Skočiť na obsah

Očkovanie - Covid19


electric blue

Odporúčané príspevky

dnes zase na inu tematiku ;-)

ŠÚKL eviduje vyše 7900 hlásených podozrení na nežiaduce účinky vakcín

Citát

V súvislosti s očkovaním proti koronavírusu Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) do stredy evidoval 7904 hlásení podozrení na nežiaduce účinky. Z celkového počtu hlásení je 780 závažných. O týždennej štatistike hlásení podozrení na nežiaduce účinky vakcín na prevenciu ochorenia COVID-19 informoval ústav na svojom webe. https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/596885-sukl-eviduje-vyse-7900-hlasenych-podozreni-na-neziaduce-ucinky-vakcin/

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Citát

termín Vášho očkovania bol zmenený.

Váš termín očkovania je: 16. 8. 2021, 14:25
Adresa miesta očkovania: VKOC Stredná odborná škola v Revúcej 2, Generála Viesta 6, 050 01 Revúca (Pfizer/BioNTech 1)

Prosím, príďte najskôr 10 minút pred plánovaným očkovaním.

Som bol v tom ze mam termin na utorok,bolo to pondelok, ja som tie ich emaili ani nesledovoval, po mesiaci ma to prestalo bavit. Prve trikrat som sa prihlasil do Revucej a ma poslali na JJ do Bystrice. Uz dnes som bol aj rozhodnuty,ze sa ani nedam zaockovat.

https://tkp.at/2021/08/10/public-health-england-daten-zeigen-doppelt-so-hohe-sterblichkeitsrate-von-geimpften-gegenueber-ungeimpften/

Aky to ma pre mna vyznam? Tazsie pripady su u vakcinovanych ako u nevakcinovanych. V mojej vekovej katekorii mozno u mladsich.  Kde to ma vyznam je nad 50. Som lustil tu tabulku. Pod 50 rokov v anglicku umrie zapol roka celkovo 71 ludi a nezakovanych je 48.

https://assets.publishing.service.gov.uk/government/uploads/system/uploads/attachment_data/file/1009243/Technical_Briefing_20.pdf

Citát

 

https://www.postoj.sk/85509/je-absolutnym-hyenizmom-ze-je-tu-niekto-ochotny-utopit-druhych-pre-preferencie

S akým problémami sa ešte stretávate?

Vytáča ma, že sme sa posledných pár dní museli úradom doprosovať, aby sme mohli pri druhých dávkach očkovať aj prvé dávky. Oni nám však povedali, že to robiť nemôžeme, lebo by ich to stálo veľa peňazí. Museli by nás totiž na to miesto o mesiac poslať znova na druhú dávku, hoci sme tam už dvakrát boli. Povedzte mi, čo je to za somarinu?

Ako sa to vyriešilo?

Nijako. Keď príde niekto nový, aj tak ho vždy zaočkujeme a neriešim to. Nikoho neodmietame. Veľakrát sa nám stane, že ľudia cez dedinu iba prechádzajú a zastavia sa. Takto sme zaočkovali aj celý mikrobus s ľuďmi či opatrovateľkami, ktoré išli do roboty. Druhú dávku si už musia potom riešiť vo vlastnej réžii.

Keď chodíte s mobilnými tímami očkovať do obcí, sú starostovia vždy súčinní?

Za celé obdobie pandémie som sa nestretol s nikým, kto by zo samospráv robil problémy. Títo ľudia sú absolútne zorientovaní, ľudskí, ústretoví a robia maximum preto, aby to fungovalo.

Župám sa treba tiež úctivo pokloniť, pretože keby to nechytili do vlastných rúk, tak tých pár ministerských úradníkov na ktoromkoľvek ministerstve by ani tú 40-percentnú zaočkovanosť dnes nedosiahlo.

Strana Smer, ktorá má na komunálnej úrovni pomerne veľké zastúpenie, momentálne očkovanie skôr sabotuje. Nemáte problémy ani v obciach, kde stoja na čele kandidáti Smeru?

V komunále si už toľko politikov poprezliekalo kabáty, že to je absolútne jedno. Ľudia na čele obcí sú normálni, nikto nás v ničom neobmedzoval a ešte nikde nemali problém v rozhlase vyhlásiť, že sme tam a očkujeme. Niekto sa z toho môže smiať, ale obecný rozhlas je stále na mnohých miestach nezastupiteľný.

Jedna vec je politika, a druhá vec je realita. Nepoznám štát, kde by sa očkovanie zneužívalo natoľko na politiku ako u nás. Je absolútnym hyenizmom, že je tu pár ľudí ochotných utopiť kvantum ďalších pre preferencie. Z takýchto ľudí je mi na zvracanie.

Rovnako aj z toho, keď počujem o nejakých zahraničných vplyvoch. Vyspelejšie krajiny ako Veľká Británia či Izrael majú už dávno oveľa väčší podiel zaočkovaných a niektorí už očkujú aj treťou dávkou, zatiaľ čo naša skupina odporcov tvrdí, že nás vakcínami ženú k smrti. Je to čistý nezmysel a práve na týchto krajinách vidno, ako im skutočne záleží na ľuďoch a na tom, aby netrpeli zdravotne ani ekonomicky.

 

Ako chlapa uznavam - je v systeme(najprv testoval, teraz ockuje) - snazi sa zarobit -ale verim tomu ze to robi pre dobro spolocnosti,nielen pre svoje zbohatnutie. Ale vidite stat nema zaujem zackovat periferiu. A hadze im polena pod nohy.

71(do 50 rok) mrtvych v anglisku je asi8 na slovensku za polroka. 5ti nezaockovani. A li.. zatvaraju skoly,a resuracie a ine blbosti,samozremjme pre pre Bratislavu si daju ine kriteria. Na dnes. Aby tam nemuseli zatvarat, inde mozu,sikanovat , o mesiac budu ine kriteria - lebo aj v bratislave budu umierat starci. A mozno viac ako inde. Epitym super odbornikov potom zavrie vsetkych. Lebo Bratislava nikdy nemozebyt najhorsia - od toho maju politikov. DNes Rybnicek, ze sa mu paci novy kovid automat - posledne prasa co kvicalo - bol Rybnicek, preco sme cerveny,nech to vlada prehodnoti. Aby v Trencine otvorili restauracie. Toto sa bude stavat stale.

 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

slimak,    ten omyl s ockovanymi  koluje ale nie je to pravda.     Je to  matematicky omyl.

Na rychle vysvetlenie si predstav ze by boli vsetci 60+ zaockovani,   v takom pripade by vsetky umrtia v 60+ boli len o u zaockovanych.  A v anglicku je skutocne  u vyssich vekovych skupin velmi vysoka zaockovanost, nad 70 rokov je to vyse 95 percent.

A tak v cislach  za prve vidis ze sa ich nakazilo malo,  ovela menej ako mladsich a navyse vidis ze z 22 tis nakazenych vakcinovanych zomrelo 389  ale z 3500 neockovanych zomrelo 205.

Cize   pre skupinu 50+  je sanca ze umrie nakazeny ockovany je 1,8 percenta ale pre neockovaneho je to 5,58 percenta cize 3x vyssia. 

A druhy problem v tabulke nie je ale je to vazny problem, v skupine mladsich je 10 percent ludi co maju dlhodobe nasledky.  Je tam vyznamne menej umrti ale maju nasledky na srdci, nervoch, plucach.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

U starsich si to pisal spravne. Teda 50+, nasledky v tabuke nie su,pri mladsich. Ty  si dal vakcinovat 8 rocne dieta ako Sabaka?

Ked to je vazny problem, preco to nieje v tabulke,ci inde - ma to cca 40 stran.

Nad 50 rokmi to nam zmysel dava,ale ma to vyznam pri nad 10,20,30 rocnych? U 40 a viac nech to je na zvazenie ich samich. Je podla teba normalne obmedzat  celu spolocnost? Myslim 0,10,20,30,40,50?  Kvoli 60,70, 80 o sancu maju. Mozno ani ta vakcina nebude pre vsetkych spasonostna. Bodaj by bola. Ale nieje.

Teda posledna otazka. Si myslis,ze delenie tych okresov - to co nam tu predlozil Lengvarsky - je to najrozumnejsie? Dnes je zaockovanie nad 50+ od 50-70%, postupne to bude 60-75%.  Je tych 15 % tak dolizich? Ja si nemyslim. Stavat sa bude vsade,ci asi zmysel netestovat nikde. To pvdlo 65%si mohli len vymesliet nut bratslavcania. Nedali 90% vedeli ze to nikdy nedosiahnu, dali 65 ,bo maju 61-ci 63 - zmrdi vymrdani.

Zmrda vymrdanym nemyslim kazdeho bratislavcana.85% obyvalov nie. Ale tych 15%  co  tu rozkradaju a dokaslavaju rerubliku hej. Priklad aj Bosnak je prvy. Cela SaS. Olano . a vsetky strany ci jej picusi.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 10 hodinami, slimak napísal:

ad 50 rokmi to nam zmysel dava,ale ma to vyznam pri nad 10,20,30 rocnych? U 40 a viac nech to je na zvazenie ich samich. Je podla teba normalne obmedzat  celu spolocnost?

Prave preto, ze nie je normalne obmedzovat celu spolocnost opatreniami a lockdownami ked sa im uz mozme vyhnut, treba zaockovat co najviac ludi (samozrejme ak vakcina bola pre danu vekovu kategoriu uz pretestovana). A teda nie je to len na nich, pretoze prave rozhodnutim nezaockovat sa obmedzuju ostatnych.

Detska obrna kedysi zuzovala spolocnost podobne ako covid, napriklad zatvarali sa kvoli nej skoly. Dnes je to uz vdaka ockovaniu len nejasna spomienka. Keby bol v polovici 20. storocia internet na ktorom by blbli antivaxeri, tak sa mozno s nou trapime az doteraz...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

slimak, benefit to ma aj pre mladsich, prave pre tie rizika nasledkov. 

Ale k otazke: potrebujeme sa vyhnut zahlteniu nemocnic,  to je dnes skutocny ciel.  A z tohto pohladu posudzuj opatrenia. Ak je vysoky podiel zaockovanych starsich tak bude menej ludi v nemocnici a potrebujeme aby sa to rozlozilo v case.  

A tak by stacilo ist podla toho aky je pocet hospitalizacii, lenze to ma velke oneskorenie. A tak nechcem hovorit ze automat je dobry kedze som ho nepocital ale logiku to ma.

Ked sa delta rozbehne, tak prejde cez vsetkych. Nezda sa ze tomu vieme zabranit, nebude ani kolektivna imunita ani uz neuchranime ludi v bublinach.  (uplne to nie je pravda, ale skupina ktora sa jej vyhne bude mala)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

https://dennikn.sk/2501365/lengvarsky-ak-sa-niekto-neda-zaockovat-je-to-jeho-volba-ale-musi-niest-zodpovednost/?ref=tit1

Dievca sa ho vypytuje ci matovica pozve na pivo. Na hranicu 65% sa nedostali. Preco? Lebo je to jasne. Vyhovuje to Bratislavcanom. Parchantom z medii aj politikom aj tym ludom co tam ziju. Ja som zvedavy ked vakcina nebude fungovat.

Co tento general bude vyslielat ake signaly. Zacnu umierat a vo velkom Bratislavcania. Ze hto bolo len 500? len aby ich tam nemal 200 000.

Ten parchant neurobil nic aby sa vakcinovalo. Mas odlahle dediny kde mas cez 51% zaockovanych. Preco? Vedla menej ci nic. SASA v revuckom okrese ma 2,5%, mna ta dedina nezaujima ako bratislavcana  revuca, Sasan sa do Revucej nedostane peso, na autobus nema ci tam nechodi.  Tam nevedia prist? A ich zaockovat? Jelsava na to nieje o nic lepsie.

Dedina muranska huta - pred 20 rokmi sami mafian(mali samopali),dnes by si myslel sami kotlebovec,zaockovany do 50%

https://www.sme.sk/c/1162224/v-revucej-zastrelili-bossa-miestneho-podsvetia.html

Ja som ho nepoznal ani nevypaloval tych co sme im robili uctovnictvo.  Nepocul som o tom. Ale niekto snim mal problem tak ho vyriesil.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

slimak,  nehladaj zly umysel ked staci hlupost a neschopnost. 

Ale preco by to malo vyhovovat Bratislave ?   Ak budu plne nemocnice, tak zavru Slovensko aj tak,   to su dnes len take zabomysie vojny.  Mat regionalny pristup je fajn ale ak sa zahltia nemocnice, tak sa budu pacienti prevazat vsade a zavrie sa vsetko.  Na to ze sa to nedodrzi si mozes stavit.  

A vakcina bude fungovat,  ale aj tak budu mrtvi aj u ockovanych.   Ale kazdy zaockovany sa rata,  pretoze to zase bude zle.  Ale ako vidis ani to co sa dialo po vianociach nezmenilo u ludi nazor, takze si nerobim velke nadeje. 

 

 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pre tuna prebyvajucich sialencov....

Citát

Ako si možno spomínate, Jerusalem Post minulý mesiac oznámil, že zo 143 pacientov s covidom prijatých do nemocnice je viac plne zaočkovaných pacientov ako neočkovaných. Z tohto počtu bolo  58% úplne očkovaných, zatiaľ čo 39% bolo neočkovaných .

Teraz sa situácia v Izraeli pre plne očkovaných ľudí zhoršuje. V rozhovore pre Izraelský kanál 13 najvyšší izraelský predstaviteľ zdravotníctva Dr. Kobi Haviv, ktorý je tiež riaditeľom nemocnice Herzog v Jeruzaleme, hovorí:

"95% vážnych pacientov je očkovaných." 85-90% hospitalizácií je u plne očkovaných ľudí. Otvárame ďalšie a ďalšie oddelenia pre COVID. Účinnosť vakcíny klesá/klesá , “povedal doktor Haviv.

https://techstartups.com/2021/08/07/israel-top-health-official-says-90-severe-covid-patients-hospitals-fully-vaccinated-vaccine-effectiveness-waningfading-video/

 

Citát

Údaje zverejnené singapurskou vládou odhaľujú, že 3/4 prípadov Covid-19 zistených za posledný mesiac boli očkované osoby.

https://www.infowars.com/posts/pandemic-of-the-vaccinated-75-of-new-covid-cases-in-singapore-already-got-the-jab/

 

Citát

Sydney, Austrália: Všetky nové hospitalizácie COVID zahŕňajú očkovaných jedincov okrem jedného

https://wsau.com/2021/07/26/sydney-australia-all-new-covid-hospitalizations-involve-vaccinated-individuals-except-one/

 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

preco by som nevediet, ze klamem, ked som si isty, ze neklamem....ty tvrdis ze klamem?....ano, presne tak vyznieva propaganda hlupaka, ktory ma na svedomi svojou odbornostou 12 000 mrtvych.....takto zachranujes ludi?....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

cize klames umyselne? Ano, to si myslim o tebe, tak je fajn ze to potvrdzujes. A ano, velku cast mrtvych si mozete pripisat na konto. Pomohli ste tomu umyselnym nedodrziavanim ROR, sirenim klamstiev a teraz sa nevies dockat dalsich mrtvych. Ano toto je kultura smrti a si jej hrdym predstavitelom.

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@informator https://www.aap.com.au/no-hospitalised-covid-19-patients-in-nsw-arent-all-vaccinated/

 

je to naopak , jeden bol ockovany  a zvysok nie . preco antivaxeri nezdielaju AJ videjko kde  objasnuje ze sa pomylil? ci to nepasuje uz do kramu? :biggrin:

 

takto sa ti donieslo nepravdive info . otazka je ci to ten tvoj zdroj zdiela z neznalosti alebo zamerne . neviem odkial cerpas ale upozorni tam ze je to zavadzajuci clanok .

 

 

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred hodinou, tyso napísal:

ved informator vie ze je to klamstvo, preto ho siri. on nie je prostacik co je zmateny ale je to umyselny siritel lzi. 

informator zamerne siri klamstvo lebo ty sa nevies zmestit do kozucha? kto z tohto fora vedel o tomto clanku  ? https://www.aap.com.au/no-hospitalised-covid-19-patients-in-nsw-arent-all-vaccinated/

ty nevies uniest vlastnu zlobu , to je cele .

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 18 hodinami, electric blue napísal:

@informator https://www.aap.com.au/no-hospitalised-covid-19-patients-in-nsw-arent-all-vaccinated/

 

je to naopak , jeden bol ockovany  a zvysok nie . preco antivaxeri nezdielaju AJ videjko kde  objasnuje ze sa pomylil? ci to nepasuje uz do kramu? :biggrin:

 

takto sa ti donieslo nepravdive info . otazka je ci to ten tvoj zdroj zdiela z neznalosti alebo zamerne . neviem odkial cerpas ale upozorni tam ze je to zavadzajuci clanok .

 

 

ok....ber to tak, ze ja skor mam doveru v to, co som sem ja postol, ako v to, co si sem dala ty......klamu a zavadzaju politici a aj novinari......ty veris inemu klamarovi a ja inemu....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ahaaa....uz som zistil kde je chyba a ty rpreto eagujes, ako reagujes.....nedostatkom casu som som sa zmylil ......toto...

Citát

 

a to je dokaz, ze dotycny v tom videu vravi pravdu a nic via iba pravdu?.......ty mu veris, no ja nie

....malo spravne byt takto....

"""....a to je dokaz, ze ten clanok je pravdivy a je tam pisana pravda a nic iba pravda?.....ty mu veris, no ja nie....""

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov