Skočiť na obsah

Očkovanie - Covid19


electric blue

Odporúčané príspevky

Prosim vas, rozumiete niekto tomu, co zase, uz po druhy krat,  vymysla Ustavny sud?

Nerozumiem, preco sa pasuje za autoritu, ktora ma urcovat, ako dlho po ockovani sa zacne prejavovat ucinnost. Vsak nie su odbornici, tak preco tvrdia, ze sa potrebna ochrana dosiahne az dva tyzdne po druhej davke? :confused:

Je ten paragraf skutocne az taky pozakrucany, alebo je to zase o tom, ze niekto robi to, co by robit nemal?

  • No neviem, neviem 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Co vy dvaja chcete niekomu dat podpisovat, mozte tak dostat po papuli co si aj zasluzite. Sproste ako taga.

Hruby slovnik?  Ja si ani nemyslim. Tato tema strasne rozdeluje krajinu. Pristup statu k ockovaniu nieje rovnaky v Trencine a v Revucej(Jelsave, v Tornali, v Rimavskej Sobote ani vakcinacne centrum uz nieje, naj viac ludi caka v Lucenci,lebo su tam ludia aj z Rimavskej). Po papuli by si zasluzil aj Lengvarsky. Co on urobil aby sa viac ockovalo v BB? Nulacela,nulacela ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 1 hodinou, game napísal:

táto otázka mi napadla už pred časom, a koľko lekárov a zdravotného personálu....&

pretože narážam a na jalové diskusie o neočkovaní na podivných miestach, kde nejde polovica osadenstva na dávno naplánované stretnutie, lebo zistili, že reštika tam vyžaduje čerstvý test alebo potvrdenie o očkovaní.... tak len s údivom sledujem, ako ľutujú, ale oni sa teda nezúčastnia...
a ja len otváram ústa ako na breh hodená ryba.... žiadne rozumné argumenty, nič. ako moji susedia u lekára.... a tretia vlna na krku...

game, mna skor zaujimalo pretoze udajne papalasi maju vynimku z karanteny . ( Drucker sa k tomu vyjadroval na jeho fb)

Citát

PAPALÁŠI DO KARANTÉNY ÍSŤ NEMUSIA?

VYZÝVAM HLAVNÉHO HYGIENIKA, ABY OKAMŽITE ZRUŠIL DRZÉ VÝHODY PRE POLITIKOV A ÚRADNÍKOV!

Papalášizmus ako z veľkej knihy. Brnkanie po nose a vysmievanie sa všetkým bežným občanom. Škandál, ktorý by si v civilizovanej krajine žiadny politik nedovolil. Presne takto vnímam vyhlášku hlavného hygienika o cestovaní. V tej je uvedené, že držitelia diplomatických a služobných pasov majú po vstupe na Slovensko výnimku z povinnej 14-dňovej karantény.

To je čo za drzosť?!?

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nezaočkovaní vo vážnom stave ju prosia o vakcínu. Ľutujem, je neskoro, vraví lekárka z Alabamy

Citát

„Jedna z posledných vecí, ktorú spravia predtým, než ich intubujeme, je, že ma prosia o vakcínu. Držím im ruku a hovorím im, že je mi to ľúto, ale je už neskoro,“ dodala lekárka v statuse, ktorý sa stal v Spojených štátoch virálnym.

 

  • Sorry! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hahaha uz som cakala kto s tym pride, bambulko nesklamal

nasa pacientka nula  uz je zase v mediach https://www.dieostschweiz.ch/artikel/eine-frau-sucht-schlagzeilen-brytney-cobia-und-ihre-impfbettler-XNKVErl mimochodom, neviem si predstavit  lekarku ako s kamennym ksichtom hovori umierajucemu mladistvemu nez ho zaintubuje sorryy uz je prilis neskoro , umieras dovidenia . heh no to urcite :biggrin:

 

cize motivacia hej , ale pod. story radsej nope :-) radsej , upozornit , ze napr ,tato sportovkyna sa vakciny proti kovidu zial nedozila . zomrela v prvej vlne . keby uz vtedy bolo moznost sa dat ockovat , este mohla zrejme zit

https://www.kick442.com/wicked-coronavirus-seizes-life-of-23-year-old-iranian-player/

 

 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

slimak ty sa tu nikomu nevyhrážaj fyzickým napadnutím, to sa môžeš u vás v krčme na dedine.

Ale inak áno, problémom je, že táto téma je u nás veľmi spolitizovaná, nikde inde politická opozícia tak tvrdo nezneužíva pandémiu a očkovanie na to, aby rozvrátila vládne opatrenia. Je to hnus, ale doslova platí, že Smer a kotlebovci si chcú uzurpovať moc aj cez mŕtvoly. A ešte hnusnejšie je, aká veľká časť tohto primitívneho národa im na túto "hru" skočila.

Ak by chcel niekto oponovať, nech si nájde argumenty, ako by krízu riešila tá smerácka háveď. Smer ani jeho Hlas ani raz, čo sú v opozícii, nepodali žiadny rozumný návrh na opatrenia a zmiernenie dopadov pandémie. Len vykrikujú, čo vláda robí zle (teda všetko), stále dookola chcú odvolávať rovnakých ministrov ako pokazené platne a na ústavný súd sa chcú obracať aj za odhodený vajgel. Samozrejme, že takýto stav im vyhovuje, cieľom je návrat k moci, aj cez mŕtvoly.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nemam prehlad, ale v mediach sa uz niekolkokrat zopakovalo, ze okrem Slovenska neexistuje jedina krajina, kde by lidri parlamentnych stran naskocili na antivaxersku vlnu a hejtovali ockovanie. Fico, Pelle a Kotleba su v tomto politickou avantgardou.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja som zvedavý, či sa dožijem toho, že tejto suite sa to raz spočíta. To je doslova sabotáž na národe, Nemecko má už plne zaočkovanú polovicu populácie a u nás vďaka opozícii nemáme ani 45% prvou dávkou.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A tak skusme overit  sp "odbornikov"

tvrdenie "Děti pod 12 let nejsou ohrožené koronavirem, neočkujme je, shodli se v pořadu 360° televize CNN Prima NEWS biochemik Zdeněk Hostomský a chirurg Šimon Reich. Ten zdůraznil, že větší pravděpodobnost je, že se dítě utopí nebo zemře při autonehodě, než že se stane obětí nemoci COVID-19. "

Odhliadneme od faktu ze pre deti pod 12 rokov nie je schvalena ziadna vakcina a tak cela debata je o kozich bobkoch.

Deti pod 12 rokov nie su ohrozene covidom :

https://www.medrxiv.org/content/10.1101/2021.05.28.21257602v1

Studia na 4678 detoch,  4,6 % ma pretrvavajuce syndromy po viac ako 4 tyzdnoch ak boli infikovane covidom.  

A skusme overit ze je pravdepodobnejsie ze sa utopi,  na Slovensku sa utopi cca 120 ludi rocne  za rok 2016  je tam 5 osob do 20 rokov,

https://www.minv.sk/?ine-statistiky

A pridajme demografiu https://sk.wikipedia.org/wiki/Demografia_Slovenska#Veková_štruktúra  (  deti do 15 rokov: 830 457 )

Sanca ze sa utopi je tak 0,006 promile voci tomu ze bude mat long covid"Odbornici" sa teda sekli  v rade 10 000.   Tolkokrat je mensia sanca ze sa utopi voci tomu ze bude mat long covid.

A sp ich neomylne rozpoznala ako odbornikov,   opakovane dokazuje ze nie je schopna overovat zdroje a fakty,   pokial podporuju jej predsudky tak su "odbornici".

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nejde len o opoziciu, Matovicov postoj k ockovaniu by sa dal v pohode hodnotit ako schizofrenicky a zrejme aj ako sabotaz. Torpedovanie inych, na ockovanie naviazanych opatreni prebieha aj z koalicnych radov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

O com hovori tento obrazok? Su to cakatelia na 1 davku. Najviac je ich v krajskych mestach a este okrem BB kraja je vyrazna Prievidza(este Cadca). Inak symptomaticke je ,ze ten udaj je z 12.07.2021. Preco je v Medzilaborciach 16 cakatelov? V Stropkove 34. V Poltari 103. Dockaju sa niekedy? Podla mna nikdy. Lebo zrejme tam sa nevakcinuje. Mozno isli do radu v presove, ci do obchodneho centra za zaregistrovat. Jediny kraj ,kde tolko cakatelov ak v BB - okres,ci viac je BB kraj inak tych okresov je 7.

BB 1056, ZnH 947, Brez 991, Zv 1298, VK906, LC1545, RS 1069, RA 737.Pre zaujimavost BA V 674, BA II 1057, BA III743 BAIV 598.

Je to k 12.07.2021 na co cakaju?

https://korona.gov.sk/koronavirus-na-slovensku-v-cislach/

V RS zrusili ockovacie centrum vraj pre nezaujem. U nas pre nezaujem ockuju jeden den v tyzdni 6 hodin. Preto pred centrom stoji 30 ludi a k 12.07. je 737 cakatelov. A ludia sprosti ako taga- vid Lengvarsky budu nasierat ludi,nejakymi obmedzeniami, ten minister je tam od 1.4.2021 a tento stav stale pretrvava.

Citát

OČKUJEME AJ BEZ POZVÁNKY: KEDY A KDE?

VKOC Banská Bystrica (Komenského 12, bývalý Krajský súd)
Piatok 16.7.2021 od 9:00 do 13:00 – vakcína Pfizer/BioNTech
Sobota 17.7.2021 od 9:00 do 17:00 – vakcína AstraZeneca (len 2. dávka)

VKOC Zvolen (Hronská ulica 1, jedáleň Doprastav)
Pondelok – Utorok – Streda 19.7. – 21.7.2021 od 8:00 do 14:00 – vakcína Pfizer/BioNTech

VKOC Lučenec (Novohradská 1, Mestský úrad)
Štvrtok 15.7.2021 od 12:00 do 19:00 – vakcína Pfizer
Sobota 17.7.2021 od 9:00 do 19:00 – vakcína AstraZeneca (len 2. dávka)
Štvrtok 22.7.2021 od 12:00 do 19:00 – vakcína Pfizer/BioNTech
Piatok 23.7.2021 od 12:00 do 19:00 – vakcína AstraZeneca (len 2. dávka)

VKOC Revúca (Generála Viesta 6, SOŠ - vstupný vestibul)
Pondelok 19.7.2021 od 10:30 do 15:30 – vakcína AstraZeneca (len 2. dávka)
Utorok 20.7.2021 od 10:30 do 15:30 – vakcína Pfizer/BioNTech

VKOC Žiar nad Hronom (SNP 119, Mestské kultúrne centrum)
Sobota 17.7.2021 od 9:00 do 13:00 – vakcína AstraZeneca (len 2. dávka)
Sobota 17.7.2021 od 13:00 do 15:30 – vakcína Pfizer/BioNTech

So sebou si prineste občiansky preukaz a preukaz poistenca, v prípade 2. dávky aj potvrdenie o 1. dávke očkovania. Prosíme o dodržiavanie očkovacích časov a rešpektovanie pokynov personálu. Prednosť majú registrovaní záujemcovia.

https://www.bbsk.sk/Aktuality.aspx?eventid=2f8fe4b2-7750-4276-8d02-9fca2441949b&actiongroupid=2109&title=Aktuality&css= blue-box#dnn_ctr3229_ModuleContent

Je tam este jedna zaujimavost,len v jednom jedinom okrese je viac cakatelov na 1 davku ako na druhu. Medzilaborciach na druhu davku caka 85 ludi tak asi tam ockovali.

 

cakatelia.png

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 13 hodinami, electric blue napísal:

game, mna skor zaujimalo pretoze udajne papalasi maju vynimku z karanteny . ( Drucker sa k tomu vyjadroval na jeho fb)

e.b., vlastne som ani nereagovala na teba, len mi to padlo do noty k najnovším zisteniam... :innocent:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 31 minútami, Sniper napísal:

Za posledné dva týždne 76% nakazených tvoria nezaočkovaní. Ktovie koľko je medzi nimi antivaxeristov.

https://domov.sme.sk/c/22710670/prevaznu-cast-novych-pripadov-koronavirusu-tvoria-nezaockovani.html

ina informacia bude, ked zverejnia pomer nezaockovanych medzi hospitalizovanymi a mrtvymi

pred 15 minútami, slimak napísal:

Cakaju, kym im napoja (v lepsom pripade) susedov, alebo clenov rodiny na dychacie pristroje

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ako by robili plosne povinne ockovanie, ked ani dobrovolnikov nevedia zaockovat, z ktorych polovica bolo ochotna cestovat aj 200km  za vakcinou? To ozaj v Revucej nemozu ockovat dva dni v tyzdni? To je tak zlozite a financne nakladne urobit viac ockovacich miest? Ja mam ist do BB 200 km 4-5 hodin zabitych kvoli 5 minutovemu ockovaniu? A nielen ja ale tisic ludi? To nemoze jeden vodic doniest tie ockovacie latky a zaplatit ludi na ockovanie(myslim personal). Ved keby im dali normalnu sumu ci aj mozno zadarmo by to spravili, preco na to kaslu? Preco ma volaju do BB? Preco neurobia dve dni v tyzdni? Im zrejme tato situacia vyhovuje.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

kto je hlavny zdravotnik kraja? mali by ste ho nakopat. 

A ministerstvo je sotva dokonale ale keby sa snazilo este hadat s vuc ako to organizovat tak by sa neockovalo vobec

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tema nezmizla, len moj prispevok. 

https://sk.wikipedia.org/wiki/Voľby_do_orgánov_samosprávnych_krajov_na_Slovensku_v_roku_2017#/media/Súbor:Slovensko_voľby_do_VÚC_2017.png

Smerackeho kandidata(aktivneho politika, poslanca a byvaleho ministra) si vybralo 264 obci z trencianskeho kraja z 275. V BB, BA TT smerak ani nekandidoval.

BB mesto,nemam proti nemu nic ale pre vacsinu kraja to na ceste priklad do Bratislavi - tade nejdu. Dolezitejsia je juzna cesta. Aj pre pol okresu Revuca. Bystrica je v podstate na okraji kraja, tam sa cesty nezbiehaju(cesty z okresu, je tam dvolezita cesta ci cesty zo severu). Teda je hlupost tam nahanat ludi. Ved iste ani v Trnave vsetci nejdu do Trnavi. Ockuju aj na zahori ci aj v dunajskej strede , v sali ci galante.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

niekde som pred časom čosi zazrela, ale už som zabudla, ako to bolo... ako to bude so zaočkovancami pri návšteve pápeža ba Slovensku?
tam budú schopní liezť si po hlavách, a to je prosím za mesiac...
v najlepšom prípade rovno na začiatku tretej vlny, keď nie rovno do stredu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov