Skočiť na obsah

Očkovanie - Covid19


electric blue

Odporúčané príspevky

o siahanie do rozkroku ta tu nikto neziadal....ze ta to napadlo ako prve, je podivne...minimalne....a prevadzky mali aj ine obdobie, ako lockodown.....to si asi nezaregistroval.....bol si vtedy zaneprazdneny niekoho rozkrokom?.....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no a co to ma mna, ako zakaznika, zaujmat...to nech si z vladou  vybavia prevadzkovatelia restauracnych sluzieb.....v oboch pripadoch pridu o zakaznika....pri selektovani a aj pri zatvoreni....nech si pred kazdu vyvarovnu teplych jedal a prevadzku restaucnych sluzieb postavi tato covidchunta Sabakov a Cekanov, mne je to srdecne jedno....ja si dam obed aj kavu v pohodli mojho bezpecneho domova....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

doteraz tu zanieteny vaxeri sirili klamstva, ale poukazovali  na mna, ze klamem....

Citát

ONLINE: Šíriteľmi delta variantu môžu byť aj plne zaočkovaní

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/598013-online-izraelsky-premier-sa-boji-lockdownu-znicil-by-buducnost-krajiny/

...daj sa zaockovat, pretoze tym chranis nielen seba, ale hlavne svojich blizkych...rodicov, starych rodicov atd......tak uz to nie je pravda a preto je to klamstvo....o ake vedecke... :((((

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Keď si zaočkovaný, je veľmi vysoká pravdepodobnosť, že pri nakazení u teba neprepukne ochorenie. To, že vírus zmutoval do podoby, že sa vie šíriť aj po zaočkovaní, je už len šikovnosť jeho genetickej výbavy. To ale neznamená, že sa teraz budeme oháňať tým, že očkovanie nemá zmysel.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

informator zase klames, to ze sa mozu nakazit aj zaockovani a potom to mozu sirit je jasne uz dlho, rovnako ze pri delte je ta sanca vyssia. Nikto pricetny to neoznacil za hoax, kedze to je vysledok studii.  A len tak bokom, v anglicku ma clanok titulok “vakciny funguju, ukazala studia”. To len slovensky redaktor dal tomu titulok, ktory sa bude lepsie klikat.  A kedze ty nechapes text, tak klames dalej. 

Ale studia je zaujimava aj inak, potvrdzuje ze vakcinacia dava vyssiu ochranu ako prekonanie choroby aj ked najvyssiu maju ti co covid prekonali a potom sa zaockovali.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vsetko chapem vazeny klamar cislo jedna....ak si si nevsimol, tak ja v prispevku pouzivam tu uz fuzaty argument, ze zaockovanim sa chranis svojich blizkych....prd na druhu....chranis (do istej miery) seba a nie inu osobu....dalsi fetis v riti....:))))

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

:) hrozno je kysle?  cize ty nechapes co hovoria vedci, nechapes obsah textov,  siris klamstva co ti daju na sirenie, mas radost zo smrti ludi a snazis sa ako skolkar tvrdit ze to robia ini?  

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no tak ty uz mas dokazatelne vedlajsie ucinky z vakcinacie...este ze je to tu cierne na bielom, ako si tu dookola klamal a podvadzal faktama s tych tvojich sraciek....ockovanec nechrani okolie, ale iba sam seba a aj to do istej miery!!!!.....ja to tu nedavam z radosti, ale zo smutku, ako vedecka obec klame a podvadza a ty si siritelom jej podvodov a klamstiev.....a ano, mam trochu radost, ale s toho, ze som tvrdohlavo tu branil to, ze vakcinacia musi byt iba na dobrovolnom rozhodnuti a stat nesmie robit ziadne kroky na zvyhodnovanie niekoho pred niekym a zakryvat to starostou o zdravie mojej osoby.....si obycajny mentalny chudak a papagaj chlebodarcov a mozno mas s toho aj nejaky finanncny benefit....pri tebou tu proklamovanej agende, by ma to neprekvapilo...:((((

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak jeden zbytocny pokus. neockovanec sa nakazi skoro urcite a ohrozi okolie. ockovanec sa nakazi zo sancou 30 percent pri delte. chrani teda svoje okolie vdaka vakcine, A okrem toho tomu moze pomoct dodrziavanim ror.  ty z istotou ohrozis okolie, ja ako ockovany ohrozim ineho ockovaneho   len desatinovo( 0,3 x 0,3 = 0,09 ) Teda som len desatinovou  hrozbou. A toto je zname uz dlho,  odkedy mame prve udaje i delte a ako  na nu reaguju ockovani. 

A teda riziko ak sa stretnu 10 neockovani je podobne ako ked sa stretne 100 ockovanych. A je teda rozumne podla toho nastavit epidemiologicke pravidla.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Citát

Rybníček varuje: COVID je ako rakovina, nezaočkovaných v školách znevýhodníme!

Primátor Trenčína Richard Rybníček na tlačovej konferencii ministra školstva prezentoval kroky, ktoré plánuje urobiť.

Primátor Trenčína sa plánuje pred začiatkom školského roka stretnúť so všetkými pedagogickými aj nepedagogickými zamestnancami osobne. „Chcem sa pozrieť do očí každému jednému človeku, ktorý sa nechce dať zaočkovať. Chcem ho vidieť na vlastné oči. Chcem vidieť človeka, ktorý bude chodiť do práce medzi deti a nechce sa dať zaočkovať. Budem chcieť vedieť prečo,“ povedal Rybníček.

„A keď ma nepresvedčí, tak sa rovnako zodpovedne budeme chovať voči nim. To znamená, že keď jeho argumenty nebudú presvedčivé, tak ja nie som za to, aby sme ako zaočkovaní pristupovali rovnako k nezaočkovaným,“ vyjadril sa trenčiansky primátor a pokračoval:

„Ak teda ľudia pracujúci hlavne v školách a škôlkach budú nezaočkovaní a nepresvedčia ma o tom, že prečo, potom budú spôsobom, ktorý si zvolíme, znevýhodnení voči zaočkovaným.“

toto aj na mna silne caffe . kym je ockovanie dobrovolne , nikto mu nie  je povinny  nic vysvetlovat . ani nemoze byt nijakym sposobom znevyhodnovany ci diskriminovany .

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no ako vidis moze.  v usa je ockovanie dobrovolne rovnako, nemocnica prepustila sestricku ktora odmietla ockovanie a sud povedal ze je to ok. Nebola donutena, slobodne sa neockovala a niesla dosledky. Dobrovolnost neznamena ze to nemusi mat nasledky.

neockovany ucitel je ohrozenim vyucovania. 

  • Díky! 1
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no,  mam trochu problem s takymto informovanim.   V prvom polroku bolo velmi malo ockovanych a tak to cislo je velmi nadsadene.  A na jesen budu cisla horsie,    nezaockovanych bude cca  80-85 percent, nie 97.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 9 hodinami, tyso napísal:

no ako vidis moze.  v usa je ockovanie dobrovolne rovnako, nemocnica prepustila sestricku ktora odmietla ockovanie a sud povedal ze je to ok. Nebola donutena, slobodne sa neockovala a niesla dosledky. Dobrovolnost neznamena ze to nemusi mat nasledky.

neockovany ucitel je ohrozenim vyucovania. 

a co ma zaujima co v usa . co ma zaujima americka legislativa a rozhodovanie ich sudov .

ak je raz ockovanie nepovinne , nemozes mu upierat prava . ( bavime sa este k tomu o statnych zamestnancoch) potom aky je rozdiel medzi sankciovanim a upieranim prav medzi povinnym ockovanim a nepovinnym . napr, do skolky neprijmu dieta ktore neobsolvovalo povinne ockovanie . vtedy je to obmedzenie v sulade so zakonom, ci?

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

kto sa tomu rozumie , v com sa myli?

https://www.facebook.com/peter.verny.96/videos/132363512349361

 

3:43 , zrejme kvoli mutaciam . zrejme ked sa schvalila vakcina bola uz vtedy obava aby virus nezmutoval do takej miery, ze vakciny budu menej ucinne . zrejme kvoli tomu ze neockovani su ako petriho misky ?

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

skus argumentovat strukturovanejsie.    Ak sa bavime o dosledkoch neockovania  tak to ma viacere stranky:

1.  Ide o zdvodnitelne konanie ?  Je obmedzenie prav vyvazene inymi pravami ?   Tvoj priklad  taky je, neockovane dieta je viac ohrozene a rovnako viac ohrozuje ostatnych.  Nie je to teda konanie ako svojvola ani ako trest.  Je to ochrana zdravia.  Samotne odmietnutie povinneho ockovania je sankcionovane len pokutou. Nie je tam nieco take ze pride pracovnik socialky s lekarom a zaockuju ho.   Pri dobrovolnom ockovani takato sankcia nie je ale dosledky ostavaju.   Neockovany ucitel  je ohrozeny, ohrozuje ostatnych a moze byt pricinou zavretia skoly.  

2. V amerike su ludske prava chranene a tu ide o prvy precedent, kde je rozsudok zdovodneny a tak sa americke precedenty casto pouzivaju aj v Europe, nie ako zdroj prava ale zdroj argumentacie. 

3. Ak Rybnicek hrozi ze sa im pozrie do oci a spyta sa ich, tak skutocne nie je povinnost odpovedat ale zaroven je to len moralny apel, nie postih.

4. Povinne ockovanie na covid na Slovensku nie je, ale uvazuje sa o nom.   Zrejme to neprejde a ak aj ano, tak uz bude neskoro. Ale az ked bude zakon prijaty a niekto ho da na ustavny sud, tak budeme vediet  ako je to naozaj. 

A  opakovanie : vakcina produkuje spike protein a imunitny system na neho vytvara protilatky.   Davka je obmedzena, bezne sa nedostane mimo sval ale kedze sa nevytvara dalej tak prudko klesa ich koncentracia a do par dni tam nie je.  Covid produkuje spike protein a plno dalsich a navyse tak ze napada dalsie bunky a siri sa po celom tele.  Akakolvek skodlivost  vakciny je pri Covide radovo skodlivejsia a dlhsia.    To je predsa princip vakcinacie, miesto plne skodliveho viru vystavit telo jeho menej skodlivou verziou.

A cele video je plne klamstiev, polopravd a zavadzania.  

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 22 hodinami, tyso napísal:

tak jeden zbytocny pokus. neockovanec sa nakazi skoro urcite a ohrozi okolie. ockovanec sa nakazi zo sancou 30 percent pri delte. chrani teda svoje okolie vdaka vakcine, A okrem toho tomu moze pomoct dodrziavanim ror.  ty z istotou ohrozis okolie, ja ako ockovany ohrozim ineho ockovaneho   len desatinovo( 0,3 x 0,3 = 0,09 ) Teda som len desatinovou  hrozbou. A toto je zname uz dlho,  odkedy mame prve udaje i delte a ako  na nu reaguju ockovani. 

A teda riziko ak sa stretnu 10 neockovani je podobne ako ked sa stretne 100 ockovanych. A je teda rozumne podla toho nastavit epidemiologicke pravidla.

nezavadzaj, ty klamar.....ja som kritizoval mantru covidfasistov, ze ked sa das zaockovat, tak chranis seba (mozno), ale hlavne svojho blizkeho....napr. rodica, pribuzneho, starych rodicov a pod......tak tento fetis je minulostou a dokazatelne klamstvo a podvod.....tak pis k tomuto a nedavaj tu cisla, ktore si si cucol z nejakeho labaku.....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 4 hodinami, tyso napísal:

nezaockovanych bude cca  80-85 percent, nie 97.

ten text bol chápaný zjavne tak, že z objemu 100 % hospitalizovaných na covid bolo 97 % nezaočkovaných, či? :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

informator, tak obvykla dilema, si tak blby ze nechapes alebo tak zly ze klames.  Som presvedceny ze to druhe.   Ak totiz ani jasny vypocet ze zaockovany je desatinova hrozba pre blizkych nechapes, tak musis klamat umyselne. Inak by si musel mat IQ s ktorym by si mal problem kazdy den trafit domov.

 

game, ano.  Len je to v najlepsom pripade polopravda. Minuly rok bolo v nemocnici 100 percent neockovanych.  Ani tento udaj  nehovori nic o tom ako zabera ockovanie.  Je to loz pre "dobru vec".  To by malo byt vyhradene ale len pre antivakcerov.   Ak to ma byt motivacna "skoropravda", tak potom dajme udaje od juna. Teda od casu ked uz bol zaockovany kazdy kto chcel.

Ak to ma byt pravda, tak ostanme pri percentach.  Aky je pomer hospitalizovany/nakazeny pre neockovanych, ciastocne vakcinovanych a plne vakcinovanych. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 2 hodinami, tyso napísal:

skus argumentovat strukturovanejsie.    Ak sa bavime o dosledkoch neockovania  tak to ma viacere stranky:

1.  Ide o zdvodnitelne konanie ?  Je obmedzenie prav vyvazene inymi pravami ?   Tvoj priklad  taky je, neockovane dieta je viac ohrozene a rovnako viac ohrozuje ostatnych.  Nie je to teda konanie ako svojvola ani ako trest.  Je to ochrana zdravia.  Samotne odmietnutie povinneho ockovania je sankcionovane len pokutou. Nie je tam nieco take ze pride pracovnik socialky s lekarom a zaockuju ho.   Pri dobrovolnom ockovani takato sankcia nie je ale dosledky ostavaju.   Neockovany ucitel  je ohrozeny, ohrozuje ostatnych a moze byt pricinou zavretia skoly.  

2. V amerike su ludske prava chranene a tu ide o prvy precedent, kde je rozsudok zdovodneny a tak sa americke precedenty casto pouzivaju aj v Europe, nie ako zdroj prava ale zdroj argumentacie. 

3. Ak Rybnicek hrozi ze sa im pozrie do oci a spyta sa ich, tak skutocne nie je povinnost odpovedat ale zaroven je to len moralny apel, nie postih.

4. Povinne ockovanie na covid na Slovensku nie je, ale uvazuje sa o nom.   Zrejme to neprejde a ak aj ano, tak uz bude neskoro. Ale az ked bude zakon prijaty a niekto ho da na ustavny sud, tak budeme vediet  ako je to naozaj. 

A  opakovanie : vakcina produkuje spike protein a imunitny system na neho vytvara protilatky.   Davka je obmedzena, bezne sa nedostane mimo sval ale kedze sa nevytvara dalej tak prudko klesa ich koncentracia a do par dni tam nie je.  Covid produkuje spike protein a plno dalsich a navyse tak ze napada dalsie bunky a siri sa po celom tele.  Akakolvek skodlivost  vakciny je pri Covide radovo skodlivejsia a dlhsia.    To je predsa princip vakcinacie, miesto plne skodliveho viru vystavit telo jeho menej skodlivou verziou.

A cele video je plne klamstiev, polopravd a zavadzania.  

 

1. je to obmedzenie . ale na zaklade zakona . ja sa pytam ci je v sulade so zakonom obmedzenie ak sa tyka len odporucaneho ockovania ( aj ked teraz mi napadlo , ockovanie proti kliestom, ak niektore dieta nebolo zaockovane , nemohlo ist na vylet do prirody , do skoly v prirode etc...)

 

3.hmmm je to cez ciaru . priznaj to a nespravaj sa tiez ako fanatik .  navyse ako moze dotycny posudit hociake argumenty antivaxerov , nie je z fachu , nie je ani len lekar .

 

 

co konkretne je v tom videjku este klamstvo .

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tyso

specifikuj, co je to desatinova hrozba v pripade sirenia virusu do okolia........hras sa tu s cislama ako Potemkin z vystavbou....

game

tyso ma v tomto pravdu, ze tie cifry su zavadzajuce....on sa v tom predsa musi vyznat.......ak budu od juna, ako uvadza, tak ale budu take iste, teda zavadzajuce, ale to uz nenapise, pretoze by sa zrutil jeho domcek z jaho klamstiev....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nechapem co presne spochybnujes?  to ze niekto apeluje na ockovanie?  

Ale obecne nie je dolezite ci je ockovanie povinne ale ci ide o hrozbu. Ockovanie proti zltacke nie je povinne ale ked sa objavi ohnisko tak sa ockuje. Zrejme teraz to uz bude robit problem ale je to ucinne.

 

A az navrhne rybnicek co chce robit tak sa mozeme bavit ci to je legislativne v poriadku. 

No a k videu, skor co je spravne. zle cisla ( nie naozaj nezomiera 100 deti z miliona na ockovanie ), polopravdy ( cisla z izraelu potvrdzuju ucinnost vakcin zhruba v znamych cislach) lzi o potratoch a pod. A uprimne co sa da cakat ked miesto vakciny hovori o smrtiacich inekciach, ze?  

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov