Skočiť na obsah

Očkovanie - Covid19


electric blue

Odporúčané príspevky

Citát

Bod 1:  ... Pokud společnost není ochotna stát za svým produktem jako bezpečným, zejména s tím, který se vrhl na trh a přeskočil pokusy na zvířatech, nejsem ochoten riskovat jeho produkt.  ...

Okrem toho, ze ide o ocividne klamstvo (vid. Tyso) , antivaxer zase zabuda na to, ze riziko vakcinacie musi prorovnavat s rizikom ochorenia kovid, lebo to su jedine dve realne moznosti: bud sa nechat vakcinovat, alebo ochoriet.

Toto je uvazovanie typu: zachranne pasy v aute nie su od dostatocne vierohodneho vyrobcu, nie som ochotny sa priputat.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dňa 31. 7. 2021 at 23:41, Tono napísal:

Antivaxeri argumentujú, že vakcináciou sa dostane do tela genetický kód, ktorý sa stane súčasťou bunky.

Ale aby sme boli spravodlivy, nie je pravda, ze toto nerobi ziaden virus na svete, mame specialne syneticke virusy vyvinute na liecenie, ktore funguje na pricipe zmenenia (zlepsenia) funcnosti bunky a myslim, ze sa pri tom prepisuje aj DNA v jadre. Ale samozrejme covid ani vakcina taketo nieco nerobi...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dňa 1. 8. 2021 at 10:29, electric blue napísal:

inak som prekvapena ze sa hrajete na zastancov ockovania a pritom nedokazete vysypat z rukava argumenty na  tychto 18 kvazi dovodov

Dokazeme, len nevidime zmysel rypat sa v tych srackach. Pre teba napadnejsi prvy argument je zmeskou, klamstiev, obrovskych klamstiev a uplne chybnej argumentacie. Ak niekto tvrdi, ze vakciny na covid neboli testovane na zvieratach, je to take klamstvo az to dverami plieska. A zaroven je to teraz uz uplne irelevatne, pretoze uz to bolo otestovane na 2 miliardach ludoch a tam to funguje.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

blah blah bambulko clovece nestastny, nechaj to plavat . okrem toho tebe nikto nic nesmeroval , postla som to pre tysa nie pre teba . a ked nevies tak sa aspon neozyvaj

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dňa 2. 8. 2021 at 21:53, electric blue napísal:

neprehanaj . z epidemiologickeho hladiska je to tiez nezmysel . tak ako neockovany aj ockovany moze sirit virus .

Neklam, prave z epidemiologickeho hladiska zaockovany clovek virus prakticky neprenasa, lebo ma niekolkonasobne nizsiu nakazlivost (reprodukcne cislo).

Ale ako pozeram, klame aj Marek Eliáš, ked uvadza 2% zaockovanych medzi nakazenymi ako relevatny udaj. Mária Avdičová uvadza dokonca 0.09% pre tych, co su dva tyzdne po druhej davke.

Je to rovnaka matematicka uloha, ako u tych ockovanych v anglickych nemocniciach: rozhodne to neznamena, ze ucinnost vakcinacie je 98%, resp. 99,91% . Zaockovani su v mensine, preto ich bude menej aj medzi nakazenymi, a to aj keby ockovanie nebolo vobec ucinne.

Dost ma desi matematematicka negramotnost tychto uradnikov, ktora je evidetna z udajov, ktore poskytli TASR : z celkoveho poctu nakazenych zaockovanych, nakazenych nezaockovanych a poctu ockovani od zaciatku roku sa neda vypocitat ako vakcina u nas zamedzuje sireniu. Urcite to nebude 1000-nasobne znizenie nakazlivosti, ako naznacuje Mária Avdičová, a ani 50-nasobne, ako naznacuje Marek Eliáš, ale bude nikede na urovni 5 az 10-nasobku.

Toto je naozaj matematicka tragedia:

Citát

Od začiatku roka do konca júla ochorelo a bolo pozitívnych na nový koronavírus celkom 464 475 osôb.Z tohto počtu malo v anamnéze očkovanie celkom 9181 osôb, čiže 1,95 percenta. Pre TASR to uviedol Marek Eliáš z odboru komunikácie Úradu verejného zdravotníctva.

...

"Ak zoberieme do úvahy len ochorenia u tých, ktorí majú odstup od druhého očkovania viac ako 14 dní, a po podaní jednodávkovej vakcíny, teda tých, u ktorých sa očakáva najvyššia efektivita ochrany, takýchto prípadov bolo celkom 1 229, čiže 0,09 percenta," zdôraznila Mária Avdičová z Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Banskej Bystrici.

zdroj SME, TASR: https://domov.sme.sk/c/22715083/medzi-pozitivnymi-pripadmi-na-covid-boli-takmer-dve-percenta-zaockovanych.html

Klamstvami nas neposunu dalej: ani tymi od Blue, ani tymi z Mikasovho uradu....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

este k tym protilatkam

Zjednodušene: vysoké hodnoty sú výborná imunitná odpoveď tela na vakcínu – ale len v prípade,
ak boli vyšetrené protilátky proti tzv. S (spike) proteínu. To je tá anténka na povrchu vírusu,
ktorou sa vírus zachytí o naše epitelové bunky v dýchacích cestách.
Práve protilátky proti S -proteínu sú tie najdôležitejšie v ochrane proti vírusu SARS CoV-2,
ktorý vyvoláva ochorenie Covid 19, tieto protilátky dokážu vírus neutralizovať – ak sa dostane do našich dýchacích ciest.

Ale POZOR! U niektorých laboratórnych testov sa vyšetrujú len protilátky proti nukleokapsidu – to je iná časť vírusu,
ako S-proteín. A tie bývajú pozitívne len po prekonaní samotného ochorenie, ale po očkovaní sú úplne negatívne.
Je to logické, pretože vakcína kóduje práve S – proteín, takže po nej sa vytvoria len protilátky proti S-proteínu.

https://www.energy.sk/sk/menu_x9732x.asp

 

 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

k protilatkam. Ano ale je to loz pre deti. Teda prilis zjednodusene.  A tak pridam aspon dalsi level, imunita ma dve vrstvy obrany : B bunky a to su tie protilatky o ktorych sa hovori a T bunky ktore maju dve ulohy, pomahaju tvorit spravne B bunky a likvidovat vlastne bunky ktore virus napadol. A co je este dolezitejsie, prave tieto su dlhodobe a ulozene pre buducnost. Telo si ich vyslachti pri prvom styku s virusom ( a rozne druhy ).  Uroven protilatok tak hovori ze telo sa s virusom stretlo a bolo uspesne, to ze ich je vela je teda pozitivne ale skutocne na par mesiacov zabrania nakaze. Ale ak su nizke tak to neznamena ze sa stratila imunita, dolezite je ako rychlo dokaze telo reagovat na dalsiu nakazu vdaka t bunkam.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ved si to overime, pri zaockovanocti Bratislavi 60% a viac, a Revucej 40% a menej. Dochodcov je asi rovnako v populacii, v Revucej mladsich. Mensia mobilita v Revucej.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ano, len dodam ze najviac bude rozhodovat nie celkova zaockovanost ale zaockovanost starsich. Aka je v revuci u 50 plus? 

v ba mame problem u 80 plus, inak je to skoro 75. Ale britania mala vyse 90. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach


Vakcína od Moderny má vysokú úroveň ochrany aj 6 mesiacov po očkovaní

https://www.teraz.sk/zahranicie/vakcina-od-moderny-ma-vysoku-uroven/568224-clanok.html

Farmaceutická spoločnosť Moderna vo štvrtok uviedla, že jej vakcína proti koronavírusu poskytuje vysokú úroveň ochrany najmenej šesť mesiacov po očkovaní. (...)

V konečnej analýze tretej, a teda poslednej fázy klinického testovania protikoronavírusovej vakcíny od spoločnosti Moderna sa ukázalo, že očkovacia látka má účinnosť na úrovni 93 percent aj šesť mesiacov po podaní jej druhej dávky.


informatorove nočné mory čoskoro skončia, Moderna už má za sebou poslednú fázu klinických skúšok.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pekna myslienka: v tretej vlne sa uz nebudeme moct vyhovarat na nefukcny stat, ako pri predchadzajucich vlnach. Tentokrat ma  kazdy z nas ma v rukach najsilnejsiu zbran - ockovanie, a teda zodpovednost uz je plne na nas.

https://www.postoj.sk/83505/ak-sa-tu-lekari-neriadia-dokazmi-nejde-o-medicinu-ale-o-novodobe-sarlatanstvo

pred 23 hodinami, Sniper napísal:

informatorove nočné mory čoskoro skončia, Moderna už má za sebou poslednú fázu klinických skúšok.

Uplne neukonceny cyklus klinickych skusok bol najsilnejsi argument antivaxerov, tak som zvedavy, ako zareaguju (aspon ti rozumnejsi) na uplne klinicke pretestovanie.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dňa 5. 8. 2021 at 0:28, electric blue napísal:

okrem toho tebe nikto nic nesmeroval , postla som to pre tysa nie pre teba .

Ked chces klamat, musis to robit sikovnejsie. Ocividne ti uniklo, ze sa to tu da lahko dohladat, ze si dvakrat si vyzvala mna aby som sa k tomu vyjadril:

 

Dňa 31. 7. 2021 at 21:56, electric blue napísal:

@smiley chcem  nepriestrelne argumenty na tych 18 dovodov

 

Dňa 1. 8. 2021 at 0:11, smiley napísal:

Dobre, tak vyber z tych 18 bodov jeden, ktory ti pripada najpadnejsi, ja ti vysvetlim preco je to blbost - a ty zase nepochopis.

 

Dňa 1. 8. 2021 at 7:01, electric blue napísal:

zacni s bodom cislo 1 .

1. Výrobci vakcín jsou chráněni před zodpovědností za vakcíny

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

n v casoch nedavno minulych ludia za slobodu obetovali aj svoj zivot a vdaka nim si tu slobodu mozes uzivat....zatial, samozrejme, pretoze vdaka takym oportunistom, ako ty, sa sloboda zacne oznacovat, ako trestny cin.....dakujem vam sudruhovia progresivci....

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

netrep ty progresivny hulvat.....ja tu niekomu branim v rozhodovani a obnedzujem jeho zakladne prava?.....si uz celkom domotany s tych vasich agitacnych vecierkov...ale pokracuj, pretoze robis spravnu vec a vdaka takym uvedomelym ostrostrelcom sa tento vas augiasov chliev skor rozpadne.....

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

myslis pravo slobodne blokovat ulice ?    :)   Alebo protestovat proti vlade kde sedi tvoj oblubenec ?  Uz si zabudol ?  

Alebo pravo nenechat sa nakazit ?  A zit ?      Co take si oni predstavuju pod zakladnymi pravami, ze ?    Umlcat vsetkych co s tebou nesuhlasia, ze ?   A kaslat na prava inych, kedze jedine prava ktore poznas su tie tvoje.

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dňa 9. 8. 2021 at 20:41, tyso napísal:

myslis pravo slobodne blokovat ulice ?    :)   Alebo protestovat proti vlade kde sedi tvoj oblubenec ?  Uz si zabudol ?  

Alebo pravo nenechat sa nakazit ?  A zit ?      Co take si oni predstavuju pod zakladnymi pravami, ze ?    Umlcat vsetkych co s tebou nesuhlasia, ze ?   A kaslat na prava inych, kedze jedine prava ktore poznas su tie tvoje.

rozved svoju myslienku.....hladam pointu  a nie a nie ju najst....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mal som termin na vcera -  ,Myslel ze na dnes(urorok)- ako sa mi daei ockova  mozno sa na to vyseriem. Vcerasa poruchal brzda na STK. Teda ni STk nemam spravenu. Mne sa nepodaru aspravitt nic.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dňa 5. 8. 2021 at 0:46, smiley napísal:

Ratal som tie 2% percenta zaockovanych medzi nakazenymi, treba tam vediet priebeh ockovania v case. Nejde pri tom o nejaku chybu zaokruhlovania, ale o dost zasadny rozdiel: napriklad pri predpoklade linearneho narastu bude skutocny pocet az 5-nasobne vacsi, teda 10% zaockovanych medzi chorymi.

Epidemia hluposti sa teda nesiri len medzi antivaxermi, ale nezmysli siri a ministerstvo.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov