Skočiť na obsah

Očkovanie - Covid19


electric blue

Odporúčané príspevky

Citát

nuz zbezny pohlad povie ze to mozno plati v amerike ale nie v eu. Ani v dalsich statoch. 

plati to aj v EU myslim. ale netyka sa to z nedbanlivosto . to je ciste klamstvo

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

daj odkaz na zakon, v nasom zakone o liekoch nic take nie je, nemame to ani v zmluvach, a nie je ani ziadny zakon o vakcinach. Povazujem to za blud, kym nepreukazes opak. Ale opakovanie: za bezpecnost vakciny je v prvom rade zodpovedny regulator, ten urcuje ake podmienky, ake testy a ako je kontrolovana vyroba a liecivo. To je pre ludi dolezite, nie vyrobca. Preto je zodpovednost vyrobcu obmedzena, ak splnil vsetky podmienky ema, tak ho ziadny europsky sud neodsudi za nedbanlivost. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vidis tam to slovo "myslim"? cize netvrdim . omg

inak som prekvapena ze sa hrajete na zastancov ockovania a pritom nedokazete vysypat z rukava argumenty na  tychto 18 kvazi dovodov

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

viem, jednym slovom bullshit. Ale nemam chut,  pekne sa snaz sama

A ak povies myslim, tak na vyzvu “citation needed” to bud najdi alebo povrdz ze uz si to nemyslis. Ak ideo o zjavnu obskurnost o ktorej vies len ty.

Cistenie vstupnych faktov od nezmyslov je uvodna praca. Ja netusim ci v usa vobec taky zakon je a kedze autor sa nenamaha svoje tvrdenia podlozit, tak ja nebudem venovat hodiny prehladavaniu legislativnych aktov usa aby som to vyvratil. Pretoze je to z pohladu temy nepodstatne, smiley ti napisal spravne,  porovnajme rizika vakcin a riziko covidu, nic ine netreba. Zvysok su blaboly a nesuvisia s problemom.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

:)  nie, ale zjavne na nu nedovidis a tak sa to zda rovnake :).

Ale inak comu na tom nechapes ?   Nie je dolezite co hlasaju antivaxeri,   ani predsudky ani nadsenie vaxerov   Tu ide o fakty.  Mame udaje o rizikach vakcinacie ( kratkodobe az strednodobe a vieme odhadnut aj dlhoodobe),  mame udaje o covide ( v rovnakom scope)  a jedine co rozhoduje je ich porovnanie.   Ak je vyhodnejsie ockovanie, tak to musia ukazat data, ak nie tak tiez.

Je teda uplne irelevatne co tvrdia ludia,  bud to je podlozene alebo je to irelevatne.   Mozem vyvracat ze Dr. Geert Vanden Bossch  nie je popredny epidemiolog, ze tvrdi hluposti ale ak fakta budu ukazovat ze ma pravdu tak je to jedno.  A rovnako ak budu ukazovat ze je to nezmysel.   Tomu sa hovori veda,   odkaz na "poprednych vedcov"  je len tvoja bezna argumentacna chyba https://en.wikipedia.org/wiki/Argument_from_authority

A ak budu data a fakty, tak ja bez zavahania zmenim nazor. To mam nacvicene a viem sa velmi dobre branit voci vlastnym predsudkom. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Zhruba 23h od podania vakcíny Johnson & Johnson. Vpichnutá včera 16:30. Žiadne bolesti ani v mieste vpichu. Večer okolo 22:30 po celem tele striedavo pocity tŕpnutia (niečo také ako keď počas spánku si prilahnete ruku a zobudíte sa na mravčenie). Ale nie až v takej miere. Raz to bolo cítiť v prstoch, raz na nohe, a tak sa to striedalo po tele. Nasledujúci deň, prebúdzanie s pocitom ako po opici. Poobedie, pocit ako keď nastupuje choroba podobná chrípke.

  • Páči sa mi to 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ano po Johnsone môžeš mať pocit tŕpnutia ruky a pocit chrípky je stav po každej vakcíne, u mňa je to už lepšie jak včera, mal som teplotu, bolesti kĺbov, unavený som bol a v noci som sa potil jak prasa na bitúnku.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

co poviete , ma pravdu ?

Citát

Moderátor CNN Don Lemon povedal svojmu kolegovi Chrisovi Cuomo, že si myslí, že neočkovaným ľuďom by nemalo byť okrem iných obmedzení dovolené nakupovať jedlo alebo mať prácu.
Lemon schvaľuje scenár, ktorý by nechal milióny Američanov bez domova a hladovať, a povedal: „Nedostaneš vakcínu? Nemôžeš ísť do supermarketu. „
„Nemáte vakcínu? Nemôžem ísť na zápas. Nemáte vakcínu? Nemôžem ísť do práce. Vy nemáte vakcínu? Nemôžete sem prísť, bez košele, bez topánok, bez obsluhy, „povedal moderátor CNN.

 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

kutáčom vypálený cejch je asi priveľa, ale bolo by načase, keby sa naši politici prestali hrať s vedierkami a trepať si po hlavičkách lopatičkami a konečne sa venovali zdravotníctvu...
ale nie tak robiť manévre k očkovaniu, ako to robí so svojou neskutočne debilnou lotériou pán Matovič...
dnes predstavil scenár, to je des.
nielen, že sú odmeňovaní očkovaní, nikde ani slovo o tom, že hej, hybaj sa dať očkovať, budeš nielen chránený, aj odmenený.... aj rozum ti nalejeme...


 

  • Haha 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 5 hodinami, Sniper napísal:

Ja by som im dal aj na čelá žeravým kutáčom vypáliť znak 666, aby informator konečne dosiahol zadosťučinenie.

suhlasim a ja by som este dodal, aby sa vsetky stupne obyvatelstva v tejto neomarxistickej (rozumej liberfasistickej) spolocnosti zacali verejne znackovat, ako kasty v Indii.....podla hierarchickej kastovnej stupnice, by sa potom odvijala aj sloboda pohybu a aj moznost vstupu do verejnych priestorov......to len aby sa necitil nikto diskriminovany, ale kazdy by mal svoje ohodnotenie v ramci skupiny.....suhlasil by sis touto spolocenskou reformou?.......

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 7 hodinami, Sniper napísal:

Ja by som im dal aj na čelá žeravým kutáčom vypáliť znak 666, aby informator konečne dosiahol zadosťučinenie.

neprehanaj . z epidemiologickeho hladiska je to tiez nezmysel . tak ako neockovany aj ockovany moze sirit virus . podla mna je to cista diskriminacia . a som velmi prekvapena ze prave tento dotycny vola po diskriminacii

game , aspon nieco . prachy su tiez dost velka motivacia :biggrin:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mazurek ako informacny zdroj :)  sancta smplicitas

ale prosim  tu je zmluva  https://ec.europa.eu/commission/presscorner/api/files/attachment/867990/APA - AstraZeneca.pdf

mozes sa pozriet za co rucia

 

https://ec.europa.eu/info/live-work-travel-eu/coronavirus-response/safe-covid-19-vaccines-europeans/questions-and-answers-covid-19-vaccination-eu_sk#negotiations

sic "Podmienečné povolenie na uvedenie na trh je platné na jeden rok s možnosťou obnovenia platnosti a jeho držiteľ má rovnaké práva a zodpovednosť ako by mal pri bežnom povolení na uvedenie na trh. Okrem toho má držiteľ podmienečného povolenia na uvedenie na trh aj osobitné povinnosti, napríklad doplniť alebo vykonať nové štúdie v určenom čase s cieľom potvrdiť, že pomer výhody/riziká zostáva naklonený na stranu výhod."

 

Ale najst tieto informacie trva par sekund,  co tak skutocne investovat nejaky cas na zlepsenie schopnosti hladat a kategorizovat informacie ?

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

co mas davno ?   Cize uz davno vies ze povolenie  v zmysle smernice 2001/83/ES  vyslovne hovori "

Článok 25

Povolenie neovplyvňuje občiansku a trestno-právnu zodpovednosť výrobcu, a prípadne aj držiteľa povolenia na uvedenie na trh.

"

A napriek tomu siris hoaxy od fasistu ?   Ok, potom nie si naivna ale zla.  Siris klamstva umyselne. 

A v takom pripade moj prispevok nebol urceny  tebe ako klamarke ale ako sluzba inym aby vedeli ze klames.  a tvoje prianie aby klamstvo   ostalo neodhalene mam na haku. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pocuj @tyso uz ma ta tvoja paranoja  fakt unavuje . keby som chcela umyselne sirit klamstvo , tak sem zavesim len samotne video . logika, ze? :-)  a nedam k nemu verejnu otazku ci eu naozaj ruci za vakcinu, aby kazdy videl ako mazurek zavadza . hlavne informator .

 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Citát

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/podane-ruce-seniorum-klesaji-protilatky-covid-19-ockovani.A210803_163121_domaci_ajez

Většina seniorů nemá půl roku po vakcinaci protilátky, budou jich statisíce

Předběžné výsledky ukazují, že až šedesát procent seniorů má po půl roce očkování výrazně nižší nebo žádné protilátky. Vyplývá to z analýzy, kterou provedla Společnost Podané ruce na více než 620 seniorech. Podle ní bude v brzké době potřeba přeočkování třetí dávkou a navýšení testování zaměstnanců i klientů v sociálních službách.

Obávam sa, že jednoduché počítanie zaštepencov na percentá..

Nám o reálnej účinnosti očkovania povie asi toľko, ako HDP o skutočnom stave ekonomiky. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

alamo,   mame cisla z anglicka a izraela.   To su realne cisla,  a potvrdzuje sa to aj v dalsich krajinach.  A stale plati ze nic lepsie ako vakcinu nemame.  

Ale ak ma pomoct seniorom 3 davka,  tak to predsa nie je ziadny hriech a dokaz ze ta chcu cipovat.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 1 hodinou, alamo napísal:

Nám o reálnej účinnosti očkovania povie asi toľko, ako HDP o skutočnom stave ekonomiky. 

Porovnaj si údaje napríklad z Británie. V klesajúcej druhej vlne bolo v Británii  k 30. 1. 2021 24254 infikovaných a 1174 úmrtí. Teraz, v tretej vlne, keď už v Británii bolo očkovaných viac ako 50% populácie, bolo v čase 30. 7. 2021 infikovaných 25 754 a úmrtí bolo 82. To je pomer 14 x menej mŕtvych na rovnaký počet infikovaných. To nie je teória, to sú reálne dáta. Druhá vlna mala len o niečo vyššie maximum, ako tretia a počet mŕtvych je opozdený.  

Iste, môžeš oponovať, že delta variant už nespôsobuje takú úmrtnosť. No ak si pozrieme napríklad Rusko, kde v súčasnosti prevláda delta mutácia a zaočkovaných je cca 20% populácie, tak pri podobnom počte infikovaných z 1. 8. 2021,  23655, je počet denných úmrtí 755.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Bol sa aj dnes pozriet si po dvanastej, dnes tam boli dochodcovia. Teda som odisiel. Nedostal som v cakarni umiestnenie,ale dnes tam starci boli a presne na cas, teda niesom nahnevany,  oni sa maju ockovat. Ja sa kludne budem aj o mesiac.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

alamo a co navrhujes ?

 

seniori dostanu tretiu davku a budu chraneni . niektori ludia musia chodit kvoli ich onemocneniu na injekcie aj kazdy tyzden . zorganizuje sa preockovanie a je .

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov