Skočiť na obsah

Očkovanie - Covid19


electric blue

Odporúčané príspevky

Na jednom podujati som siel okolo prazdneho stanku, kde ockovali Johnson&Johnson, tak ma napadlo, ako je ti s ockovanim dvoma druhmi vakcin (uz mam v sebe 2x Pfitzer), je to zmyslupne? Malo by to zlepsit protilatky/imunitu, ked pridam inu vakcinu pracujucu na odlisnom principe? Mam pravo sa zaockovat este raz inou vakcinou?

pred 5 hodinami, informator napísal:

ockovanie pomohlo ludstvu, ale nikto nevie ako sa to prejavi v prirodnej rovnovahe vsetkeho zo vsetkym..

To bola v minulosti idylka prirodnej rovnovahy, ked v rodine kvoli epidemiam bezne zomieralo osem deti z desatich... :sad:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 31 minútami, smiley napísal:

To bola v minulosti idylka prirodnej rovnovahy, ked v rodine kvoli epidemiam bezne zomieralo osem deti z desatich... :sad:

no a ja tu niekde velebim tie umierania?....ale je aj nepochopitelne, ze najviac umierali deti s chudbnych rodin.....cim to bolo?....to boli tie virusove patogeny  tak cielene nasmerovane?....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

umierali aj bohati, netusim kde beries svoje hluposti. A kedze vzdychas nad rovnovahou kde zomieraju male deti, tak to ine ako tvoje morbidne sklony nebudu.  Mas radost zo smrti, cim viac tym lepsie.

Maria Terezia :

Z manželství s císařem Františkem I. Štěpánem vzešlo 16 dětí, 5 synů a 11 dcer. Šest dětí zemřelo ještě za života jejich matky (1. Marie Alžběta, 3. Marie Karolína, 7. Karel Josef, 10. Marie Karolína, 11. Johanna Gabriela, 12. Marie Josefa).

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 9 hodinami, informator napísal:

ako si mozes nieco take predstavovat, ked tie tvoje predstavy, su zalozene iba na tvojom subjektivnom pocite....

srdiečko naše verné informáciám - to sú fakty, nie predstavy.
WHO v roku 1980 vyhlásila pravé kiahne za porazené. bodka.

dnes som čítala v novinách, že zanedlho nás čaká znovu núdzový stav... ľudia nadávajú, ale nadávky nepomôžu, že nie?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 9 hodinami, informator napísal:

.....ako si mozes nieco take predstavovat, ked tie tvoje predstavy, su zalozene iba na tvojom subjektivnom pocite....

Fakt: Slovensko sa  uplne zbavilo detskej obrny  do 4 rokov po zavedeni povinneho plosneho ockovania v roku 1957:

image.thumb.png.a94a21042d20b071601a866d3440d518.png

Zdroj: Ochorenia proti ktorým sa v Slovenskej republike očkuje (PDF)

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 8 hodinami, smiley napísal:

To bola v minulosti idylka prirodnej rovnovahy, ked v rodine kvoli epidemiam bezne zomieralo osem deti z desatich... :sad:

Je to kruté, ale náš imunitný systém sa vytváral práve tak, že "zomieralo osem deti z desatich". Mnohé choroby v minulosti, práve vďaka absencii očkovania, si nemuseli vytvoriť sofistikovaný spôsob reprodukcie. To sú práve tie vírusy, ktoré sa nám vďaka očkovaniu podarilo eliminovať a v evolučnom boji tieto vírusy "prehrali". Inou stratégiou existencie vírusu bolo potlačiť svoju patogenitu do tej miery, aby sa stal bežnou infekciou, ako napríklad prechladnutie.

Očkovaním sa vytvára evolučný tlak na vírus. A ak sa chce vírus replikovať, musí mutovať rýchlejšie, ako prebieha vývoj vakcín. Účinne mu v tom pomáha nezaočkovaná skupina populácie, ktorá zvyšuje pravdepodobnosť vzniku novej, životaschopnej mutácie.  

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 50 minútami, informator napísal:

nemam ockovanie proti covidu, ale mam skusenost s tym, ze ma niekto nuti urobit nieco, co je v rozpore z mojim slobodnym rozhodnutim......

S tou slobodou to už trochu preháňaš. Nemôžeš byť slobodný, lebo nie si nezávislý. Potrebuješ jesť, nakupovať, cestovať, využívať civilizačné vymoženosti spoločnosti. Každý, kto napríklad nastúpi do zamestnania sa dobrovoľne zbavuje osobnej slobody. Minimálne musí stráviť 8 hodín vo vymedzenom priestore a robiť to, čo mu zamestnávateľ nariadi. Samozrejme je to jeho slobodné rozhodnutie, ale keď podpíše pracovnú zmluvu, tak to akceptuje.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 27 minútami, informator napísal:

koniec tvojho prispevku je mojou odpovedou na tento tvoj prispevok...

Nie si nezávislý. Ak chceš byť slobodný, musíš sa zbaviť všetkých výdobytkov civilizácie. Skús to hneď zajtra...

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no ale ved vydobytkom civilizacie je aj sloboda.....to by som sa musel nutne zbavit aj jej....ano nie som nezavisly, ale slobodne si mozem vybrat to, na com zavisly budem....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

takze v minulosti, ked neexistovalo ockovanie, boli vlastne zodpovedny za rychlejsie mutovanie vsetci, co neprekonali tyfus, osypky, mumps, kiahne a podobne virusove ochorenia?....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 24 minútami, informator napísal:

takze v minulosti, ked neexistovalo ockovanie, boli vlastne zodpovedny za rychlejsie mutovanie vsetci, co neprekonali tyfus, osypky, mumps, kiahne a podobne virusove ochorenia?....

v minulosti kedze neexistovalo ockovanie ,vymrelo na pod. pandemie aj stvrtina svetovej populacie . a kedze neexistovalo ockovanie tazko sa da hovorit o osobnej zodppovednosti . zostaval iba jeden morbidny sposob a tj premorenie . ale my uz nastastie nezijeme v stredoveku

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

prispevok od Tona je odstraneny,tak teda tu nevytrhavaj slova z kontextu.....ja som odpovedal na presny obsah  a dal som preto aj Tonovi otazku, co si ty uplne zneuzila a prevratila cely zmysel toho, co som tam napisal....to sa tak nerobi... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@informator prestan sa tu stavat na hlavu trojrocne decko . Tono pisal o tom ze za vznik mutacii su zodpovedni nezaockovani . inak podla tvojej logiky ako vznika mutacia v organizme cloveka? ten clovek musi byt uz infikovany aby ten virus v jeho organizme zmutoval . ti co nic neprekonali ti mali len stastie od boha.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vobec sa tu nestavamna hlavu, ale podla Tonovej  schemy boli v minulosti za mutacie zodpovedny ti, co, podla teba, mali stastie od Boha, ze ten virus sa u nich v tom case nezastavil...samozrejme z roznych dovodov....ti, co ho vtedy hostili a prezili, boli ako teraz ockovanci, teda po prekonani imunny, tak neboli pricinou mutacii.....ked sa ten virus po x case znovu aktivoval v nejakej oblasti, napadol hlavne tu populaciu, co este nemala stastie ho poznat, teda u nej sa namnozil a zmutoval....ci tak to nie je mozne?....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 17 hodinami, informator napísal:

no ale ved vydobytkom civilizacie je aj sloboda.....to by som sa musel nutne zbavit aj jej....ano nie som nezavisly, ale slobodne si mozem vybrat to, na com zavisly budem....

slobodne si môžeš vybrať aj to, že budeš bývať v lese v bútľavom strome, že nebudeš používať štátom vyrobenú elektrickú energiu, že nebudeš používať vodu z vodovodu, vykopeš si pri strome studňu, nenahlásiš narodenie svojich detí, nazveš ich  Zelené Lístie a Jarná Halúzka, naučíš svoje deti sám čítať písať počítať... a je toho oveľa viac.
slobodne sa však rozhodnúť či to isté v modrom ako antivaxer je glupocina... a už sa mi nechce opakovať, prečo :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a znovu ta "nevzdelana a hlupa" Pekova...

https://cnn.iprima.cz/sledujte-v-tv-zadne-distance-a-rousky-vsichni-do-skol-a-do-prace-rika-pekova-32599?fbclid=IwAR1NYpReuAJ7a3EqDP9z-yqn2lLybrcTa3fBvM2bVMUiKSR0buFYKkQIfhk

....Cekan, Sabaka a nejaky dalsi "vzdelanci" z nasej primitivnej covid komisie sa urcite najdu v jej slovach...zacinam ju cim dalej tym viac brat vazne...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov