tom az tak vela nevieme, aby sa dalo vedecky zdovodnit presne tych 6 a 12 mesiacov. Pre mna su toto nepodstatne veci, klude nech ockovani maju len 6 mesiacov a ti co prekonali covid 12 mesiacov - hlavne nech uz preboha nemame tretinu ludi, co nie su ani ockovani, ani neprekonali covid.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 10 hodinami, AlexRosberg napísal:

Opäť mi teda nikto nedal racionálny a inteligentný argument, prečo sú takto nastavené pravidlá.

Mozno je chyba pokusat sa hladat racionalitu v politickych rozhodnutiach.  :zubiska:

Vedci vedia nieco viac urcite, nieco menej urcite. Politici ale musia spravit jednoznacne rozhodnutie aj v oblastiach, kde si veda nie je ista a brat pri tom do uvahy aj dalsie spolocenske faktory.  Takze napriklad ak sa odhaduje vydrz imunity na niekolko rokov, tak radsej zvolia bezpecne odhady spodnej hranice 6 a 12 mesiacov. Nie je to presne, ale je to vzdy lepsie, ako keby hrozbu vytracajucej sa imunity uplne ignorovali.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov