Skočiť na obsah

Očkovanie - Covid19


electric blue

Odporúčané príspevky

pred 10 hodinami, smiley napísal:

Hmm a vies o tom, ze na Slovensku nie je zaockovanych 2 000 000 ludi, z toho 800 000 su kriticky nad 50 rokov? A nemocnice su schopne pojmut iba zopar tisicok? Rozhodne tam dost miesta pre tuto hordu nezaockovanych pri infekcnosti delty nie je. :confused:

P.S. A co skocit z mosta, neskocis? Nie si predsa ovca, mozes sa slobodne rozhodovat - tak sa nenechaj dotlacit do toho, ze z neho nemas skakat...

 

pred hodinou, smiley napísal:

Pekny blog o tom napisala do Dennika N  Lívia Hlavačková :

Niektoré argumenty antivaxerov sa nezmenili ani za 150 rokov

hmmmm....a vies o tom, ze z doteraz euforicky zaockovancov sa nemale percento v buducej agitacnej vlne odmietne dat zaockovat?....a tym scenaromo o tom zahlteny nemocnic si chcel co naznacit?....teda dufam ze si pricetny a iba naznacujes a netvrdis to ako fakt buducnosti....potom by sa aj ten tebou spominany fyzik cervenal od hanby za svoju nedokonalost vo svojich viziach.....

a s toho mosta moze skocit kazdy, ked sa slobodne rozhodne......aj ty a tebe podobny s toho mosta skocili a tak isto ja a mne podobny s toho mosta skocili....akurat kazdy svojim sposobom....

no a ten blog od tej Hlavacovej, je v com dobry?.......ved ta blogerka, ci co je, asi nevie, ze ludia sa nemenia, ale meni sa doba....ale co by som chcel od pisatelov do Nocnika?..... :)))))

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 5 hodinami, informator napísal:

Pekny blog o tom napisala do Dennika N  Lívia Hlavačková :

Niektoré argumenty antivaxerov sa nezmenili ani za 150 rokov

milý informator, ten text sem dal smiley, ja viem, ty si ho len ocitoval.... prekvapil si ma....
to, čo tá dáma tam píše, píšem už na toto fórum nejakých  13 či koľko rokov, neúnavne....

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

iste,  ani ked maju problemy tak nejdu do nemocnice :),   si skutocne idiot alebo sa len na neho hras ?  Bavime sa o ludoch s kovidom v nemocnici,   ako to suvisi s testovanim ?

 

a okrem toho sa snazis sirit dalsie klamstvo,   na testovanie PCR chodia ludia na zaklade stretnutia s infikovanym,  bez ohladu na to ci boli alebo neboli ockovani.    Takze svoju slobodu pouzivas na sirenie klamstiev.   Ako vzdy.    

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a co si si myslel,ze tam budu ockovany?......ved ti sa netestuju v takom pomere ako ockovany, iba siria virus....


Skús povyskočiť, možno sa uvoľní ten kábel, na ktorom stojíš. To vôbec nezáleží od testovania, to si ako myslíš, že do nemocnice ide ležať automaticky každý pozitívny? Nie, naše nemocnice si to nemôžu dovoliť. Hospitalizujú sa len tí ľudia, ktorých zdravotný stav je pod vplyvom koronavírusu taký zlý, že nie je prípustné, aby boli doma. Pokým dokážu fungovať samostatne, tak nie je dôvod ich hospitalizovať. Ja mám v rodine dvoch pozitívnych, sú doma v izolácii, keby neboli očkovaní, tak sú na tom horšie a ležia v nemocnici. A toto je zmysel očkovania, inak by sme mali plné nemocnice už koncom mesiaca. Čo ten kábel?
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 21 hodinami, informator napísal:

a tym scenaromo o tom zahlteny nemocnic si chcel co naznacit?....teda dufam ze si pricetny a iba naznacujes a netvrdis to ako fakt buducnosti

S pravdepodobnostou bliziacou sa k istote v nemoniciach nebude dost miesta pre nezaockovanych - uz teraz sa v kritickych okresoch pripravuju lozkove kapacity navyse. My vieme: ty to nechapes. Ale tvoja hlupost nijako neovplyvni to, co sa stane - akurat potom (tak za 2-3 mesiace) budes velmi prekvapeny.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Na informatorovi ma baví, že fakty odignoruje, ale chytí sa niečoho, čo je v podstate aj celkom nepodstatné a na tom začne budovať ďalší pilier svojej antivaxerskej propagandy. Ten je húževnatejší ako Delta [emoji3]

Ináč tá tvorí už 90% prípadov po celom svete.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 10 hodinami, Sniper napísal:

 


Skús povyskočiť, možno sa uvoľní ten kábel, na ktorom stojíš. To vôbec nezáleží od testovania, to si ako myslíš, že do nemocnice ide ležať automaticky každý pozitívny? Nie, naše nemocnice si to nemôžu dovoliť. Hospitalizujú sa len tí ľudia, ktorých zdravotný stav je pod vplyvom koronavírusu taký zlý, že nie je prípustné, aby boli doma. Pokým dokážu fungovať samostatne, tak nie je dôvod ich hospitalizovať. Ja mám v rodine dvoch pozitívnych, sú doma v izolácii, keby neboli očkovaní, tak sú na tom horšie a ležia v nemocnici. A toto je zmysel očkovania, inak by sme mali plné nemocnice už koncom mesiaca. Čo ten kábel?

 

skus sa dostat z tisovho argumentacneho sajrajtu.....iba mentalna vybava tisa neberie, ze ked sa ockovanci netestuju v tak sirokom meradle ako neockovanci a je dokazane, ze virus siria tak isto, tak tym padom  nakazia neockovanych, ktori potom vdaka skur-en-om opotunistickym, budu zaberat miesta v nemocniciach....ale to je iba pravdepodobnost, pretoze faktom sa moze stat, ze vsetko bude inak.....:oook:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

zase klamstvo,   ockovanci siria virus  tretinovo, kedze sa z nich dve tretiny nenakazia.  A kedze nakaza skutocne nesuvisi s tym ci sa testujes, tak zvysok textu nedava zmysel.   Klamstva a nezmysly.    "sloboda"  dezolata.   A kedze je viac siritelov neockovancov, tak to su ti tvoji sku..nci.   Taki ako ty,  co skodia a zabijaju z hluposti. ( Alebo z radosti nad smrtou ako si ty )

A pravdepodobnopst nechapes,   ale vieme dokazat ze pri velkych cislach je to istota.    Ak  sa dve tretiny ockovanych nenakazia a nesiria chorobu tak pre jednotlivca sa to stale moze stat ale ak sa bavime o milionoch,  tak dve tretiny sa nenakazia. 

A teda nie, nemoze sa stat ze to bude vsetko inak.    Toto ta mali naucit v skole.   Rovnako ak to ze sucet uhlov v trojuholniku je 180 stupnov a teleso v kvapaline je nadlahcovane podla archimedovho zakona. To su take zaklady.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

jasne ze klamem, pretoze co som pisal, je zalozene na pravdepodobnosti.....ale to iste tu pises aj ty...vsetky tvoje argumenty su vysledkom pravdepodobnosti......ty teda neklames, lebo mas pravdepodobnost zakodovanu ako fakt?......ale to, ze zaockovanci siria nekontrolovane virus, je fakt a nie pravdepodobnost!!!!.......

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to je klamstvo a nie fakt. Opakovane klames to je jediny fakt. Plnis si kvotu ci ako? 

 

FAKT :  Ockovanci siria virus 3 x menej. 

FAKT: Aj ockovany moze byt nakazeny.    Podobne ako neockovany by sa mal dostat do trasovania a prejst PCR testom.   Klames teda ze zaockovanci siria virus nekontrolovane.  Su kontrolovani uplne rovnako.

Medzi nakazenymi je tretina ockovanych ( na slovensku je ockovana zhruba polovica dospelych a tak efekt bazy netreba vysvetlovat).   Za sirenie nakazy tak zodpovedaju hlavne neockovani.

Ty teda klames a opakovane.     A otazka je preco ?  Chces aby ludia zomierali a nenavidis spolocnost okolo seba ?  Klames pretoze mas prikazane ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 42 minútami, informator napísal:

...ale to, ze zaockovanci siria nekontrolovane virus, je fakt a nie pravdepodobnost!!!!....

Zufale vykricniky nespravia z tvojho klamstva pravdu. Pretoze tym skutocnym faktom je, ze prave plosnym ockovanim sme sirenie Pravych kiahni, nie ze kontrolovali, ale uplne zastavili a virus uplne vyhubili (eradikovali). Prave kiahne mali zhruba rovnaku nakazlivost (R0 = 6,87) ako covid-delta, akurat vtedy este nastastie neboli internet a socialne media  na sirenie antivax hluposti, takze plosne ockovanie preslo - och aky to hrozny zasah do slobody miliardy ludi !:zubiska:

Zaockovani siria covid 3x menej, pricom keby sa zaockovali vsetci, sirenie by sa zastavilo uplne. K uplnej vyhre nad covidom nam staci tak velmi malo a zaroven tak hrozne vela: porazit ludsku hlupost v hlavach antivaxeroch...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

https://www.facebook.com/databezpatosu/photos/pcb.329541982293602/329539955627138/?type=3&theater

Tu je aj vekova struktura - neviem k akemu datumu to je.

Ten graf co tu dala electric blue su udaje z 6.9.2021 - teda z pondelka. Sedia cisla pre TN,PO aj KE aj celkovo. Zo vcera su uz su cisla ine. TN nema 10 ale 33 plus 22 hospitalizovani asi nemaju este vysledok(s podozrenim). Nechapem ako to robia ale KE a PO v tejto kategorii( spodozrenim) maju dlhodobo 0. v BB je to 3 hospitalizovani plus traja s podozrenim. 

Teda co som chcel povedat. Ta situacia s hopitalizovanymi sa bude dramaticky menit. Zrejme to bude dramaticky rast. Uz dnes je v TN ci KE 55 resp 41 hospitalizovanych maximum v TN mali 600 hospitalizovanych a 100 podozrenim. Nebol to ten isty den, tak max do 700 hospotalizovanych ,podobne kapacity maju asi aj ostatne kraje,mozno trosku vacsie. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

slimak,  ved ano.  Situacia sa bude zhorsovat,  to co bohuzial nevieme povedat ci to bude horsie ako v druhej vlne.  Ak nie, tak to zdravotnictvo zase s odretymi usami zvladne. Ale ak to pojde k zahlteniu, tak automat neautomat pride k statnemu lockdownu. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Inak automatu je asi jedno na kolko mas nemocnice zahltene, tie udaje za okresy niesu - na jar boli, su tam ine absurdity. 

https://github.com/Institut-Zdravotnych-Analyz/covid19-data/blob/main/OpenData_Slovakia_CovidAutomat.xlsxTu si viete  exl tabulku ztiahnut. Nie su tam ani presne cisla. Revuca mala 2 PCR pozitivnych  a 0,00% pozitivitu. RV tam ma mozno udaje za predchadzajuci tyzden.

Trnciansky kraj mal za posledne 3 tyzdne 400 PCR pozitivnych, BB 300 a BA 600.  KE 780. Zo dna na den mas hospitalizovanych 10 potom 33. To je dost velky skok, pri tak este malych cislach pozitivnych.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Som sa pozrel na ten TN Od 1.9.2021. Ten narast suvisi a zrejme su to ti ludia co ich otestovali 3.9. 2021 a neskor(teda je to rychle, zrejme domov dochodcov v Banovciach). Nad 60 + su v okresoch Banovce a Trencin 48, v  ostatnych 7.mich okresoch 25. Z Puchova to nebude nik tam mali len dvoch 35 rocnych. Celkovo bolo pozitivnych 220(v 7dmich okresoch 100 - z nich 75 mladsich ako 60 rokov).

Priklad aj RV za to iste obdobie mali 68 pozitivnych a 11ti su nad 60 v nemocnici zatial nik. Teda v TN a BN 40% nad 60+, 7.inych okresov 25% ,RV  16%.

Inak Banovce maju incidenciu 77 exl tabulke, pozitivitu PCR0,00% a su oranzovi,nad 50 mali byt medzi cervenymi v tabulke maju 8 pozitivnych nad 65 rokov.  Zaockovanost nad 50 + 57,5%, Rv ma 55,1%. To je vysmech. Dobre v RV maju dve ohniska a plno ludi co ani neboli v zahranici,nevedia. Ale nikoho nemaju zatial v nemocnici. Malo starcov nakazenych. Takato situacia o dva tyzdne bude aj v Revucej. Ci vsade na Slovensku. Ale aby ten covid automat nereagoval na situciu v nemocniciach. Stacili mu nejake debilne cisla zaockovanosti starcov. Ktore su v podstate rovnako nizke v celej republike. Aky je rozdiel medzi RV 55% a Bratislavou 73%? V ktorom meste bude asi viac starcov v nemocnici na 100 000 obyvatelov?

https://vedapomaha.sk/vizualizacie/testy/

 

Trencin.png

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Roznava ma taketo vysledky. Ma aj nejakych 11 starcov nad 60 pozitivnych. Inak ja sa ospravedlnujem starcom - seniorom. Ale ti sa mali ockovat - ludia nad 55+ ,zrejme len ti v nemocnici budu. Nie buzerovat este aj deti. Inak kamarat mi dal vediet,ze aj v Revuckej nemocnici sa nejaky den od 10-12 ockuje. Tuto informaciu musim dostat od kamarata - Lengvarsky to ani za boha neprezradi. A nejaky mamlasi tvrdia,kto sa chcel dat zaockovat ten sa dal. Mal moznost. 

Do covid automatu sa beru data od nedeli do soboty. Teda posledny den 4.9.2021. Revuca mala 2 v sobotu a dvoch v nedelu. Ale v tabulke sme mali len 2. Skotroloval som to aj z inymi okresmi je to tak.

 

roznava.png

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 2 hodinami, smiley napísal:

Zufale vykricniky nespravia z tvojho klamstva pravdu. Pretoze tym skutocnym faktom je, ze prave plosnym ockovanim sme sirenie Pravych kiahni, nie ze kontrolovali, ale uplne zastavili a virus uplne vyhubili (eradikovali). Prave kiahne mali zhruba rovnaku nakazlivost (R0 = 6,87) ako covid-delta, akurat vtedy este nastastie neboli internet a socialne media  na sirenie antivax hluposti, takze plosne ockovanie preslo - och aky to hrozny zasah do slobody miliardy ludi !:zubiska:

Zaockovani siria covid 3x menej, pricom keby sa zaockovali vsetci, sirenie by sa zastavilo uplne. K uplnej vyhre nad covidom nam staci tak velmi malo a zaroven tak hrozne vela: porazit ludsku hlupost v hlavach antivaxeroch...

ja ti neberiem tvoj presvedcenie, tak ty nechaj moje mne......ty mas svoje dovody ja mam svoje dovody......si zaockovny, tak si v bezpeci, tak nechaj ostatok sveta na pokoji.....ze siris pandemiu dalej je fakt a tvoje alibi, ze az tri krat menej, je ako ked ja budem tvrdit, ze kazdy opity musi byt trestatelny pri nejakom trestnom cine, iba podla vysky svojho percentualneho omamenia.....opity z 1 promile predsa nemoze spachat taku skodu, ako opity z 3 promile.....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 33 minútami, informator napísal:

..ze siris pandemiu dalej je fakt a tvoje alibi, ze az tri krat menej, je ako ked ja budem tvrdit, ze kazdy opity musi byt trestatelny pri nejakom trestnom cine, iba podla vysky svojho percentualneho omamenia.....opity z 1 promile predsa nemoze spachat taku skodu, ako opity z 3 promile.....

Ono to tak dokonca nefunguje ani pri tom alkohole, jeho vplyv sa zacina prejavovat az pri desatinach promile, takze opilecku skodu mozes napachat az od cca. 1 promile, comu zodpovedaju aj zakony: napriklad v USA je 0,7 promile este legalne na soferovanie. (Na Slovensku je limit 0 promile, pretoze sme narod ozranov.)

Pri vakcinach je to este dramatickejsie: pri znizeni nakazlivosti pod urcitu kriticku hodnotu ( R = 1.0 ) sa sirenie nakazy uplne zastavi. Vyplyva to z vlastnosti geometrickych postupnosti.

Kedze matematika je asi mimo tvoje moznosti, skusme to faktami o tom, co sa uz skutocne stalo: vakcina proti pravym kiahniam tiez nebola 100% ucinna  a znizovala nakazlivost "len" niekolkonasobne. Ale to stacilo na uplne vyhubenie tejto nemoci. Ako naozaj ze navzdy - to je, co? :zubiska:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov