Skočiť na obsah

Očkovanie - Covid19


electric blue

Odporúčané príspevky

Kdesi som čítal, že všetky dezinformácie o očkovaní sa dajú vysledovať k cca 12 ľuďom. Jedným z nich je nejaký američan, ktorý si postavil obrovský biznis na kadejakých prípravkoch alternatívnej medicíny. 

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 25 minútami, Tomáš napísal:

Prečo je infovojna proti očkovaniu a prečo tvrdia že to je zaprisahanie globalistov a pod?

preto je to infovojna... len si spomeň. aké kdejaké dezinformácie si už odtiaľ dotiahol.

pred 17 minútami, sahara napísal:

Kdesi som čítal, že všetky dezinformácie o očkovaní sa dajú vysledovať k cca 12 ľuďom. Jedným z nich je nejaký američan, ktorý si postavil obrovský biznis na kadejakých prípravkoch alternatívnej medicíny.

tomuto skutočne dokážem veriť, pretože debilina, ktorá neustále krúži netom a je preukázaná ako jednoznačne falošná,  že očkovanie neviem už proti čomu u detí spôsobuje autizmus je dohľadateľná k jedinému britskému  lekárovi, ktorý falšoval dôkazy a už dávno nie je lekárom, ... ale jeho do vetra pustené hlúposti dodnes krúžia ako čajky nad morom nad ľudom internetovým.
veľakrát sme tu o tom písali aj v Očkovaní... :(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 1 hodinou, Tomáš napísal:

Prečo je infovojna proti očkovaniu a prečo tvrdia že to je zaprisahanie globalistov a pod?

Pretože infovojna je zameraná na takých slaboduchých dezolátov bez mozgu ako si ty. Keby tam napísali, že z hovna sa dá vyrobiť nutella, ty si schopný tomu uveriť.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mňa by zaujímalo, že ak už je zaočkovaných takmer 2 mil. Slovákov, prečo sa robia opatrenia. Ak by bolo zaočkovaných 99% obyvateľov, tak potom to bude bez akýchkoľvek opatrení ? 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@buky  možno a zrejme áno -  keby sa to týkalo cca celého sveta... alebo uzavretej spoločnosti.
liečili by sme pravdepodobne len slabšie následky... coronavírus sa správa zaujímavo, vytvára nové mutácie v jenom rade, ale pôvodné očkovania už teraz miernia následky.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 40 minútami, game napísal:

  možno a zrejme áno -  keby sa to týkalo cca celého sveta... alebo uzavretej spoločnosti.
 

Tak prečo sa to takto neprezentuje ? Drvivá väčšina si predsa praje, aby sa to dostalo do pôvodného verejného života.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja som sa dnes posledny krat zaregistroval.

https://www.aktuality.sk/clanok/906194/banskobystricky-kraj-zacal-zatvarat-ockovacie-centra-zaujem-ludi-klesa/

V Revucej ockovacie centrum je a malo by robit aj v utorok 27.7.  A robi aj to bez registracie, ja som sa prihlasil,len som vyhodil JJ,lebo ma tri krat dali do BB.  Prihlasim som sa na NZCI lebo je to jednoduchsie ako ked sa budem namieste registrovat aj menej chyb. Samozrejme ak ma NCZI ci aky organ ne do BB pojdem tam 27 do Revucej.

https://www.bbsk.sk/ockovaciecentra?fbclid=IwAR1oGM_vol224Rpk4UvcsKZ2-pwtZZ-RRjVyvWBteKcalQrwQy-iW4mUvA8

Inak sila ze to zavreli v RS - 86 000 obyvatelov. Ja som dnes nasiel v pondelok 26 davaju v Revucej druhe davky AZ, a utorok Pfizer. Teda ak ma zase poslu do BB tam pojdem utorok. 

Je to sila. Ako sa tento stat vy... na ockovanie.  Tu nejde ze nieje zaujem. Len Cibulkova nezije v Revucej, to je tak. Lengvarsky sa na tie regiony vykaslal ovela viac ako cibulkova. Cibilkova obisla bratislavcana velke halo, ze bratislava kasle na regiony? Tam ziju dezolati - priane piiii.ce.

Inak demoluje to Fico, ci Matovic? Ci Lengvarsky?  Mne vychadza ze len Lengvarsky ci Matovic, Fico na to nema vplyv, nema moc. Dezolati bratislavsky na kolko mate starcov zaockovanych? o 15% viac ako my co sme ich museli vo februari vozit 60  km? Debil matovic vymysli loteriu ci vsimne za navedenie na ockovanie? 

liny tupe. Na minesterstve zdravotnictva skolstva - vlady.

 

https://dennikn.sk/2477360/kedy-slovensko-zrusi-opatrenia-ako-anglicko-a-co-by-sa-stalo-ak-by-to-prislo-teraz-odpovedaju-kollar-smatana-suster-a-brazinova/?ref=tit

Tyto experti - ich uz zacalo zaujimat preco je v Revucej menej zaockovanych?  Citali ste to? Nejaku analyzu? Nie lebo su to tupiny tupe. Alebo klamari klamarski. Bratislavski.

Ale nazor maju ze tvrde obmedzenia budu do konca roka. Aspon.

Tupiny tupe ako lengvarsky sa nezamisli, ze dat moznost ludom ako v  Bratislave?  Tupinu tupe lengvarsku - matovickovsku to nenapadne? Ja sa zaockujem,ale budu mat sancu ini dochodcovia, minority - romovia? Romovia aj dochodci v dalsich dolinach? Nie lebo na nich co, sere stat.

Inak na tie tupiny tupe bratislavske - aj v bratislave budete doplacat. Inak to nejde - ak rozhoduje o dolezitych veciach tupina inak ako tupinov to nemoze skoncit. 

Zavrete prevadzky budu. ,asi to bude ako minuly rok.  Asi aj tolko ludi v nemocniciach. Mozno len polovica,mozno tolko isto. Aj tolko mrtvych. Po Papezovi,zavrete skoly. A vsetko. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 4 hodinami, buky napísal:

Mňa by zaujímalo, že ak už je zaočkovaných takmer 2 mil. Slovákov, prečo sa robia opatrenia. Ak by bolo zaočkovaných 99% obyvateľov, tak potom to bude bez akýchkoľvek opatrení ? 

Delta variant je nakazlivejsi, preto aj z 2 milionmi  (40%) ockovanych slovakov sa zhruba rovnaky priebeh, aky bol v druhej vlne s povodnym covidom bez ockovania.

Ak by sa zadarilo preockovat 99%, je  velka sanca na uplne zastavenie sirenia (dosiahne sa kolektivna imunita) . Potom by uz nebolo absolutne ziadne opatrenia, tak ako dnes netreba robit opatrenia napriklad proti ovcim kiahnam.  Zalezi to od ucinnosti vakciny, nakazlivosti (takzvaneho. reprodukcneho cisla) Delta varianty,  ako aj toho, ci nepride este horsia mutacia covidu.

  • Odobrať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

game a co ludia ktori ziskali protilatky . resp prekonali mierny kovid , bez symptomov . a nechcu sa dat ockovat , budeme ich nutit?

pred 7 hodinami, sahara napísal:

Kdesi som čítal, že všetky dezinformácie o očkovaní sa dajú vysledovať k cca 12 ľuďom. Jedným z nich je nejaký američan, ktorý si postavil obrovský biznis na kadejakých prípravkoch alternatívnej medicíny. 

to si pozeram v prvom rade . majetkove pomery , a kolko zaraba na publikovani knih atd.

pred 7 hodinami, Tomáš napísal:

spacer.png

ozaj kto vlastne by niesol zodpovednost keby sa mi po ockovani pritrafili vedlajsie ucinky . na koho sa mam obratit, kto ma event. odskodni? :biggrin:len sa pytam

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Citát

 

Denník N sa preto opýtal odborníkov, ako by to vyzeralo na Slovensku, ak by sme pristúpili k uvoľneniu všetkých opatrení ako Británia a kedy by sme k nemu mali pristúpiť.

Martin Smatana
analytik, bývalý šéf IZP

Ak porovnáme súčasné slovenské opatrenia („zelenej“ úrovne) s novými opatreniami v Anglicku, tak rozdiely sú primárne len v tom, že v Anglicku nemusia oddnes nosiť rúška v interiéri a nemajú limity na skupinové podujatia. Okrem týchto opatrení a rozličného prístupu na hraniciach sme mali na Slovensku dlhý čas uvoľnenejšie opatrenia, než začali v Anglicku platiť teraz.

U nás by malo dodatočné uvoľnenie skôr psychologický efekt. Vyslalo by to signál, že sme za najhorším a nemáme sa čoho báť. Ľudia by sa teda ešte viac cítili v bezpečí, čo by sa pravdepodobne prejavilo napríklad aj na ešte menšom záujme o očkovanie. O zlých signáloch, ako bol modrý papierik po plošnom testovaní, určite rozprávať detailne nemusím.

Keďže je už aj u nás voľné šírenie delta variantu vírusu, čiže nevieme, odkiaľ a kto ho šíri, tak by dodatočné uvoľnenie spôsobilo urýchlenie rastu počtu prípadov. Áno, pri parametroch delty sa tomu aj tak pri otvorení škôl a návrate do interiérov v septembri nevyhneme, ale v tomto prípade by to celý proces urýchlilo a bolo by to nezodpovedné riziko. Prečo?

 V Anglicku k uvoľneniu prikročili, lebo preočkovali už vyše 92 percent populácie staršej ako 50 rokov oboma dávkami. Nám v tej skupine stále chýba viac ako 800-tisíc ľudí, čo môže spôsobiť tisíce odvrátiteľných úmrtí ako na jar.

Kým v Anglicku dosiahlo plné preočkovanie hodnotu takmer 54 percent, Slovensko má o 20 percent menej.

V Anglicku na základe seroprevalenčných štúdií má protilátky približne 89 percent populácie. My také štúdie nerobíme, čiže nevieme, ako na tom sme. Vieme, že sme mali rozličné vlny, v rozličných regiónoch, že očkovanie má výrazné regionálne rozdiely, ale viac – na rozdiel od ostrovov – nevieme.

Čo sa týka uvoľnenia opatrení v Anglicku, tak ostatné krajiny Veľkej Británie k tomu až tak silne nepristúpili, najmä čo sa týka povinnosti nosiť rúško. Wales má napríklad podľa prevalenčných štúdií ešte vyššiu mieru premorenosti (okolo 92 %), ale aj tak, ak pristúpia k zníženiu opatrení na „alert level zero“ (mali by 7. augusta), tak rúška budú stále povinné vo väčšine verejných priestorov, v doprave či interiéroch. Podobne na tom je Škótsko, kde sa ministerka Sturgeonová vyjadrila, že rúška si ešte nejaký ten čas „ponechajú“.

Boris Johnson mal vždy blízko k premoreniu. Už počas prvej vlny si v marci myslel, že ochránia starších ľudí a ostatní sa postupne premoria. Nevyšlo im to, sám skončil na JIS v apríli, a kým zabrali prísne opatrenia z mája, zomrelo viac ako 40-tisíc Britov. Teraz k tomu pristúpili, vzhľadom na vysokú mieru zaočkovanosti a premorenosti, a na základe prvých čísel to vyzerá sľubne. Je to však stále experiment, ktorý zatiaľ nenasleduje žiadna z vysoko preočkovaných krajín, ako je napríklad Kanada či Izrael, vrátane teda spomínaného Walesu či Škótska.

Napriek tomu, že sme v „zelenej“ fáze, náš COVID automat nereflektuje viaceré kľúčové faktory. Mieru zaočkovanosti regiónu, mieru zaočkovanosti ohrozených skupín, seroprevalenčné hodnoty, výskyt mutácií a mnohé iné faktory, bez ktorých nám neposkytuje potrebný obraz o situácii v daných regiónoch. Automat nutne potrebuje aktualizáciu, ak má slúžiť zodpovednému riadeniu pandémie.

Alexandra Bražinová 
epidemiologička

Stalo by sa presne to čo vo Veľkej Británii – došlo by k rýchlemu nárastu nových prípadov, hospitalizácií a následne aj úmrtí. Premorenie populácie nie je dobrý nápad, keďže mladí ľudia a deti síce často prekonajú ochorenie s miernym priebehom, veľká časť z nich však bude mať dlhodobé následky. U starších ľudí je zase vyššie riziko závažného priebehu a úmrtia.

Úplné uvoľnenie opatrení, k akému došlo vo Veľkej Británii k 19. 7., považujem za populistický krok, ktorý síce občania vítajú, ale mnohí odborníci proti nemu protestujú. 1200 vedcov a odborníkov najmä z Británie, ale aj z iných krajín (napríklad USA, Austrália) uverejnilo 7. júla 2021 v prestížnom časopise The Lancet list, v ktorom vyjadrujú obrovské znepokojenie nad týmto krokom Borisa Johnsona a jeho vlády.

Píšu v ňom, že pri vysokej infekčnosti delta variantu je teraz 17 miliónov Britov (nezaočkovaní, bez prekonanej infekcie) vystavených vírusu, čo znamená, že väčšina z nich sa skôr či neskôr infikuje, tisíce budú hospitalizované, mnohí zostanú s trvalým postihnutím a mnohí zomrú.

Odborníci ďalej upozorňujú, že situácia, k akej došlo vo Veľkej Británii po rušení opatrení a razantnom šírení infekcie covid-19, je ideálna na vznik nových nebezpečných mutácií vírusu, proti ktorým v súčasnosti používané vakcíny nemusia stačiť.

K uvoľneniu ohľadom nosenia rúšok môže dôjsť, keď bude u nás dlhodobo priaznivý trend. Doteraz síce bol, ale teraz začíname sledovať nárast prípadov. Musíme počkať, aký bude vývoj v najbližších týždňoch. S najväčšou pravdepodobnosťou príde k rozšíreniu ochorenia covid-19 na mnohých miestach Slovenska primárne u nezaočkovaných. V terajšej situácii je predčasné hovoriť o rušení povinnosti nosiť rúška. Musíme sa chrániť pred vysoko infekčným delta variantom a ďalšími mutáciami vírusu.

Martin Šuster
analytik Národnej banky Slovenska

Uvoľniť či neuvoľniť – to je otázka!

Odpoveď závisí od toho, ako sa nám darilo očkovať doteraz a ako sa nám bude dariť očkovať ďalej.

Pri delta variante sa skôr či neskôr infikuje každý nezaočkovaný človek. Ak udržíme opatrenia na spomalenie šírenia vírusu, mnoho ľudí sa infikuje neskôr a tento čas budeme vedieť využiť na zaočkovanie ďalších ľudí alebo na uchránenie zdravotníctva pred kolapsom.

U nás stále veľmi potrebujeme získať čas na to, aby sme stihli zaočkovať státisíce seniorov a aby sme predišli kolapsu zdravotníctva. Zachovanie nosenia rúšok v interiéri, zachovanie či zlepšenie kapacity testovania a obmedzenia hromadných podujatí pre neočkovaných je preto u nás kľúčové – je to daň za to, že sme s očkovaním nepokročili dosť ďaleko.

Keby sme boli mali zaočkovaných skoro všetkých ľudí nad 50 rokov a ostatných rizikových ľudí, mohli by sme mať asi takéto ilustračné scenáre – aj keby sme už neplánovali zaočkovať nikoho ďalšieho:

 scenár rýchleho premorenia: v tomto scenári sú viac-menej všetci rizikovejší ľudia chránení a uvoľníme všetky opatrenia. Počet infikovaných ľudí raketovo vzrastie z asi 1000 infikovaných začiatkom augusta na skoro milión v septembri. Keďže sa však infikujú iba mladí zdraví ľudia, len veľmi málo z nich sa dostane do nemocnice. Počet úmrtí síce krátkodobo dosiahne skoro stovku denne, ale to sú úrovne, ktoré sme začiatkom tohto roka ešte zvládali. Viac-menej v polovici októbra už skoro všetci dosiahnu imunitu, úmrtia klesnú na jednociferné hodnoty denne a pandémia sa skončí.

scenár spomalenia šírenia: síce máme nezaočkovaných iba mladých zdravých ľudí, ale stále sa snažíme spomaliť rozbeh epidémie. Do konca roka budeme udržiavať prísne opatrenia, uvoľníme ich až v roku 2022, keď sa počty úmrtí znížia na jednociferné čísla. Pandémia sa s nami povlečie až do leta budúceho roka. V oboch prípadoch zomrie na covid ešte niečo viac ako 2000 ľudí, ale v druhom scenári počet mŕtvych nikdy neprekročí 30 denne, a teda kapacita zdravotníctva bude zachovaná.

Z tohto vidno, že v Británii, kde už majú naozaj skoro každého rizikového zaočkovaného, si môžu dovoliť uvoľniť opatrenia, že nemusia byť trpezliví.

Teraz si predstavme slovenskú situáciu – ešte máme nezaočkovaných asi pol milióna seniorov nad 60 a mnoho ďalších rizikových ľudí. Máme ešte nádej, že niektorých z nich stihneme zaočkovať skôr, než sa nakazia covidom.

(1) v scenári rýchleho uvoľnenia opatrení by sa nám epidémia rýchlo rozbehla. Keďže však časť infikovaných by bola stále riziková, denné úmrtia by stúpli na viac ako 600 denne. To je viac ako štvornásobok toho najhoršieho, čo sme zažili na jar tohto roka. Zdravotníctvo by skolabovalo, nemali by sme nielen dosť zdravotníkov na obsluhu ventilovaných pacientov, ale asi ani dosť kyslíka pre stredne ťažké prípady.

(2) v scenári brzdenia epidémie by denné úmrtia neprekročili 80, zdravotníctvo by to zvládalo a dokázali by sme zaočkovať ešte možno ďalší milión ľudí skôr, než by sa infikovali. Koncom roka by sme mohli plne uvoľniť, ako to teraz robia v Británii. Stále nám zomrie veľa ľudí, ale asi len polovica oproti scenáru rýchleho uvoľnenia opatrení a zároveň výrazne menej než v druhej vlne.

Richard Kollár
matematik

Uvoľnenie ako vo Veľkej Británii na Slovensku zatiaľ nepripadá do úvahy. Aj keď dnes je v praxi na Slovensku len minimálne množstvo opatrení (okrem kontroly hraníc), pre nás je to len dočasný stav, keďže v najbližších mesiacoch očakávame nástup ďalšej pandemickej vlny, ktorá sa už šíri Európou v súvislosti s delta variantom.

Ak by sme aj v prípade zhoršovania situácie až na súčasnú úroveň vo Veľkej Británii nechali všetky opatrenia uvoľnené, prípadne zrušili povinnosť nosiť rúška v interiéroch, je pravdepodobné, že by sa tá časť populácie, ktorá nemá vytvorenú dostatočnú imunitu, infikovala veľmi rýchlo. Lenže to je v našom prípade zrejme privysoké percento populácie a naše nemocnice by sa extrémne rýchlo zaplnili.

V istom momente krok ako Veľká Británia skôr alebo neskôr urobíme aj my. Nie je pre celú spoločnosť už efektívne extrémne dlho predlžovať pandemické opatrenia aj v čase, keď už nehrozí preplnenie nemocníc a väčšina obyvateľov je pred vážnym priebehom ochorenia chránená vakcináciou. Tak ako vo Veľkej Británii by to však malo byť až vtedy, keď už bude vyše 90 percent skupín najohrozenejších ochorením covid-19 buď zaočkovaných, alebo s už prekonaným ochorením na jeden z novších variantov vírusu.

Tento moment môže nastať niekedy koncom roka 2021. To však predpokladá, že si veľká časť nezaočkovanej populácie na Slovensku dovtedy prejde ochorením, ak ho v poslednom čase neprekonali. Máme stále viac ako pol milióna nezaočkovaných ľudí v ohrozených skupinách. Teda kým sa dostaneme do stavu, v akom je Veľká Británia, ešte zrejme uvidíme veľa úmrtí na covid-19. Mnohé z nich budú zbytočné, keďže by boli očkovaním odvrátiteľné.

Obe tieto opatrenia by mali byť uvoľnené v tom momente, keď už bude ochrana najohrozenejších skupín dostatočná na to, aby sa nezahltil náš zdravotnícky systém. Ten moment zrejme príde krátko po vrchole ďalšej vlny, keďže počas nej sa zrejme väčšina nezaočkovaných, ktorí ešte neprešli ochorením covid-19, stihne infikovať, vrátane detí a mladej generácie. Ani potom síce nedosiahneme kolektívnu imunitu, ale už budú s veľmi malou pravdepodobnosťou vznikať väčšie pandemické ohniská.

https://dennikn.sk/2477360/kedy-slovensko-zrusi-opatrenia-ako-anglicko-a-co-by-sa-stalo-ak-by-to-prislo-teraz-odpovedaju-kollar-smatana-suster-a-brazinova/?ref=tit

 

Ked mas taketo tupiny co chces robit? Vraj nemaju ziadne informacie zo slovenska, nevedia ako urobit vacsiu zaockovanost, len vedia ze budu zase zaplnene nemocnice. Asi budu.

Smiley, na slovensku bude zaockovanych maximalne 50%,mozno 60% - u nas uplne kaslu na kategoriu 80+ tam je len 50%- ti mali byt prvi. U nas na nich kaslu. Unasbudu skor ockovat 12 rocne deti - lebo zenska z ministerstva kolstva si to mysli ze by to bolo fajn.

-----------

Ja co by som urobil. Dal by som presne data zo Slovenska. Neklamal by som, nezatajoval - aj ked mozno dnes  je maly pocet infikovanych.  Ak chcem presvedcit ludi - treba im dat data a presne so slovenska a ked sa to bude zhorsovat v Prahe - presne data z Prahy.  Mna nezaujima Krcmeri co mi povie ze na severe talianska boli tri futbalove zapasy kde bolo 50 000. A spomenul nejaky zapas Benatok a ich rivala - v Taliansku 50 000 ludi pride len na stadion v Milane. A mozno trikrat do roka v Rime.

Teda ja nepotrebujem rozpravky Krcmeriho chcem normalne data - na ockovanie potrebujem priestor kde sa mozem zaockovat - ja mozem je.at ockovacie centrum v BB.

Citát

Keďže je už aj u nás voľné šírenie delta variantu vírusu, čiže nevieme, odkiaľ a kto ho šíri, tak by dodatočné uvoľnenie spôsobilo urýchlenie rastu počtu prípadov. Áno, pri parametroch delty sa tomu aj tak pri otvorení škôl a návrate do interiérov v septembri nevyhneme, ale v tomto prípade by to celý proces urýchlilo a bolo by to nezodpovedné riziko. Prečo?

Od nasich vedcov a odbornikov - pocuvam len ze nevieme. Ale vieme Krcmeri,kde sa to zacalo sirit v Taliansku na troch stadionoch kde bolo 50 000. Ale ak sa opytas na Slovensko nic nevedia, ale vedia,ze dat si dole rusko velke riziko. Uz testuju tie odpadove vody aby vedeli? A daju o vysledkoch aj vediet, ci po papezovi budeme mat hned lockdown? Lebo nebudu vediet kto bol v KE, PO a v Sastine? Inak ked v Sastine bude 200 000 ludi aj keby vedeli kto to su? Naco by im tobolo vediet? Kde ti ludia budu jest? S kolkymi ludmi sa stretnu? Krcmeri hned nabehne hokej bez divakou. z ministerstva skolstva, deti do  skol az po zaockovani. Tolko sa od zaciatku decembra pripravoli na testovanie deti a rodicov- az moje deti isli do skoly koncom aprila bez testovania,lebo Grohling povedal,ze nemaju testy pre vsetky deti.

Samozrejme ci pilotne testovanie a navrat deti do skol,sa len nahodou stane v "Matovicovej" skole, ci Bratislave,ako testovanie,ci aj ockovanie,lebo tam to je logisticky najjednoduchsie,ci tam su na tom najlepsie pripraveni.  Nech sa skusia pripravit a nastavit tak, aby najblizsie to skusali v regionoch. Potom to v bratislave hravo zvladnu.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 7 hodinami, smiley napísal:

Delta variant je nakazlivejsi, preto aj z 2 milionmi  (40%) ockovanych slovakov sa zhruba rovnaky priebeh, aky bol v druhej vlne s povodnym covidom bez ockovania.

Ak by sa zadarilo preockovat 99%, je  velka sanca na uplne zastavenie sirenia (dosiahne sa kolektivna imunita) . Potom by uz nebolo absolutne ziadne opatrenia, tak ako dnes netreba robit opatrenia napriklad proti ovcim kiahnam.  Zalezi to od ucinnosti vakciny, nakazlivosti (takzvaneho. reprodukcneho cisla) Delta varianty,  ako aj toho, ci nepride este horsia mutacia covidu.

vakcinovanie pod hrozbou gilotinovanie minimalne tri krat rocne, je cim podobne vakcinovaniu raz za x rokov?....tie tvoje kolektivne imunne brepty, co sa tyka covidu, si nechaj najskor overit u nejakej baby Vangy...napr. v palaci, kde sa prezentuju kozy, ako hostia...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

7 hours ago, electric blue said:

ozaj kto vlastne by niesol zodpovednost keby sa mi po ockovani pritrafili vedlajsie ucinky . na koho sa mam obratit, kto ma event. odskodni? :biggrin:len sa pytam

Zatial je to rovnako ako pri vsetkych liekoch,   zodpovednost ma stat prostrednictvom zdravotneho poistenia.    Ak sa pytas na to ci mozes vysudit miliony,  tak sotva.   Aj preto sa uvazuje o zriadeni fondu na odskodnenie,  otazka je ci by to pomohlo.  Ale mozne to je.

informator, vakcinovanie je stale rovnake.  Meni sa virus.    A jasne,  kozy ti povedali ze to netreba.   A kozam rozumies na rozdiel od vedcov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Citát

 

Británia ruší povinnú karanténu pre pracovníkov v potravinárstve. Približne 10-tisíc zamestnancov potravinárskych dodávateľských reťazcov dostane výnimku v prípade, že sa stretnú s osobou pozitívne testovanou na koronavírus. Podmienkou však bude ich každodenné testovanie na covid.

Nové pravidlá nebudú platiť pre pracovníkov supermarketov. Budú sa vzťahovať na stovky potravinárskych distribučných stredísk a dodávateľských reťazcov.

https://dennikn.sk/minuta/2478414/?_ga=2.79337300.1191958778.1626682585-1815084879.1616765238

 

Chybaju im ludia v obchodoch, nema kto dokladat tovar,ci zasobovat obchody a vynimka. Ti anglicania to tiez nemali nejak premyslene. Ale ako sa ukazuje - ockovanie neznamena slobodu. 

Kolkokrat pan minister v rozhovore klame?

 

Citát

 

Nebudú sa zatvárať ani školy?

Deti sú väčšinou nosiči a ohrozujú starších, čo je celý problém. Keď budeme mať dobrú zaočkovanosť vo vekovej kategórii 50+, tak nevidím dôvod na zatváranie škôl. Deti v zásade zlý priebeh ochorenia nemajú a dokážu ho zvládnuť bez väčších problémov, preto ani netlačíme na ne, aby sa očkovali, len im dávame možnosť, ktorú schválila aj EMA.

Trochu to vyzerá tak, akoby sme očkovaním detí chceli dohnať mieru kolektívnej imunity. No Nemecko či Veľká Británia sú opatrnejšie a očkujú len zraniteľné skupiny detí. Prečo nenasledujeme tieto krajiny?

Celý problém je ten, že deti sú nosičmi vírusu. Myslím si, že keď EMA očkovanie detí v tejto vekovej kategórii schválila, tak vie, prečo to spravila a štúdie pre tento krok sú dostatočné.

Nemci aj Briti čakajú na väčšie štúdie o očkovaní detí. Vám stačí stanovisko slovenských odborníkov?

Ja by som sa spoliehal na slovenských odborníkov. Problém v očkovaní detí nevidím a vakcínu pokladám za bezpečnú.

https://www.postoj.sk/84171/ak-bude-na-jesen-lockdown-ockovanych-sa-tykat-nebude

 

Takze deti uz po odchode papeza do skoly nepojdu. Dospeli su co mensinou prenasaci? Inteligent - guma.

Cely ten zakon je nezmysel a bude nanic. A je len na donutenie ludi sa ockovat - co aj tak nic neprinesie. Vid vyssie anglicko. cez 90% nad 50 rokov zaockovany a ze povinne karanteny a denne testovanie a naco?

Citát

 

V piatok pôjde do parlamentu zákon o zvýhodňovaní zaočkovaných. Čo čaká ľudí po jeho schválení?

Zákon rieši iba to, aby mal štát zákonnú možnosť rozlišovať medzi zaočkovanými, testovanými, tými, ktorí covid prekonali, a neočkovanými. V prípade zhoršenia situácie by tak mohli byť podmienené vstupy do uzavretých priestorov alebo na hromadné podujatia podľa tohto kľúča. To je celé. A týmto opatrením by sa následne riadil aj nový Covid automat.

 

Citát

Ide len o motiváciu, nie nútenie. Aby sme vyhoveli námietkam tohto typu, prispôsobili sme tomu aj cenu testov. Uvedené opatrenie sa totiž zapne až vtedy, keď dôjde k výraznému zhoršeniu situácie, nie hneď. Navyše, pracuje sa s verziami Covid automatu, ktoré by to aj reflektovali vo väčšom uvoľnení.

Motivacia. ako svina.

Citát

 

Ak budú všetci zaočkovaní, nech sa páči, môžu ísť všetci na futbalový štadión. A platí to aj pre wellness centrá, kúpaliská či posilňovne. Presné detaily sa budú ešte dolaďovať na konzíliu.

Covid automat však bude jednoduchší, bude mať len päť farieb a bude brať ohľad na úroveň zaočkovanosti v okrese vo vekovej kategórii 50+, čo je najväčší problém pri hospitalizáciách. Okresy s vyššou zaočkovanosťou seniorov sa tak ani pri zhoršení situácie hneď neprepnú do horšej farby.

 

Aku logiku ma uroven ockovania? Doteraz bolo kriterium pocet pozitivnych nad 65, ci pocet hospitalizovanych. To logiku malo. Ale aku ma logiku % ockovania? 

Citát

 

Neuvažujete aspoň o výnimkách pre tých, ktorí ochorenie prekonali? Veď viaceré svetové štúdie ukazujú, že majú dostatočné protilátky aj dlhšie ako pol roka po prekonaní ochorenia?

O protilátkach sú rôzne štúdie, len ich relevancia je sporná. Protilátok je veľa druhov a získanie tých správnych po prekonaní ochorenia nie je paušálne. Nevylučuje to, že človek môže byť na takejto udalosti nosič vírusu...

...ale to nevylučuje ani vakcína.

Áno, epidemické riziko je aj u vakcinovaných, ale toto riziko sa znižuje o 90 percent, čo sa po prekonaní ochorenia povedať nedá. Napriek tomu, že aj v očkovaných krajinách sa zvyšuje počet nakazených, a to aj medzi očkovanými, ale keď máte dobre preočkovanú rizikovú skupinu, v nemocniciach to takmer nevidno. A to je náš hlavný cieľ. Zaočkovaní nemôžu zbytočne doplácať na to, že sa im odkladá zdravotná starostlivosť pre nezaočkovaných, ktorí zaplnia lôžka.

Neuvažujete nad tým, aby tí, čo prekonali ochorenie, boli dlhšie vnímaní ako chránení, prípadne by im stačilo na očkovanie ísť aj neskôr ako po šiestich mesiacoch od prekonania ochorenia?

Títo ľudia majú už teraz výhodu, pri očkovaní im stačí iba jedna dávka a pokladajú sa za plne očkovaných.

Načo sa majú očkovať už po pol roku od prekonania ochorenia, aj keď len jednou dávkou, keď ešte stále majú protilátky aj bez očkovania?

Keby sme mali zaočkovanosť na úrovni 70 percent, tak sa o tom môžeme baviť.

 

Co to tara? 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Slimak,  trochu teraz prehanas:

1.  Lockdown a veci si s tym suvisiace  maju jediny realisticky ciel :  nezahltit nemocnice.  Mozno kdesi na zaciatku sa dalo zbozne dufat ze covid prejde krajinou a zmizne.  Ale dnes uz je jasne ze kazdy clovek sa skor ci neskor dostane do kontaku s nakazenym.  A nevieme tomu zabranit kedze na dosiahnutie miery ockovania, ktora by zrazila R0 pod jedna treba zrejme ockovanie nad 85 percent a to je na Slovensku nedosiahnutelne.

2. Vsetky opatrenia ktore su spomenute,tak treba posudzovat z tohto pohladu. Percento ockovanych ( idealne v skupine 50+) vyborne predikuje kolko ludi bude v nemocnici pri istom pocte nakazenych.   Vies to o tri tyzdne skor ako mas udaj hospitalizovanych.  Dava to teda zmysel.

3. Vid anglicko,  ockovanie realne vedie k vyraznemu poklesu hospitalizacii.   https://covid19.who.int/region/euro/country/gb .  Dava to zmysel, mozes to overit.  Anglicko je prva krajina, ktora skusa otvorenie po ockovani a tak opatrnost je namieste.  Ale vysledky su zatial povzbudive.   Len to nie je take binarne ze funguje/nefunguje.

Vieme teda ze ockovanie je jedina zbran,  ( ivermectin ani vodka nimi nie su. ) Mozno pridu este lieky, ktore pomozu znizit umrtnost ale nic lepsie ako ockovanie nebude.  A mozeme debatovat ako dosiahnut co najvyssiu mieru,  platenie za testy je negativna finacna motivacia.  Pravne je to obhajitelne, otazka je ci je to ucinne a ci to zvladnu politicky.   Moj odhad je ze to cast ludi dokope k ockovaniu ale ze to vyznamne zvysi agresivitu zvysku.  Ja by som volil maksiu formy, zadarmo ale obmedzenim miest to bude stat cas, hodiny casu.  Ale ako hovorim, je to diskutovatelne.

 

4. Deti.    To je bohuzial katastrofa naseho pristupu a skutocne masove obete.  epidemiologicky je pravda ze skoly su idealne miesta na sirenie choroby.  Ale naklady na ich zavretie nikoho netrapili.  To ze celu generecou deti sme pripravilo o rok az dva vzdelania su skody mnohomiliardove, len sa prejavia az v dalsich volebnych obdobiach.  Keby som diktator, tak uz len koli detom prikazem povinne ockovanie vsetkych 50+.  A protestujucich zavriet do klietky hanby.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dňa 22. 7. 2021 at 9:41, informator napísal:

mas pravdu.....po vrazde novinara teraz vyvrazduju celu spolocnost nutenym vakcinovanim....

aj sputnik je vrazdiaca vakcina? :biggrin:

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 3 hodinami, tyso napísal:

ktora by zrazila R0 pod jedna treba zrejme ockovanie nad 85 percent a to je na Slovensku nedosiahnutelne.

to radšej budú stáť na štátnej hranici a vykrikovať o Shengene a štrajkovať, skutočne, existencia Shengenu zabráni šíreniu vírusu, a zabudli sa spýtať v Rakúsku, ako sa Rakúšania bez debaty a politických ihrušiek vysporiadavajú s covidom.... dať sa zaočkovať a robiť zo seba blbca na hranici, dom mám tam, prácu tu, štrajkujme proti pich ihlou, ktorá nás ochráni pred covidom, hurá, to je jednoduchšie.
neuveriteľné stádo tupcov.
zatiaľ sa jednoznačne ukazuje, že očkovanie chráni minimálne pred silnejším priebehom, a uvidíme, čo dokáže ďalej...

ale aj debil si naďalej lebedí meter odo mňa. bez rúška, samozrejme, a dnes som sa dozvedela, s akou bohorovnou informáciou sa podelil s lekármi, prečo sa nedá očkovať: on už prekonal covid. a basta. :oook:
traja lekári si s ním nevedia poradiť.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

11 minutes ago, game said:

 on už prekonal covid. a basta. :oook:

Co uz,  ostava dufat ze mal tazky priebeh a tak ma dostatocne vytrenovany imunitny system.  V takom pripade je tusim  ucinnost podobna vakcinacii.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 4 hodinami, tyso napísal:

Co uz,  ostava dufat ze mal tazky priebeh a tak ma dostatocne vytrenovany imunitny system.  V takom pripade je tusim  ucinnost podobna vakcinacii.

to je blbost . mnozstvo protilatok nie je podmienene tazkym priebehom kovidu . niekedy je to dokonca naopak . ( nech si da to rusko)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov