Skočiť na obsah

Očkovanie - Covid19


electric blue

Odporúčané príspevky

pred 15 hodinami, AlexRosberg napísal:

Hej, a falošne negatívni ktorých Ag test nezachytil sa utrhli z reťaze a prestali dodržiavať opatrenia

Koľko bolo tých falošne negatívnych?

 

Citát

nič nezastavil akurát následne na to prišla krutá vlna nákazy a plné špitály a kopu mŕtvych. A pol miliardy v lufte. A toto ty ideš obhajovať. 

Ešte raz pre tých, čo si prisadli kábel: Tá tzv. krutá vlna nákazy bola zapríčinená zavlečením Afla variantu, nie ako dôsledok celoplošného testovania. Docvaklo, či ti treba ešte raz sem dať ten graf?

 

Citát

Pod OTP sa pre potreby Covid automatu myslia výlučne len osoby, ktoré sú plne očkované, testované (od odberu PCR 72 hodín, Ag 48 hodín), alebo ochorenie COVID-19 prekonali za posledných 180 dní.  

A keďže som ťa kedysi pokladal za inteligentného človeka ale vidím že už ťa žiaľ racionálne a zdravé úsudky opúšťajú, tak ešte stále akosi naivne verím tomu že základné počty zvládaš a keď k 15.februáru 2021 prirátame + 180 dní, tak ti vyjde asi toľko že moja formálna sloboda sa niekedy v auguste skončila a Covid pass sa na mňa už nevzťahuje.

No a? :w00t: a kde je problém? Nie je problém v tom, že si sa jednoducho z vysoka vysral na očkovanie, hoci si mal kopu príležitostí a navyše keby si sa nechal zaočkovať v auguste, kedy skončila tvoja formálna sloboda, tak by si vystihol najlepší možný termín - akurát ti pravdepodobne skončili protilátky po nákaze a získal by si imunitu pred jeseňou a nástupom Delta variantu. Navyše kombinácia zbytkových protilátok s očkovaním by ťa vybavila minimálne do jari budúceho roka. Čo myslíš, prečo som sa ja dal zaočkovať? Však ja som mal na to minimálne dôvody - mám home office, medzi ľudí chodím málo, von chodím skôr do prírody, minimálne 3-4x som bol v úzkom kontakte s nakazenými a ani tak som sa nenakazil, tak načo by som sa dal zaočkovať??? No asi preto, lebo som nechcel už nič nechať na náhodu, blížili sa ďalšie mutácie a všeobecne sa vedelo, že na nezaočkovaných sa budú vzťahovať mnohé obmedzenia a aby som sa tomu vyhol a mal pokoj, tak som sa dal zaočkovať - a toto nie je výmysel našej vlády, nad ktorou si odbavuješ svoje vlastné zlyhania, ale takto to funguje po celom svete. Takže ak budeš niekomu dávať lekcie z počtov, pouvažuj najprv nad svojou logikou.

 

Citát

Našťastie reálny život vonku funguje trochu inak ako internetová progresívno-diktátorská bublina

Hej inak, reálny život je akurát taký, že keď som ťa volal von, tak si musel doma sedieť na riti, zatiaľ čo my s harmonikárom sme v DaVinci bez obmedzení mohli chlastať piva a tatranského čaju koľko sme chceli :thumbsup:

 

Citát

Kto im kázal organizovať návštevu pápeža?

Môžeš poslať protestnú nótu na Úrad vlády, ja som tu návštevu neschvaľoval.

 

Citát

Prečo nepovolia bez predpisu ten Ivermektín keď časť ľudí verí jeho účinkom, tak nech si ho môžu kúpiť v lekárni. Či funguje alebo nie, ja neviem, ale keď si niekto myslí že funguje tak nech ho má možnosť si zohnať. Oni ho blokujú a neni ho možné dostať, ktovie prečo.

Pretože Ivermektín proti COVIDu je hoax a "účinkuje" rovnako ako Remdesivir - teda vlastne nijak.

 

Citát

Boja sa referenda, lebo asi už tušia že je zle. Občania ich bytostne nenávidia, a Fico ktorý bol považovaný za skrachovanca, si užíva veľký comeback a je na koni. A vďaka komu? Vďaka neschopákom vo vláde. (...) Už je vymaľované, toto je suverénne najnenávidenejšia a najnedôveryhodnejšia vláda v histórii samostatnej Slovenskej republiky a môžu si za to len a len sami a nie pandémia - tá iba naplno odhalila ich charaktery a že za maskou príslušníkov slušného a slobodného Slovenska sú skrytí fanatici s diktátorskými chúťkami.

Ano veľmi rád by som videl, ako Smerohlas rieši pandémiu, ale aj keby malo byť referendum, tak skôr ako o pol roka nebude (a to je ešte optimistický termín), a ak nepríde ďalšia mutácia, podobná tej Delte, tak na jar už by sme definitívne mohli byť za tým. Ficovi by sa to samozrejme prenáramne hodilo, keby prebral moc práve na konci pandémie - aj keď dobre vieme, o čo mu po celý čas ide. Arogancia Smeru ti asi neprekážala, keď sa smeráci držali pri moci za každú cenu, hoci boli plné ulice, vtedy som ťa nevidel bliakať.

Tak daj príklad vlády, ktorá úspešne rieši pandémiu, vo Francúzsku dobre že občianska vojna nie je kvôli tomu :zubiska:

Čo sa týka diktatúry, ty si diktatúru nikdy v živote nezažil, tak nepíš o nej.

 

pred 14 hodinami, robopol napísal:

Žiadna politická strana nemá co riadiť pandémie, lebo potom je taky výsledok, že sa rozhádajú všetci.

Nie, ale nikde na svete nikto nenašiel účinný spôsob ako pandémiu potlačiť, ak nepočítame ostrovné štáty, ktoré sa prirodzene izolovali. Ale aj na takom Novom Zélande sa im to takmer vymklo spod kontroly, keď sa tam zavliekla Delta.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

1 hour ago, Sniper said:

Prečo nepovolia bez predpisu ten Ivermektín keď časť ľudí verí jeho účinkom, tak nech si ho môžu kúpiť v lekárni. Či funguje alebo nie, ja neviem, ale keď si niekto myslí že funguje tak nech ho má možnosť si zohnať. Oni ho blokujú a neni ho možné dostať, ktovie prečo.

 

Sorry, nie Sniper ale Alex,  ale tak som sa zamyslel.   Aj ine lieky ci  Savo umoznime predavat ak ludia chcu ?   Ako skutocne tu vazne ziadame navrat mastickarov a sarlatanov ?  Ako ze uz uplne rezignujeme na zdravy rozum a vedu ? 

Jasne ze ho blokuju,  predavkovanie ivermectinom znici pecen,  tak snad na to aby sa volne nepredavali lieky kde hrozi ze sa nimi ludia zabiju si platime ten SUKL.    Ja viem ze na Slovensku je kazdy lekar, virolog, patolog atd.   Ale tak ked uz niekto veri na ivermectin, tak nech si najde lekara co mu to predpise aj s davkovanim.  Ved takych sarlatanov s Mudr. najde na Slovensku urcite dost.  

 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tu nejde ci veria ci neveria laici- ale ak lekari to aj skusali(na ziadost pacientov) a nic to nepomaha, tak ak by som bol lekar,ci mal o tom rozhodnut by som bol proti, vraj aj vyrobca lieku je proti. Nevraviac  o tom ze mu to moze ublizit - poskodit pecen.  Dal by som mu ten ivermektin a chod domov a uz sa tu nevracaj.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mňa najviac pobavilo, keď dezoláti vykrikovali na Facebooku, že táto vláda pácha genocídu na národe, lebo NECHCE schváliť Ivermektín, bez toho, aby si overili, čo to vlastne je a ako to funguje. O týždeň na to, bolo oznámené, že štúdia o Ivermektíne bol vlastne len podvod. Ale tak hlavne, že dezoláti boli spokojní, predsa dostali príležitosť si kopnúť do vlády.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 6 hodinami, Sniper napísal:

Ešte raz pre tých, čo si prisadli kábel: Tá tzv. krutá vlna nákazy bola zapríčinená zavlečením Afla variantu, nie ako dôsledok celoplošného testovania. Docvaklo, či ti treba ešte raz sem dať ten graf?

Celoplošné testovanie boli peniaze vyhodené do luftu, pol miliardy eur spláchnutých do hajzla, brutálny prípad nehorázneho plytvania verejnými financiami, ktoré ničomu nepomohlo a snáď za to zodpovední ponesú v budúcnosti trestnoprávnu zodpovednosť. Čo všetko užitočné sa mohlo za tie peniaze spraviť aj v boji proti pandémii. Oháňaš sa príkladmi z iných štátov, ale to že iné štáty k takémuto experimentu nepristúpili, to už do úvahy neberieš. Vedeli prečo, to len chorá trnavská gebula si zmyslela že sa z neho stane novodobý Mesiáš vďaka tomu. Keby Fico takto rozflákal peniaze to už by si išiel z kože vyskočiť. 

pred 7 hodinami, Sniper napísal:

No a? :w00t: a kde je problém? Nie je problém v tom, že si sa jednoducho z vysoka vysral na očkovanie, hoci si mal kopu príležitostí a navyše keby si sa nechal zaočkovať v auguste, kedy skončila tvoja formálna sloboda, tak by si vystihol najlepší možný termín - akurát ti pravdepodobne skončili protilátky po nákaze a získal by si imunitu pred jeseňou a nástupom Delta variantu. Navyše kombinácia zbytkových protilátok s očkovaním by ťa vybavila minimálne do jari budúceho roka. Čo myslíš, prečo som sa ja dal zaočkovať? Však ja som mal na to minimálne dôvody - mám home office, medzi ľudí chodím málo, von chodím skôr do prírody, minimálne 3-4x som bol v úzkom kontakte s nakazenými a ani tak som sa nenakazil, tak načo by som sa dal zaočkovať??? No asi preto, lebo som nechcel už nič nechať na náhodu, blížili sa ďalšie mutácie a všeobecne sa vedelo, že na nezaočkovaných sa budú vzťahovať mnohé obmedzenia a aby som sa tomu vyhol a mal pokoj, tak som sa dal zaočkovať - a toto nie je výmysel našej vlády, nad ktorou si odbavuješ svoje vlastné zlyhania, ale takto to funguje po celom svete. Takže ak budeš niekomu dávať lekcie z počtov, pouvažuj najprv nad svojou logikou..

Očkovanie má byť plne dobrovoľné a nie nástroj nátlaku a vydierania a dôvody pre ktoré sa chce človek očkovať majú byť také aby si chránil svoj život a svoje zdravie a keby som ten Covid nemal, tak by som si asi nechal niekde cestou okolo šupnúť do seba jednoho Johnssona a nech sa deje už čo chce - či už by som skapal alebo ostal kripel po Covide alebo po dávke, bolo by to za jedno). Ale ja som hlboko presvedčený o pravdivosti izraelskej štúdie ktorá tvrdí že prekonanie koronavírusu zabezpečuje najvyššiu možnú úroveň protilátok, ktoré žiadna zo súčasných vakcín neposkytne, taktiež verím tomu že kombinácia prekonania ochorenia a ešte do toho vakcinácie môže byť vo zvýšenej miere riziková (nič predsa netreba preháňať, ani mieru protilátok) a hlavne pre mňa zbytočná (nepotrebujem byť superman a machrovať že aha, ja som aj prekonaný aj napichaný, ja mám najviac protilátok). A verím tomu že vedľajšie účinky vakcíny mňa ako mladého človeka bez rizikových faktorov a navyše premoreného ohrozujú viac ako nákaza Delta variantom. Takto som si to vyhodnotil a tomuto verím. A nebudem sa očkovať len preto aby som ukázal poslušnosť alebo abych sa mohol kdesi v krčmách ožierať. Ja sa správam zodpovedne, aj pred pandémiou nikdy som nelozil medzi ľudí keď som sa cítil zle, keď som bol chorý, nikdy nekašlem ani nekýcham v autobusoch, ak som už išiel k doktorovi s chrípkou alebo angínou (keď som musel) tak som si vždy v čakárni sadal mimo ostatných ľudí, ty sám dobre vieš ako som nikdy vírusy na ľahkú váhu nebral, takže nie som žiadny zľahčovač ani nič podobné. Ešte predtým než to bolo v móde, som bol za to, aby infekční ľudia ani nechodili k doktorom, nech si liečbu vybavujú po telefóne, alebo aby lekári mali vyhradené ordinačné hodiny pre infekčných pacientov a takých čo idú len pre potvrdenie alebo lieky predpísať, vtedy keď nikto nepoznal Covid, tak na to každý sral. Vždy som bol alergický keď nachcípaní ľudia chodili do roboty a roznášali virózy, ostatní to brali na ľahkú váhu. A teraz keď je zrazu Covid tak niektorým ľuďom prepína a idete sa zblázniť z toho že nejaký dôchodca na prechádzke v lese nemá na hube handru, alebo že niekto má respirátor pod nosom, alebo že sa nedal očkovať.

Idú tu kritizovať neočkovaných že oni môžu za prípadné lockdowny a že ešte stále musia byť v platnosti opatrenia, ale tak kto im kázal hentak sprosto nastavovať tie Covid automaty. Však aj tak všetci vravia že s tou Deltou do konca roka príde do kontaktu každý, že sa jej nevyhne, tak čo teda špekulujú. Vraj aby neboli naraz preplnené nemocnice? No tak keď vláda a slniečkári tvrdia že dobrovoľne neočkovaní sú dezoláti a že všetko je to už len kvôli nim, tak nech nastavia pravidlá tak, že neočkovaných pacientov s Covidom nemocnice nemusia prijať. Že ventilátory a pomoc dostanú zo zákona len očkovaní a takí čo sa očkovať nemohli zo zdravotných dôvodov a ostatní len keď sa nad nimi nejaký doktor zľutuje. Však tu je potom úplne na hlavu postavená filozofia v zmysle : "ty si vyvrheľ, špina, dezolát, lebo kvôli takým ako ty sa plnia nemocnice a trpia zodpovední ľudia ktorým musíme odkladať operácie, lebo musíme sa o teba postarať keď ťa skosí vírus" No tak kurnik sa nestarajte! Zmeňte zákon alebo dajte dočasnú vyhlášku že tejto skupine ľudí s ochorením Covid-19 odmietate poskytnúť zdravotnú starostlivosť, že nech si poradia nejako sami a hotovo. 

Tam treba dbať na to aby ľudia s prejavmi nejakej nákazy boli v izolácii a má to byť samozrejmosť na ktorú majú byť ľudia naučení už odmalička aj bez nariadení, ale zdravých ľudí treba nechať slobodne žiť a nie stále len testovanie, očkovanie, rúška, respirátory jak keby to boli jaké zázraky. Úplne na hlavu postavené priority - tam zdravý človek čo sedí tichúčko osamotený v autobuse bez rúška ľuďom prekáža (lebo porušuje nariadenia aj keď nikoho neohrozuje) a nejaký prefajčený tuberák čo furt v buse kašle je už v poriadku lebo má natiahnutý respirátor. Pričom ja sa viac bojím toho chorého čo formálne dodržuje nariadenia (lebo má sedieť doma) než toho zdravého čo ich porušuje. 

pred 6 hodinami, tyso napísal:

Aj ine lieky ci  Savo umoznime predavat ak ludia chcu ?   Ako skutocne tu vazne ziadame navrat mastickarov a sarlatanov ?  Ako ze uz uplne rezignujeme na zdravy rozum a vedu ? 

Jasne ze ho blokuju,  predavkovanie ivermectinom znici pecen,  tak snad na to aby sa volne nepredavali lieky kde hrozi ze sa nimi ludia zabiju si platime ten SUKL. 

 A vieš že by to tak malo byť? Ano, nech sa predáva voľne - dospelý svojprávny človek si má právo kúpiť aj liek ktorý mu môže uškodiť za predpokladu že pozná tieto riziká, ale pokiaľ je presvedčený že toto je preňho ten správny liek, nech sa páči, nech si ho má možnosť zakúpiť, aj bez lekárskeho predpisu a pokiaľ ho to doje*e, tak si za to sám berie zodpovednosť že podstúpil takéto riziko. Však nikomu inému tým neublíži, eventuálne len sebe. Prečo chcete preboha ľudí brániť pred sebou samými? Ako vidím, tu si nikto neváži slobodu, vaša predstava je aby štát vodil občanov za ručičky jak malé deti, prikazoval im, obmedzoval ich, buzeroval ich, strážil ich, a ešte aby mu za to aj platili. A ja nie som spokojný s tým že z mojich daní si platím nejaký ŠÚKL aj s tou slniečkárkou Baťovou, tak ako kopu ďalších zbytočných úradov (úrad verejného ochrancu práv, rada pre vysielanie a retransmisiu, ministerstvo kultúry, úrad prezidenta, tak ako som nespokojný že platím vysoké platy debilných poslancov, financujem celoplošné testovania, očkovacie lotérie, skladám sa na platy úradníkov ktorí potom len šikanujú bežných ľudí a pod. 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Však očkovanie je dobrovoľné [emoji3] ak sa dobrovoľne rozhodneš nezaočkovať, tak dobrovoľne musíš znášať obmedzenia. Čo na tom nechápeš? Či očkovaní a neočkovaní majú mať rovnaké výhody? To by aký malo zmysel?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

41 minutes ago, AlexRosberg said:

Ano, nech sa predáva voľne - dospelý svojprávny človek si má právo kúpiť aj liek ktorý mu môže uškodiť za predpokladu že pozná tieto riziká,

To predpoklada ze sa bavime o svojpravnych ludoch.    Lenze sme velmi velmi daleko od takejto libertarianskej utopie.   Vysledok by bol epidemia ivermectinovych problemov a riesil by to solidarne zdravotny system.  Pretoze mame prilis vela ludi co  si mysli ze poznaju rizika ale v skutocnosti ich nepoznaju a nie su schopni si to priznat. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 41 minútami, Sniper napísal:

Však očkovanie je dobrovoľné emoji3.png ak sa dobrovoľne rozhodneš nezaočkovať, tak dobrovoľne musíš znášať obmedzenia. Čo na tom nechápeš? Či očkovaní a neočkovaní majú mať rovnaké výhody? To by aký malo zmysel?

Malo by to taký zmysel že očkovaný by mal dobrý pocit že je chránený. Teraz vlastne potvrdzuješ že sa tu dáva prioritne očkovať kvôli výhodám, resp. ani nie výhodám ale absenciám nevýhod.

Bohumilý príklad si dal, skutočne - ako keď vydierač povie : "Buď mi dobrovoľne navalíš peniaze alebo sa dobrovoľne rozhodneš že dostaneš bitku" 

pred 25 minútami, tyso napísal:

To predpoklada ze sa bavime o svojpravnych ludoch.    Lenze sme velmi velmi daleko od takejto libertarianskej utopie.   Vysledok by bol epidemia ivermectinovych problemov a riesil by to solidarne zdravotny system.  Pretoze mame prilis vela ludi co  si mysli ze poznaju rizika ale v skutocnosti ich nepoznaju a nie su schopni si to priznat. 

No tak by bola liečba ivermektínových problémov vyňatá zo solidárneho zdravotného systému a jedinec ktorý urobil zlé rozhodnutie by si ju platil. To po prvé. Po druhé - ja si myslím že ten Ivermektín v niektorých prípadoch v súvislosti s Covidom pomáha (viem o dvoch ľuďoch ktorí sú presvedčení že im veľmi pomohol, a verím im viac ako to, že Denník N napíše že ten liek nefunguje). Po tretie - máš úplne inakší svetonázor ako ja, aj tuna je to vidieť, že primárne ľudí považuješ za nesvojprávnych a chceš aby ich štát viedol za ručičku, trestal ich, nariaďoval ako sa majú správať, čo je pre nich dobré a čo zlé a ukazoval im tú správnu cestu (samozrejme progresívnu). Ja zas mám rád slobodu a k slobode patrí aj to že ľudia sami budú znášať negatívne dôsledky svojich rozhodnutí, ale neberme im tú slobodu aby tie rozhodnutia (aj zlé) mohli slobodne robiť.  

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 8 hodinami, tyso napísal:

Jasne ze ho blokuju,  predavkovanie ivermectinom znici pecen, ...

Skratka ivermectin ma neporovnatelone horsie vedlajsie ucinky nez vakcina na covid, ktorej sa mnohi tak boja. A s ucinnostou je na tom este horsie.

Napriem tomu ludia odmietaju vakcinu a dozaduju sa ivermectinu...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dnes u mna bola mama. Nšechcše sa dat zaíockíovat, nío díobčťrše,anáí síom sa sníoýžu ío tíom nšebaváíl, é=pčťršešedvcšečťríom síom síom é=píovšedal íotcíováí, asáí býžudšemše mat é=píohčťršeb.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 2 hodinami, AlexRosberg napísal:

Očkovanie má byť plne dobrovoľné a nie nástroj nátlaku a vydierania...

Ano, vsak preto by antivaxersky propagatori mali prestat tlacit na ludi, aby sa mohli slobodne rozhodnut... :zubiska:

Inac to plati len na covid, alebo zrusime povinne ockovanie vseobecne a zacneme tu zase skapinat po milionoch v mene "plnej zodpovednosti" ? :confused:

  • Páči sa mi to 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 2 hodinami, AlexRosberg napísal:

No tak keď vláda a slniečkári tvrdia že dobrovoľne neočkovaní sú dezoláti a že všetko je to už len kvôli nim, tak nech nastavia pravidlá tak, že neočkovaných pacientov s Covidom nemocnice nemusia prijať. Že ventilátory a pomoc dostanú zo zákona len očkovaní a takí čo sa očkovať nemohli zo zdravotných dôvodov

Ano to by bolo spravodlive, ale krute a asi v rozpore so zakonmi. Nemocnice plnia prakticky len dezolati, takze ano, je uz len kvoli nim - a to je fakt. Kvoli nim sa nam znizi zdravotna dostupnost.

Norsko je dalsia zo zakockovanych krajin, ktora si mohla dovolit zrusit opatrenia - pravda postupne vychadza na povrch...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 23 minútami, slimak napísal:

dnes u mna bola mama. Nšechcše sa dat zaíockíovat, nío díobčťrše,anáí síom sa sníoýžu ío tíom nšebaváíl, é=pčťršešedvcšečťríom síom síom é=píovšedal íotcíováí, asáí býžudšemše mat é=píohčťršeb.

prelozis to do ludskej reci? :eehmm:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred hodinou, AlexRosberg napísal:

Ja zas mám rád slobodu a k slobode patrí aj to že ľudia sami budú znášať negatívne dôsledky svojich rozhodnutí,

Ano, preco sa nevysplhat naspat na stromy, tu dole na zemi je to uz nuda. Zahodme ten ohromny pokrok, ktory medicina dosiahlaa nechajme ludi, aby si slobodne ublizovali. Co zachranne pasy v aute? Tam mas tiez rad slobodu?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 7 minútami, smiley napísal:

Skratka ivermectin ma neporovnatelone horsie vedlajsie ucinky nez vakcina na covid, ktorej sa mnohi tak boja. A s ucinnostou je na tom este horsie.

Napriem tomu ludia odmietaju vakcinu a dozaduju sa ivermectinu...

Pretože vakcína sa podáva zdravým ľuďom ktorí ani nevedia či ten Covid vôbec chytia, či budú mať nejaké príznaky a ako to prebehne, tak preto uvažujú nad tým či tá vakcína im na organizme nespôsobí viac škody ako prípadný kontakt s vírusom. A ľudia po prekonaní Covidu ktorí si tým prešli a vedia ako to prebiehalo a že prípadné znovuinfikovanie by vďaka už nadobudnutým protilátkam (po prekonaní choroby) malo ľahší priebeh, tak takí už vôbec nemajú dôvod skúšať na sebe vakcínu. 

Ivermektín sa naproti tomu podáva už chorým ľuďom ktorí po ňom siahajú ako po lieku v čase keď im je riadne na pi*u a v danom momente sa nezamýšľajú nad nejakými vedľajšími účinkami. Je to trochu podobné ako keď človek neužíva Paralen, antibiotiká, kvapky do nosa a pod. v čase keď je zdravý (tiež si povie - načo do seba teraz budem pchať chémiu) ale keď je chorý tak si to dá s úmyslom že mu to pomôže zmierniť príznaky choroby, prípadne liečiť, a nezamýšľa sa vtedy nad tým že v príbalovom letáku sú popísané nejaké vedľajšie účinky. Toto by ste mohli chápať tento elementárny rozdiel. 

pred 9 minútami, smiley napísal:

Ano, vsak preto by antivaxersky propagatori mali prestat tlacit na ludi, aby sa mohli slobodne rozhodnut... :zubiska:

Inac to plati len na covid, alebo zrusime povinne ockovanie vseobecne a zacneme tu zase skapinat po milionoch v mene "plnej zodpovednosti" ? :confused:

Neviem o tom že by sa antivaxeri tlačili na ľudí proti očkovaniu a nemajú na to ani páky ich donútiť sa neočkovať. Môžu vybliakavať na demonštráciách sprostosti o čipovaní a Novom svetovom poriadku, ale ten kto robí agresívny nátlak a vydieranie je druhá strana. Tá údajne uvedomelá. Taká opozícia na nikoho neútočí a nenúti ľudí odmietať očkovanie, vraví - kľudne kto chcete sa dajte očkovať, však aj oni sú mnohí zaočkovaní, len nech je to plne dobrovoľné. Ale koalícia robí nátlak a špekuluje ako by čo najviac trestali neočkovaných a ako ľudí donútiť sa zaočkovať a vyvreskuje nezmysly ako tu neočkovaní sú vinníkmi že sa musia nosiť rúška, že budú lockdowny a preplnené nemocnice. Pričom deltu sem dovliekli očkovaní dezoláti ktorí mali potrebu si chodiť na dovolenky a po návrate nemuseli ísť do karantény, lebo vraj pre nich sa pandémia skončila. Tak čo tu ešte tí vládni primitívi o čom točia keď vyplakávajú že ostatné krajiny ako Dánsko už zrušili opatrenia lebo dosiahli vysokú zaočkovanosť a že my ešte musíme nosiť rúška a testovať sa a obmedzovať lebo vraj dezoláti sa nechcú očkovať. Však kto im bráni tie opatrenia všetky zrušiť? Nech ich zrušia - karty sú jasne rozdané : 1. Delta je vysoko infekčná a nikto sa jej vraj nevyhne. Údajne do konca roka si nájde každého. 2. Kto sa chcel dať zaočkovať, mal možností viac než dosť a už je zaočkovaný. 3. Kto sa nedal zaočkovať, plne informovaný zobral na seba dobrovoľne riziko vážneho priebehu, prípadne smrti. 4. Podľa progresívnych komentátorov sa zvýši inteligenčný kvocient národa keďže pomrú neočkovaní dezoláti, čo ich vlastne bude tešiť. Tak prosím. Nech už prestanú s tou nátlakovou akciou, nechajú všetko na osud, schvália zákon aby na Covidovom oddelení mohli lekári odmietnuť hospitalizovať svojprávneho dobrovoľne neočkovaného jedinca (ktorý na seba zobral riziko) a je vybavená vec. Očkovaní sú predsa chránení a dezoláti nech im pánboh pomáha. Ale nech už prestanú šaškovať s Covid pasmi a testovačkami a na hlavu postavenými obmedzeniami ktoré si sami vymýšľajú ale obviňujú že za to môžu neočkovaní... a ešte aj ignorujú zreteľné medicínske fakty keď nechcú uznať osoby s prekonaným Covidom za defacto rovnocenné s očkovanými.      

pred 12 minútami, smiley napísal:

Ano to by bolo spravodlive, ale krute a asi v rozpore so zakonmi. Nemocnice plnia prakticky len dezolati, takze ano, je uz len kvoli nim - a to je fakt. Kvoli nim sa nam znizi zdravotna dostupnost.

Majú ústavnú väčšinu, zákony si môžu zmeniť ako chcú a ako bude situácia vyžadovať. Nech to spravia, za toto by som sa na nich nehneval. 

pred 7 minútami, smiley napísal:

Co zachranne pasy v aute? Tam mas tiez rad slobodu?

Presne tak, som proti tomu aby boli rozdávané pokuty za nezapnutý pás v aute. Rovnako ako som bol aj proti povinnému noseniu cyklistických prilieb a pod. Rovnaký princíp. Štát tu nemá byť na to aby ľudí vodil za ručičku jak malé deti a pod hrozbou sankcií im prikazoval ako majú nakladať so svojimi životmi. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

8 hours ago, AlexRosberg said:

Ja zas mám rád slobodu a k slobode patrí aj to že ľudia sami budú znášať negatívne dôsledky svojich rozhodnutí, ale neberme im tú slobodu aby tie rozhodnutia (aj zlé) mohli slobodne robiť.  

Aj ja som bol kedysi nadseny hayekom, ale postupne som sa dostal inde.   Spolocnost je prepojena a nasledky mnohzch zlych rozhodnuti su silne externalizovane.

A aj ty ukazujes ze bezny clovek nevie chapat nasledky niektorych svojich rozhodnuti, to je realita.  Infikovany covidom roznasa chorobu dalej a tak nasledky jeho rozhodnuti nesu ini, nie len on.   A ked nakazi niekoho kto je hoci aj ockovany a skonci v nemocnici na JIS tak neplati za jeho liecenie ani neodskodni pribuznych.  A takato hra kde si slobodny ale nasledky tvoje slobody platia ini, to je skor dystopia.   

 

 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 10 hodinami, AlexRosberg napísal:

Neviem o tom že by sa antivaxeri tlačili na ľudí proti očkovaniu a nemajú na to ani páky ich donútiť sa neočkovať.

Ocividne maju, Slovensko je jednou z najhorsie zaockovanych EU krajin prave kvoli antivaxerskej propagande riadenej poprednymi politikmi. Cize potlaca to tvoju slobodu, akurat tak, ze ty si to neuvedomujes.

pred 10 hodinami, AlexRosberg napísal:

Môžu vybliakavať na demonštráciách sprostosti o čipovaní a Novom svetovom poriadku, ale ten kto robí agresívny nátlak a vydieranie je druhá strana.

Boli to prave antivexeri, ktori vtrhli ku Krcmerimu pred dom a vyhrazali sa mu, ze mu zabiju deti. Boli to antivaxeri, ktori pouzili natlak a vydieranie a blokovali dopravu v Bratislave. Strana produkucia agresivny natlak sa da jasne identifikovat.

To, ze nerozumies tomu, ako sa covid siri (dostal sa aj do Australie a Noveho Zelandu), ani co sposobuje (nemocnice by bez opatreni boli uz preplnene) neznamena, ze by druha strana robila natlak. Prave naopak, nariadenia su ovela miernejsie ako to tvoje spravodlive, ze by sme neockovanym neplatili a odmietli lekarsku pomoc.

pred 10 hodinami, AlexRosberg napísal:

a ešte aj ignorujú zreteľné medicínske fakty keď nechcú uznať osoby s prekonaným Covidom za defacto rovnocenné s očkovanými. 

Medicinsky fakty ale tvrdia opak: pri zaockovani (kontrolovanom simulovani infekcie) mame vacsiu istotu, ze sa covid nebude prenasat a vyhne sa vaznym nasledkom, ako pri prekonani choroby s nahodnym chaoticky prebehom. Nie je to teda rovnocenne. Mylis si zretelne medicinske fakty so svojimi pocitmi.

  • Páči sa mi to 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

13 hours ago, AlexRosberg said:

viem o dvoch ľuďoch ktorí sú presvedčení že im veľmi pomohol, a verím im viac ako to, že Denník N napíše že ten liek nefunguje)

toto je ukazka ze nerozumies  faktom,  nie je to o viere ani v ludi ani v dennik N,   keby si bol schopny sledovat studie a chapat co hovoria to je ten zdroj informacii.   Ok, ale to samozrejme robi mala specializovana skupina,  ak by si bol racionalny a chapal dosledky tak by si sa riadil podla nich.  Bohuzial to tak nie je a teda si poskytol dokaz ze ludia nie su schopni chapat komplexny system, co podstatne oslabuje tvoju argumentaciu.  Ak problem presahuje ich beznu skusenost, tak nerobia racionalne zavery. Podliehaju predsudkom, zlym uvaham a robia zle rozhodnutia.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 5 hodinami, tyso napísal:

Infikovany covidom roznasa chorobu dalej a tak nasledky jeho rozhodnuti nesu ini, nie len on.   A ked nakazi niekoho kto je hoci aj ockovany a skonci v nemocnici na JIS tak neplati za jeho liecenie ani neodskodni pribuznych.  A takato hra kde si slobodny ale nasledky tvoje slobody platia ini, to je skor dystopia.   

To je zaujímavé že pred obdobím Covidu toto nikoho netrápilo. Mne sa smiali že som hypochonder, keď sa bojím chodiť do lekární keď sú tam ľudia, ktorí pravdepodobne sú infekční (a išli si tam kúpiť lieky na nejakú pliagu) aby som sa tam nenakazil chrípkou napríklad, že som nechcel chodiť chodiť autobusmi lebo tam sa najviac šíria vírusy, chytal som nervy keď voľakto v rade v obchode zas mnou si odkašľal, alebo som mal nervy na to keď chodili do roboty ľudia čo boli evidentne chorí buď z dôvodu že ich zamestnávateľ nútil, nemal ich kto nahradiť, alebo boli pažraví za peniazmi a nechceli ísť na PN-ku. Vtedy to každý bral na ľahkú váhu a nikto o odškodnení za prípadné nakazenie neblúznil. Takže ja nie som žiadny ľahostajný chmuľo k týmto veciam, ale práveže z pozície človeka ktorý vírusy nikdy nepodceňoval už za čias before it was cool, a vždy som bol opatrný a zásadový ale žiaľ aj ignorovaný a zosmiešňovaný že to s tou opatrnosťou preháňam, tak ja práveže najlepšie viem ako tieto opatrenia sú úplne scestné, debilné, kontraproduktívne, nezmyselné.   

Už predtým bolo evidentné že vírusové ochorenia sa šíria tak, že je ťažké určiť kde sa človek nakazil - keď si bol človek istý že ho nakazil nejaký tuberák v obchode, tak nastúpili argumenty - však ale mohol si to chytiť hocikde, tie vírusy predsa vo vzduchu cirkulujú. Ja sa zhodnem v tom že človek s príznakmi ochorenia nemá čo robiť v spoločnosti, má byť izolovaný a neroznášať chorobu ďalej - takí čo to robia sú hovädá a mali by byť tvrdo trestaní - začneš kašlať v autobuse? Nech sa páči, šofér by mal právo ťa v momente vyhodiť aj keď hoc máš aj 50 respirátorov na hube a tváriš sa aký si zodpovedný. Ale teraz sa bavme o bezpríznakových ľuďoch - takže tu už dopredu predpokladáte že nejaký neočkovaný bezpríznakový jedinec nakazí chudáka očkovaného ktorý skončí kvôli nemu na JIS-ke a zrazu presne viete že ho nakazil tento konkrétny človek. Ja potom môžem žiadať odškodnenie od samotného štátu lebo ma donútil nakaziť sa na hromadnom celoplošnom testovaní. A ja som si istý že som sa nakazil tam, ale neviem to nijak dokázať a tam Sniper to furt spochybňuje a vraví že som sa mohol nakaziť hocikde. 

Kto sem teda dovliekol Deltu? No predsa očkovaní kozmopolitci, ktorí nedokázali jeden rok obetovať svoje pohodlie a ostať sedieť v lete doma na riti ale museli sa trepať k moru a po návrate zo zahraničia sa na nich karanténa nevzťahovala, kým neočkovaní museli prečkať v izolácii. Ale oni zrazu sú tí nezodpovední a môžu za šírenie vírusu. Už je nespochybniteľným faktom že očkovaný taktiež prenáša vírus, takže argument že vírus nešíria padol, šíria ho práveže viacej keďže sa na nich nevzťahujú obmedzenia, takže ostáva argument, že neočkovanci zapĺňajú nemocnice a ohrozujú ostatnú zdravotnú starostlivosť. Tak prosím, riešenie som navrhol - neprijímajte ich do tých nemocníc, slobodne vzali predsa na seba riziko keď sa neočkovali, tak kto im káže kvôli nim obmedzovať ostatnú zdravotnú starostlivosť? Zákon? Tak ho zmeňte doparoma. Je to len vecou jednoduchej úpravy pravidiel.

Ak je jedinec bezpríznakový , je teda jedno či je očkovaný alebo neočkovaný, pravdepodobne je zdravý a ak aj má náhodou vírus a nevie o tom, roznesie ho takisto či by bol očkovaný alebo nie. Očkovaný teda môže niekoho takto nevedomky nakaziť, to je akože v poriadku, ale neočkovaný by mal zrazu platiť niekomu kompenzácie lebo možno ho mohol (ale aj nemusel) niekde nakaziť? 

Tu kľúčovým omylom v celej situácii je prístup že sa spoločnosť pozerá ako na nezodpovedných ľudí jedincov, ktorí sa odmietli očkovať, ktorí odmietajú za plného zdravia si ničiť dýchacie cesty že kdesi 8 hodín sedia v nejakom respirátore, ktorí nedodržovali platné opatrenia že v čase zákaze vychádzania išli v noci na zdravotnú prechádzku a ide vás tu šľak trafiť že niekto si dovolí nedodržiavať očividne nezmyselné zbytočné opatrenia. Princíp má byť jednoznačný - chorých okamžite izolovať a liečiť a (ak ich nevedia liečiť, a chorý človek si želá ivermektín, tak mu dajte dokelu ten ivermektín, pokiaľ si ho žiada a nemáte nič lepšie poruke) a zdravých nechať slobodne žiť. Ja keď som sa nakazil Covidom a vedel som že som chorý, mňa by ani nenapadlo nikam, chodiť, chcel som byť v tom momente doma a liečiť sa, a bolo mi jedno či mám Covid, alebo je to chrípka. Vedel som, že mám nejakú pliagu a s týmto treba byť izolovaný. Ale systém ma nútil ísť von na testy (potenciálne ohroziť nejakých ľudí - hlavne tých čo zdravých čo potrebovali takisto test ako priepustku do roboty) aby sa štatisticky vedelo či mám Covid alebo nie. Veď toto nemá žiadnu logiku. 

pred 3 hodinami, smiley napísal:

1. Ocividne maju, Slovensko je jednou z najhorsie zaockovanych EU krajin prave kvoli antivaxerskej propagande riadenej poprednymi politikmi. Cize potlaca to tvoju slobodu, akurat tak, ze ty si to neuvedomujes.

2. Boli to prave antivexeri, ktori vtrhli ku Krcmerimu pred dom a vyhrazali sa mu, ze mu zabiju deti. Boli to antivaxeri, ktori pouzili natlak a vydieranie a blokovali dopravu v Bratislave. Strana produkucia agresivny natlak sa da jasne identifikovat.

3. Medicinsky fakty ale tvrdia opak: pri zaockovani (kontrolovanom simulovani infekcie) mame vacsiu istotu, ze sa covid nebude prenasat a vyhne sa vaznym nasledkom, ako pri prekonani choroby s nahodnym chaoticky prebehom. Nie je to teda rovnocenne. Mylis si zretelne medicinske fakty so svojimi pocitmi.

Moju slobodu potláča akurát tak Vláda Slovenskej republiky. Potlačili moju slobodu nenakaziť sa keď ma donútili ísť na celoplošné testovanie. 

Podprahovo argumentovať chuligánmi čo sa vyhrážajú nejakému Krčmérymu a hádzať ich do jednoho vreca s ostatnými odporcami povinného očkovania je to isté ako povedať že protestujúci Za Slušné Slovensko boli agresori len preto že zopár vyvrheľov tam robilo bordel v uliciach. 

 3. Keď hovorím o tom že prekonanie Covidu má byť rovnocenné s očkovaním tak stále tu na mňa vyťahujú sprostosti typu že "ale veď premorením riskuješ ťažký priebeh" ... ale ja nehovorím o tých čo sa nakazia v budúcnosti a táto lotéria ich ešte len čaká. Ja hovorím o tých čo už chorobu prekonali v jednej z predošlých vĺn (keď ešte očkoivanie k dispozícii nebolo) a nejak to už prežili. Na nás sa stále zabúda a len krčia plecami - no ste proste collateral damage. A nech sa páči, tuna vidno tú krásnu ignoráciu. Medicínske fakty hovoria jasne - že imunita po prekonaní ochorenia je minimálne rovnocenná a ja tvrdím že ešte vyššia ako po očkovaní  (a toto si nespochybnil ani ty, hovoríš len o nebezpečí chaotického priebehu premorenia, ale opakujem , mňa zaujímajú ľudia čo už to prekonali nie tí čo v budúcnosti prekonajú). A keď niekto otvorí tému tohto problému, a že asi by bolo správne týchto ľudí zrovnocenniť : https://www.teraz.sk/slovensko/sns-pozaduje-aby-potvrdenie-po-prekona/555444-clanok.html tak nech sa páči posledný odstavec hovorí jasne Rezort zdravotníctva pre TASR potvrdil, že o zmene neuvažuje. "Platnosť výnimky po prekonaní ochorenia COVID-19 je odborná otázka. Aktuálne je táto doba 180 dní," reagoval komunikačný odbor MZ. Čiže absolútne žiadne zamyslenie, žiadne zobratie do úvahy medicínskych faktov, nič - len proste - momentálne je to takto, o zmene neuvažujeme a vylížte si prdel, lebo my sme to určili takto ! Takže je to čisto len byrokratické riadenie, nariadenia sú čisto len úradníckym rozhodnutím, a ja preto nemám dôvod dôverovať tejto vláde že robí v boji s pandémiou správnu stratégiu. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

13 minutes ago, AlexRosberg said:

Ak je jedinec bezpríznakový , je teda jedno či je očkovaný alebo neočkovaný, pravdepodobne je zdravý a ak aj má náhodou vírus a nevie o tom, roznesie ho takisto či by bol očkovaný alebo nie.

Toto je taka polopravda,   ak je niekto bezpriznakovy tak je pravdepodobne zdravy,   ano. Lenze   tie desiatky az stovky jedincov co su, ti siria chorobu.  Zradnost covidu je prave v tom ze v rannom stadiu su ti co siria chorobu bezpriznakovy.   Ovela lahsie sa drzi pod kontrolou choroba kde maju vsetci infekcni aspon teplotu alebo iny jasny priznak. 

Lenze pravdepodobnost aj pre tieto pripady hovori v prospech ockovanych.  Je 3x pravdepodobnejsie ze ta nakazi neockovany ako ockovany. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 56 minútami, tyso napísal:

Toto je taka polopravda,   ak je niekto bezpriznakovy tak je pravdepodobne zdravy,   ano. Lenze   tie desiatky az stovky jedincov co su, ti siria chorobu.  Zradnost covidu je prave v tom ze v rannom stadiu su ti co siria chorobu bezpriznakovy.   Ovela lahsie sa drzi pod kontrolou choroba kde maju vsetci infekcni aspon teplotu alebo iny jasny priznak. 

Lenze pravdepodobnost aj pre tieto pripady hovori v prospech ockovanych.  Je 3x pravdepodobnejsie ze ta nakazi neockovany ako ockovany. 

Pravdepodobnosť ma nezaujíma. Je tam taká možnosť tak či tak, neviem odkiaľ je to presne že trojnásobne menšia, ktorá štúdia tak určila, ale nejdem to spochybňovať, ale aj o nakazení sa na celoplošnom testovaní vraveli že je to malá pravdepodobnosť a nakazil som sa tam. Takže mňa vždy zaujímajú konkrétne príklady. Radšej budem v spoločnosti bezpríznakového zdravého človeka ktorý je neočkovaný antivaxer a nemá na sebe ani rúško (oficiálne vyvrheľ ktorý nemá právo ísť ani do krčmy) než pri nejakom z formálneho pravidla zodpovednom človeku, ktorý je očkovaný, má na sebe aj tri rúška ale necíti sa dobre, je mu zle, kašle, kýcha všade naokolo a takýto má priepustku na slobodu.

Ak chcú teda rozdeľovať ľudí, jediné správne rozdelenie je nasledovné - zdravých nechajme slobodne žiť, a chorých nekompromisne izolujme. Vybavené. Preto napríklad čo sa týka opatrení som nikdy nespochybňoval a naopak uznávam meranie teploty pri vstupoch niekam. Prečo sa už od tohto nejak upustilo (aspoň sa mi tak zdá) ale zrazu už miesto toho skenujú nejaké trápne Covid Passy. Však jeden z najefektívnejších nástrojov ako odchytiť dezolátov ktorým je zdravotne na pi*u a chodia si kade tade je práve toto.

Našťastie zdravý sedliacky rozum funguje stále aj u väčšiny lekárov, alebo aspoň ja mám šťastie že prichádzam do styku s takými, takže napr. tento týžden som bol objednaný na jedno vyšetrenie do nemocnice a aj som myslel že to budem musieť odvolať ak by odo mňa chceli PCR testy alebo ktovie aké podmienky by si dali, ale keď som tam volal či môžem prísť aj bez testu, tak odpoveď bola : žiadny test nepotrebujete, len sem hlavne nechoďte ak by ste boli chorý - nádcha, kašeľ, sopeľ, teplota, to by sme vás expresne otočili rovno pri dverách. Presne takto to má fungovať.

pred 3 hodinami, tyso napísal:

toto je ukazka ze nerozumies  faktom,  nie je to o viere ani v ludi ani v dennik N,   keby si bol schopny sledovat studie a chapat co hovoria to je ten zdroj informacii.   Ok, ale to samozrejme robi mala specializovana skupina,  ak by si bol racionalny a chapal dosledky tak by si sa riadil podla nich.  Bohuzial to tak nie je a teda si poskytol dokaz ze ludia nie su schopni chapat komplexny system, co podstatne oslabuje tvoju argumentaciu.  Ak problem presahuje ich beznu skusenost, tak nerobia racionalne zavery. Podliehaju predsudkom, zlym uvaham a robia zle rozhodnutia.

Ja sa riadim empirickými skúsenosťami. Keď osoba ktorú reálne poznám (čiže nie anonymný diskutér na na Facebooku) povie že jej strýkovi ivermektín veľmi pri covide pomohol, tak jej nemám dôvod neveriť. Ano, teraz nastúpia argumenty, že možno placebo efekt a pod. - ale to by boli len špekulácie - danému človeku sa po podaní lieku reálne stav zlepšil, to je pre mňa cennejšia informácia pri utváraní si názoru než selektívne vybrané štúdie. 

Keď pri problematike (áno opäť sa k nej vraciam, lebo to bol vlastne spúšťač prečo som sa do tejto témy zapojil) neuznávania prekonania ochorenia ako podmienky k slobode ministerstvo zdravotníctva nepredloží argumenty prečo premorených neuznávajú za rovnocenných očkovania iba sucho odbijú že momentálne je to nastavené takto a hotovo, tak oni už týmto akože chápu komplexný systém? Teraz som čítal u toho Sabaku (lekár ktorého preferujú slniečkárske progresívne denníky) v diskusii pod FB príspevkom o tom koľko má v nemocnici z ťažkých covid stavov mnoho neočkovaných (a koľko málo očkovaných) sa ho jeden diskutér pýtal či je niektorý z tých hospitalizovaných pacientov taký ktorý už predtým prekonal nejaký príznakový priebeh koronavírusu a tam musel potvrdiť že nie, žiadneho takého pacienta nemal, prosím pekne. Čiže - leží mu tam kopec neočkovaných pacientov, ležia mu tam nejakí očkovaní pacienti (ktorí sú ale väčšinou vážne chorí na iné pridružené ochorenia) ale nemá žiadneho hospitalizovaného pacienta ktorý by predtým prekonal a prežil ochorenie (čo je logické keďže tí vážne chorí ohrození ľudia ktorí predtým ten covid chytili už bohužiaľ naň v predošlej vlne aj zomreli). Ale tí čo to mali a prežili to, tak sú neni hospitalizovaní teraz buď vôbec alebo v nejakom fakt enormne malom množstve, ešte nižšom pomere (ak vôbec takí sú) ako očkovaní. Pýtam sa znovu - prečo formálne stále nemáme slobodu ???? Háááááá...      

A teraz ešte uvažujme kombináciou racionálne-empiricky, že či som teda spravil zlé rozhodnutie. Ako relatívne ešte mladý človek, bez rizikových faktorov ktorý už mal príznakový priebeh Covidu tej nebezpečnejšej britskej mutácie mám vytvorenú nejakú imunitu, ktorá (keď už sa oháňame pravdepodobnosťou) štatisticky predpokladá že pri kontakte s Delta variantom nebudem hospitalizovaný a nezahltím tak nemocnice. Možno som už do kontaktu s tým vírusom aj znova prišiel a ani neviem o tom (však dennodenne sa hlavne v robote stretávam s množstvom ľudí), možno prirodzene vybudovaná imunita zafungovala, ťažko povedať. Na druhej strane empiricky a podložene viem že minimálne dvaja ľudia majú po očkovaní vedľajšie následky (jedna tlak a diskomfort na hrudníku, druhý neprechádzajúca bolesť v ramene - očkovaní v máji) - to sú reálni ľudia ktorí mi to vraveli z očí do očí. O ďalších viem len z počutia, verím tomu že ich problémy sú pravdivé, ale povedzme že sprostredkované podanie nie je tak relevantný zdroj ako keď s tým človekom rozprávate. Poviete si - no bože môj, však to sú neni až také vážne následky, že toto sa oplatí trpieť, keď riziko ochorenia by bolo väčšie. U nich možno áno. Ale keď si dám ja na misku váh že prečo by som mal zbytočne riskovať nejaký aj povedzme zanedbateľný zdravotný problém ale zbytočne nepríjemný ktorý by sa u mňa mohol vyvinúť po očkovaní v pomere k minimalizovanému riziku že v tretej vlne skapem alebo zaplním nemocnicu či skončím s vážnymi následkami po covide, tak naozaj nevidím dôvod sa očkovať.   

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 17 hodinami, AlexRosberg napísal:

Malo by to taký zmysel že očkovaný by mal dobrý pocit že je chránený. Teraz vlastne potvrdzuješ že sa tu dáva prioritne očkovať kvôli výhodám, resp. ani nie výhodám ale absenciám nevýhod.

Bohumilý príklad si dal, skutočne - ako keď vydierač povie : "Buď mi dobrovoľne navalíš peniaze alebo sa dobrovoľne rozhodneš že dostaneš bitku" 

Zrejme si nepostrehol, že som písal o príchode nákazlivejších mutácií a to bol primárny dôvod k zaočkovaniu. To, že mám výhody oproti tebe nezaočkovanému, je už len bonus. Ja si žijem v podstate bežný život a ty nariekaš na každom rohu.

 

pred 13 minútami, AlexRosberg napísal:

Pýtam sa znovu - prečo formálne stále nemáme slobodu ???? Háááááá...      

Pretože naša politická opozícia robí všetko preto, aby to vláde sťažila. Ani raz som nevidel, že by tí dvaja buzeranti zo Smeru vyzvali obyvateľstvo k tomu, aby sa očkovalo. Od samého začiatku, odkedy sú v opozícii, stále len kecajú o referende a predčasných voľbách - zaujímavé, že keď bol Smer pri moci, tak takéto praktiky označoval za destabilizáciu, pokusy o štátny prevrat, nerešpektovanie výsledku demokratických volieb a čo ja viem čo ešte - ale k riešeniu pandémie prakticky ničím neprispeli. Takto agresívnu opozíciu sme tu ešte nemali, ale táto politika jej vyhovuje - potrebuje predsa rozoštvať národ a ty si im to krásne zožral aj s navijakom, určite by ti aj zatlieskali a zatlieskaj si aj ty!

tlap.gif

Inde koalícia a opozícia sú jednotní, majú zaočkovanú takmer celú populáciu a už si tú slobodu užívajú. Ani raz som ťa nevidel nadávať na opozíciu, prečo nepodporí vládne riešenia, stačilo by pridať 20-25% zaočkovaných, ktorí sa proste nebudú očkovať, lebo Fico neprikázal, a mohol si si tiež užívať svoju vytúženú slobodu. Ty tu radšej budeš fňukať a nadávať na všetkých naokolo ako ťa strašne okrádajú o slobodu. Fakt celý Tomáš, viníš všetkých naokolo seba, ale začať by si mal od seba.

 

pred 23 minútami, AlexRosberg napísal:

Ja sa riadim empirickými skúsenosťami. Keď osoba ktorú reálne poznám (čiže nie anonymný diskutér na na Facebooku) povie že jej strýkovi ivermektín veľmi pri covide pomohol, tak jej nemám dôvod neveriť. Ano, teraz nastúpia argumenty, že možno placebo efekt a pod. - ale to by boli len špekulácie - danému človeku sa po podaní lieku reálne stav zlepšil, to je pre mňa cennejšia informácia pri utváraní si názoru než selektívne vybrané štúdie.

No vidíš, a moja empirická skúsenosť je taká, že dvaja ľudia z môjho blízkeho okolia prežili nakazenie vďaka tomu, že boli zaočkovaní. A neboli jediní, takých sú po celom svete milióny. Daj štúdiu ako ivermektín úžasne pomáha, nie iba v ojedinelom náhodnom prípade, a môžeš sa mi rovnať v argumentoch. Doteraz je to len vyplakávanie ako strašne ti táto fašistická vláda ubližuje. Och joj. Fakt tej vašej mladej lenivej generácii chýba komunizmus a povinné dva roky na vojne.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred hodinou, Sniper napísal:

Zrejme si nepostrehol, že som písal o príchode nákazlivejších mutácií a to bol primárny dôvod k zaočkovaniu. To, že mám výhody oproti tebe nezaočkovanému, je už len bonus. Ja si žijem v podstate bežný život a ty nariekaš na každom rohu.

Aj ja žijem bežný život, do roboty chodím normálne, jediná zmena zatiaľ že začali opäť merať teplotu pri vstupe do areálu, s čím ako som už písal súhlasím, zatiaľ ma odnikiaľ nevyháňali, nikto nič odo mňa nepýtal, k doktorom som sa normálne dostal, testy nechceli, jedine teda že som nebol tri týždne večer cez víkend nikde v šenku, aj keď určite by sa dalo niekde prešmyknúť, ale nemám za potreby to zisťovať a niekde šaškovať. Aspoň ušetrím. Takže osobný život mi to nijak nenabúrava, štve ma to už len z princípu, keď vidím tú aroganciu vládnej moci, keď som videl reportáže v správach ako šikanovali chudákov prevádzkárov a vyhrážali sa im 20000 eurovými pokutami, čo už aj tak sú zrazení na kolená a ešte nejaké zakomplexované hygieničky tam sa odbavujú na tom či majú vyvesené správne tie OTP nariadenia a obťažovali tam hostí kontrolami. Ja neznášam z duše takéto buzerácie a ešte aj nejaká fuchtľa spomedzi hostí povie na kameru že "dobre že to kontrolujú lebo ja sa cítim ohrozená"... ach ty pi*a , tak keď sa cítiš ohrozená tak seď doma na zadku a nevysedávaj po krčmách a ktovie či tá hygienička čo sa nad ňou nahýňala aby jej kontrolovala ten covid pass či nebola nakazená a či ona tam nezavlečie nákazu !!!  

Nenariekam na každom rohu, vyplakal som sa akurát tu, lebo som postrehol jak ten slniečkár, s ktorým si evidentne náramne odrazu rozumieš, sa tu robil moc múdrym, doje*ával tamtoho informatora že klame a keď napísal čosi že protilátky klesajú po očkovaní aj po Covide, tak som sa ho len chcel opýtať, nech mi vysvetlí jeho názor na túto situáciu že nemám nárok na Covid pass a formálnu slobodu keďže som viac ako 180 dní po prekonaní covidu a naproti tomu naša elita ktorá si utekala nohy dolámať aby sa hned medzi prvými zaočkovali, tak majú stále platný covid pass, aj napriek tomu že :

1. Boli zaočkovaní skôr ako ja som ochorel

2. aj napriek tomu že mnohí očkovaní už nemajú tie protilátky https://www.startitup.sk/po-4-mesiacoch-od-ockovania-nemali-takmer-ziadne-protilatky-studia-z-ceska-potvrdila-to-o-com-sa-uz-vo-svete-hovori/  a

3. napriek tomu že imunita po prekonaní covidu je silnejšia ako po očkovaní : https://vat.pravda.sk/clovek/clanok/586476-imunita-po-prekonani-covidu-je-podla-vedcov-o-nieco-vacsia-nez-po-ockovani/ 

Tak na základe týchto informácií som chcel, aby mi ozrejmil a vysvetlil že aký je na to vlastne dôvod takáto diskriminácia. Reálne ma zaujímali jeho argumenty, reku že možno uznám že je to opodstatnené takto nastavené pravidlá. Jeho záver bol že asi predbežná opatrnosť, že treba viacej štúdii a že vlastne by som aj mohol byť zrovnoprávnený, že nič by sa nestalo a že som vlastne collateral damage - vedľajšia škoda týchto opatrení. Takže som sa nedozvedel opodstatnenosť a už aj ľutujem že som sa do tejto diskusie zamotal.

Keď zhrniem tvoju argumentáciu tak si mi najprv vyčítal, že sa mám dať zaočkovať aby som neprenášal vírus a nenakazil druhých ľudí. Keď vyšlo najavo že očkovaní tiež prenášajú vírus, tak si otočil a povedal že ty ako očkovaný ale budeš mať ľahší priebeh a mne hrozí že skončím v nemocnici, a keď som argumentoval že som premorený a pravdepodobne viac chránený ako ty, tak si sa ma len opýtal či mám potvrdenie o prekonaní covidu a najnošie si mi tu vynadal že som teda lenivý že som si nevybavil covid pas a ja reku jako si ho môžem vybaviť keď je tam tá sprostá podmienka 180 dní. Cez leto nijaký covid pas potrebný nebol, korona mala asi dovolenku, a presne nastal scenár ako dezoláti v diskusiách predpovedali že nechajú ešte aby prebehla návšteva pápeža a potom jak Fero odletí sa začnú hrať s farbičkami. Aj sa tak stalo, takže teraz neviem kto tu vlastne šíri hoaxy, keď už mnoho konšpirácií sa následne potvrdilo ako pravdivých. Viď napr. únik z laboratória - kdeže, hoax, konšpirácia a teraz je to seriózna a pravdepodobná možnosť. To isté doživotná imunita po prekonaní Covidu - kdeže, hoax, konšpirácia, treba sa očkovať, teraz zrazu už izraelská štúdia, no asi to bude treba vziať do úvahy, len neviem prečo s tým ešte čakajú. 

pred hodinou, Sniper napísal:

Pretože naša politická opozícia robí všetko preto, aby to vláde sťažila. Takto agresívnu opozíciu sme tu ešte nemali, ale táto politika jej vyhovuje - potrebuje predsa rozoštvať národ a ty si im to krásne zožral aj s navijakom, určite by ti aj zatlieskali a zatlieskaj si aj ty!

Inde koalícia a opozícia sú jednotní, majú zaočkovanú takmer celú populáciu a už si tú slobodu užívajú. Ani raz som ťa nevidel nadávať na opozíciu, prečo nepodporí vládne riešenia, stačilo by pridať 20-25% zaočkovaných, ktorí sa proste nebudú očkovať, lebo Fico neprikázal, a mohol si si tiež užívať svoju vytúženú slobodu. Ty tu radšej budeš fňukať a nadávať na všetkých naokolo ako ťa strašne okrádajú o slobodu. Fakt celý Tomáš, viníš všetkých naokolo seba, ale začať by si mal od seba.

Opozícia rozoštváva národ :D Ty si dnes jedol vtipnú kašu. V živote sme nemali takúto vládu ktorá by bola tak extrémne nedôveryhodná, ale možno máš pravdu, vláda a hlavne Matovič zjednocujú národ - ale akurát tak proti sebe samým. Fico bol považovaný za stroskotanca a opilca, teraz si užíva comeback vďaka tomu že táto banda svojim konaním tak poštvala ľudí proti sebe že už im je aj ten Fico dobrý. A za toto nech si spytuje svedomie Matovič a spol. A nemôže za to pandémia, u časti verejnosti by sa možno nezavďačili za ťažkej situácie ani keby aké špičkové kroky robili, ale títo pokašľali čo sa len dalo. Myslíš že tí voliči Oľano ktorí sa od Matoviča odvrátili a ten pád preferencií že za to môže Fico lebo on povedal že Igorko je zlý chlapec? Kdeže, tí ľudia sami vidia ako sa nechali oblbnúť nekompetentným amatérskym psychopatom, len my inteligentnejší sme to na rozdiel od vás vedeli už pred voľbami čo je to za blázna. A vlastne ty si to nechceš priznať doteraz takže ty si úplne beznádejný prípad. 

A pri otázke prečo nemáme ešte formálnu slobodu som myslel na ľudí ako ja, ktorí sme prekonali Covid pred viac než 180 dňami, myslel som len túto skupinu, a nie celú spoločnosť. Keby si čítal pozornejšie tak by si nemusel potom písať o Ficových fiktívnych príkazoch svojim ovečkám a o rozoštvávaní národa, ale by si možno uznal, že prirátať jednoduchou zmenou pravidiel k očkovaným aj premorených je v kompetencii vlády a Fico s tým nič nemá. Keby k tej celkovej zaočkovanosti prirátali aj ľudí čo prekonali Covid, hned by mali krajšie čísla a nemuseli by vyplakávať že musia robiť prísne opatrenia. V podstate oni ich nemusia robiť ani tak. Kto im to káže? Sami si vymysleli nejaký nezmyselný covid automat a na ten sa teraz odvolávajú. Riešenie som už písal : Zdraví nech normálne fungujú a žijú, chorí nech sa liečia a izolujú, v špitáloch nekompromisne prioritne liečiť v prvom rade jedine očkovaných, neočkovaných (ktorí sami na seba zobrali riziko) iba ak je na to priestor a v prípade preťaženia neprijímať do nemocníc aby nemusela byť ohrozená iná zdravotná starostlivosť (operácie, vyšetrenia a pod.) a hotovo. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

alex, empiricke skusenosti su presne to co sa neda pouzit, potvrdzujes moje slova. Nie si teda schopny posudit rizika a tak nie je mozne sa spolahnut na tvoju schopnost posudit rizika. Tak preto musia byt prikazy, zakazy a obmedzenia. 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov